preloader
Przejdź do głównej treści
870500187ffdd6c1dd28697741a73fc9b40dfb

870500187ffdd6c1dd28697741a73fc9b40dfb

Oficjalnie: Thomas Thomasberg przestał pełnić obowiązki trenera Pogoni Szczecin

Thomas Thomasberg przestał pełnić obowiązki I trenera Pogoni Szczecin - oficjalnie poinformował klub.


Thomasberg I trenerem Pogoni został we wrześniu 2025 roku. Od tamtej pory poprowadził Dumę Pomorza w 26 spotkaniach. Portowcy 11 z nich wygrali, 5 zremisowali i 10 przegrali. Wraz z naszym zespołem 51-letni szkoleniowiec poprzedni sezon zakończył na 9. miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Poniżej oświadczenie Prezesa Alexa Haditaghiego zamieszczone na portalu X.

- Dziś podjąłem trudną decyzję o zwolnieniu Thomasa Thomasberga z obowiązków głównego trenera Pogoni Szczecin.

Chcę szczerze podziękować Thomasowi za jego służbę, profesjonalizm i zaangażowanie podczas pobytu w naszym klubie. Pracował ciężko, reprezentował Pogoń z szacunkiem, a my życzymy mu jak najlepiej w kolejnym rozdziale jego kariery.

Ta decyzja została podjęta w najlepszym interesie klubu, gdy kontynuujemy marsz naprzód z naszą wizją i ambicjami dla Pogoni Szczecin.

Mamy nadzieję ogłosić naszego nowego głównego trenera oraz nowego szefa przygotowania motorycznego w najbliższej przyszłości - napisał Prezes Alex Haditaghi.

Trenerowi Thomasowi Thomasbergowi dziękujemy za wkład w rozwój Pogoni Szczecin i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

profil-jpg

Źródło: Pogoń Szczecin SA Wyświetlenia: 3813

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (30)

El Poyo Loco

El Poyo Loco

(10205/12000) 22.06.2026 19:36
Cyrku ciąg dalszy! Gość się obudził miesiąc po zakończeniu rozgrywek, że będzie zwalniał trenera, którego tydzień wcześniej popierał. Ten klub staje się memem.
ZaWa

ZaWa

(14640/18000) 22.06.2026 19:41
Oby Oscar Garcia nie okazał się takim asem jak chłopaki trenerzy z juniorów czy gdzie oni tam "szkolili"
Anathema

Anathema

(39734/48000) 22.06.2026 19:43
Jrdno jedt pewne, kasa jest skoro stać na zerwanie kontraktów i to nie tylko z trenerem głównym ale i całym sztabem. Trraz czekamy na roszady w składzie, a jest tam co modyfikować
Cyrax

Cyrax

(974/1200) 22.06.2026 19:45
Na dłuższą metę tego typu niezrozumiałe decyzje nie są dobre dla Pogoni. Nikt poważny nie będzie chciał tu pracować.
pawel

pawel

(64061/72000) 22.06.2026 19:47
W najblizszej przyszlosci ? Hm.....
19DDD48

19DDD48

(235334) 22.06.2026 19:59
Ruch dobry tylko dlaczego tak późno? Trzeba zacząć przygotowania i robić transfery i zgrywac zespół.
rusnak

rusnak

(17926/18000) 22.06.2026 20:00
Aha czyli nasz Bóg opanowania i dogłębnie przemyślanych decyzji, ostoja anielskiej cierpliwości stoickiego spokoju, odpalił tryb rozpie*rduchy. No kto by się spodziewał Xddddd Ja stawiałem, że Thomaszowi odpalone zostaną wrotki w okolicach świąt, najpóźniej Wielkanocnych. Więc i tak księciunio wyjątkowo długo trzymał zawory na wodzy. Także za to jak najbardziej nalezy sie :Bravo Boss, bravo, Bravo
Herta

