preloader
Przejdź do głównej treści
87050064f62690f1b49529ca7247d4063ec633

87050064f62690f1b49529ca7247d4063ec633

Pomeczowe opinie trenerów

Thomas Thomasberg, trener Pogoni Szczecin:

- Po pierwsze, kiedy jesteś tak blisko wygranej, to remis jest jak porażka. Cztery czy pięć minut przed ostatnim gwizdkiem mieliśmy prowadzenie 1:0. Zmarnowaliśmy doskonałą okazję Mukairu kilkanaście minut wcześniej, która mogła zamknąć mecz. To było zacięte spotkanie. Kiedy jednak masz prowadzenie, musisz umieć o nie lepiej zadbać. 

Ciężko pracowaliśmy w defensywie. Rywale nie stworzyli wielu okazji, a my, jak mówiłem wcześniej, mogliśmy rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść wcześniej. W drugiej połowie mieliśmy 10 minut, przez które kontrolowaliśmy mecz, a oni musieli wywierać presję. Mogliśmy lepiej operować piłką i korzystać z kontrataków – brakowało nam w tym jakości. W tej sytuacji, w której jesteśmy, każdy punkt jest ważny. Zwycięstwo znacznie polepszyłoby naszą sytuację, ale go nie osiągnęliśmy, więc musimy o nie powalczyć kolejnym razem. 

W trakcie meczu straciliśmy dwóch piłkarzy z uwagi na to, jak brutalne to było spotkanie. Nie mam problemu z twardą grą, ale trzeba zachowywać w niej nieco ostrożności, a moim zdaniem dzisiaj momentami tego nieco brakowało. Rywale w końcu otrzymali czerwoną kartkę, ale to po tym, jak my już straciliśmy dwóch piłkarzy. Nie podobały mi się obie sytuacje, w których straciliśmy piłkarzy. Wszyscy wiedzą, że po ostatnim meczu z Lechem mieliśmy ciężki czas. Dziś byłem zadowolony z tego, jak pracował nasz sztab, jakie wsparcie dawał drużynie. Uznanie należy się również naszym piłkarzom, którzy również ciężko pracowali. Szkoda, że dziś, po tym ciężkim tygodniu, nie wywalczyli tego, na czym im zależało. Według mnie pokazali jednak charakter i jakość. Nie jest to dla nas perfekcyjny dzień, bo nie wygraliśmy. Jest ciężki, bo w takich okolicznościach zdobyliśmy tylko punkt. Jestem jednak dumny z tego, w jaki sposób jako sztab i drużyna unieśliśmy tę sytuację. 

Ostatnią rzeczą, jaką chciałbym powiedzieć, jest to, że normalnie nie komentuję zbytnio pracy sędziego, natomiast uważam, że dziś sędzia w niektórych momentach nie chronił właściwie piłkarzy. Na przykład w momencie faulu na Acoście. Myślę, że generalnie sędzia dobrze radził sobie w tym meczu, ale w sytuacji, gdy rywale strzelili na 1:1, pozwolił im też przesunąć piłkę jakieś 8 metrów do przodu. To pozwoliło przeciwnikom skutecznie dograć w nasze pole karne. Jak mówiłem, zwykle nie rozmawiam o pracy sędziego, ale myślę, że dziś, gdyby rzut wolny został wykonany z właściwego miejsca, to przeciwnik nie byłby w stanie tak dobrze dośrodkować. 

Bartosz Grzelak, trener Cracovii:

- Ten mecz miał dwa różne oblicza. W pierwszej połowie nie graliśmy dobrze. Grało nam się trudno, z wielu powodów. Wiedzieliśmy, że w pierwszej części to będzie bardzo intensywne spotkanie, jeżeli chodzi o pojedynki. Przygotowaliśmy się na to, ale uważam, że zawodnicy Pogoni wygrywali więcej pojedynków. Może nie tych pierwszych, po wybiciu piłki przez bramkarza Pogoni, ale tych drugich. Przegrywaliśmy walkę o drugie piłki i to stwarzało nam problemy. Mieliśmy też problem, gdy graliśmy wysokim pressingiem, a przeciwnik zagrywał długą piłkę – trudno nam było się do tego dostosować. Przed drugą połową musieliśmy wprowadzić kilka zmian.

