preloader
Przejdź do głównej treści
8705005c91d5219c805e540c17f2a9b867008a

8705005c91d5219c805e540c17f2a9b867008a

Plotki transferowe: Holewiński trafi do Wisły?

Krakowski beniaminek przeczesuje więc rynek. Nie tak dawno informowano, że umieścił na radarze Axela Holewińskiego. 

- Z tego, co mi powiedziała osoba będąca blisko transferów Wisły, to Wisła nawet była skora dać Pogoni 50 procent od następnego transferu z udziałem tego chłopaka. Po prostu Wisła jest blisko Ekstraklasy, widzi, że to jest chłopak, na którego postawiłaby w bramce. Widzi, że Ekstraklasa by go wypromowała, że mógłby kosztować miliony. Jako młody reprezentant kadry młodzieżowej. Pogoń takim rozwiązaniem nie była zainteresowana. Dzisiaj tego chłopaka nie ma. On jest w niebycie - tłumaczył Mateusz Borek.

Uzdolniony 20-latek przepadł po tym, jak nie chciał przedłużyć współpracy z Pogonią Szczecin. Ta wcześniej zerwała jego wypożyczenie do Polonii Bytom, gdzie mógł liczyć na regularną grę. 

Młodzian w odwecie pozwał Pogoń do Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN z wnioskiem o rozwiązanie kontraktu, ważnego do 30 czerwca 2027 roku, z winy klubu.

Piotr Koźmiński zapewnia, że temat przenosin Holewińskiego na Reymonta całkowicie nie umarł. Nie będzie na pewno łatwy do zrealizowania. W kontekście transferu juniorskiego reprezentanta kraju wymienia się jeszcze Piasta Gliwice czy Raków Częstochowa. 

profil-jpg

Źródło: Goal.pl Wyświetlenia: 10585

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (32)

Anathema

Anathema

(39734/48000) 28.05.2026 14:51
Z niego nic dobrego juz tu nie będzie. Kwasy i fochy niech idzie robić gdzie indziej
pawel

pawel

(64058/72000) 28.05.2026 14:52
Jak odpali gdzie indziej to perski mitoman bedzie plul sobie w brode
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 28.05.2026 15:02
@pawel ja akurat rozumiem Alexa w tej sytuacji. Chciał się zabezpieczyć kontraktem i ewidentnie wprowadzać młodego powoli do składu. Młody chce grać i to też rozumiem. Szkoda, najlepiej jakby się dogadali i zostałby zamiast Kamińskiego
darecki73

darecki73

(45936/48000) 28.05.2026 15:06
Są 2 wyjścia. Albo dać go do naszej bramki za Cojocaru i podpisać nowy kontrakt z jakimiś klauzulami korzystnymi dla każdego, albo trzeba go latem sprzedać.
19DDD48

19DDD48

(235334) 28.05.2026 15:09
Po co na siłę trzymać Sprzedać lub nawet oddać na dobrych warunkach przy kolejnym transferze. Z niewolnika nie ma pracownika.
Matul

Matul

(4442/4800) 28.05.2026 15:10
@Kingbruslikaratemiszcz jeśli faktycznie były maile, że mu grozili, że podpisze albo go udupią (bo w sumie z czym innym mógłby pójść do sądu?) to nie były negocjacje tylko szantaż ;) jeśli agenci z młodym faktycznie chcieli takie sumy, że można stwierdzić, że ich poje.. to Alexowi też się nie dziwię, że nie chciał podpisać. Jak jedna i druga strona były nie ugięte, trzeba było dać chłopakowi dalej grać i teraz w lato, żegnać za sensowny pieniądz + duży %, a tak jak będą chcieli go sprzedać, to ciężko będzie, bo chłopak pół roku chyba z 1 meczem. Oczywiście pod warunkiem, że sąd orzeknie na stronę klubu, bo jak wezmą stronę zawodnika to się żegnamy i jeszcze odszkodowanie płacimy ;)
pawel

pawel

(64058/72000) 28.05.2026 15:15
@Kingbruslikaratemiszcz No idea zabezpieczenia sie dluzszym kontraktem byla jaki najbardziej sluszna,. Owszem. Problem tylko ,ze egzekucja byla tak koszmarnie nieudolna ,ze przyniosla wiecej szkody niz pozytku. Raz ,ze zdolny mlody chlopak i tak pojdzie grac gdzie indziej bo Vahid swego nie dopial i kontraktu nie podpisal. Dwa,ze po burackich szantazach i wywlekaniu brudow do prasy oraz ukochanych przez odklejenca social mediow od teraz kilku mlodych zawodnikow z pewnoscia zastanowi sie dwa razy zanim zwiaze z nami swoja przyszlosc i przyjdzie to takiego srodowiska jakie tworzy tutaj perski paczuszek.
Matul

