preloader
Przejdź do głównej treści
8705005035ac435d5b482b1aec1f506aa11942

8705005035ac435d5b482b1aec1f506aa11942

Pogoń celuje w Kapicia

Pogoń Szczecin jest aktywna na rynku transferowym i próbuje pozyskiwać piłkarzy, którzy znają już ligę i się w niej wyróżniali. Patryk Dziczek i Jean-Pierre Nsame to pierwsze przykłady, ale na tym wcale nie musi być koniec.


Na oku włodarzy Pogoni Szczecin znalazł się Rifet Kapić. Doświadczony pomocnik po spadku Lechii z PKO BP Ekstraklasy chce zmienić otoczenie i Pogoń chce to wykorzystać. Władze klubu są w kontakcie z otoczeniem piłkarza. Ten próbuje ustalić formę odejścia z obecnym pracodawcą, ale to nie jest łatwe. Właściciel Lechii nie ułatwia sprawy i ciężko mu o wyznaczenie terminu spotkania.

Kapić gra dla Lechii od 2023 roku. Zanotował w tym czasie 101 występów, dwanaście bramek i jedenaście asyst. 30-letni Bośniak ma na swoim koncie mistrzostwo i puchar swojego kraju w barwach FK Sarajevo, oraz dwa mistrzostwa Mołdawii z Sheriffem Tyraspol.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 11791

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (33)

Czad

Czad

(16314/18000) 25.06.2026 10:54
Pewno właściciel Lechii bardziej by ułatwiał gdyby ktoś chciał zapłacić a nie wziąć za darmo.
silentscream

silentscream

(118589) 25.06.2026 10:59
Nie jestem przekonany do tego transferu, 30 lat za pasem. Co prawda niezły zeszły sezon i znajomość ligi przemawiają za. Nie wiem, jeżeli Garcia go będzie chciał to trzeba go brać, natomiast uważam, że za to co chce za niego Lechia można wyciągnąć z Hiszpanii kogoś bardziej wartościowego.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27228/36000) 25.06.2026 11:00
bylby transfer na lata, zaplacic i nie przegapic okazji poki jest do wyjęcia, kasa za greenwooda wpadla wiec prosze nie dziadować
OSTRY

OSTRY

(2818/3200) 25.06.2026 11:04
A może jakiś środkowy obrońca? Skrzydłowy? Środkowy ofensywny pomocnik? Kapiç jest dobry, jego gra się podoba. Jednak na jego pozycji już mamy przesyt. Jakbym miał brać 30 latka z lechii, to bralbym Rodina.
marek9636

marek9636

(107074) 25.06.2026 11:21
@OSTRY jaki przesyt Greenwood odchodzi, Pozo kontuzja
AntyRedaktorek

AntyRedaktorek

(4442/4800) 25.06.2026 11:22
@czad Tak weźmy go za 4mln i prowizje 2mln dla Adamczuka. Myślenie Mroczkowo-Adamczukowe. Jak go wyrwie za grosze Alex, to powinniśmy bić pokłony.
Misiek1948

Misiek1948

(30445/36000) 25.06.2026 11:29
Ciekawy gracz, podobnie jak Zhelizko, Camilo Mena, Cirkovic, Bobcek i kilku innych Lechistów stanowiłby wzmocnienie. Mnie samego już to nudzi: obrońcy są potrzebni. Kto zagra w sobotę na stoperze? Cuic bo wysoki ? Holewiński? Priorytetujmy pewne ruchy zamiast czekać na okazje i wyprzedaże.
Krugh

Krugh

(1810/2000) 25.06.2026 11:46
Misiek wlasni ci zawodnicy o których piszesz spadli z eklapy
alchemik

alchemik

(59765/72000) 25.06.2026 12:07
No grajek dobry...ale jak by było do wyciągnięcia do skupił bym się na Menie... Nam potrzeba szybkiego i technicznego skrzydłowego.. bo pewnie będą dogrywane piłki ze skrzydeł do środka.... .... @Krugh .....spadli bo odjęto IM 5 punktów i by się utrzymali mimo wszystko..
1962

