preloader
Przejdź do głównej treści
8705008fd45de262aa2af1236505375748baea

8705008fd45de262aa2af1236505375748baea

Pewne i ważne zwycięstwo z Wisłą!

Na zakończenie majowego długiego weekendu szczecińscy kibice tłumnie wybrali się na stadion im. Floriana Krygiera, aby wspierać portową drużynę w walce o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Tym razem podopieczni Thomasa Thomasberga musieli zmierzyć się z zaskakująco dobrze sprawującą się drużyną Wisły Płock, która wciąż liczy się w walce o ligowe podium. Szkoleniowiec Pogoni postawił w tym spotkaniu na szybkich skrzydłowych w postaci Aggera i Mukairu, którzy mieli nękać obronę Wisły po długich zagraniach z pominięciem drugiej linii. W pierwszych 15 minutach ten pomysł sprawdzał się doskonale, bo trzykrotnie zawodnicy z Płocka musieli ratować się faulami, aby zatrzymać nasze ataki. Pierwszy celny strzał padł w 20. minucie, ale piłka po uderzeniu Niarchosa utknęła w gąszczu nóg obrońców i Cojocaru nie miał problemów, aby ją chwycić. Portowcy przez długi czas kontrolowali grę w pierwszej połowie, ale brakowało konkretów. Konkret nadszedł dopiero tuż przed zejściem do szatni. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spadła pod nogi Cuicia blisko linii bramkowej i nasz napastnik nie miał problemów, aby otworzyć wynik spotkania.

Początek drugiej części spotkania upływał pod znakiem długiego utrzymywania się przy piłce przez drużynę Wisły Płock. Pierwszy strzał w wykonaniu Portowców zobaczyliśmy dopiero w 57 minucie kiedy to z dystansu uderzył Leo Borges. W 62. minucie strzał z dystansu oddał też Dani Pacheco, ale piąstkowaniem uratował nas Cojocaru. Minutę później do strzału w polu karnym doszedł Marcin Kamiński, ale na szczęście nad poprzeczką. W 67. minucie piłka znalazła się w naszej bramce, ale arbiter meczu zdecydował, że podczas tej akcji faulowany był Danijel Loncar i gola nie uznał. W 71. minucie na głowę Cuicia dośrodkował Leo Borges, lecz napastnik Pogoni uderzył zbyt lekko, żeby zaskoczyć Leszczyńskiego. W 75 minucie po długim wrzucie z autu wykonanym przez Aggera piłka wróciła w pole karne Wisły i znów spadła pod nogi Cuicia, którego piłka w tym meczu szukało wybitnie i napastnik skrzydłowy dołożył drugą bramkę do swojego dorobku. W doliczonym czasie Portowcy dobili rywala. Jacek Czapliński założył "dziurę" zawodnikowi "Nafciarzy", dzięki czemu skrzydłem z piłką mógł ruszyć Hussein Ali po czym sam skończył akcję strzałem z ostrego kąta przypieczętowując zwycięstwo Pogoni.

Pogoń Szczecin 3:0 Wisła Płock (1:0)
1:0 Cuić 45+3'
2:0 Cuić 75'
3:0 Ali 90+4'

Pogoń Szczecin:
77. Valentin Cojocaru, 4. Leonardo Borges, 41. Attila Szalai, 22. Danijel Loncar(82' 15. Hussein Ali), 28. Linus Wahlqvist(55' 13. Dimitrios Keramitsis), 3. Kellyn Acosta, 8. Fredrik Ulvestad, 47. Natan Ława(64' 30. Jacek Czapliński), 25. Mads Agger(82' 32. Leonardo Koutris), 18. Paul Mukairu(82' 23. Benjamin Mendy), 10. Filip Cuić

Wisła Płock:
12. Rafał Leszczyński, 19. Dion Gallapeni, 4. Marcus Haglind-Sangré, 35. Marcin Kamiński, 25. Nemanja Mijusković(86' 2. Kevin Custović), 84. Tomas Tavares(73' 17. Matchoi Djalo), 16. Fabian Hiszpański(58' 13. Quentin Lecoeuche), 14. Dominik Kun(58' 8. Dani Pacheco), 99. Deni Jurić(58' 20. Łukasz Sekulski), 9. Ioannis Niarchos, 30. Wiktor Nowak

