preloader
Przejdź do głównej treści
8705005ead1ef51e34cb2e76bd99b8c2e6f0f9

8705005ead1ef51e34cb2e76bd99b8c2e6f0f9

Pogoń Szczecin ogłasza ostateczne rozwiązanie kwestii spornych z EPA Omnia i podmiotami powiązanymi

Sprawy te wynikały z dawnych relacji biznesowych i roszczeń związanych z usługami świadczonymi na rzecz Pogoni Szczecin przez wiele lat. W odpowiedzi na te postępowania oraz inne powiązane kwestie, Pogoń Szczecin i Asarina, większościowy właściciel Klubu i jego główny inwestor, wszczęły również szereg działań prawnych w celu ochrony interesów Klubu i całej organizacji. Po konstruktywnych rozmowach i spotkaniach strony uzgodniły teraz pełne i ostateczne zakończenie wszystkich nierozstrzygniętych spraw.

Pogoń Szczecin uważa, że to rozwiązanie leży zdecydowanie w najlepszym interesie Klubu, całej organizacji oraz Asariny. Przynosi ono pewność, zamknięcie spraw i stabilność. Co najważniejsze, pozwoli Klubowi iść naprzód z jasnością, siłą i jednością, w pełni koncentrując się na swojej przyszłości, działalności operacyjnej i piłkarskich ambicjach.

W ramach tego porozumienia strony zgodziły się wzajemnie zrzec wszelkich pozostałych roszczeń oraz zakończyć wszystkie działania prawne wynikające z tych spraw. Chociaż warunki ugody pozostaną poufne, Klub jest w pełni usatysfakcjonowany, że rezultat jest pozytywny, odpowiedzialny i korzystny dla Pogoni Szczecin oraz jej interesariuszy.

Pogoń Szczecin pragnie również jasno podkreślić, że wraz z rozwiązaniem tych spraw ten rozdział został zamknięty. Klub z zadowoleniem przyjmuje fakt zawarcia porozumienia i potwierdza, że nie ma już żadnych dalszych kwestii spornych z EPA Omnia ani z panem Jarosławem Mroczkiem w związku z tymi uregulowanymi sprawami.

Asarina pozostaje niezachwiana w swoim zobowiązaniu do działania zawsze w najlepszym interesie Pogoni Szczecin, ochrony długoterminowej stabilności Klubu oraz zapewnienia, by cała energia, zasoby i uwaga były skierowane na budowanie silniejszej, bardziej skutecznej i ambitniejszej przyszłości tej instytucji.

Dzisiejszy dzień nie jest po to, by oglądać się wstecz. Chodzi o to, by iść naprzód z pewnością, dyscypliną i poczuciem celu. Pogoń Szczecin pozostaje skupiona na tym, co najważniejsze: sile Klubu, dumie jego kibiców oraz przyszłości, którą budujemy razem.

Nie będą udzielane żadne dalsze komentarze dotyczące warunków ugody.

Zarząd Pogoń Szczecin SA

profil-jpg

Źródło: Pogoń Szczecin SA Wyświetlenia: 6006

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (18)

Atmofrag

Atmofrag

(6878/9600) 24.04.2026 21:28
pijawki kochające klub już odczepione... ufff
mark

mark

(124595) 24.04.2026 21:31
Tresc jakby byla tlumaczona z innego jezyka.
Najdłuższy

Najdłuższy

(681/800) 24.04.2026 21:34
Prezesie Mroczek, dziękujemy za wszystko i do zobaczenia na stadionie. Bardzo ubolewam, że nie ma Pana w klubie.
excalibur

excalibur

(64360/72000) 24.04.2026 21:36
Dla mnie niepojęte... Doprowadzasz firmę do upadku, zadlużasz na mega kasę i jeszcze tluczesz farmazony o malym zadłużeniu, w ostatnich sekundach ktoś ratuje ci d..., a ty jeszcze od niego próbujesz wydoić jeszcze dla siebie... Jak najdalej trzymać POpapranców od Pogoni. Mam nadzieję że to ostatnia larwa tasiemca, pijawka i kleszcz w klubie
marek9636

marek9636

(107062) 24.04.2026 21:47
@excalibur jeszcze jeden, jakiś agent, który ma roszczenia do klubu na 4 miliony złotych. Ogólnie z tego co pisał Alex, a co już zostało spłacone to zostało 6 milionów złotych długu, w tym 4 miliony złotych dla jakiegoś agenta. No i pożyczkę w klubie ma jeszcze Bożena Mroczek, ciekawe czy została spłacona https://i.imgur.com/sxkhltE.png
marek9636

marek9636

(107062) 24.04.2026 21:49
@BanjaminN. ta, pospłacał pożyczki na 9 milionów złotych, na 7 milionów itd. Ale akurat Mroczka błagał, żeby mu odpuścił milion złotych, ty to dobry wariacik jesteś.
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 24.04.2026 22:01
Tekst pisała sztuczna inteligencja albo sam prezes :) Oczywiście dobrze że te sprawy są rozwiązywane.
James

