preloader
Przejdź do głównej treści
870500535ca16d0c62ca0fd886c337308a10f2

870500535ca16d0c62ca0fd886c337308a10f2

Ostatnie mecze zwykle na plus

Do najwyższej ligi powróciliśmy w sezonie 2012/13. Od tamtej pory rozegraliśmy 13 spotkań kończących ligowych sezon. Zwykle wracaliśmy z nich z tarczą. Nasi piłkarze odnieśli w tych meczach 7 zwycięstw, a także zanotowali 3 remisy i 3 porażki.

Najbardziej spektakularny był w wykonaniu Pogoni kończący sezon mecz sprzed trzech lat. Portowcy zwyciężyli w nim z Radomiakiem Radom aż 4:0 po trafieniach Kamila Grosickiego, Mateusza Łęgowskiego, Luki Zahovicia i Alexandra Gorgona. Najmniej udane dla naszej drużyny było starcie kończące sezon w 2016 roku. Pogoń uległa wtedy w stolicy Legii 0:3.

W ubiegłym sezonie na zakończenie rozgrywek zmierzyliśmy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Tamto spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Wyniki ostatnich meczów sezonu od powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej:

2012/13 Pogoń Szczecin - Polonia Warszawa 3:1
2013/14 Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 0:0
2014/15 Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:1
2015/16 Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:0
2016/17 Pogoń Szczecin - Korona Kielce 3:0
2017/18 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:4
2018/19 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:3
2019/20 Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:2
2020/21 Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 1:3
2021/22 Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalika Nieciecza 2:2
2022/23 Pogoń Szczecin - Radomiak Radom 4:0
2023/24 Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:0
2024/25 Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 1:1

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 1660

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (16)

krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 22.05.2026 08:43
anty futbol prawie przez cały sezon prócz dziwnego meczu z jagielonią,jesli prezes mysli ze dziczek bedzie zbawicielem na nastepny sezon to ładnie pali głupa
TajnyP

TajnyP

(7581/9600) 22.05.2026 08:55
Na razie rozmawiajmy o ostatnim meczu. Sezon stracony, sezon przejściowy. Wynik mało istotny. Bywało różnie, przeważnie była już plaża, tak jak i dzisiaj. Jest możliwość osiągnięcia maksymalni 7 miejsce. Niżej jak 13 spać nie powinniśmy (no może 14, zależy jak by się ułożyła mała tabela z kilku drużyn) . Ale czy faktyczie tak jest? w sezonie 24/25 za 7 miejsce klub otrzymał ok 3 860 000 za 13 miejsce było to już ok 1 934 000 Mamy różnicę 2 mln zł. NIe są to drobne więc warto podnieść to z murawy. Czyli teoretycznie stawka jest. Warto powalczyć nawet 9 miejsce to 3 mln . 10 miejsce poniżej 3 milionów ale nadal kwota wysoka.
Bossman70

Bossman70

(19905/24000) 22.05.2026 09:03
Remis byłby najbardziej pożądany. My nie przegrywamy , GKS w pucharach a Legia bez nich. Z wygranej też byłbym zadowolony ale tylko Z takiej jak oglądane spotkania z trybun 7:2 czy 6:0 z GKS. Nie interesuje mnie minimalna wygrana 1 czy 2 golami bo ten sezon i tak dużo nas kosztował nerwów. Jak wygrywać na koniec sezonu to już z rozmachem bo zabrać komuś puchary a dać innym na które nie zasługują to już dobrodziejstwo a nawet darowizna.
Cezar

Cezar

(11371/12000) 22.05.2026 09:11
Niech zagrają dla kapitana, dwa miliony piechotą nie chodzi, a to prawie roczna jego pensja. Jest o co grać.
Don Pablo

Don Pablo

(3130/3200) 22.05.2026 09:16
Każde miejsce wyżej w tabeli ostatecznej jest warte około +300k PLN dla klubu. Takie info podali w ostatniej "Ekstraklasie po godzinach".
krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 22.05.2026 09:17
mieli byc gospodarni a baloniarz rozegrał ich jak dzieci
Bossman70

Bossman70

(19905/24000) 22.05.2026 09:28
@Don Pablo Przy remisie i tak Pogoń awansuje na 8 miejsce bo mi nie wydaje się żeby wyprzedzające nas drużyny Wisła Płock i Radomiak coś ugrały na wyjazdach z drużynami z TOP 4. Goniące nas drużyny też łatwych spotkań nie mają i pkt im nie przybędzie a więc przy remisie czy wygranej będziemy na 8 miejscu i tak czy inaczej kasa większa wpłynie.
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 22.05.2026 09:44
Powinniśmy grać o pełną pulę. Raz, że większa kasa, a dwa prestiż i honor.
Matul

