preloader
Przejdź do głównej treści
87050028413f3fddc8681f5500a05571adbd02

87050028413f3fddc8681f5500a05571adbd02

Pogoń szuka dyrektora akademii, Rumak jednym z kandydatów

Mariusz Rumak w czerwcu skończy 49 lat. Urodził się w Drawsku Pomorskim. Na początku XXI wieku przez wiele lat pracował i szkolił się w akademii Lecha Poznań gdzie wprowadził do piłki seniorskiej wielu młodych zawodników. Następnie pełnił rolę asystenta Jose Marii Bakero w Kolejorzu, a potem zatąpił go na tym stanowisku. Jako samodzielny szkoleniowiec pracował także w Zawiszy, Śląsku, Bruk-Becie i Odrze Opole. Był także selekcjonerem kadry U19.

Jak udało nam się dowiedzieć Rumak w ostatnich dniach był w Szczecinie na rozmowach, ale nie jest jedynym kandydatem. Rozmowy prowadzone są także z minimum dwoma innymi osobami, które dziś zatrudnione są w innych akademiach.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 3881

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (20)

kyrtap1992

kyrtap1992

(27299/36000) 01.05.2026 10:47
To co sie dzieje w tym klubie juz dawno przestało być zabawne. Niestety ale prędzej czy pozniej spadniemy z Esktraklasy. W tym sezonie może uda sie utrzymać ale za rok czy dwa jeśli nic sie nie zmieni to polecimy. Alex ma kupę kasy ale totalnie nie ma pojęcia o piłce. Otacza sie nieodpowiednimi ludźmi, podejmuje błędne decyzje, zajmuje sie tym co nie trzeba. Kesler, Mowlik i inne pijawki które sie do niego dossały są poprostu słabe w swoim fachu. Gościu zamiast zająć sie szukaniem kompetentnych ludzi to bierze jakiegoś Czubaka czy Rumaka i wraca zadowolony zajmować sie polityką na X a najgorsze w tym wszystkim jest to że gościu totalnie nie wyciąga wniosków.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27177/36000) 01.05.2026 10:47
czy ten rumak jest ze stajni mowlika? :)))
McJack

McJack

(5009/6400) 01.05.2026 10:58
Gość ma dosyć śmieszną renomę, ale mimo tego utrzymywał się bardzo długo wokół w zasadzie jedynej skutecznie działającej w Polsce akademii. Ciekawe jakie są te inne kandydatury może się okazać, że na ich tle to wcale nie taki zły pomysł.
pawel

pawel

(64049/72000) 01.05.2026 11:11
@McJack Pozostale kandydatury to Tan Kessler, Mariusz Mowlik i zona Grosickiego.
1969

1969

(37259/48000) 01.05.2026 11:15
Qrwa, nie wierzę, uszczypnijcie mnie. Kiedy zaczniemy uczyć się na błędach? W Poznaniu pękają zajady...
1969

1969

(37259/48000) 01.05.2026 11:17
Aha, jeszcze Skorżę wyjębali z Japonii. Brać go do kompletu i możemy rumakować...
Anathema

Anathema

(39731/48000) 01.05.2026 11:21
Moze Bohumil Panik albo Janusz Pekowski
marek9636

marek9636

(107063) 01.05.2026 11:26
Czy Kesler ma jakieś znajomości sensowne coś? Rumaka i Śledzia to i ja wymyśle, tylko Rumala bym akurat odradził
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 01.05.2026 11:27
xD xD xD
darecki73

darecki73

(45953/48000) 01.05.2026 11:46
Ciekawe jacy to jeszcze dwaj kandydaci. Rumaka w roli Dyrektora Akademii wcale bym nie skreślał. Może e dorosłej piłce nie odnajduje się, ale może to typ speca od młodzieży. Trochę jak Maciej Stolarczyk. Tak czy siak, niech wybiorą najlepszego
ROSS

ROSS

(54413/72000) 01.05.2026 11:56
Dla tych ktorzy placza ze Rumak jest cienkii Bolek przypominam nazwiska pilkarzy ktore Rumak wprowadzil do doroslej pilki bedac w Lechu/akademii: Karol Linetty,Dawid Kownacki,Tomasz Kędziora,Jan Bednarek,Marcin Kamiński,Bartosz Brereszynski,Kamil Jozwiak,SzymonDrewniak. Mariusz Rumak jest często kojarzony z profesjonalizacją akademii. To za jego czasów "produkcja" piłkarzy we Wronkach i Poznaniu nabrała tempa, co zaowocowało nie tylko sukcesami sportowymi, ale i rekordowymi transferami zagranicznymi. Tak wiec moze jako trener ekstraklasy to straszny leszcz ale mlodymi potrafi zarzadzac. Rogalski, Adamczukiem, Cretti czy inne szczecinskie Asy wprowadzili kogos lepszego do doroslej niz Mariuszek ?
mark

mark

(124595) 01.05.2026 13:08
Rumak na pewno ma sporo doświadczenia ale to taki typ podróżnika, po jakimś czasie zbyt często jest wywalany lub dyplomatyczniej zwalniany.
CzłowiekZżelaza