1962

(62480/72000) 25.06.2026 12:31
Myślę, że to dobry pomysł, aby go ściągnąć do Pogoni, ale kontrakt na max 2 lata z ewentualnym przedłużeniem. Wszystko zależy od tego w jakim miejscu będziemy po nadchodzącym sezonie, co osiągniemy. Kapić jest energiczny, szybki i ma dobry drybling, a do tego świetny strzał z dystansu i z rzutów wolnych.. coś al'a Kozulj. Brać go
Doker

Doker

(8205/9600) 25.06.2026 12:33
Drużynę buduje się OD TYŁU. Wszyscy to wiedzą. Trener Garcia na pewno też.
Pogodniak

Pogodniak

(13948/18000) 25.06.2026 12:45
Trochę kiepsko wygląda budowanie drużyny na co by nie mówić wiekowych zawodnikach. Kupić, Nsame, Mendy, Grosicki, Ulvestad. To łatanie dziur na jeden sezon a nie długofalowo polityka stabilnego składu na kata. Ale może jeszcze pojawią młodzi, żądni walki i trofeum zawodnicy w najbliższym czasie
Czad

Czad

(16314/18000) 25.06.2026 12:48
@AntyRedaktorek A jak nie wyjmie to bić niemca po kasku pod takie i kolejne newsy jak z Hellebrandem. Przyszła Korona zapłaciła i poszła a tu całą zimę słuchaliśmy o zainteresowaniu Pogoni za darmo.
TritumX

TritumX

(21075/24000) 25.06.2026 12:48
Ja bym go brał. Pisałem wczoraj, że mamy nadmiar defensywnych pomocników i krater w środku po odejściu Przyborka i kontuzji Pozo. I jeszcze oddajemy Greenwooda. Potrzebujemy środkowego albo ofensywnego rozgrywającego na wczoraj. Kapić ma kreatywną lewą nogę, dobrą wizję pola, świetnie dyktuje tempo i precyzyjnie gra po ziemi. Do tego zna polskie realia. Wiadomo, ze lepiej jakiegoś np. Hiszpana poleconego przez Garcíę, ale Kapić w futbolu hiszpańskiego trenera też spokojnie się odnajdzie. A już w ogóle najlepiej to byłoby wziąć i Kapicia, i Camilo Menę na skrzydło. Skrzydłowych niby mamy, ale oprócz Aggera to jest tam tak naprawde tylko 38-letni Zaczeska i pontoniarz Juwara, który pewnie i tak odejdzie, więc jakiegoś szału na skrzydłach absolutnie nie ma. Co do obrony to wiadomo bo to zupelnie oddzielny temat, natomiast co do samego Kapicia to spokojnie na tak.
franek.dolas74

franek.dolas74

(3157/3200) 25.06.2026 12:50
Według TRANSFERMARKT w poprzednim sezonie 32 mecze, 5 goli, trzy asysty. Jeśli za rozsądne pieniądze oraz jest w pełni zdrowy dobra opcja. Mówiłem już jakiś czas temu, ze z Lechii 2-3 zawodników warto byłoby zatrudnić. Po spadku zawsze lepiej jest negocjować z takimi ludźmi oraz klubem. Dlatego mam nadzieję, że transakcja dojdzie do skutku.
lero

