preloader
Przejdź do głównej treści
8705009532553ac1c8aecc4a2273e0711ffb2b

8705009532553ac1c8aecc4a2273e0711ffb2b

Piotr Łęczyński odejdzie z Pogoni Szczecin

Piotr Łęczyński objął stery nad drużyną w lipcu 2023 roku. W każdym z trzech sezonów swojej pracy doprowadził kobiecą Dumę Pomorza na ligowe podium.

Najpierw zdobył Mistrzostwo Polski, później zajął 3. miejsce, a w bieżącym sezonie jest w grze o wicemistrzostwo. Ponadto w sezonie 2024/25 granatowo-bordowe dotarły do finału Orlen Pucharu Polski.

profil-jpg

Źródło: Pogoń Szczecin SA Wyświetlenia: 6370

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (32)

Darq Rain

Darq Rain

(7561/9600) 25.05.2026 11:36
Dobry, zasłużony dla Pogoni trener. W CV może wpisać mistrzostwo Polski U19 i mistrzostwo Polski kobiet. Powodzenia w dalszej karierze.
MalmoFF90

MalmoFF90

(155/200) 25.05.2026 11:45
,,Kontrakt nie zostanie przedłużony" - hmm....a może by tak prawdę napisać że trener nie chcę dalej z obecną władzą pracować i dlatego odrzucił propozycje przedłużenia kontraktu?
sektor4

sektor4

(15954/18000) 25.05.2026 11:49
Grosicy już robia porządki
Zenobiusz

Zenobiusz

(8247/9600) 25.05.2026 12:07
No,no,no TRZY medale w 3 lata ale Alex niezadowolony.
Karol Batman

Karol Batman

(987/1200) 25.05.2026 12:09
I teraz pytanie - jeśli Pani Grosicka podjęła tę decyzję to jakie ma kompetencje, aby oceniać pracę trenera, który ma sukcesy. Jeśli natomiast nie ona to znaczy, że nie ma kompetencji, zrobił to ktoś za nią co znaczy, że CEO nie ma jednak kompetencji. I zostaje 3 bramka - trener sam uznał że nie chce tu pracować. Dlaczego?
Sproket

Sproket

(379/400) 25.05.2026 12:10
Ksiezniczka prezeska bedzie teraz mogla robic im wyklady na temat robienia pazurow
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 25.05.2026 12:38
Jestem więcej niż pewien, że lepiej by sobie dał radę z męską kadrą niż TT. Czas na pracę z dorosłymi chłopcami. Powodzenia mistrzu !
Cezar

Cezar

(11371/12000) 25.05.2026 12:38
Chyba współpraca z nową szefową nie układała się najlepiej.
Landsberg

Landsberg

(94012/96000) 25.05.2026 12:55
Ktoś w ogóle zostanie w tej Pogoni czy tylko Grosiccy? To mocno niepokojące gdy następują rozstania z ludźmi z TOP w skali kraju,
Zalewos75

Zalewos75

(5365/6400) 25.05.2026 12:59
To szkoda strzępić języka. Trzy lata z sukcesami bez tendencji zniżkowej, panie w grze o coś konkretnego co roku. To jest nagroda????Tak się docenia ludzi za ich pełny wkład w budowanie dobrego imienia klubu! Pewnie dla wielu lepiej będzie dyskutować przez następne pół roku jak to się utrzymaliśmy na kolejkę przed końcem, niż srebrnych ( daj boże) medalach. Porażka.
Transfer

