preloader
Przejdź do głównej treści
8705000553e3be0a8d10fbed9084bf9d5bdde9

8705000553e3be0a8d10fbed9084bf9d5bdde9

Oficjalnie: Rafał Buryta i Przemysław Franczak odchodzą z Pogoni

Pogoń Szczecin podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z Rafałem Burytą i Przemysławem Franczakiem. Obaj trenerzy przygotowania motorycznego przestaną pełnić swoje funkcje wraz z zakończeniem sezonu 2025/26.

Trener Buryta do Pogoni dołączył w styczniu 2013 roku. Od tego czasu odpowiadał w Dumie Pomorza m.in. za kwestie przygotowania motorycznego i fizycznego zawodników I drużyny. Jest również kierownikiem laboratorium Fizjologii w Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka Uniwersytetu Szczecińskiego.

Trener Franczak do Pogoni dołączył w 2015 roku. Przez lata pełnił funkcję trenera przygotowania motorycznego i koordynatora w naszej Akademii. Członkiem sztabu szkoleniowego I zespołu był od roku.

Zarząd i pracownicy klubu dziękują trenerowi Burycie i trenerowi Franczakowi za wiele lat rzetelnej pracy na rzecz Dumy Pomorza oraz życzą im powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

profil-jpg

Źródło: Pogoń Szczecin SA Wyświetlenia: 4173

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (16)

kranzmann1982

kranzmann1982

(13235/18000) 21.05.2026 16:27
Nie zdziwiłbym się gdyby na tej decyzji zaważyło zdanie TT.
roszko66

roszko66

(13490/18000) 21.05.2026 16:27
Nadszedł dzień dzisiejszy...
Mermann

Mermann

(29228/36000) 21.05.2026 16:40
W końcu ???? Czas najwyższy na przewietrzenie sztabu !!! Trener TT jeśli ma zostać to musi zbudować sztab pod siebie i tak to powinno wyglądać w poważnym klubie do tego jeszcze Krzyształowicza czas wymienić również i podziękować asystentom Ozga, Dawid Nowak bo się ich za dużo zrobiło a niektórzy to się zasiedzieli po znajomości....
mark

mark

(124595) 21.05.2026 16:40
Wyrzuca się lekko,ale kto zamiast?
ingin

ingin

(4542/4800) 21.05.2026 16:40
Co tydzień publikowany był plan przygotowań do następnego meczu. Co tydzień był jeden trening na siłowni. To wyjaśnia tych trenerów Byle amator chodzi po pracy, popołudniem na siłownię i wie 2 treningi w tydzień to jakiekolwiek sensowne minimum
Landsberg

Landsberg

(94012/96000) 21.05.2026 16:41
Nie znam się na motoryce i budowaniu fizyczności, Myślę , że @Mark mógłby się więcej wypowiedzieć jako aktywny sportowo człowiek. Czy jego metody były dobre czy złe? Czy popełniał rażące błędy? Czy chodzi tylko o przebiegnięte km? Bo jakoś nie odstajemy od innych w tym rozmiarze, patrzyłem na inne mecze ile przebiegli i wcale nie różnimy się od innych a Ulwe potrafi nawet km wykręcić. Maja zapisy parametrów , może o co innego chodzi? W każdym bądź razie dobrze się stało ,13 lat to szmat czasu i może popadł w rutynę . Jeśli jest jakiś fachman za niego to dlaczego nie spróbować
andrzej123x

andrzej123x

(2166/2400) 21.05.2026 17:02
Czy to dobry ruch. Myślę, że do oceny za jakiś czas. Tzn, czy ich następcy (jeżeli będą) zrobią lepszy wynik niż obecny.
TritumX

TritumX

(21096/24000) 21.05.2026 17:08
To jest bardzo dobry ruch, ale pod jednym absolutnie kluczowym warunkiem: zarząd musi teraz ściągnąć fachowców wyraźnie lepszych od Buruty w każdym aspekcie rzemiosła.
Anathema

Anathema

(39734/48000) 21.05.2026 17:33
@TritumX zarząd powinien sprowadzić fachowców nie tylko w miejsce Buryty. Inna rzecz, ze takowych fachowców jest deficyt w samym zarządzie..
TritumX

TritumX

(21096/24000) 21.05.2026 17:50
@Anathema No to już jest zupełnie inna kwestia… Natomiast (może trochę naiwnie) wnioskuję, że: a) zarząd jest w pełni świadomy wpływu tego zwolnienia na nadchodzący okres przygotowawczy, b) timing sugeruje, że albo mają już kogoś na jego miejsce, albo są bardzo blisko dogadania, c) nie podjęliby decyzji o pożegnaniu Buryty, gdyby docelowo nie próbowali zastąpić go kimś bardziej wykwalifikowanym. Tak przynajmniej wskazywałaby logika, przy założeniu że mają szczere intencje progresu i budowania czegoś ostatecznie lepszego niż obecnie. Z drugiej strony wszyscy widzieliśmy poziom transferów przychodzących w ciągu ostatnich 12 miesięcy, więc tutaj nigdy do końca nie wiadomo, jak będzie… Jakbym miał osobiscie obstawiać, to myślę, że pójdziemy w kierunku nordyckim. Jest Thomasberg, jest Persson, teraz doszedł Pedersen. Mam przeczucie, że tworzy się skandynawska klika i dokoptują do niej jakiegoś ogarniętego swojego.
mark

mark

(124595) 21.05.2026 21:04
Landsberg,oczywiście wydajność i motorykę można polepszać i polepszać, ale nie wydaje mi się że Pogon przegrywała swoje mecze bo sił starczało tylko na jedną połowę, lub 75 min..Bardziej problemem były sprawy mentalne ,złej taktyki trenera,nie do końca jasnej sytuacji w szatni.Grosicki jako kapitan i mentor to nieporozumienie.No i najważniejsze braki wyszkolenia technicznego nie można nadrobić fizycznością. Będą zmiany trenerów na różnych pozycjach,zobaczymy czy gra Pogoni dostanie nowa twarz?
ROSS

ROSS

(54413/72000) 21.05.2026 21:04
@mark nie zapominaj ze Pogon byla bajbardziej intensywnym i wybieganym zespolem za Kosty. A to dlaczego? No bo sam Kosta maczal place w przygotowaniu fizycznym. Pamietasz jak Majewski mowil ze nigdy wczesniej tak ostro nie trenowal jak u Kosty ? I tyle w temacie.....Niech Thomas zalatwi kogos pokroju trenera do przygotowania w Myityland i bedzie dobrze !
Drumi1

Drumi1

(6291/6400) 21.05.2026 22:47
To nie jest dobry ruch!! Najpierw budżet obcięty teraz treneżży out .oby to się źle nie skonczylo
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 22.05.2026 02:20
@mark zle zadane pytanie. Czy może być gorzej?
saintsinner

saintsinner

(28129/36000) 22.05.2026 02:49
A trener bramkarzy zostaje ten co dał nam Bursztyna I Klebaniuka?
marek9636

marek9636

(107075) 22.05.2026 03:08
@saintsinner poważny ty człowieku jesteś? Bursztyn przyszedł w 2017, a obecny trener bramkarzy w 2019 roku. Bursztyn teraz gra na 4 poziomie rozgrywkowym i co miał z tym Bursztynem zrobić, na poziom ChampionsLeague go wynieść? Klebaniuk to był słaby zawodnik, dziś gra na 4 poziomie rozgrywkowym w Polsce. Urąbali wam pseudomejweni w głowach, że każdy młody Polak to super talent, tylko trener ich niszczy i tak powtarzacie te głupoty jak katarynki.