preloader
Przejdź do głównej treści
8705000cacf3289ad08df0e009c8b0a5da87e5

8705000cacf3289ad08df0e009c8b0a5da87e5

Pogoń kreuje znacznie mniej okazji niż jesienią

Pogoń Szczecin kreuje znacznie mniej sytuacji w meczach w 2026 roku niż jesienią już pod wodzą Thomasa Thomasberga. Można tak odczytywać wskaźnik xG, który przez wielu jest wyśmiewany, ale daje pewien obraz sytuacji.

Zacznijmy od tego czym jest współczynnik xG. Formuła xG opiera się na analizie dużej ilości danych: odległość do bramki, kąt uderzenia, rodzaj podania przed uderzeniem, obecność obrońców w bezpośrednim sąsiedztwie - wszystko to jest brane pod uwagę. Na przykład strzał z linii bramkowej bez oporu ma znacznie wyższą ocenę xG niż daleki strzał w obecności kilku rywali.

W przypadku Pogoni Szczecin xG w meczach wiosennych to średnio 1,26. To wynik słaby w skali całej ligi. Porównując z wynikiem xG osiąganym średnio jesienią tylko w meczach w których drużynę prowadził Thomasberg to wynik aż o 1,01 niższy. Pamiętać należy, że wiosenny wynik byłby niższy, gdybyśmy odjęli od niego mecze w których Pogoń miała podyktowane rzuty karne na swoją korzyść. Wtedy wskaźnik w przypadku meczu z Górnikiem czy Motorem byłby poniżej 1,00.

To doskonale rysuje problemy Pogoni Szczecin ze stwarzaniem sytuacji bramkowych, nie mówiąc już o ilości strzelonych bramek.

xG meczów ligowych w sezonie 25/26:

Legia: 0,80
Lechia: 1,53
Korona: 2,15
Raków: 0,20
Widzew: 0,70
Górnik: 1,14
Arka: 1,78
Bruk-Bet: 1,28
Motor: 1,81

PRZERWA ZIMOWA

Radomiak: 2,23
GKS: 1,45
Zagłębie: 2,41
Jagiellonia: 3,69
Wisła: 1,56
Cracovia: 1,13
Lech: 1,74
Piast: 3,92

ZATRUDNIENIE THOMASBERGA

Legia: 0,46
Lechia: 2,45

ZWOLNIENIE KOLENDOWICZA

Korona: 1,88
Raków: 0,83
Widzew: 0,33
Górnik: 1,52
Arka: 2,01
Bruk-Bet: 1,04
Motor: 2,66
Radomiak: 1,47

średnie xG: 1,64
średnie xG Thomasberga jesienią: 2,27
średnie xG w 2026 roku: 1,26

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 3520

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (50)

murin77

murin77

(17836/18000) 11.04.2026 10:01
W kwestii obrony proponuję sięgnąć po defensywę kobiecej Pogoni może się uda i będą mogły zagrać z Piastem ????????????
murin77

murin77

(17836/18000) 11.04.2026 10:03
Co to za żenada, klub mem. Wszyscy jeszcze wierzą w sumie jak ja ale szczerze to już po meczu z Bruk-betem było wiadomo, że powoli żegnamy się z ekstraklasą. Mam nadzieję, że to się w 1 lidze nie posypie już totalnie.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27174/36000) 11.04.2026 10:09
nie mamy ani jednej formacji ktora by mogla dzwignac. gorzej nie mamy ani jednego zawodnika ktory moglby sie wyroznic na tle innych zlepek 11 zamulaczy nie zdziwie sie jak termalica wygra dzis z widzewem i jeszcze zostanie w ekstraklasie naszym kosztem
murin77

murin77

(17836/18000) 11.04.2026 10:37
A może Dziczek pomoże i taki hattrick samobujów. Zawsze jakiś pomysł ????????????
pawel

