preloader
Przejdź do głównej treści
870500bf143086413e049d0ebd3546ffb71480

870500bf143086413e049d0ebd3546ffb71480

Plan przygotowań Pogoni do sezonu 2026/2027

Po ostatnim meczu sezonu zawodnicy Dumy Pomorza udali się na urlopy. Do Szczecina powrócą 18 czerwca. 19 i 20 czerwca naszych piłkarzy czekają tradycyjne badania i testy medyczne. 20 czerwca granatowo-bordowi mają w planie także pierwszy po przerwie trening na boisku.

W Szczecinie nasz zespół będzie pracował do 9 lipca. W pierwszym okresie przygotowań rozegra również mecze kontrolne z niemieckim Dynamem Berlin (na wyjeździe), a także z Zagłębiem Lubin (w Szczecinie lub Opalenicy) oraz Chrobrym Głogów (w Szczecinie). Następnie Portowcy udadzą się na kilkudniowy obóz przygotowawczy do Austrii, gdzie czekają ich spotkania towarzyskie z 19-krotnym mistrzem Turcji, Fenerbahce SK (w Linz), a także 5-krotnym mistrzem Austrii, Sturmem Graz (w Leoben).

W ostatnim tygodniu przed startem ligi granatowo-bordowi ponownie będą pracować przy Twardowskiego. Mecze 1. kolejki sezonu 2026/27 PKO BP Ekstraklasy mają się odbyć w weekend 24-26 lipca.

Harmonogram przygotowań:

19 - 20 czerwca - badania i testy medyczne
20 czerwca - pierwszy trening na boisku 
20 czerwca - 9 lipca – przygotowania w Szczecinie
10 - 16 lipca – obóz przygotowawczy w Austrii
17 – 23 lipca – dalsze przygotowania w Szczecinie
24 - 26 lipca - mecz 1. kolejki sezonu 2026/27 PKO BP Ekstraklasy

Harmonogram meczów sparingowych:

27 czerwca - Dynamo Berlin vs Pogoń Szczecin (w Berlinie)
4 lipca - Pogoń Szczecin vs Zagłębie Lubin (w Szczecinie lub Opalenicy)
8 lipca - Pogoń Szczecin vs Chrobry Głogów (w Szczecinie)
11 lipca - Fenerbahce SK vs Pogoń Szczecin (w Linz)
15 lipca - Sturm Graz vs Pogoń Szczecin (w Leoben)

profil-jpg

Źródło: Pogoń Szczecin SA Wyświetlenia: 4057

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (14)

darecki73

darecki73

(45931/48000) 09.06.2026 20:14
A kiedy transfery, wzmacniania??? Po to jest obóz przygotowawczy, by drużyna się zgrała, przećwiczyła różne warianty gry, schematy itd.
darecki73

darecki73

(45931/48000) 09.06.2026 20:17
Wzmocnienia miało być wyżej. Ciągle brak możliwość edycji i korekty komentarza.
ZaWa

ZaWa

(14640/18000) 09.06.2026 20:18
W końcu jakieś jakościowe sparingi w porównaniu do tych zimowych, wtedy te przygotowania to było jakieś nieporozumienie. Może warto z Fenerbachce wyciągać jakichś grajków nie łapiących się do ich meczowej 11. Oby Okan coś podziałał w tym kierunku.
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 09.06.2026 21:23
Plan wygląda rozsądnie i ciekawie. Sparingpartnerzy tak dobrani, że można poćwiczyć różne schematy i warianty gry. Dobrze by było, żeby jeszcze kadra została skompletowana przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego.
1948

1948

(14158/18000) 09.06.2026 22:40
Ma kto ich przygotowywać w ogóle?
1948

1948

(14158/18000) 09.06.2026 22:41
Ma ich kto w ogóle przygotowywać?
bigulon

bigulon

(1358/1600) 09.06.2026 22:57
Skauci są? W akademii to są jeszcze jacyś trenerzy?Trener od przygotowania fizycznego? Chyba że AI będzie ich trenować i tak wytrenuje że Dusigrosz osiągnie 40km/h i przebiegnie 12km w meczu.
bravoboss

bravoboss

(248/300) 09.06.2026 23:41
"ło matko, nie ma kucharza i nie ma trenera od przygotowania fizycznego i nie wiadomi czy jeszcze jest ekipa od prania ubrać i czy w kiblu jest papier toaletowy" Tak mniej więcej wygląda spora część komentarzy. Sami się nakręcamy. A przecież wybitny coach biznesu Ozzy Osbourne mawiał "Jeśli nie masz na coś wpływu, zignoruj to"
Bossman70

Bossman70

(19905/24000) 10.06.2026 08:43
Jestem ciekawy czy ci "szperacze" od transferów zdążą z zakupami przed 20 czerwca ? "Tani" Kesler coś ostatnio "klepał" , że dalej walczymy o puchary ale z tym składem powalczymy najwyżej o obronę 9 miejsca. Jak transfery to tylko przed okresem przygotowawczym a nie robienie hurtowo jak w tamtym sezonie po okresie przygotowawczym i wczasie sezonu. Zobaczymy czy będą powielać swoje błędy z tamtego sezonu czy nas zaskoczą seryjnie wartościowymi transferami. Ciekawe czy będą to znani piłkarze z naszej ligi czy jacyś "tanie" podróby" ?
Holik82

Holik82

(470/600) 10.06.2026 08:49
Przydałaby się jeszcze jakaś informacja z klubu co z piłkarzami, którym 30 czerwca kończy się kontrakt (np. Smoliński, Kutris, Loncar). Czy oni 19 czerwca też mają się stawić na start przygotowań i jeszcze trenować z zespołem przez te 10 dni czy już ich definitywnie żegnamy?
WielkiPiotr

WielkiPiotr

(38926/48000) 10.06.2026 12:24
Może jeszcze będzie z niego taki defensywny Ali Gołyzadek
rusnak

rusnak

(17925/18000) 10.06.2026 12:53
Trenera przygotowania fizycznego nie będzie, wystarczy jakaś apka fitness ewentualnie chat gpt. Kucharz też niepotrzebny, żony będą robić chłopakom kanapki do roboty, jest też opcja, że sam szefu się tym zajmie bo gołym okiem widać, że ogarnia te tematy doskonale. Pełna profeska.
Alchemik

Alchemik

(59769/72000) 10.06.2026 14:33
Wreszcie konkretny plan przygotowań.. Ale dobrze by było by do czasu przygotowań skompletować skład kadry zawodniczej i trenerskiej!!
Piotr Chen

Piotr Chen

(4880/6400) 10.06.2026 16:30
No i spoko.