Herta

(93481/96000) 22.06.2026 20:01
...a ja myślałam, że to burza, a to trenerowi spadł kamień z serca. Udało mu się w końcu wyrwać z tego koszmaru, który zgotowali dla niego i kibiców Pogoni AH i jego team. Myślę, że to jeden ze szczęśliwszych , jeśli nie najszczęśliwszy dzień w karierze TT. Szkoda, że kibice niemieli tyle szczęścia, żeby uwolnić swój klub od Persa. Nie wiem co mu zrobiła ta "dziewczyna ze Szczecina", ale to musiało być coś strasznego, ten facet zawziął się, żeby tu kamień na kamieniu się nie ostał... Rozumiem, że ktoś nowy musi się najpierw nauczyć tej ligi i że na początku może popełniać błędy, ale oni się chyba niczego nie uczą. Wciąż tak samo przypadkowe, nietrzymające się kupy decyzje i zero spójnej wizji. Trup ściele się gęsto. ...Pogoni, czy to przetrzymasz?
Masta

Masta

(77727/96000) 22.06.2026 20:05
A jaki jest powód? Jak chciał go zwolnić to po sezonie a tak wynika z tego co napisał jakby wstał lewą nogą i mu podziękował.
Landsberg

Landsberg

(94018/96000) 22.06.2026 20:12
TT był bardziej nauczony roli menagera niż trenera . Nie prowadził treningów , ustalał jeno skład. Dla piłkarzy nie był jakimś autorytetem. Owszem słuchali bo to szef ale nie szanowali za podejmowane decyzje. To by się z nim tak kulało na pozycjach 5-12 bez względu na skład jaki b y otrzymał. Jeśli to prawda z nowym trenerem to amatorka nam nie grozi
Herta

Herta

(93481/96000) 22.06.2026 20:17
@Masta , nie sądzę, po prostu trafiła się okazja zatrudnić kogoś innego, więc pozbywa się TT. Kolendrowicz też dostał 200%poparcia dzień przed tym zanim wyleciał.... ...tak się zastanawiam, ile kosztują te kolejne przypadkowe decyzje i czy nie byłyby lepiej spożytkowane, gdyby w tym wszystkim był jakiś plan, jakaś myśl przewodnia, a nie tylko puste rozdęte hasła o "nieśmiertelności"...
rusnak

rusnak

(17926/18000) 22.06.2026 20:19
Zostały już mu postawione zarzuty o korupcję, szeroko zakrojone działania na szkodę klubu I inne malwersacje jak wszystkim innym pracownikom klubu, którzy regularnie wylatują z hukiem przez naszego gromowładnego Sherlocka Holmsa w wersji bliskowschodniej?
Masakra

Masakra

(575/600) 22.06.2026 20:25
Wysyłaliście TT do domu, wszyscy na nim psy wieszali, że nie ma pomysłu, że nie kompetentny, że nie wyciąga wniosków a teraz płaczecie. Zawsze źle, nigdy wszystkim nie dogodzisz. Nikt nie wie co zaszło a wszyscy marudzą. Ech.....
bpawel60

bpawel60

(49124/72000) 22.06.2026 20:33
Pamiętam CV trenera Thomasberga , i tam jak byk było podane , jaki styl gry preferuje nowy trener. Gra pragmatyczna , liczy się wynik i bez fajerwerków. Dla kibica to zmora , więc każda zmiana rodzi nadzieję , że zaczniemy grać pięknie i skutecznie dla oka . Jeszcze tylko nowe twarze do zespołu są konieczne , bo tym co mamy , świata nie zawojujemy.
Landsberg

Landsberg

(94018/96000) 22.06.2026 20:33
No właśnie nie mógł zwolnić TT po sezonie bo nie jasna była kwestia kontraktu Hiszpana w Ajaxie. Przecież jako właściciel nie mógł zwolnić stabilnego jak na Pogoń trenera nie mając pewności , ze przyjdzie Hiszpan ze swoimi ludźmi. Gdy się wyjaśniło w mig podjął decyzję o zmianie sztabu , nawet kosztem finansów. No nie mógł mówić o swoich pomysłach bo Garcia wciąż miał ważny kontrakt a , że w kontakcie byli to czekał do końca. Teraz musi wyjąć ze skarbonki i zapłacić za jakość
tomkotvitza

tomkotvitza

(575/600) 22.06.2026 20:34
@Cyrax Skąd wiesz, że to Thomasberg nie rozmawiał o tym wcześniej, a Alex nie obiecał, że jak znajdzie kandydata, to się dogadają? Z niewolnika nie ma pracownika.
Przemk0

Przemk0

(344/400) 22.06.2026 20:51
Alex wstał lewą nogą i uznał, że Thomas z Juwarą w składzie powinien zrobić puchary. Później dostał sms'a, że Garcia jest nadal zainteresowany. Zjadł śniadanie i podjął trudną decyzję XD
murin77

murin77

(17836/18000) 22.06.2026 21:02
Jeszcze się liga nie zaczęła, a my już mamy kabarecik.
1962

