preloader
Przejdź do głównej treści
87050080a48a02910c975ac2a8d80555cbb41d

87050080a48a02910c975ac2a8d80555cbb41d

Niezwyle cenne zwycięstwo w Gliwicach!

W 3. minucie spotkania Mads Agger otrzymał podanie na wolne pole od Ławy i wpakował piłkę do bramki, ale sędzia dopatrzył się spalonego i nie uznał gola. W odpowiedzi kilkanaście sekund później głową strzelał Dalmau, ale Cojocaru zdołał odbić piłkę. W 15. minucie spotkania Borges dograł piłkę w pole karne do Mukairu, ale strzał naszego napastnika odbił Szymański. W 16. minucie meczu Loncar ucierpiał w polu karnym rywali w starciu Vallejo. Analiza VAR trwała długo, ale ostatecznie sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Ulvestad i pewnie pokonał Szymańskiego. W kolejnych minutach meczu to Piast próbował rozgrywać, a Pogoń szukała odbiorów i kontr. Gdy wydawało się, że nic przed przerwą się już nie wydarzy, Loncar zagrał długą piłkę w kierunku Mukairu. Nasz napastnik uprzedził przed polem karnym golkipera rywali i wpakował piłkę do pustej bramki. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, ale do gry znów wszedł VAR. Po kilku minutach analiz tym razem dużo bardziej szczęśliwy dla Pogoni, bo gol został uznany.

Drugą część meczu obie drużyny rozpoczęły z dużym animuszem. Groźnie pod bramką Pogoni było w 50. minucie po strzale Dziczka z osiemnastu metrów, ale odbił ją pewnie Cojocaru. Z upływu minut cieszyć się mogła Pogoń, która prowadziła i szukała cierpliwie swojej szansy. O nią łatwo nie było. W końcowej fazie spotkania więcej z gry miał Piast, ale nie potrafił swoich szans wykorzystać. Już w doliczonym czasie gry Piast miał swoją najlepszą okazję na gola, ale po strzale Chrapka piłka odbiła się od poprzeczki.

27. kolejka PKO BP Ekstraklasy
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:2 (0:2)
0:1 Ulvestad 22' (k.)
0:2 Mukairu 45'

Piast Gliwice: Szymański – Twumasi, Rivas, Drapiński, Lewicki – Tomasiewicz (72' Chrapek), Félix (72' Katsantonis), Dziczek – Vallejo (61' Sanca), Eyenga-Lokilo (61' Leśniak), Dalmau (61' Boisgard)

Pogoń Szczecin: Cojocaru – Borges, Szalai, Loncar, Acosta – Ława (80' Smoliński), Biegański (87' Ndiaye), Ulvestad, Agger (87' Czapliński) – Mukairu, Angielski (69' Grosicki)

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 4755

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (63)

k0r

k0r

(77991/96000) 13.04.2026 21:06
Widowisko, takie bardziej poniedziałkowe... Nie ważne. Ważne punkty. Każdy na wagę złota.
rusnak

rusnak

(17921/18000) 13.04.2026 21:06
Pełne wynurzenie z galarety wazeliny i wysyp wijących się w spazmach wzniet i ekstaz brawobossów za... raz, dwa, trzy....
Barnich74

Barnich74

(30282/36000) 13.04.2026 21:06
W końcu była drużyna był kapitan. Brswo
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 13.04.2026 21:06
Dziękuje za walkę wszystkim bez wyjątku i cenne trzy punkty
krokodylbambi

krokodylbambi

(27174/36000) 13.04.2026 21:06
antyfutbol ale brawo za 3pkt i walke, grosicki musi siedziec na lawce juz do konca sezonu procz balonow on nic nie potrafi
Masta

Masta

(77726/96000) 13.04.2026 21:06
Było dziś widać walkę i to wyszarpaliśmy. Angielski totalnie niewidoczny.
Pacos

