preloader
Przejdź do głównej treści
87050090adc730a030934fc88d14738d6f11ad

87050090adc730a030934fc88d14738d6f11ad

OFICJALNIE: Pedersen dołącza do sztabu szkoleniowego Dumy Pomorza

Do sztabu szkoleniowego Pogoni Szczecin dołącza Ralf Pedersen. 52-letni Duńczyk będzie pełnił funkcję asystenta I trenera. Z Dumą Pomorza podpisał dwuletni kontrakt.

Trener Pedersen przyszedł na świat 20 września 1973 roku w duńskim Kjellerup. Za sobą ma bogatą karierę piłkarską, w trakcie której reprezentował barwy klubów ze swojego rodzimego kraju - Viborg FF, Randers FC, Holstebro BK, a także Kjellerup IF. Łącznie na duńskich boiskach rozegrał kilkaset meczów i wywalczył dwa Puchary Danii (z Viborg FF i Randers FC) oraz Superpuchar Danii (z Viborg FF). Występował na pozycji obrońcy.

Karierę trenerską rozpoczął w 2012 roku, po zakończeniu kariery piłkarskiej. W latach 2012-15 prowadził w roli I trenera Kjellerup IF. Następnie pracował jako trener młodzieży i asystent w Viborg FF. W latach 2019-24 pełnił rolę asystenta trenera w zespole Randers FC, w którym miał okazję pracować u boku będącego wówczas I trenerem drużyny, Thomasa Thomasberga. W ostatnim czasie sprawował funkcję asystenta trenera w Viborg FF.

Trener Pedersen posiada licencję UEFA Pro. Specjalizuje się w analizie taktycznej gry defensywnej. Znany jest również z indywidualnej pracy z zawodnikami. Pod okiem sztabu, którego był częścią, rozwinął się chociażby talent Isaaka Jensena (22-latek w lipcu 2025 roku przeniósł się z Viborga do AZ Alkmaar za 4 mln euro), Serginho (25-latek w sierpniu 2025 roku przeniósł się z Viborga do Al.-Wassl za 3,5 mln euro) czy Filipa Bundgaarda (21-latek w lutym 2024 przeniósł się z Randers FC do Brondby IF za 3 mln euro).

Pierwsze zajęcia z naszą drużyną odbył w środę.

Witamy na granatowo-bordowym pokładzie, trenerze!

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 6768

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (41)

kranzmann1982

kranzmann1982

(13232/18000) 06.05.2026 15:15
Wygląda spoko no i skoro zna TT to w sumie lepiej . Asystenci sami nie wygrywają meczy ale są doświadczeni mogą mieć w tym duży udział. Powodzenia.
Czacha

Czacha

(5132/6400) 06.05.2026 15:21
Witam, jeszcze trener od przygotowania i bramkarzy, 6 nowych piłkarzy i możemy czekać na nowy sezon
ZaWa

ZaWa

(14642/18000) 06.05.2026 15:32
Tak jak pisałem wcześniej, nie zanosi się na odejście trenera, dostanie wzmocnienia do grania i do sztabu. Kto wie może pogonią buryte i kryształowicza? Chłopaki się trochę tutaj zasiedzieli i nic nowego nie wniosą. Wygląda to na projekt długoterminowy z Thomasem na czele. Pewnie postawił ultimatum, ze oczekuje poszerzenia (ulepszenia) sztabu oraz transferów. Jestem przekonany, ze w przyszłym sezonie będziemy silni jak nigdy wcześniej, odejdą najsłabsze i nie pasujące ogniwa i będzie ok.
Landsberg

Landsberg

(94010/96000) 06.05.2026 15:41
Zamiast tego multikulti z tego sezonu , gdzie każdy modli się do swoich bogów idźmy w kierunek polsko-skandynawski. Agger czuje się już u nas co raz lepiej , Linus i Ulve , nie trzeba mówić. Dać jeszcze za Lonczara solidnego Skandynawa i mna lewe skrzydło za Grosika i można powalczyć. Będzie dziczek , wróci zaraz Molnar , wszedł do drużyny już na stałe Czapla i Ława , może Cuić uwierzy w projekt i zacznie dobijać rywali. Coś się tworzy
ao

ao

(13588/18000) 06.05.2026 15:42
Witam i życzę konkretnych działań, które spowodują, ze Pogoń ZNÓW stanie się drużyną.
Landsberg

Landsberg

(94010/96000) 06.05.2026 15:43
Gonić : Juwara , Mendy, Kamiński ,Ali, Greenwood, Smoliński , Ndjaje lonczar Angielski
Landsberg

