preloader
Przejdź do głównej treści
870500c04e35ddec7035fec418b611fdcb80a5

870500c04e35ddec7035fec418b611fdcb80a5

Portowcy bez nominacji do nagród PKO BP Ekstraklasy

Wyboru dokonali członkowie kapituły, którzy w pierwszej turze głosowali na zawodników z szerokiej listy, przygotowanej przez Ekstraklasę SA. Kapituła odbyła się 11 maja o godz. 11:00 w siedzibie Canal+. Po przeliczeniu oddanych głosów na liście nominowanych znaleźli się:

Bramkarze:

1. Brkić Ivan – Motor Lublin
2. Burić Jasmin – KGHM Zagłębie Lubin
3. Dziekoński Xavier – Korona Kielce
4. Mrozek Bartosz – Lech Poznań
5. Strączek Rafał - GKS Katowice

Obrońcy:

1. Janicki Rafał – Górnik Zabrze
2. Jędrych Arkadiusz – GKS Katowice
3. Kamiński Marcin – Wisła Płock
4. Mońka Wojciech – Lech Poznań
5. Wójcik Oskar – Cracovia

Pomocnicy:

1. Gholizadeh Ali – Lech Poznań
2. Hellebrand Patrik – Górnik Zabrze
3. Imaz Jesus – Jagiellonia Białystok
4. Kozubal Antoni – Lech Poznań
5. Nowak Bartosz - GKS Katowice

Napastnicy:

1. Bobcek Tomas – Lechia Gdańsk
2. Braut-Brunes Jonatan - Raków Częstochowa
3. Czubak Karol – Motor Lublin
4. Ishak Mikael – Lech Poznań
5. Pululu Afimico - Jagiellonia Białystok

Trener sezonu:  

1. Frederiksen Niels – Lech Poznań
2. Gasparik Michal – Górnik Zabrze
3. Górak Rafał – GKS Katowice
4. Papszun Marek – Raków Częstochowa / Legia Warszawa
5. Siemieniec Adrian – Jagiellonia Białystok

W drugiej turze członkowie kapituły będą głosować na trzech ich zdaniem najlepszych trenerów i piłkarzy w każdej z kategorii.

Do kapituły w sezonie 2025/26 należą:

Wojciech Bajak (Live Park), Maciej Białek (PAP), Rafał Dębiński (Canal+), Dawid Dobrasz (Meczyki), Kamil Głębocki (Na Wylot), Angelika Głuszek (Ekstraklasa), Paweł Gołaszewski (Piłka Nożna), Dariusz Grzegrzółka (Stowarzyszenie Trenerów), Wojciech Górski (Weszło), Bożydar Iwanow (Polsat Sport), Maciej Iwański (TVP Sport), Szymon Janczyk (Weszło), Mateusz Janiak (Przegląd Sportowy), Adrian Janiuk (Fakt), Karolina Jaskulska (Lechia.net/Kanał Sportowy), Piotr Koźmiński (Goal.pl), Daria Kabała-Malarz (Canal+), Jarosław Koliński (Sportowe Fakty WP), Roman Kołtoń (Prawda Futbolu), Józef Kufel (Radio Lublin), Przemysław Langier (Interia), Jacek Laskowski (TVP Sport), Krzysztof Marciniak (Canal+), Adam Marchwiński (Canal+), Przemysław Michalak (Weszło), Dominik Mucha (Ekstraklasa), Przemysław Ofiara (Super Express), Łukasz Olkowicz (Przegląd Sportowy), Przemysław Pawlak (Piłka Nożna), Mateusz Rokuszewski (Meczyki), Marcin Rosłoń (Canal+), Adam Sławiński (Kanał Sportowy), Bartłomiej Stańdo (Sektor Widzew/Meczyki), Sebastian Staszewski, Filip Surma (Canal+), Kacper Tomczyk (TVP Sport), Daniel Trzepacz (PogonSportNet.pl/Radio Szczecin), Dominik Wardzichowski (Sport.pl), Tomasz Włodarczyk (Meczyki), Damian Wysocki (Wkielcach.info/Interia).