1962

(62481/72000) 22.06.2026 21:06
Żegnam i to tyle
lero

lero

(74621/96000) 22.06.2026 21:13
No to świetna informacja, tym bardziej, że TT już wcześniej przebąkiwał w wywiadach że ma jakieś problemy i chętnie wróci do Danii. Dogadał się z Alexem no i ma co chciał z korzyścią dla nas i dla niego. Z nim dalej klepali byśmy w środku tabeli, bo jak to Duńczyk umie tylko w jednym systemie i jest oporny na przyswajanie nowości. Jak nie dostał dwóch dobrych napastników, to się pogubił, bo mu system się zawalił i zaczął wprowadzać jakieś niezrozumiałe dla drużyny, kibiców i chyba przez niego samego eksperymenty w taktyce i ustawieniu. O mało nas nie spuścił do 1 ligi. Zespół nie miał stabilizacji ani wyuczonych schematów, bo prawie nikt jak np. Greenwood nie miał stałej pozycji na boisku. Co mecz to nerwówa, bo nikt nie wiedział co jutro będzie grane. Nie ma kogo żałować. Jego zatrudnienie to był błąd, który teraz Alex z Tanem naprawiają. Nowy trener będzie musiał wszystko w mentalu, metodach treningu i taktycznie zmienić.
ALI

ALI

(25077/36000) 22.06.2026 21:24
Powodzenia w nowym klubie trenerze. Żegnam i myślę, że dla Pana i dla nas kibiców wyjdzie to na korzyść.
Bzyku

Bzyku

(12257/18000) 22.06.2026 21:39
Mieszane uczucia. Z jednej strony trudno żałować Thomasberga ze względu na jego styl gry. Kunktatorskie męczenie buły, a większość wygranych meczów i tak była na farcie. Z drugiej strony duńczyk padł ofiarą polityki transferowej Keslera, który naściągał mu dużo szrotu i po prostu brakowało jakości. Nowy trener to szansa, że będziemy grać ciekawszą i ładniejszą dla oka piłkę. Ale też niepokój jak bardzo Haditaghi miota się od ściany do ściany. Transfery robione chyba pod wpływem impulsu, stabilizacji i myśli przewodniej tu nie widać. Króluje chaos.
Alchemik

Alchemik

(59765/72000) 22.06.2026 21:55
Zmiany. .zmiany.. zmiany.... To jak w firmie .nie spełniasz oczekiwań to ...do widzenia!! Firma musi przynosić zyski albo oczekiwane rezultaty... Ledwo się utrzymaliśmy nie ma pucharów to niestety..do widzenia!! ..... Tomasberg może jest nie złym trenerem ale nie spełnił oczekiwań Właściciela i Kibiców ....niestety ! Ale dziękuję Ci Tomas..za te 26 meczów...i życzę dalszej kariery trenerskiej!!
Glenmore123

Glenmore123

(496/600) 22.06.2026 22:31
Sama decyzja uważam że dobra i słuszna bo to się nie kleiło z thomasem delikatnie mówiąc. Natomiast cała otoczka mi nie pasuje. Z jednej strony tyle czasu cisza po zakończeniu sezonu a tu nagle TT zwolniony i już mają następcę. No jest to zastanawiające biorąc pod uwagę że tyle czasu nic w kwestii potencjalnych wzmocnień (poza tym GK nowym i tym ziomkiem z turcji- Dziczka nie liczę). A tu nagle trener leci i nowy już czeka. Takie niby zaplanowane a jednak śmierdzi taką amatorszczyzną jeśli chodzi o prowadzenie klubu że z dnia na dzień takie decyzje. W ogóle te odejścia od przejęcia AH klubu tak średnio profesjonalne ale myślę że TT nie narzeka. Nie pasował tu i mu nie poszło i wydaje mi się że fakt że nie musi tego pierdolnika ciągnąć dalej to dla niego na plus. Te oświadczenie że dla rozwoju to wszystko- no oby dla nas kibiców wyszło w końcu na Alexa i ten Hiszpan okaże się strzałem w 10 jak kiedyś Robak i niedawno Kolouris. Inna sprawa też najświeższa że ściągają Nsame- no pod warunkiem że się nie połamie jak Molnar w połowie sezonu to myślę że pożytek będzie. Myślę że piłkę kopnąć prosto potrafi i też wydaje mi się że pomimo beki z jego skuteczności w Ległej to coś dla nas strzeli. No chyba że Alex zaskoczy i jeszcze jednego do formacji ofensywnej sprowadzi. Chociaż ja uważam że w obliczu odejść ostatnich priorytetem jest defensywa i to konkretnie. Stoper i boczny obrońca na lewą na wczoraj. Z Węgrem cholera co będzie więc jazda po wzmocnienia. Po 2 sezon nieśmiertelności- oby z wazonem do gabloty.
Herta