lero

(74620/96000) 25.06.2026 13:10
Lepszy Kapić niż nic.
MalmoFF90

MalmoFF90

(159/200) 25.06.2026 13:28
No to celujemy wysoko: 1) Nsame: 34 letni zawodnik który strzelił w zeszłym sezonie 5 bramek 2) Dziczek: Główny zawodnik bardzo słabego Piasta Gliwice. Facet z aparatem jak Ericsson 3) Botis: 23 letni bramkarz z rezerw Olympiakos, doswiadczenie na poziomie 3 ligi 4) Kapicia: Główny zawodnik spadkowicza, doprowadził swoją formą do spadku do 1 ligi 5) Mendy: 32 letni wrak piłkarski, bez siły na 45min. Który zamiast od zeszłego Piątku zapierdalać na boisku sobie nadal w Afryce siedzi i urlopuje 6) Baltaci: 24 letni typek który ostatnie 2 lata był zawieszony i swoją karierę dotychczas budował na wypożyczeniach do 2 ligi tureckiej —> Nadal brakuje: 1x LO + 2x SO + 1 skrzydłowy —> Nadal out: Angielski, Juwara, Ndiaye, Tristan, Paryzek, Bieganski —> Kiedy Alex otworzy oczy i zobaczy jaką fatalną robotę jego turecki KaszTan odwala?!? Po za tym skandal w moich oczach że nowego trenera witał Ozkan (typek od statystyk) a nie Kesler lub Hadi Taghi. W sztabie nadal sporo chłopaków bez nowej umowy od 01.07.2026
kreator33

kreator33

(5895/6400) 25.06.2026 13:38
No jakies ofensywny pomocnik by sie przydal wiec Kapic robi roznice , ma technike , ma spokoj i dobry grajek jak dobre koszta to brac no chyba ze jest lepszy playmaker na oku. Ofensywny pomocnik i obroncy i jestesmy gotowi na lige i odpowiedni poziom
silentscream

silentscream

(118589) 25.06.2026 13:38
@MalmoFF90 nie chce mi się na wszystko odpowiadać, ale tak po krótce: 1. Nsame ma 33 lata, mało goli bo poprzedni sezon leczył kontuzje, ale jak już był na boisku to był lepszy od 99% napastników w ekstraklasie. 2. Dziczek? popatrz na jego liczby w tym słabiutkim Piaście, gość to drugi najlepszy środkowy po Hellebrandzie. 3. Botis to rozwojowy bramkarz reprezentacji Grecji, przyszedł do nas bo chce się rozwijać i ma na to szanse. Olimpiakos Pireus nie bierze byle kogo. 4. Kapic? Nie jestem jego fanem z uwagi na wiek, ale w Lechii grał bardzo dobrze, Lechia by nie spadła gdyby nie minus pięć punktów i fatalna końcówka. 5. Mendy przez 45 minut jest w stanie zdziałać więcej na boisku niż jakikolwiek piłkarz ekstraklasy na jego pozycji. Trzeba być ślepym żeby nie widzieć, że koleś przerasta umiejętnościami piłkarskimi i inteligencją boiskową ekstraklasę jakieś trzy razy. 6. Baltaci? na razie nie ma jego tematu, ale w Galatasaray nie ma przypadkowych kolesi na tych pozycjach. 7. Nowego trenera powinien witać co najmniej Krzystek razem z Alexem i minimum ministrem sportu.
Misiek1948

Misiek1948

(30445/36000) 25.06.2026 13:42
@Krugh spadli bo mieli beznadziejną obronę mimo iż byli jednym z najskuteczniejszych w ofensywie zespołów. Spadli bo mieli fatalny finisz , noni te 5 punktów zabrane wpłynęło na ich spadek. Lecz to przede wszystkim fatalna gra w obronie zadecydowała o ich spadku. Więc nie bierzmy z nich przykładu. Jakie wyniki mieli z nami to nawet nie będę przypominał. Ogólnie nasz styl był zachowawczy stąd nie straciliśmy tylu bramek co oni. Teraz gdy przestawimy się na ofenstwny styl gry musimy przede wsztstkim wzmocnić obronę, a z ofensywy jaką mamy wycisnąć maxa.
Canucks

Canucks

(4701/4800) 25.06.2026 14:22
Brać nie pytać a jak będzie za darmo to b.dobry strzał
Hajcior