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 3910

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (55)

ns29909

ns29909

(40251/48000) 03.05.2026 19:30
Im bliżej końca sezonu tym bardziej chce się patrzyć na naszych zawodników, a to dobry prognostyk przed sezonem 26/27.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27178/36000) 03.05.2026 19:30
alizadek jaki wirtuoz XD
Masta

Masta

(77726/96000) 03.05.2026 19:30
Wyszarpaliśmy to i na 80% się utrzymaliśmy. Brawo!
Robinho

Robinho

(15814/18000) 03.05.2026 19:30
W końcu jakaś majówka na wesoło.
Darq Rain

Darq Rain

(7557/9600) 03.05.2026 19:31
Uff!!! Trzy punkty ultra ważne, ale 41 punktów w tym sezonie może nie dać utrzymania. Słaba Wisła i potrafiliśmy to wykorzystać mimo, że gra nadal przeciętna. Oby to było przełamanie Cuića.
Czarny1971

Czarny1971

(120569) 03.05.2026 19:31
Zaczyna się to trochę zazębiać. Efekt Czubaka?
TritumX

TritumX

(21101/24000) 03.05.2026 19:31
Trzy punkty najważniejsze. Wielki krok w stronę utrzymania. Cisnienie spadlo. Brawo.
darecki73

darecki73

(45953/48000) 03.05.2026 19:31
Niesamowicie ważne zwycięstwo. Odkrywamy się od strefy spadkowej. Brawo za dziś
k0r

k0r

(77991/96000) 03.05.2026 19:31
Zaangażowaniem to wygraliśmy. Wynik lepszy niż gra. Gra Pogoni... to długi temat. Ale trzy punkty wynagradzają wszystko.
MENTOR

MENTOR

(17190/18000) 03.05.2026 19:31
dzisiaj to w końcu zagrało... w końcu chyba zaczyna trybić ten mechanizm chociaż Wisła dzisiaj naprawdę słabo zagrało... dzisiaj szapo ba dla linii defensywnej, Ulvestad zasłużył na ten kontrakt , to płuca drużyny... chciałbym jeszcze pochwalić Acostę i Szalai , super dzisiaj czyścili , tak naprawdę Wisła bez żadnej poważnej akcji
absolutniezachodniopomorski

absolutniezachodniopomorski

(17733/18000) 03.05.2026 19:32
No wreszcie nie tylko zwycięstwo, ale bardzo fajna gra dzisiaj. Brawo Filip, brawo młodzi wychowankowie i jest trochę luzu. Dziękuję za miły wieczór ????❤️
ZaWa

ZaWa

(14645/18000) 03.05.2026 19:32
Gdyby mi ktoś powiedział, że Cuić i Ali zapewnia nam dziś 3’pkt i może utrzymanie, to uznałbym go za szaleńca. Bez Grosika do przodu, odwagi panowie i po kolejne punkty w następnych meczach
Masakra

Masakra

(575/600) 03.05.2026 19:32
Nawet ładnie dzisiaj. Brawo Portowcy!!!
Andre

Andre

(19176/24000) 03.05.2026 19:33
Uff są trzy punkty, można spokojniej oddychać
AntyRedaktorek

AntyRedaktorek

(4442/4800) 03.05.2026 19:33
Dziwne uczucie które od dawna nie towarzyszyło, być może jest życie za Thomasberga ?
MENTOR

MENTOR

(17190/18000) 03.05.2026 19:34
myślę, że za wcześnie aby pisać coś o Czubaku.... ale na pewno jest powiew świeżości , być może on będzie nakłaniał TT do większego ryzyka i stawiania na młodych
LeoSz-ek