pawel

(64049/72000) 11.04.2026 10:47
Tomasz probowal pracowac podobno nad defensywa, ktora mocno mu szwankowala. Efekt jednak jest taki, ze teraz juz nic nie funkcnonuje dobrze. Kiepski material ludzki to jedno ale kiepski trener to drugie. Druzyna musi byc w czym dobra. Albo w obronie I liczyc na kontry badz stale fragmenty. Albo grac ofensywnie i kreaowac tyle zeby strzelac wiecej niz przeciwnie. Moze zabic rywali szybkoscia. Moze udusic ich przygotowaniem fizycznym a tym samym intensywnoscia i pressingiem. Jednym.slowem musi miec narzedzia i plan jak ich uzyc. Pogon Thomasberga nie ma natomiast kompletnie nic. Nie mam pojecia co oni robia na treningach ale wygladaja tak jakby ich w ogole nie mieli... Do tego to ciagle motanie sie przy wyborze skladu. Zadnego zgrania. Zadnych schematow. Zadnej powtarzalnosci. Zadnego wybiegania. Zadnej walki. Ani jeden pilkarz nie jest w formie. NIC. Papszun wyjasnil Tomasza jak dziecko i obawiam sie, ze na chwile obecna nikt nie boi sie grac z Pogonia. Latwe trzy punkty. Thomasberg jest pomylka tak jak caly projekt perskiego odklejenca i jego wafala kaszTana.
Misiek1948

Misiek1948

(30439/36000) 11.04.2026 11:01
Oj tam, mamy bardzo zbalansowany zespół, defensywa równie słaba jak ofensywa.
Doker

Doker

(8203/9600) 11.04.2026 11:13
Przydałby się jakiś wskaźnik prezentujący zaangażowanie wolicjonalno-mentalne poszczególnych piłkarzy w trakcie meczu. Taki oczywiście nie istnieje ale chyba się nie mylę twierdząc, że średnia z meczów rozgrywanych przez Pogoń w 2026 na tle pozostałych drużyn ekstraklasowych byłaby najniższą. Właśnie w zdecydowanym poprawieniu tego aspektu gry widzę jedyną szansę na przetrwanie. Szansa ta jest wszak niewielka, ale wierzę, że wciąż istnieje. Bardzo wiele zależy przede wszystkim od mądrych i skutecznych przedsięwzięć motywacyjnych, jakie w najbliższych dniach i potem tygodniach zastosuje sztab trenerski oraz kierownictwo. Tylko czy oni posiadają wystarczające zdolności do wykonania tej roboty?
antyprzegryw

antyprzegryw

(13951/18000) 11.04.2026 11:24
Bardzo złe zarządzanie klubem wychodzi w końcówce sezonu. Zatrudnienie Thomasa bez jego pełnego sztabu (oszczędność). Sprowadzanie wydmuszek marketingowych i zawodników po przejściach (kontuzje, gorsza forma, spadki z lig) do odbudowy w zespole, który jest w procesie totalnej przemiany (oszczędność). Brak balansu podczas procesu zmiany, czyli pozbywamy się wszystkich, bo byli źli (trzeba było im płacić), my wiemy kogo potrzebujemy za mniej (oszczędność). Zatrudnianie pseudo specjalistów, którzy nic nie wnieśli (ekipa od stałych fragmentów). No i tak można sobie wyliczać i wyliczać. Tan wyjdź do nas i wytłumacz jak do tego doszło? Dalej jesteś zadowolony z siebie i własnych decyzji?
Maciek

Maciek

(40961/48000) 11.04.2026 11:50
Wygra arka , wygra legia , my przegramy lub zremisujemy i jestesmy w czarnej dupie.
Maciek

Maciek

(40961/48000) 11.04.2026 11:52
murin77- jak spadniemy to juz po Pogoni.Taka jest smutna prawda bo sie nie dzwigna. Stara prawda jest taka ze latwiej jest sie utrzymac w ekstraklasie niz awansowac do niej z 1 ligi.
marek9636

marek9636

(107057) 11.04.2026 11:53
Rozje***** Piasta 6:0 róbcie screeny
1969

1969

(37259/48000) 11.04.2026 11:59
Nie da rady stwarzać okazji grając nic.
darecki73

darecki73

(45955/48000) 11.04.2026 12:18
To jest ten pragmatyzm Thomasa. Minimalizm, brak goli, brak punktów, brak stylu.
PawelPawel

PawelPawel

(6586/9600) 11.04.2026 12:22
Trzeba było kupić 2-3 wartościowych piłkarzy, którzy by pozwolili iść do przodu a nie dawać miliony miernocie co,co przerwa wraca z ciążowym bebzonem,na kacu i dochodzi do formy jak już jest po sezonie i wszystko idzie się j....A teraz jak już nikt nie chce mieć z nim nic wspólnego w szatni i na boisku życzę miłej podróży do pierwszej ligi.
murin77

murin77

(17836/18000) 11.04.2026 12:52
Maciek Najbardziej obawiam się tego, że po spadku (bo to już niestety nieuniknione), Alex sprzeda co się da i zawinie zabawki gdzieś na Cypr aby upokorzyć kolejną europejską drużynę po Kavali i Pogoni. A my zagościmy w 1 lidze albo niżej na długie lata. Razem po nieśmiertelność ????
murin77

murin77

(17836/18000) 11.04.2026 12:53
marek9636 Chyba, że Dziczek strzeli te 6 bramek ????
Romano69