Landsberg

(94010/96000) 06.05.2026 15:49
Po pozbyciu się tych powyżej dobrać jakościowego ŚO .PO do rotacji z Linusem ofensywnego pomocnika typu Ivi a ponoć nie chce już być w Rakowie mówili wczoraj chłopaki w Skazanych i skrzydłowego
marek9636

marek9636

(107082) 06.05.2026 15:53
@Landsberg ja bym poszedł w skład polsko-skandynawsko-hiszpański. I dwóch zawodników z Afryki na skrzydłach, bo oni często potrafią zrobić coś niekonwencjonalnego.
mirekmikesz

mirekmikesz

(250/300) 06.05.2026 15:54
Niestety nie mam przekonania do duńskiej szkoły trenerskiej. To znacznie zmienia DNA stylu gry Pogoni. Z ofensywnego,atrakcyjnego dla kibica,odważnego, dynamicznego na pragmatyczny defensywny nudny styl gry. Niezliczona ilość podań do bramkarza,minimalna ilość ataków,strzałów na bramkę,gry kombinacyjnej-to nas czeka w najbliższych sezonach.
Landsberg

Landsberg

(94010/96000) 06.05.2026 15:55
Wtedy można jechać z tematem do zimy , ogrywać dwóch naszych młodych aby w każdym meczu grali chociaż jako rezerwowi ale w każdym tygodniu pewny plac , obudowani solidnymi graczami i wtedy będą się rozwijać. Molnar da też trochę opcji z przodu , Dziczek dołoży swoje i zgrywać pakę , nie ma co rozwalać drużyny , tylko dołożyć jej jakości
Landsberg

Landsberg

(94010/96000) 06.05.2026 16:04
@marek9636 ok tylko wiesz , wtedy znowu jest wielonarodowość i dodatkowe kłopoty. Ja zamiast Hiszpanów wolałbym jednak Skandynawów. U nas zima na boiskach trwa pół roku , zaczną w lutym a w w marcu jeszcze w kalesonach często biegają , od połowy listopada do świąt to samo , średnia przyjemność z przebywania na powietrzu. Hiszpanie lubią ciepło a Norweg , Szwed czy Duńczyk robi wtedy różnicę bo to jego naturalne środowisko .
pawel

pawel

(64049/72000) 06.05.2026 16:05
@marek9636 No pilkarze z Afryki w rzeczy samej potrafia zrobic cos niekonwecjonalnego. Jak na przyklad zalac zle paliwo albo wyskoczyc sobie na balety dzien przed meczem :) Fajnie,ze przychodzi ktos do pomocy wuefiscie ale jak jest taki sam to bedzie dwoch wuefistow zamiast jednego trenera. Oby nie i oby przyszlo mu pracowac i udowadniac swoja wartosc w ex bo moim zdanie to sie jeszcze nie utrzymalismy....
marek9636

marek9636

(107082) 06.05.2026 16:05
@Landsberg ale w ekstraklasie Hiszpanie sie świetnie sprawdzają
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 06.05.2026 16:13
I znów dwa newsy o tym samym, jeden obok drugiego ... człowiek napisze komentarz, poczeka na feedback od kolegów, no i d ... bo vałka musi zepsuć całą zabawę NOWYM newsem DOKŁADNIE o tym samym. A walcie się wy wszyscy ...
1962

1962

(62488/72000) 06.05.2026 16:17
A po co on? Jeszcze trochę, to trzeba będzie dobudować wiatę obok rezerwowych specjalnie dla sztabu szkoleniowego. Czy Alex na prawdę chce go trzymać? Nie zmieni trenera?
Landsberg

Landsberg

(94010/96000) 06.05.2026 16:17
@marek9636 No pewnie , nie twierdzę , że nie. Ja sobie tylko tak lekko dywaguję co bym zrobił gdybym miał takie możliwości. Szczecin jest inny i dlatego poszedłbym w Skandynawów. Lubię takich fizoli na boisku co nie pękają na trobocie. Jeden finezyjny Hiszpan niech sobie będzie , taki Pozo . Mam nadzieję , że za tymi trzema skandynawskimi naszymi trenerami przyjdzie jeszcze dwóch obrońców latem z Goteborga , Malme albo innej Kopemhagi
Sympatyk-klubu