Pacos

(5482/6400) 13.04.2026 21:07
KONTRAKT DLA ULVE!!!!!!!!!!!!!
darecki73

darecki73

(45955/48000) 13.04.2026 21:07
Bardzo ważne zwycięstwo. Uciekliśmy ze strefy spadkowej i obyśmy już do niej nie wrócili. Kamień z serca spadł chyba każdemu – piłkarzom, sztabowi, nam. Dobrze dziś obrona, zwłaszcza Loncar (2 asysty), boczni obrońcy też na plus, brawo Mukairu, Fredrik (to jest kapitan). Mądrze zagrana druga połowa. Teraz spokojnie można przygotowywać się do meczu z Lechem.
darecki73

darecki73

(45955/48000) 13.04.2026 21:07
Dziękuję panowie piłkarze. Dziś duży plus. Mądrze zagrany mecz i z zaangażowaniem. Oby tak dalej.
absolutniezachodniopomorski

absolutniezachodniopomorski

(17733/18000) 13.04.2026 21:07
Bardzo spokojny Thomas przed meczem i zupełnie zasłużone zwycięstwo po ciekawym meczu, zwłaszcza w I połowie. Niby osłabienia, a zagraliśmy jeden z lepszych meczów od dłuższego czasu. Co za sezon ???? Brawo panowie ???????? Ten mecz przyszedł w najlepszym możliwym momencie. Pokonanie Lech w sobotę byłoby spełnieniem marzeń małego chłopca.
Bosun_AT

Bosun_AT

(4321/4800) 13.04.2026 21:07
Ulve kapitan i gra znośna - punkty moim zdaniem na wagę utrzymania
murin77

murin77

(17836/18000) 13.04.2026 21:08
Czy wygrałem kręgle? Podałem 2:0 dla Pogoni i, że strzeli Pawełek i zielone drewno. Zamiast greenwooda strzelił ulve.
kibic_MKS

kibic_MKS

(82752/96000) 13.04.2026 21:08
AH...jak na dniach nie przedłużysz kontraktu z Ulvestedem,który po raz kolejny ratuje klub,którego jesteś właścicielem to nie zasługujesz nim być.
Stefano

Stefano

(697/800) 13.04.2026 21:08
BRAWO PORTOWCY
kredens

kredens

(47307/48000) 13.04.2026 21:09
Niesamowity jest ten sezon doslownie dla kazdego ekstraklasowego klubu! Pogon z jednej strony oddala sie od spadku i jednoczesnie przybliza do czolówki. Teraz misja Amica i mile widziane TRZY PUNKTY!!!
Romano69

Romano69

(17621/18000) 13.04.2026 21:09
Musimy zdobyć jeszcze 4 punkty, żeby pozostać w Esie, absolutnie do zrobienia.
mark

mark

(124595) 13.04.2026 21:09
Latwe zwycięstwo nad mega slabym Piastem
Krajan from Lund

Krajan from Lund

(42702/48000) 13.04.2026 21:10
Jak to sie mowi, wiara czyni cuda... Gratulacje za wygrana. Jakies szalenczej radosci u mnie nie bylo, ale cicho sie ciesze, bowiem jeszcze duzo pracy przed nami. Juz wiem kto, oprocz Linusa bedzie posylal nam pilki z autu w przyszlym sezonie. To bedzie Dziczek, uwazam ze zagral calkiem dobrze przeciw nam. Napewno nie byl anonimowy w swojej druzynie.
Bzyku

Bzyku

(12252/18000) 13.04.2026 21:10
Zwycięstwo ważne, ale dalej gramy rzadką srakę. Kunktatorstwo, myślenie by tylko domęczyć do końca. Lagi na oślep i ataki 1-2 piłkarzami. Nawet przytrzymać piłki i pograć nią za bardzo nie potrafimy. Tym razem się udało ze słabiutkim Piastem, ale tak grając następnych 5 meczów jest w plecy.
TritumX