Romano69

(17621/18000) 11.04.2026 13:02
Siostry i bracia po szalu, pragnę podziękować najpiękniej jak potrafię Ewie, która tak po prostu, wykupiła mi leki z recept, za parę stówek. Ewuś Jesteś największym Portowcem z rodziny, znamy się trzydzieści lat i jest to dla mnie wielki honor! Kochani z serca Was proszę, pomóżcie mi spłacić, choć jeden czynsz, żeby mi komornik nie zajął zapomogi i trzymajcie za mnie kciuki, bo mam sprawę w maju, mam nadzieję, że za długi, nie zamykają do więźnia. Za wszystko Wam dziękuję i pozdrawiam. R69 https://zrzutka.pl/rs63f5
Vamos ala Playa

Vamos ala Playa

(25039/36000) 11.04.2026 13:25
Tak se pacze na tabelę i terminarz i wiecie co mi wychodzi? Lecimy Alex Także moim zdaniem pers już szuka jelenia na odkup. Ale może to i fajnie będzie Mniejsze koszty będą a mecze są fajne. No bo moim zdaniem z tymi piłkarzami to nie pewny byt w I lidze będzie Gdzie bramkarz strzela sobie bramki Gdzie obrona co mecz inna i wiecznie winna Gdzie kapitana nie ma tak jak napastnika Jedyne co jest na top poziomie to my na trybunach Szkoda...
krokodylbambi

krokodylbambi

(27174/36000) 11.04.2026 13:28
juz mogli dorzucic nawet do tego dziczka zeby utrzymal nas w ekstraklasie ale nie kurla pojechali po taniosci na całej lini to teraz nie bedzie kaski z canal+ i skonczy sie eldorado
krokodylbambi

krokodylbambi

(27174/36000) 11.04.2026 13:30
a z 1 ligi to mozna wychodzic latami tak jak wisła
marek9636

marek9636

(107057) 11.04.2026 14:03
Dajcie znać jak tam w 1 lidze gracie, bo moją Pogoń w poniedziałek gra mecz w ekstraklasie ihaaaaa
TritumX

TritumX

(21101/24000) 11.04.2026 14:18
Oj tam, czepiacie sie. Wedlug trenera biorac pod uwage 10 ostatnich meczow jestesmy na 9tym miejscu w Ekstraklasie wiec o co chodzi? Chu ze gramy jak g@wno od pol roku i gdyby nie fartowna reka w 90 minucie w polu karnym w Zabrzu czy przepchniety gol rzutem na tasme w 97 minucie przez Pozo to juz dawno bylibysmy w strefie spadkowej ledwo nad ostatnim Bruk Betem z ktorym nawet nie bylismy w stanie wygrac u siebie. Niewazne tez ze potrafimy zagrac mecze bez jednego celnego strzalu na bramke. Jednego. I ze gramy w eksperymentalnym ustawieniu co drugi mecz nie majac ani pomyslu na przelamanie tej nedzy ani wypracowanych podstawowych schematow taktycznych na ktorych mozna byloby polegac w ciezkich chwilach. I ze wygladamy na murawie jak amatorzy bez krzty woli walki ktorzy systematycznie odbijaja sie od sredniakow tej nedznej ligi jaka jest Ekstraklasa. Z pucharu Polski juz odpadlismy, czas dokonczyc dziela i spuscic nas z ligi.
James

James

(42126/48000) 11.04.2026 14:35
Daniel powiada "To doskonałe rysuje problemy Pogoni ze stwarzaniem sytuacji bramkowych, nie mówiąc już o ilości strzelonych bramek." To przyjrzyjmy się poniższym screenom z ocenami występów Grosickiego od początku sezonu. Pierwsze 3 screeny od 20.7.2025 do 09.11.2025. (zaraz wyjaśnię dlaczego akurat do 09.11.2025). Każde dziecko mające okazję pracę z farbkami widzi zielone kwadraty z ocenami za poszczególne mecze. 15 meczów - średnia 7,18 / per mecz. https://i.postimg.cc/3xdZ4sgf/IMG-20260411-135547.jpg https://i.postimg.cc/mDQjZ7Qc/IMG-20260411-135514.jpg https://i.postimg.cc/Hs3S70Fn/IMG-20260411-135449.jpg
James