Matul

(4442/4800) 28.05.2026 15:23
@pawel i to chyba prawda, bo gdzieś już na wiślackich kontach na x widziałem, że młody kwiatkowski jednak do nich idzie (:
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 28.05.2026 15:23
Z niego dla nas nic już nie będzie więc czym szybciej odejdzie tym lepiej...
CzłowiekZżelaza

CzłowiekZżelaza

(4419/4800) 28.05.2026 15:29
Niech siedzi w rezerwach do końca kontraktu i zero gry, tylko ławka. To jest panienka z okienka. Nic z niego nie będzie. Brać młodego piekutowskiego z Jagi!
kruger73

kruger73

(37754/48000) 28.05.2026 15:39
Kolejny młody, któremu przez agenta się w głowie poprzewracało. Myślał, że Pogoń go wypromuje i wypuści za darmoszkę. Kilka razy bronił ładnie i już myśli, że zawojuje świat. Popełniał tez sporo błędów. Z ta mentalnością raczej pożytku z niego nie będzie niech idzie w świat oby tylko parę groszy na nim zarobić. Mydlę, ze w kolejnym klubie też biedą z nim mieli problemy. Sodówka i już.
kibol

kibol

(44374/48000) 28.05.2026 15:55
Jak podpisać nowy kontrakt ? Jak to on nie chce Jak nie chce ,to na chu.. go ogrywać i za rok za darmo odejdzie. Nara
mark

mark

(124595) 28.05.2026 16:05
Jeśli nie chce grać w Pogoni to musi oznaczać ze.....?
mark

mark

(124595) 28.05.2026 16:09
Mlody Jan Tomaszewski II
Matul

Matul

(4442/4800) 28.05.2026 16:28
@kibol to po co go trzymać rok i mu płacić pensje? lepiej już w lato sprzedać gdzieś i coś do kiermany wpadnie (:
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 28.05.2026 16:35
Wyjaśnijmy sobie coś bo inerpretacja wszechmocnego Matiego jest taka sama jak i samego zawodnika Zmuszali mnie do podpisania nowego kontraktu,szantażowali odpulili do rezerw bo się nie zgodziłem To że błysnoł w Poloni to nie za sprawą tamtejszej szkółki i trenerów ,to poprostu przyszło poprzez kilkuletnią pracę z nim od 14 roku życia u nas w Klubie Dlaczego nie ma szacunku do barw klubowych do Klubu który go wychował Pluje na nas bo mu hanysy w głowie namieszali Tatuś też ma zayebiste ego że synalek będzie nowym Szczęsnym w Barcelonie A ja wam mówię że tak nie będzie ,bo choć talentu mu nie brakuje ale zadecyduje ten brak pokory na dłuższą metę Podpisał by umowę i wzioł się za srakotę cieńkiego Cojokaru i wywalczył by miejsce u nas w bramce Poprzeczki Rumun zbyt wysokiej nie trzyma Ale nie ,trzeba pozwać Klub i mieć papier na ręku Słabe to dla mnie
marek9636

marek9636

(107076) 28.05.2026 16:44
Sprzedawać go, bo już nie mogę o nim czytać
Landsberg

Landsberg

(94013/96000) 28.05.2026 16:49
26 -05-2026 miała być rozprawa w sądzie polubownym , coś wiadomo na czym stanęło? Możemy go sprzedać jako wciąż naszego czy sobie pójdzie gdzie chce i jeszcze kasę od nas na drogę dostanie za roczny kontrakt?
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 28.05.2026 17:01
Pamiętam to dobrze sytuację z Radkiem Majdanem Też młody reprezentant kraju Świetne występy w kadrze Oj zobaczcie sobie kto nie widział występ Majdana z Anglią w necie U nas w Klubie postawiono na Wojtkowskiego Radek spokojnie wyczekał moment a ten się zdarzył po fatalnym występie z Ruchem u nas na Papricanie Wojtkowskiego Puśćił dwie szmaciury z 25 metrów chyba Gilewicz dwukrotnie go pokonał i w nst meczu zagrał Majdan i już nikogo nie puśćił między słupki Sam wygryzł konkurenta który do dziś pracuje z młodxieżą naszą w Klubie Urwa jak Holewiński by zagrał taki mecz z Angolami to Tatuś by wogóle zwariował Dla mnie nie ma ambicji żeby dokonać takiego czynu i wygryżć Cojokaru Niech pali wrotki
Piotr Chen