TritumX

(21099/24000) 13.04.2026 21:10
To chyba byly najwazniejsze 3 punkty w calym sezonie. Fajnie ze nie bylo Greenwooda na boisku.
Misio 79

Misio 79

(58902/72000) 13.04.2026 21:11
Kamień z serca, ale to jeszcze nie koniec...
AdrianMKS

AdrianMKS

(9/50) 13.04.2026 21:11
Mecz równego z równym, słabe spotkanie, wiele strat z obu stron w środku pola. Ani jednego strzału na bramkę w drugiej połowie to słaby prognostyk przed meczem z Lechem... na nich to co dziś grali na bank nie wystarczy. Brać się do roboty!!
MENTOR

MENTOR

(17190/18000) 13.04.2026 21:11
Należałem do jednych z malkontentów przed meczem ... ale nawet jeśli mamy tak grać i zdobywać 3 pkt i się utrzymać... nie mam nic przeciwko , pozostanie w ekstraklasie z takimi kibicami i stadionem i wiarą w ten zespół musi się udać!!!! Zobaczcie taki Piast.... ten blaszany kurnik wyglądał pod względem kibicowskim naprawdę żałośnie .... Brawo za walkę , jakość kiedyś nadejdzie , utrzymajmy się!
Zbyszek

Zbyszek

(5526/6400) 13.04.2026 21:12
Wreszcie zwyciestwo !!! Dzis licza sie 3pkt !!! Teraz przygotowujemy sie na Lecha I probojemy dostac pkt
Robinho

Robinho

(15814/18000) 13.04.2026 21:13
Nie ważne jak ale dziś nie można było tego przegrać. Może nie była to liga mistrzów ale jazda na dupach i pres wystarczyły.
Mikey

Mikey

(290/300) 13.04.2026 21:13
Czyli po sezonie odchodza Ulve i Loncar, dwaj ktorzy naprawde w miare wypadaja na tle reszty, a nadal bedziemy sie meczyc patrzac na Ndiaye, Greenwooda i reszte ekipy. Boss, kazdy moze sie mylic, ale pytanie czy jak Trump, ktorego nie cierpisz, bedzie brnal w zaparte, czy przyznasz sie do bledow i zatrzymasz tych co wnosza cos do druzyny.
Misio 79

Misio 79

(58902/72000) 13.04.2026 21:13
Ale Grosik, to nie powinien nawet minuty dostać. Angielski bezużyteczny.
Misiek1948

Misiek1948

(30440/36000) 13.04.2026 21:13
Fajnie, że na wyjeździe, fajnie, że z Piastem bo już ładnych parę lat tam nie wygraliśmy, fajnje, że było kilku polaków, fajnie, że była młodzież. Przed nami jeszcze 6 kolejek. Jest szansa, że wymęczymy to utrzymanie, bo matematycznie to każdy ma szansę na spadek, a realnie ze 12 drużyn walczy o utrzymanie. Z Lechem nie będzie łatwo z taką grą, ale kto wie.
ZaWa

ZaWa

(14645/18000) 13.04.2026 21:14
Wyłonić piłkarzy o mentalu zwycięzcy, chcących grać w Pogoni w następnych latach w ekstraklasie, którzy choć trochę będą chcieli umierać za Pogoń, postawić autokar na mecz z Lechem. Może być stary autosan, niech próbują chociaż zremisować, a kto wie, może i ukłóć Leszka
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 13.04.2026 21:14
Ważny mecz, bardzo ważne punkty. Zespół naprędce sklejony, ale o dziwo dał radę, Janek musi dostawać więcej minut
Anathema