James

(42126/48000) 11.04.2026 14:42
Cd. Po 9.11.2025 przychodzi 16.11.2025 i 16.11.2025 Grosicki w rozmowie z Majdanem. "- Na dziś jednak nie było żadnych rozmów na temat mojego kontraktu. Oczywiście cały czas słyszę, że prezes chce, abym został w klubie ile będę chciał. Żebym był dalej kapitanem, że ma plan dla mnie na przyszłość. Ale tak jak powiedziałem, takich typowo kontraktowych rozmów jeszcze nie było. Było ogłoszenie Linusa Wahlqvista, który podpisał nowy kontrakt. Prezes ogłosił to w szatni, przy całej drużynie, całym sztabie. I gdzieś przekazał informację, że następnym zawodnikiem, z którym będą chcieli podpisać nowy kontrakt to Kamil Grosicki. Pomyślałem wtedy, że trochę nie ta kolejność. Wiesz o co chodzi – powiedział lider ofensywy Pogoni Szczecin w rozmowie z Radosławem Majdanem w Przeglądzie Sportowym, cytowany przez portal Pogoń SportNet. Mecze po 16.11.2025 do dziś 12 meczów - średnia ocena 5,98 kolory kafelek jakże różne od poprzednich z przed 16.11 Kropki można łączyć lub nie łączyć. https://i.postimg.cc/yYXNhxTT/IMG-20260411-135739.jpg https://i.postimg.cc/x15cQ8JD/IMG-20260411-135713.jpg https://i.postimg.cc/3RdynhwT/IMG-20260411-135625.jpg
James

James

(42126/48000) 11.04.2026 15:07
I tu nie chodzi o to by tu wypominać Grosickiemu to czy owo. Jest słabszy na boisku tej wiosny. To widać i tyle. Zastanawia mnie tylko jedno (jeśli faktycznie jest jakiś kwas w szatni jak piszą niektórzy), to dlaczego jest tak, że nie potrafi zcementować drużyny, przywołać jednego czy drugiego gdy to jest potrzebne? A w zimę jak jeździła rada drużyny do Darka do domu jak nie było płacenia na czas i coś tam ustalali to można było to ogarnąć. Raz nie wyszli na trening pmiętam, ale później grali drużyną. Trzymali się. A teraz co? Czemu tego nie ma? Oczywiście jeśli to prawda z kwasem w szatni - tego nie wiem. @lero bardzo ciekawe podejście, rozwiązanie podałeś. Może tędy droga.
James

James

(42126/48000) 11.04.2026 15:15
☝️ @lero podał je w poprzednim artykule TRUDNE ZADANIE PRZED THOMASBERGIEM
krokodylbambi

krokodylbambi

(27174/36000) 11.04.2026 15:24
ten czuicz to taka miernota ze na youtibie ma skills and goals z niewykorzystanych sytuacji bo nie bylo z czego lepić :)
krokodylbambi

krokodylbambi

(27174/36000) 11.04.2026 15:51
sprzedali przyborka i kulu za grube siano a nasciagali szrotu a ta legenda ze splacili dlugi i trzeba ich calowac po raczkach to mozna o kant doopy obic bo zaraz wszystko sie zwroci z canal+ i najzdrozszych karnetow biletow w lidze
TritumX

TritumX

(21101/24000) 11.04.2026 17:05
Jeszcze im Widzew wskoczyl na garba 7 kolejek do konca i tylko punkt straty bo tez juz maja 33 punkty, i nie daj boze odpala pod koniec bo maja czym. Grunt pod nogami sie nam pali, potrzebujemy punktow na gwalt.
TritumX