Matul

(4442/4800) 22.05.2026 10:00
@Bossman70 A ty kibicujesz Pogoni czy temu żeby legia w pucharach nie zagrała? Jak Pogoni to tylko zwycięstwo się dla nas liczy a na resztę nie ma co patrzeć! Wkur.. mnie takie komentarze, patrzymy na siebie i to my mamy wygrać, a nie się podkładać bo coś tam coś tam, w sobotę tylko zwycięstwo!
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 22.05.2026 10:29
Ani Duński trener ani zawodnicy z zagranicy nie będą rozkminiali czy olać mecz i wpuścić GKS na europejskie salony kosztem Legii czy zagrać na pełnej motywacji. Zagrają swoją piłkę. Problem polega na tym, że najprawdopodbniej GKS będzie na maksa zmotywowany by ten mecz wygrać.W meczu z Jagą wyglądali na takich, którym zależy.No i w szerokim składzie GKS są nasi wychowankowie , którzy w obliczu zaistnaiłej sytuacji ligowej chętnie coś strzelą Pogoni. To co w poprzednich latach nazywaliśmy plażingiem nie wynikało tylko z olewczości Pogoni, ale z tego, że rywale grali ponad własne siły. W Pogoni zaś był balans i stabilizacja, bez sinusoid , ale też bez sukcesów. Jutro zobaczymy jak to się skończy. Dla kibica mecz bezstresowy. Zwycięstwo choć ucieszy to w stan euforii nie wprawi bo nic to nam nie da być najlepszym wśród średniaków. A porażka nie zablo bo czy będziemy mieli 8 czy 13 miejsce to bez różnicy za miesiąc nikt o tym pamiętać nie będzie. Pogoda pewnie dopisze, piknik będzie udany. A tym co nie chcą Legii w pucharach radzę: trzymajcie kciuki za Motor. Ja od Pogoni oczekuje sportowej walki i profesjonalizmu.Na plażę przyjdzie jeszcze czas. A w świetle.tych poronionych kós i zgód to gra w pucharach GKS nie jest chyba też mile widziana. Poza tym Legia skoncentrowana tylko na lidze jest zagrożeniem dla Pogoni. Więc nie podniecajmy się walką o 5 miejsce. Dużo bardziej ekscytujący jest "wyścig" o utrzymanie w tabeli.
Cezar

Cezar

(11371/12000) 22.05.2026 10:43
Jeśli Legia nie dopcha się do pucharów- będzie miała mniejszy budżet m. in. na wzmocnienia. Poziom, który obecnie prezentuje jest w zasięgu większości drużyn i już sama liga oraz pp może być dla nich problemem w następnym sezonie.
ciciarito100

ciciarito100

(32001/36000) 22.05.2026 10:58
I to jest mecz dla naszego „kapitana”!!::))). Bez obciążeń, bez presji, bez oczekiwań. Ot, ładna pogoda, pełne trybuny, zero wymagań. W sam raz na pół godziny przebieżki, kilka zewniaczków i budowanie „legendy”…:::)))). I na koniec te „ochy” i „achy” z trybun: „ jaka szkoda, że Pan Piłkarz nie mógł grać całą rundę, bo byśmy Real oklepali”…::)))))
ciciarito100

ciciarito100

(32001/36000) 22.05.2026 11:01
do @Cezar : Sam nie wiem, co lepsze..Z drugiej strony jak załapią się do LK, to znowu dostaną pierdolca na punkcie transferów „na zeszyt” i po odpadnięciu na jesień wpadną w jeszcze większą bidę..:::)))). Już tam Kołtonie i Borki w przypadku LK nie pozwolą im na tanie transfery!!::)))
Cezar

Cezar

(11371/12000) 22.05.2026 11:42
Dobre:D @ciciarito100 pozdrawiam:)
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 22.05.2026 15:03
Rzeczywiście ten mecz nie jest bez znaczenia. Siódme miejsce dla Kibiców Pogoni to wynik bardzo słaby. To jest bez dyskusji. Niemniej 7 miejsce a 13 daje różnicę wpływów do Klubu rzędu 2 milionów złotych! Stąd nie wyobrażam sobie by Prezes Aleks przeszedł nad tym do porządku dziennego gdyby świadomie ktoś wyrzucił z jego kasy taką sumę pieniędzy. Za te pieniądzę można dać kontrakt 2 porządnym, solidnym zawodnikom. To jest 10 miesięcy utrzymania dla tego pasożyta Grosickiego! On przecież nie zrezygnuje z tych pieniędzy. Nie robiłby tego całego cyrku z Panami Majdanem oraz Borkiem na przełomie grudnia i stycznia w sieci internetowej by dziś z tych finansów zrezygnować. Bądźmy dorośli i poważni proszę. Jeśli sam nie zrezygnuje w co absolutnie nie wierzę i będzie do końca przyszłego sezonu w Pogoni te pieniądze trzeba jakoś wygerenować. A chyba nikt tutaj rozsądny nie wierzy w dobrego wujka z Ameryki ani Świętego Mikołaja, który da te pieniądze ot tak, bezinteresowanie. A tak na marginesie do tych wszystkich co wierzą w remis i sobie go życzą proponuje zgodnie z wiekiem by wzięli się za naukę lub ochłonęli na moment, bowiem to czy Legia Warszawa zagra w przyszłym roku w LKE czy też nie interesować nas w ogóle nie powinno. W sumie z punktu widzenia naszych interesów lepiej by grała bo będzie musiała rywalizować na trzech frontach a nie na dwóch. Zaś to, ze temu klubowi nie jest to na rękę ten sezon pokazał chyba dobitnie...
Black Wars

Black Wars

(4393/4800) 22.05.2026 16:25
@franek.dolas74 Moje spostrzeżenie to w żadnym wypadku nie będziemy na 13 miejscu o którym piszesz !!!! Nawet po naszej przegranej a po wygranych Piasta i Cracovii nie spadniemy na 13 miejsce bo mamy z nimi lepszy bilans bezpośredni lub nawet trzy zespołowej. Nauka ? Tak jak wspomniałeś trochę nauki a właściwie matematyki proponuję. Podpowiedz Alexowi , że 300 tys przytulimy więcej po tych wynikach. : )