Piotr Chen

(4881/6400) 28.05.2026 17:13
Prawda jest taka, że poza Cholewińskim i zarządem to chyba nikt nie wie jak naprawdę było i dlatego wstrzymałbym się z opluwaniem to jednej to drugiej strony. Fakt jest jeden - nie gra. Zatem albo między słupki albo sprzedać.
kibic_MKS

kibic_MKS

(82748/96000) 28.05.2026 17:48
Borek ...agent Grosickiego ,który niestety pomógł samozwańczej legendzie w przedłużenia kontraktu. Teraz agent Holewińskiego ...kolejny,który chce być ponad klub ....
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 28.05.2026 17:57
Znowu Borek w roli adwokata? Dziwne, że jeszcze nie dostał zakazu akredytacji na Twardowskiego:) Widać są równi i równiejsi. A przyladek Holewińskiego to jeden z najgorszych błędów zarówno ze strony duetu AH- TK jak i agentów tego młodego jegomościa. Pazerność wyszła po obu stronach Holewiński byłby więcej wart gdyby dokończył wypożyczenie. Nabrał by doświadczenia i mógłby na obozie letnim walczyć z Cojotem o miejsce w składzie i lepszy kontrakt w Pogoni. Wywołano bezsensowny konflikt na którym nikt nie skorzystał. Wygląda na to, że trzeba go sprzedać i liczyć, że kolejny klub też go odsprzeda za rok czy 2 . A my musimy szukać zastępcy Kamińskiego na dobrym poziomie. Bo Pesković jeszcze nie gotowy .
marcinnn

marcinnn

(44439/48000) 28.05.2026 18:01
Chłopak miał fajną perspektywę, pogrania jeszcze pół roku w Polonii, a następnie sezon przejściowy i stopniowe zastępowanie Cojocaru. Miałby czas zapracować na lepszy kontrakt. To nie lepiej się szarpać od razu o pieniądze, jakby już miał jakąś pozycję. Niech spyerdala. Powinien być yebany z trybun za każdym razem, kiedy będzie miał okazję zagrać w Szczecinie jak Prusak. A właśnie pamięta ktoś za co Prusak tak dostawał na gacie za każdym razem? ????
Atmofrag

Atmofrag

(6879/9600) 28.05.2026 18:34
szkoda, chłopak się pogubił... złe decyzje rodziców czy może agenta? poszło to już za daleko... obrażony i rozkapryszony chłopak
1962

1962

(62481/72000) 28.05.2026 18:42
Szkoda, że takie kwasy są wewnątrz klubu, to nie pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu, następują podziały zawodników, nie ma jedności, zgrania i zaczynają się niesnaski. Wyjaśnić sobie, porozmawiać, dojść do porozumienia i gramy wszyscy razem, do jednej bramki!!!!!
andrzej123x

andrzej123x

(2166/2400) 28.05.2026 19:57
Jeżeli Borek go chwali yo trzeba się go natychmiast pozbyć. Ten tzw, redaktor z reguły chwali swoich znajomych, kiepskich grajków. Jeżeli w tym wieku nie wzbudza zainteresowania klubów zza granicy to szerokiej drogi.
Matul

Matul

(4442/4800) 28.05.2026 21:34
@Landsberg Bartek Czetowicz pisał na X, że rozprawa jakoś na początek czerwca przełożona
AdrianMKS

AdrianMKS

29.05.2026 10:04
Szkoda że zachował się tak jak się zachował... oby cos za niego wpadło.
Cezar

Cezar

(11371/12000) 29.05.2026 10:27
Idź po swoje, Axel!
PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 29.05.2026 12:40
Idealny przyklad jak mozna zmarnowac i oddac taki talent jak Alex. Zamiast sie dogadac to fochy bo za duzo chce.No sory ten gosc ma oferty z calej europy, to nie Ndiaye czy Greenwood. Polityka transferowa Kasztana i Mowlika to jest dno dna.
rad05

rad05

(6973/9600) 29.05.2026 21:25
@PogonMKS zawaliła to "papuga" piłkarza. Właściciele klubów są mniej lub bardziej ekscentryczni - ich hajs. A umowy, to umowy. No sorry, nie umiesz dyplomacji to cierpisz...
rad05

rad05

(6973/9600) 29.05.2026 21:27
Szkoda, ale się bez niego obędziemy