Zdobywców nagród poznamy w trakcie wielkiej Gali Ekstraklasy tradycyjnie kończącej sezon. Transmisja rozpocznie się w poniedziałek, 25 maja o godzinie 20:30 na antenach CANAL+. W trakcie uroczystości wyróżnieni zostaną również: Młodzieżowiec Sezonu wybrany wspólnie z PKO Bankiem Polskim spośród wszystkich Młodzieżowców Miesiąca oraz Numer Sezonu wybrany wspólnie z Totalizatorem Sportowym.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 2232

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (24)

canal-ream-slush

canal-ream-slush

(2617/2800) 11.05.2026 21:47
Dla nas inna Gala Freed from desire
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 11.05.2026 21:51
Nieśmiertelny kapitan odpalony? Nawet pseudo dziennikarze już nie udają, że go bronią. Można ten przedłużony kontrakt jeszcze rozwiązać?
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 11.05.2026 21:55
W Hollywood są złote maliny w polsce Wężę dla najgorszych filmów. Gdyby coś takiego było da piłkarzy to może .... chociaż nie nawet tu byśmy nie zapełnili gabloty bo Legia i Widzew to największe wtopy tego roku. W kategorii złotousty prezes gdyby była moglibyśmy coś wygrać.
kranzmann1982

kranzmann1982

(13235/18000) 11.05.2026 22:02
Gdyby były nominacje dla najlepszego imprezowicza w lidze to Musa Juwara miałby szanse na statuetkę.
19Nobody48

19Nobody48

(7800/9600) 11.05.2026 22:21
A do kategorii frajerzy roku maja 3.5% szans ale oni są w stanie to zrobić.wiecej zagranicznego szrotu bez ambicji brawo dla prezesów
lero

lero

(74633/96000) 11.05.2026 22:45
A stały nominat Grosicki to w tym sezonie nie grał, że go pominęli? Pewnie myślą, że on już jest na emeryturze ale niestety dla nas, jeszcze nie. Postanowił brać solidną odprawę w milionach i jeszcze dorobić na skubaniu klubu.
mark

mark

(124595) 11.05.2026 22:54
Coś tam wymyślą i koleś,kolega,przyjaciel,funfel Grosicki tam się pewnie znajdzie, z żoną.
pawel

pawel

(64049/72000) 11.05.2026 22:57
Skandal. Kradzież w biały dzień!! Najlepsza kadra w historii klubu a te sprzedawczyki ani jednego piłkarza nie nominują. Nienawidzą nas bo się nas boją, taka jest prawda... Jak jeszcze nie nominują Vahida jako prezesa roku to już w ogóle będzie żenada....
Greg Yzer

Greg Yzer

(8950/9600) 11.05.2026 23:22
Podsumowując ten smutny jak pisda sezon, to zrelegowanie pasiastej maczetowni przyprawiłby mi uśmiechu trochę na twarzy. Stadion przy ulicy Kałuży musi pływać. Ostatnia kolejka: Cracovia-Korona 0-0 i obie spadają razem z Niecieczą.
1962

1962

(62482/72000) 11.05.2026 23:23
Tak obiektywnie patrząc, to z naszego klubu nie ma takiego piłkarza, który by zasłużył na wyróżnienie i nominacje. Może tylko Ulve zapukał do tych drzwi, ale jak widać nie docenili jego waleczności. O Grosiku nawet nikt z dziennikarzy nie wspomniał, bo nie ma za co. To jest idealne podsumowanie naszej drużyny z tego mijającego sezonu.. Brawo panowie...Brawo
kibol

kibol

(44374/48000) 11.05.2026 23:28
Moim zdaniem powinni zrobić jeszcze dwie kategorie ,prezes roku , należy wyróżniać ,bo wiele potrafią zdrowia zostawić dla klubów ,no i jak może brakować kibice roku ,bez nich piłka byłaby niczym. Jeszcze może oprawa roku też zasługują na to kibice co poświęcają dużo czasu. No ale tak , liczą się tylko gwiazdeczki ,którzy i tak są przepłacani
OLDBOY

