preloader
Przejdź do głównej treści
8705005f01d369793f252bca82637848c82e27

8705005f01d369793f252bca82637848c82e27

Pogoń wciąż bez zapewnionego utrzymania

Z Ekstraklasy zdegradowany jest już Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Klub ten nie ma już żadnych szans na utrzymanie. Pogoń dzięki wygranej tydzień temu mocno zwiększyła swoje szanse, ale inne kluby też punktują i istnieją scenariusze według których Pogoń może spaść do 1. ligi. Według Pawła Mogielnickiego, założyciela portalu 90minut.pl w tej chwili to 3,5% szans na spadek.

Szanse na spadek z Ekstraklasy według Pawła Mogielnickiego:

Bruk-Bet Termalica 100%
Arka 88,5%
Widzew 34,1%
Korona 26,6%
Lechia 25,2%
Cracovia 11,1%
Piast 10,6%
Pogoń 3,5%
Motor 0,3%
Radomiak 0,008%
Legia 0,003%

TERMINARZE DRUŻYN ZAGROŻONYCH SPADKIEM

MOTOR

Cracovia (D)
Legia (W)

POGOŃ

Zagłębie (W)
GKS (D)

PIAST

Raków (D)
Widzew (W)

CRACOVIA

Radomiak (D)
Motor (W)
Korona (D)

LECHIA

Legia (D)
Bruk-Bet (W)

KORONA

Widzew (D)
Cracovia (W)

WIDZEW

Korona (W)
Piast (D)

ARKA

Górnik (D)
Bruk-Bet (D)
Raków (W)

BRUK-BET

Arka (W)
Lechia (D)

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 7737

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (36)

mark

mark

(124595) 11.05.2026 08:58
W meczu z Zaglebiem Pogon zapewni sobie byt .I mecz z Katowicami okaże się już nie ważny.Tego jestem pewien.
realista!

realista!

(30372/36000) 11.05.2026 09:00
Obyśmy z Zagłębiem co najmniej zremisowali. W razie ewentualnej porażki z nimi to z GieKSą w ostatniej kolejce będzie nerwówa, więc lepiej tego uniknąć
1962

1962

(62484/72000) 11.05.2026 09:17
Według mnie Arka leci na 100%, a za nią Korona lub Lechia, choć klub z Gdańska ma trudniejszą sytuację. Swoja drogą, gdyby nie odebranie im 5 punktów na starcie, to być może mogliby teraz walczyć o puchary. Szalony sezon
Zalewos75

Zalewos75

(5365/6400) 11.05.2026 09:21
Utrzymanie mieliśmy w ostatnim meczu, czas pokaże czy ewentualna zmiana bramkarza na ostatnie mecze miała by sens. Jak dla mnie to kojot jest rozsypany, popełnia mnóstwo błędów i jest zapalnikiem nr. Straconych goli.Rozegrania brak ,wszystkich do przodu wygania, ma dobre interwencje przeplatane takimi których nie oglądają nawet na boiskach 3 ligi.Moim zdaniem zrobił swoje i czas na nowe rozdanie.
1969

1969

(37259/48000) 11.05.2026 09:32
Niestety jestem skrajnym pesymistą: Zagłębie gra z nami i z Jagą, Gieksa z Jagą i z nami. Będą grali na 100%, bo grają o puchary i większą kasę za miejsce. Co to oznacza dla nas? Że jak ci, co są na razie za nami zdobędą jakieś punkty, to my się żegnamy z eklapą. Zamiast spokojnie dograć sezon, mając kilka frajersko straconych pkt. więcej, musimy wierzyć, że inni też nic nie ugrają. Cud nad Odrą albo Kavala deja'vu.
realista!

realista!

(30372/36000) 11.05.2026 09:33
@Zalewos75 Kamiński jeszcze mniej pewny niż Kojot, więc nie będzie zmiany bramkarza. Brakuje Kojotowi poważnego konkurenta do gry, dlatego robi błędy. Kamiński przecież grał w tym sezonie 3 mecze i nie potrafił czasem prostych piłek złapać. Ile daje dobry bramkarz widać choćby po Legii - Hindrich gra pewnie i wczoraj Legii mecz z Termaliką wybronił.
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 11.05.2026 09:41
Trzeba wygrać by nie oglądać się na innych. Łatwo nie będzie bo nasi rywale grają o miejsce premiowane w pucharach. Jeśli nie potraktują tego jak gorący kartofel ( tak jak zrobiła to Wisła Płock) to będą walczyli do końca tak jak BabaJaga. Owszem przy szczęśliwym przebiegu możemy utrzymać się, ale nikt nam nie zagearantuje 2 porażek Korony, 2 porażek Widzewa, 2 porażek Piasta czy Cracovii, Na szczęście dla nas niektóre z tych drużyn grają między sobą i może remis nam wystarczyć do utrzymania, przy niekorzystnym zbiegu spadamy. Nie ma też co liczyć na Lechię Gdańsk bo oni mają odjęte punkty o które będą walczy,ć a mają ludzi na najwyższych szczeblach którzy im sprzyjają. Poza tym w małej tabeli z Lechią przegrywamy. Najbardziej idealny dla nas scenariusz to dobra forma Widzewa i Rakowa i fatalna forma Korony Kielce. Wbrew pozorom Arka nie powiedziała ostatniego słowa, a sraxa ma mecz zaległy i mecz z BB , który już spadł. Mam nadzieję, że uda się ztym Zagłębiem i nie trzeba będzie przeżywać emocji w ostatnim meczu z Gieksą i spokojnie skupić się na pikniku po żenującym sezonie.
PanMichal