Transfer

(33007/36000) 25.05.2026 13:06
smutna i niezrozumiała decyzja (chyba że sam trener chce pracować gdzie indziej, ale wtedy powstaje pytanie "dlaczego" skoro to pogoniarz z krwi i kości) Są sukcesy, ale to nic nie zmienia? Serio, przestaję to rozumieć - gdyby nie szło, to rozumiem, szukanie czegoś lepszego, ale w takim momencie pozbywamy się odpowiedniego człowieka na odpowiednim miejscu......
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 25.05.2026 13:43
<B>UWAGA to nie mój komentarz, tylko MalmoFF90 z wątku:</b> https://pogonsportnet.pl/news/goalpl-co-z-kontraktami-w-pogoni W zeszłym sezonie ledwo co przejął klub, to od razu wysprzedał najbardziej wartościowych zawodników, aby jakoś sezon finansować. Jak kupował klub, to zapowiadał że tego nie zrobi, bo chce coś budować i grać o najwyższe cele. <B>Także dzięki zawodnikom Mroczka / Adamczuka (Kulu, Gamboa, Przyborek) Vahid był w stanie ten sezon przetrwać.</b> Ale chyba na cały sezon nie starczyło, skoro problemy finansowe nadal są i z dnia na dzień rosną: 1) Ludzie na B2B po 2-3 pensje nie dostali 2) Akademia nie ma kasy aby n.p wodę kupić 3) Kobiety ledwo co funkcjonują, wezwania do zapłaty wlatuje niemal co dzień. 4) Sztab I drużyny (Trenerzy, Fizjo itd) też czekają na kasę 5) Zawodnicy pierwszego zespołu także nie dostali wynagrodzenia jeszcze, mimo że klub miał czas do 15tego. 6) Zawodnicy z rezerw muszą chodzić na NFZ jak mają kontuzję bo jest zakaz n.p na prywatne USG za 300 zł ITD ITD Z Mroczka się śmieli i go wyzywali że po 17 latach wpadł w problemy finansowe i nie był w stanie dalej funkcjonować - pewnie tez przez nieodpowiednich ludzi w okół siebie, którzy mu ,,doradzali". Vahid po niemal roku bycia właścicielem klubu i wysprzedając najbardziej wartościowych zawodników klubu, przestał płacić. <B>Panie Danielu (Trzepacz): Ma Pan na tyle odwagi ten temat poruszyć? Czy boi się Pan utraty akredytacji?</b>
Alchemik

Alchemik

(59770/72000) 25.05.2026 13:46
Ciekawe jaki jest powód odejścia ??? Może trener nie chce już tu pracować.... Nowa Prezes nie chce z Trenerem współpracować.. Właściciel ma swojego nowego trenera... Albo trener łęczyński znalazł sobie nowe miejsce pracy... .... Choć ciężko się rozstawać z Trenerem który wspólnie z zespołem kobiet zdobył mistrzostwo kraju i miejsca medalowe...to życzę Tobie trenerze wszystkiego dobrego w nowym miejscu pracy!! A za wyniki w Pogoni wielki szacunek!!
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 25.05.2026 13:59
<B>mój komentarz - ja czesto pisałem tutaj polemizujac z kims bardziej głeboko "zdradzałem" troche info z gabinetów, bo po prostu miałem wciaz kilku znajomych (jak klub przejał alex to praktycznie znałem z 15-20 osób, nie liczac zawodników). </b> Alex pozbywa sie wszystkich ludzi bo <B>NIE CHCE MIEC NIKOGO, KOGO NIE KONTROLUJE 100% !!!</b> To tak jak przejęcie wrogiego panstwa, musisz wymienic wszystkich, aby moc robic burdel w srodku i nikt sie o tym nigdy nie dowie, bo ci cala nowa administracja albo jest zastraszana ze zostanie zwolniona, albo liczy na jakies awanse, promocje i wchodzi w d... nowemu "tyranowi". <B>Jestem tutaj pod anonimem, bo nie moge zdradzic siebie, to oczywiste, ale wiekszosc osob, ktore znalem i cos tam mi czasem wspomnieli na czatach jakis jakis Telegrafie, albo jak wpadłem do klubu np. na sparing, już jest WYJEB...NA.</b>
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 25.05.2026 14:21
"Natomiast nie podoba mi się, jak traktuje akademię mówiąc, że to gniazdo korupcji. Wędrychowski powiedział, że nie do końca tak jest, potrafi grać w piłkę. Do tego to zdanie, że on chciałby, żeby Szczecin był domem dla któregoś z ukraińskich klubów. To tak, jakbym ja poszedł w gości i zapraszał gości do siebie. <B>Pan Haditaghi jest gościem w Szczecinie. Bardzo dziwne zachowanie. Brak szacunku do akademii, pracowników.</b> Piłka powinna jednak wyznaczać pewne standardy. Jeżeli nie szanujesz swoich wychowanków, a ludzi, którzy zbudowali akademię, traktujesz jak zło, które trzeba wyciąć, to są to bardzo nieładne sformułowania." TVP Sport Wczoraj, 10:50 | Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa Pogoń Szczecin zawiodła w PKO BP Ekstraklasie. "Po zmianie właścicielskiej mamy kabaret"
mark