Sympatyk-klubu

(16573/18000) 06.05.2026 16:26
Tylko utrzymanie ekstraklasy w Szczecinie pozytywnie go zweryfikuje. Bo w kończącym się sezonie jedynie to jest możliwe. Witamy i do dzieła!
Landsberg

Landsberg

(94010/96000) 06.05.2026 16:28
Nie zgodził się na obniżkę pensji to znaczy , że facet zna swoją wartość i nie daje sobą pomiatać. Kilkaset meczów rozegranych jako solidny obrońca , więc robotę zna. Mieli się rozstać przyjść na koniec sezonu a jednak przyszedł już dziś czyli argumenty do niego trafiły i pewnie w Polsce więcej jednak płacą niż w małych duńskich klubach
darecki73

darecki73

(45949/48000) 06.05.2026 16:31
Witamy na granatowo-bordowym pokładzie. Mam nadzieję, że gość poukłada nasz zespół w defensywie i przestaniemy tracić tyle goli. A ataku też by się przydał lepszy fachowiec niż Ci nasi obecni trenerzy.
kibic_MKS

kibic_MKS

(82751/96000) 06.05.2026 16:33
Kiedy będzie informacja kto odchodzi z ławki trenerskie j...czekam na odejście Ozgi,Buryty,Krzyształowicza i reszty fachowców ,których nazwisk niewiele osób zna ...
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 06.05.2026 16:44
To pewnie owoc tych debat wielogodzinnych po porażce z Lechem. Kesler i Haditaghi wierzą w duńczyków, ja tego entuzjazmu nie podzielam. Ostatni mecz dał jaką iskierkę nadzie pod tym względem, że wreszcie nasze nowe nabytki Cuić i Agger zagrały zadowaląco. Jeśli mamy stawiać na Thomasberga to też transfery muszą być takie by pasowały do jego stylu gry, ale to i tak za mało. Tu jest Polska ekstraklasa. Ligowy Outsider jest w stanie tak się napalić, że może wygrać z liderem tabeli nawet jeśli po meczu wszyscy padną na pysk . Mamy zupełnie inną mentalność niż duńczycy. Nie potrafimy wznieść się na wyżyny by wygrać z lepszymi od nas i jednocześnie potrafimy przegrać ze słabeuszem jeśli ten podejdzie do meczu z nami ambitnie. To się musi zmienić musimy wygrywać i z teoretycznje mocniejszymi od nas ( np Jagiellonia) i tymi, którzy chociaż mają teoretycznie słabsze drużyny to potrafią grać na tyle dobrze by być w tabeli wyżej od nas ( Zagłębie L. I GKS).
marek9636

marek9636

(107082) 06.05.2026 16:51
@pawel Z Mukairu i z Morem nie ma żadnych problemów wychowawczych, zawsze sie trafi jakiś rodzinek. Mora umiejętności nie doszacowano na tle ekstraklasy. Natomiast Juwara ma umiejętności na ESE, tylko ma sprany łeb. Ale nie rezygnowałbym z tej ścieżki dwóch zawodników z Afryki zawsze miał w kadrze, szczególnie w formacjach ofensywnych.
marek9636

marek9636

(107082) 06.05.2026 16:59
AdamKaczmarek Facet jest bardzo chwalony na duńskim rynku za umiejętne wprowadzanie młodzieży. W teorii ma być asystentem, ale wygląda to na funkcję łącznika seniorów z akademią. Daniel Trzepacz Z tego co wczoraj usłyszałem, to taki jest plan.
Landsberg

Landsberg

(94010/96000) 06.05.2026 17:01
@Daniel a tak poza protokołem spytam. Była akcja na specjalną koszulkę z nazwiskami karnetowiczów. Piłkarze mieli w niej tez zagrać. Trzeba było zamówić co najmniej 500 szt, Co wiadomo czy akcja w trakcie czy odwołana? Bo syn wpłacił na koszulkę i nie wie jaki kolejny etap ? czy będzie emisja czy jednak zwrot kasy czy do wykorzystania w sklepie?
lero

lero

(74641/96000) 06.05.2026 17:02
,,Trener Pedersen posiada licencję UEFA Pro. Specjalizuje się w analizie taktycznej gry defensywnej. Znany jest również z indywidualnej pracy z zawodnikami". - Witamy na pokładzie. No to jest szansa, że wreszcie poprawimy to, co u nas szwankuje i przez co tracimy punkty, czyli grę obronną. Oczywiście od nowego sezonu trzeba wzmocnić defensywę przynajmniej dwoma solidnymi obrońcami zaakceptowanymi przez obu trenerów a nie tylko przez Tana. Do tego 2-3 ofensywnych ale do pierwszego składu a nie na ławkę i będzie szansa na powalczenie o konkrety.
profil-jpg