PanMichal

(4260/4800) 11.05.2026 10:17
Koniecznie zróbmy ten punkt w piątek. Nie czekajmy z tym do ostaniej kolejki, bo zrobi się nerwowo i możemy się przeliczyć.
pawel

pawel

(64049/72000) 11.05.2026 10:23
Te procentowe wyliczenia o kant tylka mozna rozbic. Mowilem,ze jesli przegramy z jaga a widzew wygra to bedzie smrod. Niestety mialem racje. Sprawa wyglada tak,ze kazdy pod nami ma duze szanse na zdobycie punktow i trzeba zalozyc ,ze tak sie stanie. Plus lechia moze wciaz odzyskac odebrane przez pzpn co byloby juz rawdziwa katastrofa dla niesmiertelnych. Musimy zatem sami cos zdobyc , naklepiej 3 pkt. Biorac pod uwage jask slabi jestesmy i z kim gramy to bardzo trudne zadanie. 3,5 % ? Moim zdaniem jak najbardziej wciaz mozemy poleciec ... Nie bylismy w spadkowej ani razu wiec jesli dostaniemy sie tam w 90 minucie ostatniego meczu z katowicami bedzie to bolesne jak drzazga w penisie.
PanMichal

PanMichal

(4260/4800) 11.05.2026 10:25
ps. To takie żenujące, że trzeba patrzeć na inne mecze, np. wczoraj trzymać kciuki za GKS i Termalikę, dzisiaj za Radomiaka. Skończmy to w piątek i nie powtarzajmy nigdy więcej!
pawel

pawel

(64049/72000) 11.05.2026 10:27
@1969 Z ta Kavala ciekawe. Jak polecimy to Vahid wsadzi sobie do CV drugi spadek w ...dwoch sezonach bycia wlascicelem klubow pilkarskich. Wyczyn i absolutnie nie przypadek... Brawo boss
OLDBOY

OLDBOY

(11487/12000) 11.05.2026 10:31
Nie ma się co oglądać na innych ! A swoją drogą ciekawe, że Widzew u tego matematyka ma większe prawdopodobieństwo (bo nie można tego określać jako "szanse") na spadek, niż Lechia ! A nawet Korona ma ciut większe.
KrwistySzapiro

KrwistySzapiro

(5338/6400) 11.05.2026 10:31
Trzeba sobie powiedzieć wprost: jeżeli przy takim wspołczynniku jak 3,5% spadniemy, to oznacza, że jestesmy fatalni i należy zaorać ten klub. Przy takim założeniu ośmieszymy się i kolejny raz będziemy pośmiewiskiem całej Polski. Albo utrzymanie albo likwidacja klubu.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 11.05.2026 10:47
<b>Postawiłbym milion dolarow (jakbym miał :P) na to, że się na 100% UTRZYMAMY W LIDZE! I zrobiłbym to już 3 kolejki temu :)</b> A czemu? Pisałem juz dawno, ze nie mozna patrzec tylko jak jest zle u nas, bo tak samo zle jest w połowie druzyn ligowych ... I tak samo oni mają ciągle wpadki. I to gorsze niz Pogoń. My mielismy za to mega farta wygrywajac co najmniej dwa mecze na wyjezdzie majac na to w teorii zero szans i te 6 punktów nam dało ekstraklase na następny sezon.
kredens

kredens

(47307/48000) 11.05.2026 10:48
Widze, ze redakcja miala bardzo zapracowany weekend, by sprawdzic statystyki i opublicznic nowy, dosc ciekawy temat. Zatem zrobilem to ja, na razie tylko za ten sezon póki co. Zatem, Pogon stracila gole w doliczonych minutach meczu az cztery razy, co finalnie daje utrate 5 punktów. Co by nam to dalo? Lacznie byloby 46pkt i skok z 11 na 7 miejsce. Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 3:4, 21 września, gol 90+3, utrata: 1 punkt. Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 1:2, 9 listopada, gol 90+3, utrata: 1 punkt. Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1, 25 kwietnia, gol 90+5, utrata: 2 punkty. Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 3:2, 9 maja, gol 90+1, utrata: 1 punkt. Warto dodac przestrzelony karny Grosickiego na mozliwe 2:2 z Motorem w Lublinie w 69 minucie. Tam rowniez móglby byc punkt a nawet wiecej na fali zremisowania.
marek9636