TritumX

(21101/24000) 11.04.2026 17:44
Dobrze ze chociaz Radomiak dostaje w leb w Lublinie, im mniej punktuja tym lepiej dla nas.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 11.04.2026 17:57
Oglądałem Widzew z Brukbetem i obie drużyny naprawdę tak gryzły trawę ze kosci trzaskały, a do tego nasz były niby podrabiany Turbo zapierd. jak motorek, wykręcił więcej energii w jednym meczu niż nasz 2-mln-euro-kolega-Borka przez cały sezon. Obie druzyny by z nami wygrały na relaksie z paluszkiem w dupci jakbysmy zagrali jak z L.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 11.04.2026 18:03
tak z ciekawosci sprawdzilem co tam wyrzezbił o tym meczu weszło i nie zawiodłem sie ... oni zawsze pisza tak aby fajnie sie klikał a nie aby sie zgadzało z rzeczywistoscia (myslalem ze to tylko o meczach Pogoni takie pierd... tam wstawiaja) to był fajny mecz, dosc spora intensywnosc i ogromna ambicja po obu stronach, całkiem dobre umiejetnosci nawet po stronie Brukbetu Wiadomo ze mecz ma swoje fazy, kwadrans ze atakujesz mocniej, potem sie cofasz, ale jakbym sie opieral tylko na weszlo, to bym uwierzyl, ze widzew gra gorzej niz rezerwy Pogoni "wzmocnione" tarantulą i zielono-drewniakiem z Wysp. https://weszlo.com/widzew-lodz-bruk-bet-1-0-meczarnie-gospodarzy/
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 11.04.2026 18:10
No i w ogole jak piłkarz moze miec na nazwisko: Zielone-Drewno? <b>Szymon Zielone-Drewno wzmocni Pogoń Szczecin, najwieksza gwiazda jaką widziała liga!</b> Tak jak kiedyś gdzies na 90minut zrobili artykuł-podsumowanie piłkarzy z pozycji pomocnikow + napastników, którzy mają najdłuzsza serie meczów bez bramki i asysty. I kto był na "1szym miejscu", seria chyba z 50 meczów? <b>JANUSZ GOL</b> https://sport.fakt.pl/pilka-nozna/bramka-po-siedmiu-latach-przerwy-pieklo-zamarzlo-bo-gol-trafil/68k9f3d
Gigi

Gigi

(9285/9600) 11.04.2026 18:30
Nie liczcie że Dziczek nam pomoże. Moim zdaniem on może być zmotywowany, żeby nam zaszkodzić jak najbardziej. Pewnie ma klauzulę, że jak spadniemy to stanie się wolnym zawodnikiem. I wtedy może pójść do lepiej poukładanego klubu, walczącego o coś więcej niż utrzymanie w przyszłym sezonie.
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 11.04.2026 18:31
Grosicki osiągnął to co chciał, pewnie nie tak jak sobie wymarzył ale ma grube siano jeszcze przez co najmniej 14 miesięcy , niestety dla nas. On lotny nigdy nie był , to słychać jak się wypowiada i na jakim etapie skończył edukację. A ponieważ dostał na kolejne miesiące zatrudnienie na bardzo godnych warunkach dla siebie i żony to teraz pokazuje Bossowi środkowy palec za wyjawienie tajemnicy negocjacji: Widzisz jak gra Pogoń bez ze mnie? Gdy się nie staram i mam wywalone jaja na twój projekt? I nie mówię , że błędem było wyjawienie oczekiwań Grosika , to akurat było uczciwe zagranie po nieuczciwym i wręcz głupim rozgrywaniu kontraktu wraz z tzw. przyjaciółmi z Warszawy. Błędem było podpisanie z nim kontraktu po tym co wyczyniał i co pokazuje teraz gdy czuje się nietykalny a Pers musi mu płacić bez względu co on zrobi. Trzeba było go posadzić na ławkę i dograć sezon i tak już nam nie pomaga a wręcz szkodzi swoimi reakcjami na boisku wtedy Pers miał 90% kibiców poparcia aby go spuścić w kiblu tymczasem Grosik tryumfuje i nas spuszcza za to co o nim pisaliśmy a na co sobie zasłużył ale to gamoń jest i nie wie co w życiu ważne
lero