Daniel Trzepacz

(18/50) 06.05.2026 17:09
@Landsberg mają być, według wstępnych założeń mają być wydawane od 11 maja. Nie było później chyba żadnego komunikatu kolejnego. https://pogonszczecin.pl/w/uda%C5%82o-si%C4%99.-zam%C3%B3wili%C5%9Bcie-523-koszulki-
Andre

Andre

(19176/24000) 06.05.2026 17:17
Oby to miało większy sens, i realny wpływ na lepszą grę drużyny.
TritumX

TritumX

(21108/24000) 06.05.2026 17:24
Jest Czubak i teraz Pedersen czyli rozumiem ze dni Pawla Ozgi sa policzone? Czy modyfikacja obowiazkow i gramy na 4 asystentow?
Landsberg

Landsberg

(94010/96000) 06.05.2026 18:18
@Daniel OK dziękuję , A swoją szosą gratuluję kolejnego wprowadzenia przed meczem. Jakieś to miłe bardzo jak mówię tym czubom z Gorzowa , ze to człowiek , który prowadzi stronę dla kibiców Pogoni.
pawel

pawel

(64049/72000) 06.05.2026 18:49
@marek9636 Ja tak pol zartem pol serio. Biali tez potrafia odstawiac. Choc Juwara faktycznie nie wystawil nikomu z czarnego ladu dobrej opinii... Kierunek? Niechze bedzie skad tylko sobie chce. Nawet sami eskimosi. Tak dlugo jak beda sie starac i dobrze grac... Tu mialbym jednak wlasnie juz tak na powaznie pewne rozterki i obawy. Wychodzi na to, ze kaszTan i Mowlik wciaz beda brali bowiem aktywny udzial w budowaniu druzyny a to sie dobrze skonczyc nie moze...
marek9636

marek9636

(107082) 06.05.2026 18:53
@pawel to zależy, bo jeśli wcześniej było tak, że Mowlik mówił, weźcie tego piłkarza i braliśmy w ciemno, no to rzeczywiście słabo. Natomiast jeśli teraz Mowlik powie, weźcie tego, a przed transferem pod lupę wezmą go scouci i wydadzą opinie, wedle której podejmowana będzie decyzja, to wszystko ok.
gregChcl

gregChcl

(8822/9600) 06.05.2026 19:03
Naszły mnie przemyślenia a propos KG w Pogoni po przeczytaniu artykułu o problemach jakie sprawia w realu K. Mbappe, on tam wykręca dobre statystyki ale od kiedy przyszedł do Realu ten nic nie wygrał. Koledzy z drużyny go nie lubią bo Kylianowi nie chce się pracować w defensywie przez co koledzy z drużyny muszą to robić za niego. Mówi wam to coś? Oczywiście zachowując wszelkie proporcje i porównujące do sytuacji w Pogoni Grosika to widzę wiele analogi. Kamil też wykręca lub lepiej napisać wykręcał super liczby ale myślicie że nie było kwasu? Co miał sobie pomyśleć taki Kutris albo Borges jak musiał pracować w defensywie za dwóch? I jeszcze w zamian często jako "podziękowanie" dostał machanie łapami od Kamila? A po za tym to ciekawi mnie letnie okienko transferowe, kto odejdzie to każdy mniej więcej się domyśla. Na jakie pozycje będzie sprowadzić zawodników też każdy się domyśla, ale ciekawi mnie jacy Polacy mogli by do nas przyjść żeby jednak więcej niż tylko jeden grał w pierwszej 11nastce...??? Macie jakieś pomysły? Może ja zacznę: Daniel Hanslik, środkowy napastnik ograny na zapleczu bundesligi, Polak ale mieszkający całe życie w Niemczech. Mógłby być takim naszym Ishakiem który też przyszedł z drugiej bundesligi gdzie strzelał dużo mniej od Daniela.
pawel

pawel

(64049/72000) 06.05.2026 19:23
@marek9636 Cokolwiek nie zrobili sciagneli wagon szrotu a teraz te same osoby beda to robic ponownie. Nie napawa mnie to optymizmem... Skauci? A cos takiego w klubie Vahida w ogole istnieje!?
marek9636

marek9636

(107082) 06.05.2026 19:27
@pawel no przecież przyszło trzech zimą
pawel

pawel

(64049/72000) 06.05.2026 19:56
@marek9636 To juz spokojny jestem...????
Alchemik

Alchemik

(59783/72000) 06.05.2026 22:51
Witamy! Wreszcie Tomasberg będzie miał swojego człowieka do podpowiedzi!!! Myślę ,że już Ozga ,Krzyształowicz i Buryta są na straconych pozycjach i czystka nastąpi po sezonie!! Wreszcie!! Teraz panie Alex czystka w zespole i wzmocnienia ale takie nie pod publiczkę ale konkretne!!
Glenmore123