Herta

(93481/96000) 22.06.2026 23:12
@Masakra , to rzeczywiście szokujące, ale niestety prawdziwe. Czego by się nie podjęli, zawsze to spieprzyli. Tego trenera w ogóle nie powinno tu być, w zaistniałej sytuacji, powinien być zwolniony równo z ostatnim gwizdkiem ostatniego meczu Pogoni w zeszłym sezonie. Zaraz potem pracę powinien rozpocząć nowy trener ze swoim sztabem, mający wpływ na skład drużyny! Tak, to powinno się odbyć.
k0r

k0r

(77993/96000) 22.06.2026 23:39
Sposób prowadzenia Pogoni to dziecinada! I nie to, żebym żałował TT. Sam byłem za tym, żeby go odpalić. Pogoń pod jego batutą, to była stagnacja. Reklamował to jako pragmatyzm, więc wielu (z nas) się na to nabrało. Ale to było dryfowanie i należało mu podziękować już wcześniej, w trakce sezonu. Czasem tak bywa, że coś nie trybi. Trudno. Ale skoro go już zachował i dał sygnał, że coś z nim budujemy to się pomyślało, OK może jest jakaś wizja. Tylko malkontenci jak ja, jej nie dostrzegają. Jednak okazuje się, że żadnej wizji nie ma. Pod wpływem chwili jeden wpada, drugi wypada. Gonitwa jak, nie przymierzająć, we łbie u Trumpa. Decyzje to rzut kostką. I choć ogólnie uważam, że to pozytywna zmiana. To jednak ten chaos decyzyjny jest mega vvkvrvviający. Taki azjatycki sposób prowadzenia klubu może i się sprawdza gdzieś na bliskim wschodzie (mało kogo to obchodzi). Ale Europa wypracowała inne standardy. I fajnie by było, gdybyśmy do nich zmierzali. Niezależnie od tego, że senior Oscar Garcia brzmi nieźle.
Giermko

Giermko

(5251/6400) 23.06.2026 00:14
Kibic to bestia raz by nosił na rękach , innym razem wynosił na butach .Chcielibyście w jednym roku żeby w gablocie znalazło się miejsce na Puchar Polski , Mistrzostwo Polski no i oczywiście Ligę Mistrzów .Na wszystkie bóle w Pogoni byłby . . . . . Szaman z plemienia Zulu . Drodzy kibice pesymiści , narzekacze i.t.p mimo wszystko ja zaczynam kolejny rok na stadionie Pogoni . Od 1971 roku będzie to 55 lat.
JUSA 70

JUSA 70

(44182/48000) 23.06.2026 00:24
Urwać człowiek poza tą robotą nic nie widzi A tutaj czytam taką bombę potężną Nie wiem czy leci z nami pilot ale chyba mam wątpliwośći Trener nowy jeszcze nie przyszedł a tutaj Sane już na testach Garcia przyjdzie i z tego zlepku szrotu ma zrobić coś nieśmiertelnego Grubo podejżewam że Tomek się wkurzył i takie pytanie mu zadawał kim i czym do ludzi drogi Alexie ?
Atmofrag

Atmofrag

(6879/9600) 23.06.2026 03:20
nareszcie! jakieś punkty zdobywał ale poniżej oczekiwań i sama gra i jego "taktyka" kompletnie się tutaj nie sprawdzała, być może tak samo było w danii i go zwolnili, bo zauważyli, że piłkarze i bez niego by sobie poradzili, bez jego dziwnej tajktyki
Pawolas

Pawolas

(2677/2800) 23.06.2026 10:27
Trochę późno, tuż przed startem ligi. Okres przygotowawczy psu w dupę.