Hajcior

(17738/18000) 25.06.2026 14:24
Ciekawy piłkarz co by nie mówić dobrze się pokazał w Lechi dobra technika i fajne uderzenie ale chyba osobiście wolałbym zacząć od obrony w tym momencie ale on w miejsce sama młody ława mógł się uczyć też spoko ;)
alchemik

alchemik

(59765/72000) 25.06.2026 14:36
Dla pana Ozgana... Antonio Milić ..z karta na ręku świetny obrońca..... I co z tego, ze z Kloejorza??? ..... I byłby już klasowy i ograny w lidze ..obrońca.....
OSTRY

OSTRY

(2818/3200) 25.06.2026 15:12
@marek9636 Na jego pozycji jest przesyt, bo to nie jest ofensywny środkowy pomocnik. To typowa ósemka, rozgrywająca z głębi pola. Dlatego napisałem też, że może jakiś ofensywny pomocnik zamiast niego. Ósemek i szóstek to my mamy w zespole dużo...
kranzmann1982

kranzmann1982

(13235/18000) 25.06.2026 15:25
Kontrakt Kapicia kończy się za rok więc darmochy nie będzie. Jeśli rzeczywiście życzą sobie miliona euro to raczej to nie przejdzie.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27228/36000) 25.06.2026 15:25
murawski tez byl z lecha a zostal naszym ulubiencem, jak jest szansa to brac milicza
Yaro

Yaro

(2227/2400) 25.06.2026 16:16
Camilo Mena, a jak dadzą Kapicia w pakiecie to będzie O.K. ;)
kibol

kibol

(44373/48000) 25.06.2026 16:44
@silentscream Ładnie gościa wyjaśniłeś haha , napisałeś całą prawdę, ale to już tak jest ,jak się nie znasz to zawsze można się doj... do wszystkiego Jest tu takich paru ananasów
James

James

(42133/48000) 25.06.2026 16:58
Kapič jest Bośniakiem. Ideolo w przypadku naszego Cuiča. Camilo Mena jest jeszcze w Gdańsku. Jakieś Botafogo wyciąga łapę na zakazie "Teraz klub znajduje się na liście FIFA dotyczącej... zakazu transferów przychodzących." Brać obu. Dobre chłopaki. https://www.trojmiasto.pl/sport/Lechia-Gdansk-ma-oferte-transferu-do-Brazylii-Sama-zrezygnowala-z-jednego-pilkarza-n221842.html
ao

ao

(13590/18000) 25.06.2026 17:33
Nie interesują mnie finanse. Jako kibic chciałbym WIELKIEJ sportowo Pogoni. Jak na Eklapę, Kapic jest bardzo wartościowym (sportowo) grajkiem.
James

James

(42133/48000) 25.06.2026 18:00
Zupełnie tak wymyślone z czapki. Środkowy obrońca - Takehiro Tomiyasu 27 lat Free agent od 30.6.2026. Historia klubowa całkiem niezła. No rozwiązał z Arsenalem i wziął go Ajax do tego lata. https://www.transfermarkt.pl/takehiro-tomiyasu/profil/spieler/331560 Tu widać, że od 8.3.2026 gdy Ajax objął Garcia, zaczął dostawać więcej minut, czyli stawiał na niego. Teraz obecnie z kadrą Japonii w USA Nie? Zbyt oczywiste? https://www.flashscore.pl/zawodnik/tomiyasu-takehiro/OSNvjZSP/
El Profesor

El Profesor

(13953/18000) 25.06.2026 18:26
Wg https://transfery.info/aktualnosci/czolowy-gracz-lechii-gdansk-chce-do-pogoni-szczecin-wykloca-sie-z-wlascicielem/275944 z tym Kapiciem to może być ciężko...
Pogoń Fan fo'Life

Pogoń Fan fo'Life

(57248/72000) 25.06.2026 21:03
Do mnie kompletnie nie przemawia. Ale cóż, na razie to tylko plotka i oby tak zostało.