marek9636

(107082) 11.05.2026 10:52
Krzysztof Marciniak Zerknąłem na szybko na statystykę błędów prowadzących do strzału rywala (w tym goli): 6 - Cojocaru, Matthys 5- Pacheco, Łubik, Gurgul, Burić, Kingue 4- Ivo Rodrigues, Sanca, Kamiński, Sangre, Fornalczyk, Wojtuszek, Augustyniak, Dziekoński
elvisvantomato

elvisvantomato

(1339/1600) 11.05.2026 11:11
kto ma nas utrzymać ?? banda najemników którzy maja to w dupie ? dla nich czy on gra w Szczecinie , drugiej lidze tureckiej czy na Cyprze to bez różnicy !!
Kan Tesler

Kan Tesler

(4987/6400) 11.05.2026 11:14
No to teraz jak na Pogoń przystało pewnie spieddolą się do 1 ligi w ostatniej minucie ostatniej kolejki..
krokodylbambi

krokodylbambi

(27221/36000) 11.05.2026 11:18
juz sie nie moge doczekac piąstkowania cojucaru w 97 minucie w meczu z gksem
krokodylbambi

krokodylbambi

(27221/36000) 11.05.2026 11:23
zrob ktos mix baboli rumuna bo to az niemozliwe ze co drugi mecz coraz wieksza kontrowersja
Transfer

Transfer

(33007/36000) 11.05.2026 11:44
Wierzę w utrzymanie dodaje fakt, że 4 Kluby walczące o ratunek głównie grają ze sobą, więc ktoś tam musi pogubić punkty (chyba że to będą "wygrane" remisy a my oba mecze przegramy - nie chce mi się tego liczyć ale wtedy może być gorąco) KORONA Widzew (D) i Cracovia (W) WIDZEW Korona (W) i Piast (D) PIAST Raków (D) i Widzew (W) CRACOVIA Radomiak (D), Motor (W) i Korona (D) Trzeba zdobyć punkty, to takie oczywiste ale na pewno nie proste - baaaardzo szkoda tego (prawie)remisu z Jagą, mimo że po fatalnej pierwszej połowie nie zasługiwaliśmy na punkty, nawet można było to wygrać
marek9636

marek9636

(107082) 11.05.2026 11:48
Zagłębie Sosnowiec z Szotem i Gogółem w składzie najprawdopodobniej spada na 4 poziom rozgrywkowy. Szymon Sobczak jest tam tylko rezerwowy. Trzeba jednak docenić że trener Rude, z takimi "geniuszami" zdobył Puchar Polski
Ogoorek

Ogoorek

(2744/2800) 11.05.2026 12:12
@Zalewos75 ale wiesz, że to czy bramkarz gra lagę na wznowieniu, czy na krótko nie zależy od niego, tylko od wytycznych z ławki?
bobo56

bobo56

(18636/24000) 11.05.2026 12:14
Wygrać jeden z ostatnich dwóch meczy sezonu i utrzymanie pewne , tylko tyle i aż tyle .
realista!

realista!

(30372/36000) 11.05.2026 12:37
@kredens Z Lechią Ulve strzelił w 99 minucie na 3:4, więc tego meczu nie ma co brać pod uwagę. Potraciliśmy punkty w końcówkach, ale też sporo uzyskaliśmy, zobacz to: Widzew Łódź 1-2 Pogoń Szczecin, 22 sierpnia, 20:30 Dion Gallapeni 21 - Marian Huja 45, Adrian Przyborek 86 Pogoń Szczecin 2-1 Piast Gliwice, 3 października, 20:30 Mor N'Diaye 40, Kamil Grosicki 89 (k) - Gierman Barkowskij 43 Lech Poznań 2-2 Pogoń Szczecin, 19 października, 14:45 Mikael Ishak 51, Leo Bengtsson 89 - Kamil Grosicki 15, Paul Mukairu 90 Pogoń Szczecin 2-1 Cracovia, 25 października, 17:30 Kamil Grosicki 61, Paul Mukairu 89 - Filip Stojilković 29 Górnik Zabrze 0-1 Pogoń Szczecin, 21 lutego, 17:45 Fredrik Ulvestad 90 (k) Pogoń Szczecin 2-1 Korona Kielce, 16 marca, 19:00 José Pozo 68, 90 - Valentin Cojocaru 24 (s) Czyli byłoby 5 punktów, ale dzięki golom w końcówkach zdobyliśmy punktów 16, czyli aż o 11 więcej.
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 11.05.2026 12:48
Frajersko stracone 3 punkty w Krakowie i 1 w Białymstoku w ostatnich sekundach i jesteśmy gdzie jesteśmy.
Wako