James

(42126/48000) 24.04.2026 22:03
"Nie będą udzielane żadne dalsze komentarze dotyczące warunków ugody." Chyba najlepsza sentencja roku z klubu pod nowym właścicielem. Jakże tych słów mi brakowało przez cały rok od Marca 2025 ze strony klubu....no dobra od Lipca 2025. Ale się doczekałem. Brawo dla obu stron ugody ????????
Misiek1948

Misiek1948

(30441/36000) 24.04.2026 22:03
Alex spłacił Mroczka i zawarł klauzule pofności by w żadnym wypadku brawoboszy nie dowiedziały się, że go spłacił. A potem przy pomocy AI stworzył mowę motywacyjną dla wojowników babilonu by pisząc dużo nienapisać nic i jednocześnie zadowolić wielbicieli swoich, którzy dostają wysypki od wszystkiego co znajdowało się w promieniu 20 metrów od Mroczka.
darecki73

darecki73

(45953/48000) 24.04.2026 22:05
No i dobrze, że ta sprawa jest już zamknięta. Dobrze by było wszystkie kwestie finansowe mieć za sobą, tak by Alex mógł już skupić się wyłącznie na kwestiach sportowych
James

James

(42126/48000) 24.04.2026 22:09
@Misiek1948 Parafowałeś stronice ugody? Czy rozłożyłeś tarota?
El Profesor

El Profesor

(13955/18000) 24.04.2026 22:24
@James! @Misiek1948 był stołem konferencyjnym, na którym podpisano ugodę, a @BanjaminN. długopisem, stąd mają najbardziej wewnętrzne, poufne informacje :)
Andre

Andre

(19176/24000) 24.04.2026 23:07
Pozbyliśmy się w końcu balastu. Jeszcze tylko teraz utrzymać się w lidze, a w następnym sezonie wrzucić coś do gabloty i będzie git. Trochę się rozmarzyłem ale co tam :D
kibol

kibol

(44375/48000) 24.04.2026 23:14
@Najdłuższy Ty jakiś odklejony jesteś ? Mroczny ze swoją świtą narobili wielkie milionowe długi ,a ty piszesz SZKODA że Pana nie ma w klubie ? Mógł w chwale odsprzedać klub dwa lata wcześniej , to miałby wielki szacunek jak wyciągnął klub na salony ,ale otoczył się pijawkami i zrobił co zrobił.
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 25.04.2026 05:36
Łubu dubu Łubu dubu
Masta

Masta

(77726/96000) 25.04.2026 09:17
Wszystkich nawyzywał, miał pozywać ludzi. Ogłosił się osobą która uratowała klub, a cała reszta to pijawki i szkodnicy, wszystko pod publiczkę. A dziś się wycofuje ze wszystkiego i jakby nie było tematu, żenada.
pawel

pawel

(64049/72000) 25.04.2026 12:22
Tyle z bunczucznych grozb i zapowiedzi Vahida. Grupy prawnikow nie spaly dzien i noc niczym kaszTan podczas okienka i mialy zmiesc z powierzchni ziemi poprzednikow Halala a tu buziaczki i usciski. Mocno Vahid ????
Pawolas

Pawolas

(2677/2800) 25.04.2026 15:49
Trzeba przyznać, że biznesie Alex się zna. Na prowadzeniu klubu chyba trochę mniej, wiec otoczył się doradcami. Niestety złymi doradcami: - Kesler to wyjątkowo słaby dyrektor sportowy (patrząc po % udanych transferów), - albo może inaczej, może na przeprowadzaniu transferów się zna i jest w tym dobry, ale na skautingu i jakości piłkarzy to się na pewno nie zna. - Mowlik za to to typowa pijawka, która kręci się przy ludziach z kasą i wyciąga co się da dla siebie, co niekoniecznie jest dobre dla klubu. Jego interesy, jak każdego agenta (zarabianie dla siebie) są rozbieżne z interesami klubu (jak najwyższa jakość sportowa za jak najniższą cenę). A jeszcze jątrzy przy Akademii, bo juniorzy niekoniecznie chcieli podpisywać akurat z nim.