lero

(74645/96000) 11.04.2026 18:46
Wklejam moją propozycję co do składu i taktyki na ten mecz gdy wykartkowali się nam obrońcy a może i na następne. Gramy trójką obrońców, bo tylu mamy, więc Borges, Szalai, Loncar, Wytypować dwóch na wahadła ( np. Juwara i Mukairu), aby nie Grosika. On nie gra wcale a jak już musi to gdzieś na środku. Defensywni pomocnicy to Ulve i Biegański. Do tego 2 środkowych pomocników i napastnik albo 3 pomocników w zależności od obecnej formy, bo nasi napastnicy są tylko papierowymi tygrysami. A może jednak jako napastnika wstawić Greenwooda (tak wiem, że za niego zostanę wyśmiany) ale on jest nominalnym lewym napastnikiem, więc może na tej pozycji będzie mu się chciało. Za dużo biegać nie będzie musiał a będzie absorbował obrońców rywala. Ja na miejscu trenera bym o tej propozycji z nim po męsku porozmawiał, może mu się spodoba i zacznie mu się chcieć. Greenwood i Juwara w tej układance dostaną ostatnią szansę, więc może z niej skorzystają. Jak się nie sprawdzą, to w przerwie zmiany. Są jeszcze dwaj młodzi i też będą czekać na wejście. Trzeba ryzykować a nuż się uda. Było by to zaskoczenie dla rywala, więc ta zupełnie odmieniona taktyka i skład i może doraźnie wypalić, bo jak zagramy jak zwykle, to i obraz gry będzie jak zwykle albo jeszcze gorszy ze względu na ubytki. Trenerze wykaż się w tym trudnym momencie wreszcie czymś co przywróci wiarę zespołowi i nam wszystkim.
lero

lero

(74645/96000) 11.04.2026 19:12
@James piszesz - ,,tu nie chodzi o to by tu wypominać Grosickiemu to czy owo. Jest słabszy na boisku tej wiosny. To widać i tyle". Zgadza się. Jest słaby a z każdym meczem będzie jeszcze gorszy, bo raz, że jest coraz starszy i jego organizm jest coraz bardziej niewydolny a dwa, to siadła u niego motywacja bo dostał od Alexa to co chciał i już do emerytury nie musi o nic zabiegać. Ten błąd Alexa odbija się nam teraz głęboką czkawką i może nas kosztować spadek. Oby się to nie spełniło. P.s. cieszy mnie, że w mojej propozycji na ten mecz widzisz sens a dodam, że skoro to co tej pory serwował TT nie zdało egzaminu, to tylko radykalna zmiana ma szansę to zmienić. Uważam, że ten skład, który mamy nie jest taki zły i stać go na utrzymanie ale jest niewłaściwie poukładany. Trener też.
TritumX

TritumX

(21101/24000) 11.04.2026 19:24
@lero Niestety masz racje, oficjalnie wysmiewam twoj pomysl umieszczenia Greenwooda w roli napastnika... To jest nie tylko notoryczny czlapak ale tez maly, watly chlopiec, ktory jest regularnie przestawiany fizycznie przez obroncow przeciwnika. Nie pamietam kiedy on ostatnio kogos otwarcie minal w pojedynku jeden na jeden, Circovic z Lechii w jeden akcji minal wiecej zawodnikow niz Greenwood przez caly sezon... Nie bedzie absorbowal zadnych obroncow rywala, nie bedzie tez stanowil zagrozenia przy gornych pilkach. Nawet jezeli jakims cudem zdecyduje sie ruszac trzy razy wiecej niz normalnie ma w zwyczaju to i tak zostanie zdominowany fizycznie i zgaszony przez linie defensywna Piasta. Juz chyba wole cypryjski woz z weglem, moze cos sie fartem odbije rykoszetem i dolozy noge na piatym metrze.
ZaWa

ZaWa

(14645/18000) 11.04.2026 19:27
Gdzie ta drużyna, której wszyscy się obawiali, pozostaną piękne wspomnienia z minionych lat. Nawet drogi do finałów PP będę dobrze wspominał jak spadniemy do 1 ligi.
lero

lero

(74645/96000) 11.04.2026 19:35
@TritumX dzięki za uśmiechy :) ale na rykoszety to może liczyć tylko jakiś desperat a to już nie jest śmieszne. Wolę swoją wersję.
ALI

ALI

(25077/36000) 11.04.2026 19:36
Jak firana nie puści jakiejś szmaty lub sam sobie czegoś nie wrzuci w pierwszych 20 minutach, będzie łatwiej znaczy spokojnie się bronić, że będziemy atakowali nawet nie myślę. Wyjdą obsrani i elektryczni, w końcu należy ich zrozumieć przecież to potentat ligi, potężny Piast z Gliwic ha,ha,ha.
Morszczuk