LeoSz-ek

(12916/18000) 03.05.2026 19:34
Mamy to !!!
CzłowiekZżelaza

CzłowiekZżelaza

(4419/4800) 03.05.2026 19:34
Całe szczęście. Cifci dwa strzały i gole
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 03.05.2026 19:34
Jedna jedyna prośba, grajcie tak do końca sezonu.
AntyRedaktorek

AntyRedaktorek

(4442/4800) 03.05.2026 19:35
Żeby być pewnym, trzeba jeszcze pokonać zagłębie.
bpawel60

bpawel60

(49124/72000) 03.05.2026 19:35
Wynik robi wrażenie. Wisła mając szanse na puchary , gra bez jaj , jakby nie chciała nam zrobić krzywdy. Brawa dla chłopaków , bo znając swoje ograniczenia , robią wynik fantastyczny.
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 03.05.2026 19:36
Jest życie bez Penego Jest walka i są punkty
szponiak

szponiak

(22279/24000) 03.05.2026 19:36
Ciuc i Cojo -Man of the match
Pawolas

Pawolas

(2677/2800) 03.05.2026 19:37
Brawo piłkarze. Brawo kapitan (ten prawdziwy, Ulve, a nie pijawka z zaczeską). Naprawdę zobaczyłem dziś zaangażowanie. Szalai boss, fajnie było by go zatrzymać. Nawet Ager dziś wypluwał płuca, a z Cuicia może jednak być jeszcze napastnik.
silentscream

silentscream

(118589) 03.05.2026 19:37
A ja bym wyroznil jeszcze Mendy, toralnie zamknal lewa strone dla atakow Wisly. Caly zespol zagral w sumie niezle zawody. Super, wg mnie wlasnie sie utrzymalismy.
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 03.05.2026 19:37
Myślę że dziś przy pierwszym golu zadziałał ten trener od stałych fragmentów. Nawet Wisła nieudolnie próbowała podobnego rozegrania w drugiej połowie.
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 03.05.2026 19:38
Ważne punkty. Gra nieco lepsza. No i niektórzy zawodnicy pokazują, że jakiś potencjał jest
siwy

siwy

(67330/72000) 03.05.2026 19:40
Zagralismy dokładnie tak jak gra wisla i jej trener Misiura przez niektorych już zatrudniany w Pogoni. Dobrze ze wygralismy jedni i drudzy frali anty piłkę.
JANUSZ

JANUSZ

(14323/18000) 03.05.2026 19:41
Panowie i o to chodzi. Piękna majówka.
Sympatyk-klubu

Sympatyk-klubu

(16571/18000) 03.05.2026 19:45
Čuić miał czuja, Ali - to się chwali i oby to nie była jego jedyna bramka w naszych barwach. <b>Trzy</b> punkty i <b>trzy</b> gole na </b>Trzeciego</b> Maja! POLSKA!
Piotr Chen

Piotr Chen

(4881/6400) 03.05.2026 19:45
Brak Grosickiego na murawie i w szatni zaczyna przynosić efekty. Oby tak dalej.
bpawel60

bpawel60

(49124/72000) 03.05.2026 19:45
Najbardziej cieszy to , że mimo wielu problemów , graliśmy z sercem i wiarą w końcowy sukces. Mimo tylu kontuzji i braku uzupełnień , każdy zrobił tyle , na ile ich stać w tej chwili. Czuję , że nowy sezon po utrzymaniu , będzie całkiem inny , i gra będzie piękna dla oka.
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 03.05.2026 19:47
No w końcu dobry mecz i zxecydowane zwycięstwo. Tak do końca!
wojkow

wojkow

(24851/36000) 03.05.2026 19:48
Czyli co Grzegorczyk kretem Arki waczacej o byt tutaj byl caly czas skoro wykopali szczura jest Czubak i nagle daje sie u siebie wygrywac bez horrorow jak z Korona??
ZaWa

ZaWa

(14645/18000) 03.05.2026 19:48
Gdyby nie kilka tych frajerskich remisów - nieciecza, srakovia to końcówka mogłaby być ciekawa
Pereiro

Pereiro

(9517/9600) 03.05.2026 19:52
Wkoncu . Brawo . Liga nasza
Anathema

Anathema

(39732/48000) 03.05.2026 19:54
Mariusz Misiura, prawdziwy portowiec. Dziękujemy
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 03.05.2026 19:54
Brawo- 3pkt potrzebne jak nigdy. Swoją drogą czyżby widać było rękę nowego asystenta ?
Pereiro

Pereiro

(9517/9600) 03.05.2026 19:55
Tu jeszcze puchary mogą być ????
realista!

realista!