mark

(124595) 25.05.2026 14:27
Sucha informacja bez zadnej prawdy..Co by nie bylo,to decyzja rodziny Grosickich? Jesli kobiety Pogoni nie trafiaja z karnych w bramke,to ktos teraz poniosl za to wine? Oby prawda wyszla na swiatlo..
Doker

Doker

(8205/9600) 25.05.2026 14:46
Targetem jest 30% oszczędności. To niezwykle dużo. Praktycznie nie do zrealizowania. Trzeba się więc pozbyć wszystkiego co generuje straty a ta drużyna jest jednym z takich źródeł. Zaczyna się od trenera (utytułowanego, więc pewnie bardziej kosztownego). Przypuszczalnie jest to dopiero początek zmian w tym zespole. Podobna sytuacja jest chyba w drużynach trenowanych przez Hiszpanów, których wykopano przed tygodniem. To jest biznes. Litości niestety nie ma. I nie będzie.
marek9636

marek9636

(107076) 25.05.2026 15:15
@fiwite1310@arugy.com bo w kasie klubu po tym sezonie prawie nic nie zostało, pewnie czekają na przelewy z ekstraklasy. Może i wiesz co sie dzieje w klubie, ale kompletnie nie rozumiesz przyczyn.
Morfeusz

Morfeusz

(2515/2800) 25.05.2026 15:40
@fiwite1310@arugy.com jakieś dowody czy po prostu siejesz zamęt?
FCCHWYTAK

FCCHWYTAK

(6982/9600) 25.05.2026 16:04
fiwite1310 Zmień leki Mroczkowy Pajacu Myślisz że jak by nie było kasy w klubie to ulve i Keramitsis by Podpisali nowe kontrakty. Ciągle ci coś nie pasuje jesteś Pajac i Mroczkowy Pomiot tyle w temacie
Zawsze wierny

Zawsze wierny

(309/400) 25.05.2026 16:08
fiwite1310@arugy.com Przestań siać ferment Ktoś powinien ci zabrać kabel od neta
kibol

kibol

(44374/48000) 25.05.2026 16:26
@MalmoFF90 Farmazoniarzu zamilcz jak nie wiesz jak jest naprawdę. Nie on sam odchodzi tylko Pogoń z niego rezygnuję , są powody. Wcześniej też głupot wypisałeś , po to się tu zalogowałeś aby nawijać innym makaron na uszy? Następy faramazoniarz @fiwite1310@arugy.com ,widzę też masz smutne życie. PROSZĘ ZBANUJCIE SIĘ !!!
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 25.05.2026 16:31
@Morfeusz @FCCHWYTAK @Zawsze wierny @kibol Mam do was pomiotki bez wykształcenia i rozumu pytanko, jak smakuje dżem z rowa iranskiej świni, czy ma smak zgniłego paprykarza jak się nim zadławiacie kupujac jego wysrywy AI i propagande na poziomie republiki? xD <B>A zbanowac to ty se mozesz co najwyzej p**nhub na swoim starym telefonie !!!</b>
kibol

kibol

(44374/48000) 25.05.2026 16:44
@fiwite1310@arugy.com wypierd.. pajacu bez szkoły ! Nikt tu nie liże du...AH ,ale nie jest powód żeby do znudzenia pier.. jak wszystko jest źle .Jak tak jest źle ile wy wiecie na ten temat ,to czemu piłkarze przedłużają umowy ?
Alchemik

