preloader
Przejdź do głównej treści
870500a38ad62dd200bd15b4a4446e79ab8567

870500a38ad62dd200bd15b4a4446e79ab8567

Odwołanie skuteczne, Pogoń z licencją bez nadzoru finansowego

Pogoń w kwietniu otrzymała licencję na grę w Ekstraklasie, ale jednocześnie nałożono na nią nadzór finansowy. Przeciwko decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w mediach społecznościowych protestował Alex Haditaghi.

- Kwestia "nadzoru finansowego" dotyczy drobnego problemu technicznego o wartości poniżej 45 000 euro (poniżej 200 000 PLN), związanego z dwiema premiami dla zawodników, przy których faktury zostały błędnie wystawione na początku sezonu zamiast na jego końcu. Dopuszczenie, by słowa „nadzór finansowy” rzucały cień na postępy, dyscyplinę i ciężką pracę tej organizacji, jest nie do przyjęcia - tłumaczył właściciel Pogoni.

Haditaghi zapowiadał, że Portowcy złożą odwołanie. Ich działania zakończyły się sukcesem. Było to możliwe dzięki przedłożeniu dodatkowych dokumentów.

- Klub wraz z odwołaniem przedstawił oświadczenie właściciela do prognozy finansowej, a także wykazał zapłatę wszystkich rat wynikających z zawartych porozumień. Tym samym klub usunął wszelkie przesłanki do utrzymania nadzoru finansowego - czytamy w uzasadnieniu decyzji Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN opublikowanym przez Meczyki.pl.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 5035

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (11)

excalibur

excalibur

(64364/72000) 31.05.2026 13:56
No i gitara!!! Brawo!!!
excalibur

excalibur

(64364/72000) 31.05.2026 13:58
To teraz stanąć na czubku i zatrzymać Szalaja
GBF

GBF

(55598/72000) 31.05.2026 14:05
A dlaczego to Meczyki podają tą informację a nie PZPN?
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 31.05.2026 14:11
We wtorek poznamy cennik, harmonogram i wszystkie informacje dotyczące sprzedaży biletów i karnetów na sezon 2026/2027. Wiadomo, wszystkich najbardziej interesują ceny. Nie znam szczegółów, ale z tego co słyszę to dla przedłużających karnety, kwoty pozostaną takie same. spieszą sie z karnecikami moze wpierw by napisali jaki maja plan wzmocnienia druzyny no chyba ze kibic ma placic za najdrozsze karnety w lidze i ogladac znowu wynalazki mowlika
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 31.05.2026 14:27
Uczciwie trzeba napisać, że jest to bardzo pozytywna informacja. W odróżnieniu poprzedniego Prezesa Zarządu obecny p. Aleks jest jak widać człowiekiem, który nie rzuca słów na wiatr. Rzecz jasna nie popadam w niekontrolowaną euforię jednakowoż ewidetnie można zauważy znaczącą różnicę. Poprzedni Prezes p. Mroczek to delikatnie rzecz ujmując oszołom, który ogłaszał przez całe tygodnie sponsora strategicznego by wreszcie przedstawić salon samochodowy Toyota Kozłowski. Na końcu było jeszcze gorzej tj. ogłaszanie takim mianem Papierni Kaczory, która faktycznie świadczyła umowę lichwiarską. Efekt? Blisko 60 milionów długów i sytuacja na skraju przepaści Pogoni Szczecin z perspektywą powtórki z czasów Leszka Gondorowskiego alias Gondora. IV liga, piłkarski niebyt. Teraz jest zdeycodanie inaczej. Oby to był dobry prognostyk na przyszłość najbliższą tj. prawdziwy sukces, rozumiany jako pierwsze trofeum dla Klubu. Chciałbym bardzo mocno w to wierzyć Panowie i Panie Kibice...
WielkiPiotr

WielkiPiotr

(38926/48000) 31.05.2026 14:34
Czy to coś dla Nas kibiców zmienia?
marek9636

marek9636

(107076) 31.05.2026 14:44
@WielkiPiotr dziś nie, ale trzeba wierzyć, że dyscyplina finansowa pozwoli nam ściągać coraz lepszych graczy, a to przełoży się na wyniki zespołu.
marek9636

marek9636

(107076) 31.05.2026 15:18
A jak sie nie przełoży, to znowu będziemy dostawać mokrymi szmatami po ryju
1962

1962

(62481/72000) 31.05.2026 15:50
Chciałbym, żeby od teraz wszystkie informacje dotyczące POGONI były tylko pozytywne.
darecki73

darecki73

(45936/48000) 31.05.2026 19:23
No dobra Alex, finansowo wyprowadziłeś Pogoń z czarnej dup... Teraz zbuduj drużynę do gry w europejskich pucharach. I nie popełniajcie już błędów z Tanem typu Ndiaye, Juwara, Greenwood. Piłkarze muszą być sprawdzeni nie tylko pod kątem nie tylko piłkarskim, ale i pod względem charakteru, mentalności, profesjonalizmu.
bravoboss

bravoboss

(248/300) 31.05.2026 23:00
A Mroczek na bank obsrałby się, schował do budy i tyle.