W drugiej połowie uważam, że zagraliśmy o wiele lepiej. Zbliżyliśmy się do moich ambicji. Drużyna grała w strukturze, którą chciałbym widzieć. Zawodnicy pokazali bardzo dobrą mentalność, razem z kibicami. Końcówka meczu była świetna. Piłkarze na boisku i kibice na trybunach wspólnie się napędzali. W końcu strzeliliśmy gola i wywalczyliśmy punkt, choć oczywiście chcieliśmy więcej. Najważniejsze dla nas w tym momencie jednak jest to, że zawodnicy pokazali, że nigdy się nie poddają. To dla nas bardzo istotne na kolejne cztery mecze.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 5372

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (26)

kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 25.04.2026 23:51
Nie było zwycięstwa więc musimy o nie powalczyć następnym razem - brawo panie Tomku.
excalibur

excalibur

(64360/72000) 25.04.2026 23:51
Tak beznadziejnego sztabu trenerskiego w historii Pogoni jeszcze nie było...
marek9636

marek9636

(107062) 25.04.2026 23:54
Kończmy ten sezon, bo mam już dość i niech sie dzieje co chce.
excalibur

excalibur

(64360/72000) 25.04.2026 23:55
Byliśmy tak blisko wygranej... TT wskaż mi w którym k.. momencie. pasy w 2 polowie mogli strzelić ze 4 bramki ale ich indolencja strzelecka dała nam aż punkt. O czym ty mówisz... Od 46 minuty was nie bylo na boisku. Wywalanie piłki jak najdalej i trzymanie wyniku. I masz k.. co chiałeś. Kolejną wtopę
excalibur

excalibur

(64360/72000) 25.04.2026 23:57
Panie Thomasie... Wytlumacz mi jeszcze proszę dlaczego przeważnie 45-60 minut gracie padlinę? Skąd to się bierze, to jest ten tzw. pragmatyzm?
lero

lero

(74645/96000) 25.04.2026 23:59
Trener asekurant defensywnymi zmianami zabił mecz Tak się zwykle kończy bronienie wyniku zamiast dążenia do strzelenia kolejnej bramki.
excalibur

excalibur

(64360/72000) 26.04.2026 00:00
Czekam na naprawdę twardy reset na koniec sezonu. Niech Pers wymieni cały sztab z trenerem i 3/4 grajków, łącznie z obecnym wieloetatowym m.in. dyrektorem sportowym
TritumX

TritumX

(21095/24000) 26.04.2026 00:04
Najlepszy byl Ozga w drugiej polowie jak najechala na niego kamera, Thomasberg cos do niego szybko mowil a Ozga z glupawa mina cos tam probawal przytakiwac udajac ze rozumie po angielsku ale widac bylo golym okiem ze nic nie skleil.
k0r

k0r

(77992/96000) 26.04.2026 00:07
"...byłeś zadowolony z tego, jak pracował nasz sztab"? "Jesteś dumny z tego, w jaki sposób jako sztab i drużyna uniosła sytuację..."? Stary, proszę Cię... Trafiliśmy na takich samych leszczy jak ten Twój "zespół". Tylko dlatego nie przerżnęliśmy. Różnica taka, że ten ich Grzelak zrobił z nimi jeden trening. Poza tym wyglądaliście identycznie. Nie stworzyłeś nic. Po sezonie musisz zniknąć. Nie poskładałeś tego przez tyle czasu, i nie ma szans, żebyś to poskładał. Wierzący niech się modlą, reszta niech krzyżuje palce. Nie wiem, mobilizuj ich jakoś. Kłam. Próbuj przekupić. Rób cokolwiek. Plan jest taki: 3 punkty z Płockiem, bilet na prom i nigdy się nie spotkaliśmy. Idź być pragmatyczny gdzie indziej.
realista!

realista!

(30372/36000) 26.04.2026 00:10
Thomasberg to taki duński Michniewicz
gregChcl

gregChcl

(8822/9600) 26.04.2026 00:17
Chciałbym zobaczyć od nowego sezonu trenwra Misiure w Pogoni. Strasznie nie doceniany trener.
Pilsner

Pilsner

(11469/12000) 26.04.2026 00:23
Trener jest niestety do zmiany, tego nie da się oglądać. Chciałbym oglądać Pogoń grającą jak za Gustafssona, może Alex powinien się zainteresować jego sytuacją, w końcu sporo zawdzięcza nam i zostawił tu niedokończoną robotę. Mam nadzieję że się utrzymamy i że Alex przejrzy na oczy zatrudni kumatego Polaka na dyrektora sportowego który ogarnie ten bajzel. Wbrew temu co większość z tego forum pisze ja nie robiłbym kolejnej rewolucji w składzie, raczej szukałabym młodych Polaków w miejsce Mora, Greenwooda, czy Aliego. Dobry trener ulepi dobra drużynę nawet z tego co mamy w tej chwili
darecki73

darecki73

(45953/48000) 26.04.2026 00:36
TT nie ogarnia drużyny i ekstraklasy. W Danii miał zespół który praktycznie sam wygrywał mecze i go zwolnili bo zauważyli, że gość nie rozwija zawodników i drużyny. Ten jego słynny pragmatyzm czyli nijakość. Po sezonie niech wraca do Danii. Pogoń musi mieć trenera z charakterem, pomysłem na drużynę i najlepiej jakimś już doświadczeniem z ekstraklasą.
Miru

Miru

(6180/6400) 26.04.2026 00:36
Nie No jest wszystko w porządku jest, dobrze robią dobrze wszystko jest w porządku jest git pozdrawiam całą Pogoń.
Romano69