Glenmore123

(496/600) 06.05.2026 23:29
Wychodzi na to że Thomas zostanie jeśli nas utrzyma. Ja cały czas uważam że nie jest to odpowiedni trener dla Pogoni i nie zagwarantuje nam sukcesów. Raczej taki na pozostanie w środku tabeli i tyle. No ale może jak mu ściągać ludzi zaczynają to może oni zagwarantują więcej jakości co przełoży się na wyniki. Przede wszystkim transfery out i in w lecie. Niech tym się zajmie ktoś inny niż Tan i ci podejrzani co do kompetencji skauci. Wtedy może uwierzę. Byle się utrzymać do końca sezonu i czas pokaże. Mimo wszystko powodzenia dla nowego trenera w ekipie.
marek9636

marek9636

(107082) 07.05.2026 00:41
Asystent trenera Ralf Pedersen przenosi się do polskiej Ekstraklasy, gdzie zostanie asystentem trenera Pogoni Szczecin, której trenerem jest Thomas Thomasberg. Kontrakt Ralfa Pedersena z VFF wygasa tego lata, ale transfer wchodzi w życie natychmiast. Przed Ralfem pojawiła się szansa, którą naprawdę chce wykorzystać. To dla niego wielka szansa za granicą, która wymaga od niego dołączenia do nas tu i teraz, i postanowiliśmy to zaakceptować. Ralf to legendarny i wspaniały klubowicz w VFF, który był lojalny i wysoko ceniony przez cały czas, więc nie będziemy mu przeszkadzać w realizacji tej szansy. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości i powodzenia w nowych wyzwaniach w Polsce – mówi dyrektor sportowy Mads Agesen. Ralf Pedersen żegna się z Viborg FF i z niecierpliwością czeka na zagraniczną przygodę:
marek9636

marek9636

(107082) 07.05.2026 00:41
– Jestem w Viborgu od 19,5 roku, w ciągu kilku rund, więc to długi okres w moim piłkarskim życiu i oczywiście jest to klub i miejsce, które naprawdę kocham. Smutno mi się żegnać, ale jednocześnie jest to ekscytująca szansa, którą dostałem. – Kiedy zapadła decyzja, że ​​mój czas w VFF zakończy się po tym sezonie, oczywiście zastanawiałem się, co będzie dalej. Niestety, nie udało mi się wyjechać za granicę jako zawodnik, ale teraz, jako trener, mam szansę spróbować czegoś zupełnie innego, a ponieważ pasuje to również do mojego obecnego życia rodzinnego, to ekscytujące drzwi stanęły przede mną otworem. Naprawdę nie mogę się doczekać tej okazji i jestem wdzięczny, że to możliwe. – Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że Viborg FF to naprawdę dobry klub. Stał się wspaniałym klubem i jestem szczęśliwy i dumny z tego, co do niego wniosłem. Niezależnie od tego, gdzie jestem na świecie, będę śledził wydarzenia i życzę wszystkim w klubie i wokół niego powodzenia. Dziękuję za wspaniałe doświadczenia moim kolegom trenerom, całemu personelowi, drużynie, administracji, wszystkim kibicom i wszystkim wokół VFF – podsumowuje Ralf Pedersen. Przy pierwszej możliwej okazji Ralf Pedersen zostanie uhonorowany w związku z meczem na Energi Viborg Arena. https://www.vff.dk/nyhed/sport/15697-ralf-pedersen-skifter-til-pogon-szczecin
Maciek

Maciek

(40961/48000) 07.05.2026 06:29
Widze ze niektorzy panowie odpalili Footboll Menager. A kasa skad ? Z Eurobiznesu? Myslicie ze ot tak rozwiaza kontrakty ktore sa jeszcze na 2-3 lata.
WielkiPiotr

WielkiPiotr

(38926/48000) 07.05.2026 14:11
Teraz czekamy na trenera od bramkarzy od czerwca bo Krzyszałowicz i Ozga kończą umowy