Anathema

(39730/48000) 13.04.2026 21:14
Na szczęście dla nas, są jeszcze gorsze drużyny od nas w tej lidze. Dziczek nie zbawi nas w przyszłości. A Grosicki stał się żenująca karykatura samego siebie. Jak mu nie wstyd? Serio może uczciwie patrzeć tu w Szczecinie ludziom w oczy? On ma jakieś poczucie wstydu?
bpawel60

bpawel60

(49124/72000) 13.04.2026 21:17
Wyszliśmy z bagna .... ale to nie koniec walki o utrzymanie. Chłopaki walczyli dziś tak , jak od nich tego oczekujemy. Chyba zrozumieli , że nie ma nic za darmo , i utrzymanie w lidze trzeba wywalczyć , grając jak o życie.
Glenmore123

Glenmore123

(496/600) 13.04.2026 21:18
Niepewna ale bezcenna wygrana. Styl pozostawia wiele do życzenia. Dalej nie widać pomysłu za bardzo (poza tymi długimi piłkami za obronę to na plus) ale mam wrażenie że na te parę kolejek do końca TT utrzymał sobie posadę. Jak najwięcej Natana i innych młodych w podstawie chcę widzieć. Grosicki co najwyżej końcóweczki bo niestety forma dalej słaba. Angielski z kolei dramatyczny. Porządna 9 potrzebna na wczoraj. Reszta ok. Trochę elektrycznie pod koniec w obronie ale to u nas raczej żelazny standardzik. Cojo dzisiaj bez zarzutów. Walczymy tak samo w sobotę z pyrami choć będzie ciężko o nawet remis. Wygrana w granicach cudu przy obecnej formie i kadrze.
Pawolas

Pawolas

(2677/2800) 13.04.2026 21:20
Bardzo solidnie wybiegany mecz, 120km, wystarczyło posadzić milionera na ławkę. Brawo Kojot, brawo kapitan Ulve, brawo Szalai i Pawełek. Solidni Biegański, Borges, Loncar, Ława. Acosta przyzwoicie na prawej obronie. Słabiutki Angielski i beznadziejny Grosicki nawet po wejściu z ławki.
Leonek79

Leonek79

(4440/4800) 13.04.2026 21:22
5 pkt do utrzymania. Tylko tyle i aż tyle.
Miru

Miru

(6180/6400) 13.04.2026 21:25
Grosicki patafianie co się z tobą dzieje, gdzie ty jesteś? Nie ma ciebie w Pogoni, przechodzisz obok meczu. Przestań chlać, ćp*ać czy latać po mieście. Odejdź z tego klubu daj żyć nam!! Po sezonie won!!
marek9636

marek9636

(107057) 13.04.2026 21:26
https://i.imgur.com/gVBZhzV.png
Anathema

Anathema

(39730/48000) 13.04.2026 21:28
A dziś te punkty moim zdaniem są istotnioejsze niz ewentualnie te które teoretycznie mogliśmy ugrać na legii. Płock i Katowice które noże tu przyjadą na wycieczkę bezwzględnie trzeba u nas ograć i jakieś punkty z Krakowa lub Lubina i może to styka
Michal991

Michal991

(7464/9600) 13.04.2026 21:28
Fryzjer działa na całego . Ta wygrana to zwykłe oszustwo
1962

1962

(62490/72000) 13.04.2026 21:29
Przede wszystkim zagraliśmy na bardzo trudnym terenie. Skład jaki wyszedł w postawie, był właśnie taki, jaki chcieliśmy. Zmiennicy tych którzy nie mogli zagrać, ale też tych, co nie wykazywali chęci do gry. Wyraznie było widać, gdy wszedł na boisko Grosik ... i co dalej? Nic, graliśmy w dziesiątkę. Takie zaangażowanie chcemy widzieć zawsze.
Anathema

Anathema

(39730/48000) 13.04.2026 21:29
Ale konia rządem temu kto wytypuje trójkę spadkowiczow
Greg Yzer

Greg Yzer

(8950/9600) 13.04.2026 21:35
Teraz bijemy Lecha i craxe i włączamy sie do walki o MP.
ZaWa