Morszczuk

(209870) 11.04.2026 19:47
Łoj . Resko ta ,a koruptorem kolendowiczem widzę dość mocna . Jakie xg miała drużyna Kolendowicza jak dostał 5-1 od jakiegoś Radomiaka ? Z kulurisem w składzie . Z Radomiakiem kurvva . Tomas nawala centralnie ale te łezki wylewane w kierunku tej miernoty Kolendowicza są naprawdę żałosne
James

James

(42126/48000) 11.04.2026 19:54
@TritumX Masz rację z tym przestawianiem Greenwooda. Ale ja chyba wiem o czym pisał @lero I to jakby nie odbiega od twojego spostrzeżenia. Bo ja dostrzegam w tym co pisał @lero porównanie ustawienia do tego co gra Jaga z przodu. Masz tam Imaza - drobny chłopak i 1.74m . I Pululu czołg wcale nie jest szybki 1.75m I nas Greenwood - szczupak - widzę że piszą 1.8m nie wiem czy taki ma wzrost, wygląda na niższego. I Angielski 1.77m Robiłem jest tylko taki, nie wiem czy jest czas na eksperymenty bo ostatnimi czasy Pululu gra polega na cofaniu się mocnym i wspomaganiu środka w rozgrywaniu. Nie wiem czy Angielski to taki profil. Natomiast Greenwood mógłby nie wdawać się w przepychanki tak jak Imaz. Problem czas na ruchy. Ale tak jak @lero pisał też się z tym zgadzam - może w ten sposób zaskoczyli by przeciwnika.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27174/36000) 11.04.2026 20:48
legia sie rozkręca z papszunem, lecimy my nieciecza i radomiak
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 11.04.2026 21:52
A kto ma kreować jak odszedł Kulu? Angielski, ten Cuic czy starzejący się Grosik ? Od kilku lat nasza obrona kuleje tylko wcześniej duet Kulu-Grosik trochę to tuszował. Teraz i z przodu i z tyłu jest słabo.
El Profesor

El Profesor

(13953/18000) 11.04.2026 22:36
Powiem tak, na dobry początek wystarczą mi dwie rzeczy: 1. Nie skacowany Kapitan, najlepiej od kilku dni. 2. Brak dobrych typów na pierwszą bramkę straconą w Pogoni, bramkę wsadzoną przez bramkarza Pogoni, samobój Pogoni etc. Reszta zależy od zaangażowania piłkarzy, szczęścia, błędów sędziowskich na naszą korzyść.
TritumX

TritumX

(21101/24000) 11.04.2026 23:03
@James Wiem, cofanie się czy pomoc w rozgrywaniu – wszystko się zgadza, tylko że to działa w normalnej drużynie. A my w ogóle nie gramy kombinacyjnie. Gramy prymitywny futbol, który praktycznie nie ma prawa bytu: wielka dziura jak po bombie w środku, dwa kulawe skrzydła i jeden wielki bezruch. Zero aktywnego szukania pozycji bez piłki. Miernoty, które trzech poprawnych podań z rzędu nie potrafią skleić w ofensywie. W takiej sytuacji równie dobrze można wstawić na środek tego cypryjski odważnik – przynajmniej nikt go nie będzie przestawiał, a nuż coś mu wpadnie pod nogi i cos tam wciśnie. PS. Górnik remisuje w doliczonym czasie, Legia znowu traci punkty… więcej szczęścia niż rozumu czy umiejetnosci mają te patalachy z Twardowskiego.
El Profesor

El Profesor

(13953/18000) 12.04.2026 00:07
O szczęściu/rozumie pogadamy po meczu Arki, bo póki co Widzew w ostatniej chwili nas pełni szczęścia pozbawił.
Desaix

Desaix

(8593/9600) 12.04.2026 00:46
Linia środkowa wygląda koszmarnie, jeden skrzydłowy zakończył karierę po podpisaniu nowego kontraktu a dzięki kontuzji Molnara szefostwo Pogoni logicznie nam wyjaśnia, że posiadamy niewiarygodną siłę ognia, tylko okoliczności tak się źle sprzęgły... Problem jest tylko jeden, zespół został rozłożony na łopatki i miałby problem w drugiej lidze.
murin77

murin77

(17836/18000) 12.04.2026 08:42
Panowie jest dobra okazja aby poprawić budżet domowy u buka. Od meczu z Lechią całkiem fajnie mi się to udaje. Trzeba szukać pozytywów w tym szambie jakie nam fundują nasi ulubieńcy. Razem po nieśmiertelność ????????