Alchemik

(59770/72000) 25.05.2026 16:45
fiwite1310@arugy.com...... Gościu proszę odpuść!! Nie przystoi tu na tym forum.. obrażać Wszystkich! .... Pozdrawiam! I nie będę z Tobą polemizował!!!!!!
roszko66

roszko66

(13490/18000) 25.05.2026 16:53
Media Pogoń...czyszczenie magazynów.
andrzej123x

andrzej123x

(2166/2400) 25.05.2026 17:17
Nie znam pracowników czy zawodników Pogoni żeby snuć na forum jakieś głodne kawałki. Ale na zdrowy rozum jeżeli taki zawodnik jak Ulvestadt z kończącym się kontraktem i taką formą podpisuje nowy kontrakt z Pogonią, jeżeli taki zawodnik jak Mendy, który widział i grał w klubach mega profesjonalnych najprawdopodobniej podpisze nowy to chyba nie jest takie dno w klubie jak wieszczą tu niektórzy. Wykluczam również opcję, że zakochali się w Alexie i jego zgrabnych łydkach a miłość przesłoniła im trzeźwy osąd sytuacji :)
Morfeusz

Morfeusz

(2515/2800) 25.05.2026 17:21
@fiwite1310@arugy.com Ale nam sie pan popisal inteligencja i elokwencją. Jest pan jeszcze przed wzieciem leków czy juz po?
Mandaryn

Mandaryn

(8289/9600) 25.05.2026 17:27
@fiwite1310@arugy.com "Panie Danielu (Trzepacz): Ma Pan na tyle odwagi ten temat poruszyć? Czy boi się Pan utraty akredytacji?" Panie @fiwite1310@arugy.com. Ma Pan na tyle odwagi by wymienić nazwiska swoich informatorów? Czy boi się Pan ostracyzmu z ich strony?
gorilla2003

gorilla2003

(21575/24000) 25.05.2026 18:41
Hymmmm a ja nie wierzę w AH. Za dużo gada. Wygląda jakby trenerzy odchodzili a nie są zwalniani. No i czekam aż poleci AF9.
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 25.05.2026 19:48
Ja tam nie wiem jak jest w gabinetach. Widzę co jest na boisku i w tabeli. Rewelacji nie ma. Tylko kobiety trzymają fason. Drużyna żeńska jest pewnie kosztem, ale jej wymiar jest inny niż generowanie bezpośrednich zysków. W ten sposób budujemy wizerunek klubu. Tworzymy tożsamość. Budujemy więź między brandem jaki tworzy klub a kibicami. Ponad różnymi podziałami. A to działa profrekwencyjnie. Zwiększa sprzedaż gadżetów. Ubranek, także dziewczęcych i damskich. To już nie te czasy kiedy na stadion przychodzili w 90% mężczyźni i chłopcy. Ewa Pajor jest o krok od złotej piłki. Popularność damskiej piłki rośnie i w przyszłości też będzie generowała większe przychody także bezpośrednio.Zarząd powinien szukać przychodów a nie ciąć koszty sportowe. Stać nas by boiskowe lenie latały na mecz gdy jednocześnie autokar i tak wyrusza wcześniej ze Szczecina a nie stać nas na drużyny kobiece , rezerw i młodzież?
mark

mark

(124595) 25.05.2026 22:50
Popularność damskiej pilki już dawno urosla i wyrosła. Na mistrzostwach Europy i Świata mecze mają praktycznie taka sama frekwencję jak facety.Pozatym na zdrowe dziewczyny zawsze miło popatrzeć..