ZaWa

(14645/18000) 13.04.2026 21:37
Paradoksalnie dobrze że czołówkę mamy na koniec, bo będzie wiadomo kto walczy o mistrza i puchary a kto odpuszcza. A na pewno z czołówki mogą być chętni, żeby powiedzieć pass jak będzie pewne utrzymanie. Stąd punktów może poszukamy w meczach z Płockiem, zagłębiem, tudzież GKS
Czarny1971

Czarny1971

(120569) 13.04.2026 21:37
Trzy punkty są mecz nienajgorszy i w tej sytuacji nie ma co się czepiać. Jak widać pod nieobecność niektórych graczy wyglądamy lepiej. Pewne zaskoczenia na plus jeśli chodzi o personalia. Myśliwiec fajny gość możemy zawsze na niego liczyć a także na nieskuteczność Piasta
oblabla4

oblabla4

(9939/12000) 13.04.2026 21:41
Mukairu najlepszyJedyny z zaciągu dywaniarza który się sprawdza.
ao

ao

(13588/18000) 13.04.2026 21:43
????????????
1962

1962

(62490/72000) 13.04.2026 21:46
Powoli rysuje się trójka spadkowiczów. Na pewno Bruk Termalika, czy jak im tam jest. Typuję na tę chwilę.. Piasta, Arkę, Radomiaka i niestety Widzew, choć nie chciałbym. Ale i my jesteśmy zagrożeni, oraz Korona, Cracovia i Lechia. Legia jest poza zasięgiem przyzwoitości, więc nie typuje jej do spadku. Obecny niesamowity sezon pokazuje, że piłka nożna jest nieobliczalna.
przemo.s1978

przemo.s1978

(10805/12000) 13.04.2026 21:53
Grosicki najlepiej opłacany pozorant w lidze, może czas do drugiej drużyny go wysłać żeby się "odbudował".
geronimo-ja

geronimo-ja

(2560/2800) 13.04.2026 21:54
Brakuje literki "K'' w tytule.
marek9636

marek9636

(107057) 13.04.2026 21:56
Thomasberg punktuje na poziomie 1,5 punkta na mecz. Będzie jakiś środek tabeli. Spokojna budowa drużyny i struktur bez przewrotów, indywidualnie ci piłkarze nie są na spadek, ale potrzeba zbudowania drużyny. Automatyzmów i płynności.
murin77

murin77

(17836/18000) 13.04.2026 21:57
Redakcjo czy wygrałem voucher na kręgle? Mój komentarz to: Piast - Pogoń 0:2 Pawełek i z wolnego zielone drewno ????
1962

1962

(62490/72000) 13.04.2026 21:59
Daniel był tak podjarany zwycięstwem, że nie wstawił literki K ale nie ma się co dziwić..Emocje i chęć jak najszybszego przekazu. Brawo
Pogodniak77

Pogodniak77

(5654/6400) 13.04.2026 22:02
Gdyby przed sezonem ktoś nam powiedział, że po 28. kolejce będziemy mieć 3 punkty więcej niż Widzew i Legia, a tylko 3 punkty mniej niż Raków – wszyscy byliby zadowoleni. :) Z drugiej strony imo Pogoń ma chyba najgorszy zjazd pod względem jakości grania w piłkę w tym sezonie. To już niestety historia graliśmy kiedyś tiki-takę od bramkarza, piłka ładnie szła sznureczkiem od bramkarza do Kolourisa było zgranie i ładna piłka dla oka... pytania jednak są i trzeba je zadać czy,przy takiej paździerzowej grze będziemy w stanie się utrzymać? A przy furze szczęścia nawet grać w pucharach..? Ale czy przy tym drugim przypadku chcielibyśmy oglądać taka Pogon w Europie , z takim trenerem i zawodnikami?
silentscream

silentscream

(118590) 13.04.2026 22:07
@marek9636 dokladnie jest tak jak piszesz, przed meczem dziennikarze z c+ mówili, że od przyjścia TT jesteśmy na siódmym miejscu w tabeli, nie wiem czy poprawiliśmy tą pozycję po zwycięstwie z Piastem, natomiast sezon został zawalony w pierwszej części sezonu, wtopa z Radomiakiem i beznadziejna gra w kolejnych meczach wpłynęła na to co mamy teraz. Teraz trzeba zdobyć jeszcze 6 pkt i spokojnie budować zespół na kolejny sezon. TT nauczy się ligi i myślę, że w przyszłym sezonie miło nas zaskoczy.
Michal991