Romano69

(17621/18000) 26.04.2026 00:36
TT nie wie o co chodzi w piłce nożnej! Jakim cudem jest licencjonowanym trenerem. Kolejny raz bla bla jak uczeń przyłapany na szlugu w kiblu! Mr Thomas nie masz żadnej taktyki, drużyna gra chaotycznie, robisz złe i niezrozumiałe zmiany, prawie zawsze w złym momencie, gole, które zdobywamy, wynikają li tylko z decyzji indywidualnych poszczególnych zawodników i na koniec, czy Ty miałeś jakikolwiek wpływ na transfery?
Atmofrag

Atmofrag

(6878/9600) 26.04.2026 00:57
zmiany popsuły grę i do tego t rozpaczliwa obrona... miałem fleszbacki z finału PP z Wisłą i skonczyło się identycznie = trener do wywalenia bo takiego gówna nie da się ani oglądać ani zdobywać punktów
1948

1948

(14158/18000) 26.04.2026 01:08
Loncar taki babol przy straconej bramce. Płakać się chce.
Kaka15

Kaka15

(2973/3200) 26.04.2026 02:07
Nie da się czytać ani oglądać wiecznie obrośniętej mordy (a'la Kolenda) tego żałosnego ciećwierza :-)
pawel

pawel

(64049/72000) 26.04.2026 02:32
Jestes trenerskim smieciem dokladnie tak jak Twoi zawodnicy.
Alchemik

Alchemik

(59783/72000) 26.04.2026 02:57
Dzięki trenerze TT za te zmiany!! zabiłeś mecz!! Żenada!!
Andre

Andre

(19176/24000) 26.04.2026 03:29
Nie mogę na niego już patrzeć tak jak na tą bandę kopaczy, a od tego jego dennego pierd.... nie idzie słuchać. Jakby tego było mało jeszcze Alex przeprasza cwe.. Kur.. co za banda oszołomów.
roszko66

roszko66

(13490/18000) 26.04.2026 06:57
Nie 8m a 4m szukanie w czymś takim wytłumaczenia....złej baletnicy ....
Maciek

Maciek

(40961/48000) 26.04.2026 07:13
Teraz bedzie gadka ze o 8 metrow pozwolil im przesunac pilke.To po co wy tam jestescie? Po co jest kapitan na boisku?Czemu rzaden pilkarz nie podbiegl i nie przesunal? Pilka byla wrzucona po dwukrotnym rozpoczeciu.Cvelownia najpierw zaczela po faulu ale sedzia zatrzymal akcje bo pokazal ze po gwizdku.Wtedy ci wrzucili i na wyebali brame. Sedzia dobrze prowadzil mecz.Pozwalal na mocniejszs gre jak za dawnych czssow.Teraz lekki wslizg i juz placz i lament. Zamiast zwalac na sedziego wezcie sie za siebie, bo jak zawsze was bronilem kiedy cieniowaliscie tak teraz chuy mnie strzela jak widze brak waszego zaangazowania. Biegowo slabi,kondycyjnie to juz w 60 minucie wygladaja jakby kazdy chcial zejsc.Strasznie slabo to wyglada. A takie nadzieje w panu byly pokladane. Chociaz drugiej strony grajki te same tylko inni trenerzy a gra ciagle ta sama, czyli to wina bardziej grajkow. Jak widac Kolendowicz nie byl zly.
k2win

k2win

(3939/4800) 26.04.2026 07:22
Wiadomo walczymy teraz o każdy punkt, więc styl nie jest istotny. Myślę, że 2 połowa to po prostu była obrona wyniku stąd taka gra. Akurat tutaj nie winię trenera (za ten mecz). Sędzia pozwolił na brutalną grę - powinien to szybciej ukrócić, a tak po pierwszej połowie Acosta, później Biegański schodzą z powodu urazów. Natomiast wszyscy ci asystenci powinni dzisiaj wylądować na dywaniku u prezesa. Siedzą tu od kilku lat, gdzie każdy do dzisiaj świetnie pamięta przesunięty wolny z Wisła. Ostatnie minuty, Klich przesuwa piłkę o kilka metów i cisza. Powinni wyskoczyć z ławki z miejsca - to się rzucało w oczy. Mi się to rzuciło w oczy od razu w tv.
tukaniero

tukaniero

(17231/18000) 26.04.2026 09:16
remis wywieziony cudem w drugiej polowie srakovia mogla kilka wturlac i reka Bordzi duzy fartps.kogo my zabilismy ze musimy co mecz ogladac takie szambo
Glenmore123

Glenmore123

(496/600) 26.04.2026 15:20
To jest już tak męczące jak ten sezon cały wgl. Niech on się już kończy i niech thomas z tą całą zgrają nieudaczników pakuje się i wyjeżdża w piz**ec. Tak samo kutrisy greenwoody ali cuicie aggery- z 3/4 myślę spokojnie do wymiany.