CzłowiekZżelaza

(4419/4800) 01.05.2026 13:19
Dramat. Pyry zniszczą ten klub. U nas jak narazie totalna amatorka i chyba nic się pod tym względem nie zmieni
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 01.05.2026 13:59
Być może na ligę kwalifikacji nie ma, ale warto pochylić się nad młodymi w Lechu, Kozubal i Gurgul, całkiem nieźli piłkarze już teraz, i z dobrą perspektywą sprzedażową. To może być ciekawa kandydatura..
marcinnn

marcinnn

(44446/48000) 01.05.2026 14:15
Rumak był słabym pierwszym trenerem Lecha. Jednak musiał być dobry wykonując pracę na innych szczeblach w Lechu, skoro w ogóle taką szansę dostał. Także niewykluczone, że na stanowisko dyrektora akademii, ma kompetencje. Niektórzy jednak zachorowali na negowanie czegokolwiek co się dzieje w kontekście Pogoni.
andrzej123x

andrzej123x

(2170/2400) 01.05.2026 15:20
Z seniorami nie miał sukcesów a z juniorami wręcz odwrotnie. Pracował w akademii Lecha czyli jednej z najlepszych w Polsce (może jeszcze Zagłębie Lubin bądź Legia Warszawa). Akademia Pogoni dotychczas bez żadnych znaczących sukcesów jeżeli chodzi o wychowanków - nie był wychowankiem ani Kozłowski ani Przyborek. Jeżeli faktycznie miałby to być Rumak to byłby to krok do przodu a nie taplanie się w swoim, dotychczas nieświeżym sosie.
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 01.05.2026 15:31
Na Rumaku i Czubaku ku otchłani nieśmiertelności.
keybo

keybo

(7034/9600) 01.05.2026 17:07
Kolejny ruch wokół Pogoń Szczecin, który wygląda dobrze w komunikacie, a dopiero praktyka pokaże, czy ma sens. Kandydatura Mariusz Rumak do roli dyrektora akademii nie jest przypadkowa to trener z doświadczeniem w pracy z młodzieżą, szczególnie po latach w Lech Poznań, gdzie faktycznie przewinęło się sporo zawodników wprowadzanych do seniorskiej piłki. Problem w tym, że od tamtego czasu jego kariera trenerska była mocno nierówna i trudno mówić o jakiejkolwiek stabilnej jakości na poziomie pierwszych zespołów. I tu jest pytanie kluczowe: czy Pogoń szuka człowieka do realnej przebudowy akademii, czy kolejnego nazwiska, które „dobrze wygląda”? Bo funkcja dyrektora to nie sentymenty ani CV sprzed lat, tylko konkret — struktura szkolenia, spójność metod, długofalowy plan i efekty za kilka sezonów. Jeśli Rumak ma wrócić do tego, w czym był faktycznie mocny pracy u podstaw to ten ruch może się obronić. Jeśli to tylko bezpieczny wybór „znanego nazwiska”, to skończy się jak wiele takich decyzji: bez realnej zmiany, za to z ładną narracją. Na plus, że klub rozmawia z kilkoma kandydatami ,to przynajmniej sugeruje, że nie jest to decyzja „ustawiona”. Pytanie tylko, czy finalnie wygra kompetencja, czy wygoda.
marek9636

marek9636

(107063) 01.05.2026 19:03
Podolski przed finałem Pucharu: Będziemy biegać do wyrzygania Detale.
Misiek1948

Misiek1948

(30440/36000) 01.05.2026 19:41
Szybko się obudzili, skończyło się rumakowanie Keslera, Kielce wzięły Śledzia , Rumak ma swoje doświadczenie , ale mimo wszystko stawiałbym na produkt jeszcze bardziej lokalny- Stolarczyka. A oprócz tego potrzebnny nam dyrektor sportowy, który wybierze trenera na przyszły sezon i uporządkuje ten bałagan , który nam się narobił.