Michal991

(7464/9600) 13.04.2026 22:10
Sie jaracie jak qwa szczerbaty na suchary , tetaz to Panowie piłkarze ???? połowa z was jak nie 90% to albo głupio naiwni albo zwykłe głupki. Zdanie zmieniacie co mecz ???? to takie fajne.
marek9636

marek9636

(107057) 13.04.2026 22:13
Filip Macuda @f_macuda Paul Mukairu w tym sezonie zdobył już siedem goli. To więcej niż: - Kamil Grosicki - Luis Palma - Lamine Diaby-Fadiga - Camilo Mena To najlepszy transfer @PogonSzczecin w tym sezonie. Co ważne, gole Nigeryjczyka ważą naprawdę wiele. - na 2:0 z Rakowem Częstochowa - na 2:2 z Lechem Poznań - na 2:1 z Cracovią - na 1:0 z Arką Gdynia - na 2:0 z Piastem Gliwice Trafił też w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Radomiakiem oraz przeciwko Lechii - to jedyny mecz z jego gole, który został przegrany przez Pogoń.
Czad

Czad

(16313/18000) 13.04.2026 22:14
Czad. Jeśli nie zleją reszty spotkań powinno się udać bo to był chyba najważniejszy mecz.
MKS

MKS

(16135/18000) 13.04.2026 22:17
Malutki oddech, ale ważne, że jest! Teraz wygrać z Kartoflami i Cvelovią!!! Niech to będzie kolejna seria 3 zwycięstw z rzędu!
Majster

Majster

(756/800) 13.04.2026 22:22
Niestety ale z Angielskim to my z Lechem nie wygramy.Facet jest mega tragiczny.Dawać grosika na pyry !
lero

lero

(74645/96000) 13.04.2026 22:23
Gdzie się podziali czarnowidzący farmazoniarze. Co takiego się stało, że ich zamurowało? Pogoń wygrała i ich zatkało. Wybiegany i wygrany mecz. Ambitna walka dała ważne 3 punkty. TT postawił na swoim i zagraliśmy 1-4-4-2 ale nie do końca, bo Angielski to nawet nie Mukairu, To ,,napastnik" tylko na papierze. Wymuszone zmiany w składzie wyjściowym przyniosły pozytywny efekt ale wpuszczenie Grosika, to nieporozumienie. Z jednym ruchem trener super trafił. Acosta na prawej obronie to był strzał w dychę. Mamy PO i kłopot na tej pozycji z głowy. Jak się pali to się da coś wymyślić i trenerze oby tak do końca sezonu.
James

James

(42126/48000) 13.04.2026 22:26
ao!!! ao!! Jesteś tam? ..... Tam... tam.... tam ....tam Hallo.... allo ... allo ... allo Jesteś tam? ....tam....tam...tam.. https://i.postimg.cc/rFQhmHfh/IMG-20260413-222036.jpg .
Majster

Majster

(756/800) 13.04.2026 22:32
Borges dzisiaj znowu super.Gosc jest nie do przejścia Oby tak trzymać Leo !!!!
pawel

pawel

(64049/72000) 13.04.2026 22:33
Punkty arcywazne. Poziom gry mega slaby z obu stron. Szalai jest dla nas bardzo istotnym graczem. Trzyma obrone w ryzach. Nie mozna im odmowic walki co cieszy. Z taka gra wciaz daleko do utrzymania ale chociaz jest cien nadziei. Gliwice to dziura zabita dechami..