OLDBOY

(11487/12000) 12.05.2026 00:28
Są zawodnicy az z 12 klubow Ekstraklasy ! A z Pogoni nikogo ! :-( To pierwszy raz od ilu lat , ze nikogo z Pogoni nie ma ?? Nie wspomne, ze wczesniej to az 2 razy Kamil Grosicki byl MVP calej Ekstraklasy !!! a teraz nawet 1 nominacji w zadnej z kategorii :-(
OLDBOY

OLDBOY

(11487/12000) 12.05.2026 00:36
Aha-za to w damskich kategoriach mamy a z7 nominacji w tym trenera roku !! Brawo dziewczyny i brawo trener ! Polski zaciag potrafi ? Potrafi !!! Moze Alex sie tam jeszcze nie zdazyl dobrac do demolki ??? i dlatego ? :-(
El Profesor

El Profesor

(13956/18000) 12.05.2026 00:52
Mam prośbę o pomoc. Wzrok nieco już z racji wieku zamglony i ten dobór barw niebiesko-niebieskich sprawia, że nie mogę sie doszukać - W jakiej kategorii występuje Legenda-Best-of-the-best-El-Kapitano??? Bo występuje, prawda? PRAWDA? Tylu ekspertów, dziennikarzy, krewnych i znajomych królika mówiło, ba! wrzeszczało w internecie, jak kluczowa to postać jest! Jakaś pomoc, ktoś-coś?
TritumX

TritumX

(21109/24000) 12.05.2026 01:07
Piętnaście transferów przychodzących od czasu przejęcia klubu i nawet jednej śmierdzącej nominacji, rumuńska firana piłkarzem sezonu i śmiertelna walka o utrzymanie do ostatniego meczu. Jeszcze tylko brakuje spadku jako puenty dla tego irańsko-tureckiego bajzlu, Kesler z Mowlikiem to powinni po sezonie dostac zakaz stadionowy.
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 12.05.2026 02:18
No właśnie tutaj kolega wcześniej zauważył że naszego Barszcza Rumuńskiego nikt nie nominował ? Przecież ma najwięcej obronionych strzałów na bramkę w całej esie A ha i u nas przewodzi w klasyfikacji Piłkarza Sezonu Ale skandal no urwa żeby Donkiego nie nominować
PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 12.05.2026 06:53
To jest skandal! Tan kasztan bez nominacji dla najlepszego dyrektora w ESA!? Przecież dzięki takiej przebudowie “organizacji” zaraz największe kluby Europy będą chciały nam go podebrać ????
ZaWa

ZaWa

(14639/18000) 12.05.2026 07:44
Myślałem że dusigrosz dostanie nominację - lider wyłudzeń kontraktów
PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 12.05.2026 10:57
Prezes roku Ales H. Dyrektor roku Tan Kasztan, Trener roku Thomas Thomassson El Mourinho, Agent roku Mariusz Mowlik. i tak mozna by bez konca. Juz wczesniej bylismy klubem memem, z racji braku trofea, ale to co nowa ekipa odwalila zasluguje na osobna zlota karte historii :D Parodia.
elvisvantomato

elvisvantomato

(1339/1600) 12.05.2026 10:58
nasze asy to w piłkarskich Złotych Malinach by byli bezkonkurencyjni
OLDBOY

OLDBOY

(11487/12000) 12.05.2026 11:24
W "malinach" to mielibyśmy mocną "konkurencję" tj. {L}-kę i Widzew !!! Ale "złotousty" wraz ze swoim tłumaczem Google jest w swojej dziedzinie bezkonkurencyjny !!!
1969

1969

(37259/48000) 12.05.2026 11:52
A to nie ma kategorii: pijawka sezonu?
Alchemik

Alchemik

(59779/72000) 12.05.2026 15:21
Jak ktoś myślał ,ze może nasza Groszowa legenda się załapie to był bardzo naiwny!! .... nasze gwiazdy mogły by kandydować do... Złotych Malin!! Ja zgłaszam kandydatów : 1 Juwara 2 Grinwood 3 Nyaye 4 Angielski 5 Mendy Złota piątka!!!
Piotr Chen

Piotr Chen

(4880/6400) 12.05.2026 15:33
Zaraz Dusigrosz zadzwoni do kolegów i skończy tę jawną niesprawiedliwość. To, że kostka puchnie to nie powód, by odstawić Legendę.