(30372/36000) 03.05.2026 19:56
Filipek Čuić dziś lis pola karnego jak kiedyś jego imiennik Filippo Inzaghi ???? ????
Pereiro

Pereiro

(9517/9600) 03.05.2026 20:02
Oj będą puchary. ????
ao

ao

(13588/18000) 03.05.2026 20:19
W końcu.... witamy ponownie w Eklapie ????????????
Maciek

Maciek

(40961/48000) 03.05.2026 20:22
Nareszcie zwyciestwo 3 bramkowe. Czaplinski 2 akcje i 2 zayebiste do tego druga z asysta jak stary wyjadacz. Zwyciestwo cieszy i buduje morale przed jaga
Morszczuk

Morszczuk

(209870) 03.05.2026 20:22
Pięć punktów nad żydkami plus lepszy bilans ( bramka na wyjeździe) . Czyli w trzech meczach musieliby zdobyć 6 punktów my zero . Chyba nierealne . Arka może wygrać i będzie miała 4 punkty straty ale też mamy lepszy bilans . Czyli muszą zdobyć pięć a to już całkiem nie realne . Utrzymanie zatem niemal pewne . A zakładam że cokolwiek jeszcze uciułamy .
mark

mark

(124595) 03.05.2026 20:29
Czym dluzej bez Grosickiego to tym lepiej
Jackoo

Jackoo

(829/1200) 03.05.2026 20:34
Mnie to dziwi brak informacji o kontrakcie dla Ulvestada. Ważne zwycięstwo i fajnie (Gra padaca(
Vini

Vini

(681/800) 03.05.2026 20:51
Na konferencji Thomasberg powiedział, że Ulve zastaje na dłużej. Więc chyba coś wiadomo 9 jego kontrakcie ????
mark

mark

(124595) 03.05.2026 21:00
Już przed meczem zostało powiedziane ze Norweg przedłużył o 2 lata,w transmisji
marek9636

marek9636

(107067) 03.05.2026 21:04
Alex ogłosił to przed meczem, że Ulve zostaje
Zbyszek

Zbyszek

(5526/6400) 03.05.2026 21:15
Widac ze Mendy to dobry grajek ,wie co ma robic !!! Mysle ze w przyszlym sezonie bedzie podpora na obronie, musi tylko poprawic kondycje aby mogl biegac 90 min, dobrac 4 bdobrych grajkow i gramy o podium.
Cezar

Cezar

(11371/12000) 03.05.2026 21:18
Coś pawłowe krokodyle przybladły.
brw

brw

(2925/3200) 03.05.2026 21:50
Pan piłkarz Atilla Szalai. Gość był dziś w obronie wszędzie, o ile istnieje jakakolwiek szansa na sprowadzenie go na stałe to prezes powinien stanąć na głowie żeby ten transfer zaklepać.
19DDD48

19DDD48

(235334) 03.05.2026 21:56
Brawo. Bardzo ważne zwycięstwo! Te 3 pkt pozwalają trochę odetchnąć. Ale przed nami Jaga i bardzo możliwe są srogie baty... a to oznacza że po kolejnej kolejce znowu możemy drzeć o nasz byt. Zatem Panowie do Białegostoku trzeba jechać tak jakby to był ostatni mecz sezonu, mecz o wszystko!!!
Sproket

Sproket

(379/400) 03.05.2026 22:30
Gdybysmy mieli Mendyego w finale z Wisla byloby pierwsze trofeum. Chlop dzisiaj czyscil cala strefe
OSTRY

OSTRY

(2818/3200) 04.05.2026 08:47
@Morszczuk Wiesz, że zasada goli na wyjeździe juz nie istnieje?