preloader
Przejdź do głównej treści
870500974508ac207636e0a0b8961844ee623b

870500974508ac207636e0a0b8961844ee623b

Ponad 9 000 kilometrów do przejechania

Zamiast Bruk-Betu, Arki i Lechii w PKO BP Ekstraklasie powitaliśmy Wisłę Kraków, Śląsk Wrocław i Wieczystą Kraków. To przekłada się na to, że Portowcy będą mieli do pokonania jeszcze więcej kilometrów niż rok temu.

Najbliższy wyjazd dla Pogoni Szczecin? Poznań i mecz z Lechem. To odległość 266 kilometrów. Najdalszy? 760 kilometrów do Białegostoku i 742 kilometry do Lublina. Pogoń Szczecin przez cały sezon do pokonania na mecze będzie miała dystans blisko 9 500 kilometrów. To wynik o około 1 800 kilometrów większy od drugiej w klasyfikacji Jagiellonii. Dystans trzy razy większy do pokonania przez cały sezon niż Raków Częstochowa.

LICZBA KILOMETRÓW DO POKONANIA W SEZONIE 26/27 ESA

1. Pogoń Szczecin 9 474 km
2. Jagiellonia Białystok 7 744 km
3. Motor Lublin 6 443 km
4. Zagłębie Lubin 6 215 km
5. Lech Poznań 5 947 km
6. Wisła Płock 5 169 km
7. Śląsk Wrocław 5 053 km
8. Legia Warszawa 4 668 km
9. Radomiak Radom 4 509 km
10. Wisła Kraków 4 305 km
11. Wieczysta Kraków 4 305 km
12. Cracovia 4 279 km
13. Korona Kielce 4 240 km
14. Widzew Łódź 4 108 km
15. GKS Katowice 4 086 km
16. Piast Gliwice 4 078 km
17. Górnik Zabrze 4 076 km
18. Raków Częstochowa 3 863 km

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 2586

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (17)

mark

mark

(124595) 02.06.2026 08:50
Przeniesc Szczecin do Centrum
1962

1962

(62481/72000) 02.06.2026 09:03
Dziwne jest to, że Wisła i Wieczysta mają do przebycia po 4 305 km, a Cracovia 4 279 km. Wszystkie z jednego miasta, a różnica 26 km,
Anathema

Anathema

(39734/48000) 02.06.2026 09:19
O, i juz mamy wytłumaczenie na nasze zeeo tituli. Niesamowite to jest, kiedyś bylo takie powiedzenie, słabej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy. Ma takiwego szukamy w odleglosciach.
R_suchy600

R_suchy600

(5732/6400) 02.06.2026 09:23
Q962 Czystą matematyka. 17 wyjazdów i powrotów daje 34 trasy. Krakow jest położony najbardziej na południe więc wszystkie wyjazdy w jedną stronę jak nasze. Przyjmując minimalna odległość między stadionami 100m (Wiała i Wieczysta to ten sam stadion) już daje 3.4km różnicy.
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 02.06.2026 09:47
Ech... daleka droga po te mistrzostwo;)
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 02.06.2026 09:48
Autokary są komfortowe, bez obaw, korona której nie mają im i tak nie spadnie.Klub stać na paliwo. To też nie jest źródłem deficytu budżetowego.Poza tym to działa w dwie strony i na papricanę jest daleko. Co nie przeszkadzało BrukBetowi , Radomiakowi, GkSowi wywieźć remis od nas a Górnikowi wygrać . Podobnie jak Lechowi, Lechii czy Legii. Martwi to, że sędziowie też mają daleko do nas ,a jak mają otrzymać karę zakazu udziału w meczach Pogoni w Szczecinie to ich specjalnie nie motywuje czasem może wręcz przeciwnie. I o to powinny zadbać władze naszego klubu by ta zgraja miała tutaj komfortowy pobyt.
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 02.06.2026 09:50
@1962 słuszna uwaga stadiony są blisko siebie w Krakowie, chyba, że liczą od jakiegoś centrum treningowego.
kijewskipiotr93

kijewskipiotr93

(126/200) 02.06.2026 10:13
To niech. Ida. Na. Pieszo
Landsberg

Landsberg

(94013/96000) 02.06.2026 10:46
Co maja powiedzieć drużyny , które graja w Pucharach ? Nie dość , że daleko to jeszcze w środku tygodnia,
Doker

Doker

(8205/9600) 02.06.2026 10:49
Nie wspomniano o tym w artykule, że w porównaniu do poprzedniego sezonu do przebycia będzie o ponad 500 km więcej (gdyby liczyć to za Google Maps w wersji drogowej). Choć stosunkowo niewielkie, to jednak są to dodatkowe koszty, więc przy polityce cięcia kosztów klub będzie musiał zrezygnować z jakichś innych wydatków albo pokryć to z dochodów (ceny biletów, gadżetów - wielu możliwości na tym polu nie ma).
ingin

ingin

(4542/4800) 02.06.2026 11:04
Problem nie są kosztowa tylko czas. Bujanie sie autobusem na Śląsk czy do Krakowa to 8 czy 10 h godzin jazdy w jedną stronę. W piłce ważne są detale i szczegóły, zwłaszcza przy tak wyrównanym poziomie. Byc może to jest jeden z aspektów przez które gramy gorzej na wyjazdach, natomiast przeciwnicy mają ten problem gdy jadą do nas i dlatego mamy jeden z najlepszych bilansów meczów domowych
Kan Tesler

Kan Tesler

(4988/6400) 02.06.2026 12:19
Lechia krzyczy za Bobcka 15 mln €? XDDDDDDD https://weszlo.com/widzew-pobije-wszelkie-rekordy-chce-trzech-pilkarzy/
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 02.06.2026 13:41
Nie wiem dlaczego ten typ podrózowania jest w Polsce nielegalny - kwestia bezpieczenstwa? Zakładam, że nie jest, bo inaczej jakas firma jak flixbus już to wdrożyła na nasz rynek? https://miro.medium.com/v2/resize:fit:1400/1*J-AK5OyK3z0KYgxsJDF5wA.jpeg
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 02.06.2026 13:42
https://i.ibb.co/W4NLLXqD/1-J-AK5-Oy-K3z0-KYgxs-JDF5w-A.jpg
1962

1962

(62481/72000) 02.06.2026 14:58
@R_suchy600 ale ty jesteś geniusz. Rybka Nori by tego nie wymyśliła lepiej
R_suchy600

R_suchy600

(5732/6400) 02.06.2026 15:41
1962 No cy ty stary...Nie trzeba być żadnym geniuszem. Wystarczy nie być przygłupim...
tomkotvitza

tomkotvitza

(575/600) 02.06.2026 15:42
@Anathema Godziny spędzone w autokarze na pewno nie pomagają. Zwłaszcza w latach 80, gdy Pogoń zdobywała miejsca 2-3 kilka lub kilkanaście godzin w niewygodnym autokarze mogło mieć znaczenie. Zwłaszcza w sezonie 1986-87. Mistrz, górnik pokonał prawie 7,5 tyś km, my ponad 13,5 tyś to jest ponad 5 tyś km więcej, czyli licząc tak mniej więcej , że połowę tej różnicy Pogoń pokonała autokarem lub pociągiem, że średnia prędkością 70 km( autostrad było bardzo mało tory też najlepsze nie były) to wychodzi jakieś 40- 60 godzin więcej na dojazdy. Myślisz że to nie wpłynęło na wyniki meczów zwłaszcza przy wyjazdach na Śląsk, do Katowic, Lublina ,Krakowa, Stalowej Woli czy Mielca?