Wako

(5157/6400) 11.05.2026 13:02
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę ewentualną zmowę innych klubów (były takie sytuacje w przeszłości) ,a nie oszukujmy się zbyt lubiani nie jesteśmy,a przy tym niektóre nie przemyślane i nie rozważne wypowiedzi bossa też nam przyjaciół nie przyspożyły.Dlatego uważam że oba mecze musimy wygrać.
Piotr Chen

Piotr Chen

(4880/6400) 11.05.2026 13:03
Akurat to, że przegrywamy w ostatnich minutach to nie gen przegrywu , lecz błędy trenera. Jeśli chcemy zachować wynik to nie robi się zmian z dooopy, ale ma się przygotowany plan taktyczny. I zamiast el kapitano wpuszcza się choćby Mendy’ego. Tylko tyle i aż tyle.
Piotr Chen

Piotr Chen

(4880/6400) 11.05.2026 13:21
Swoją drogą boli, że zamiast wierzyć w swoją drużynę liczymy nie , że nasi dadzą radę, ale że inni niegrający z nami dadzą doopy. Smutne
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 11.05.2026 13:48
@kredens takie wyliczenia , które próbujesz przedstawić nie są wiarygodne . @realista! bardzo ładnie i obrazowo przedstawił Ci jak wygląda sytuacja w drugą stronę , Wyciągniesz wtedy wniosek , że jesteśmy strasznie silni mentalnie bo gramy do końca i ładujemy bramy , które dają punkty? Pamiętaj też , że w lisze nie gramy tylko my. Inni też zdobywają i tracą punkty w końcówkach lub doliczonym czasie i nie są to mecze grane z nami. Im też będziesz dodawał punkty i gdzie by byli gdyby nie stracili . Patrz Widzew chociażby
rusnak

rusnak

(17924/18000) 11.05.2026 14:19
Jakie znowu utrzymanie? Gramy o conajmniej drugie miejsce zgodnie z rozporządzeniem Allaha. Wam to by się przydał jakiś specjalny turnus rehabilitacyjno-informacyjny za rozsiewanie tych fejk niusów.
mark

mark

(124595) 11.05.2026 14:44
Jak wszyscy wiemy Pogon jest bardzo slaba w meczach o stawke,jakby tak sie zlozylo ze mecz z Katowicami decydowalby o wszystkim to Pogon ze swoja mentalnoscia,przegrywem kapitanem moglaby sie z nerwow spalic.Dlatego najzdrowiej bedzie zalatwic wszystko w meczu z Zaglebiem wiedzac psychologicznie ze jeszcze jeden mecz jest w zapasie..
lero

lero

(74636/96000) 11.05.2026 15:29
Jest duże prawdopodobieństwo, że nawet jak przegramy oba mecze, to się utrzymamy bo spadnie Piast i Arka. Piast gra z Rakowem walczącym o puchary i Widzewem walczącym o utrzymanie, więc Piast ma strasznie trudne mecze i może oba przegrać. Ma w tej chwili 41 pkt. my mamy tyle samo ale oba mecze z Piastem wygraliśmy, więc spada Piast. Są jeszcze inni kandydaci do spadku nawet jak oba mecze przegramy ale na taki fart nie ma co liczyć. Trzeba liczyć na siebie i z Zagłebiem wygrać. Ważne, że wszystko jest w naszych rękach/nogach i na ten moment nie jesteśmy zależni od wyników innych zespołów. Będzie dobrze.
Czarny1971

Czarny1971

(120569) 11.05.2026 15:36
@kredens dodałbym jeszcze mecz u siebie z termalica
kranzmann1982

kranzmann1982

(13235/18000) 11.05.2026 15:39
Cóż zamiast pucharów to walka o utrzymanie :( no ale jak się głupio traci punkty z Radomiakiem, BBT czy Cracovią to jest nerwówka na koniec. Przy okazji trzeba liczyć żeby Cracovia dzisiaj przegrała ale pewnie będzie odwrotnie.
Alchemik

Alchemik

(59781/72000) 12.05.2026 22:06
Tu ie ma co liczyć na dobre układy tylko trzeba koniecznie zdobyć punkt z Zagłębiem!! A u siebie pełny gaz z GKS!!! ... Niech w końcu pograją do końca na pełnej petardzie ..przeciez to ostatni mecz!! i przy pełnej publice!!!!!!!!!!!!!!!!11