preloader
Przejdź do głównej treści
8705004f7199d2c14e814b2defba377468214b

8705004f7199d2c14e814b2defba377468214b

Portowcy najlepsi w CLJ U15. Teraz czas na półfinały

Centralna Liga Juniorów U15 jest podzielona na cztery grupy. Zwycięzcy każdej z nich spotykają się ze sobą w półfinałowych dwumeczach. Dwa najlepsze zespoły awansują do finału, którego stawką jest Mistrzostwo Polski U15.

Podopieczni trenera Mateusza Kowalczyka zapewnili sobie zwycięstwo w gr. B, a zarazem awans do półfinałów, już na dwie kolejki przed końcem sezonu, wygrywając w tym roku wszystkie mecze. Portowcy po rozegraniu 26. kolejek mieli aż 9 punktów przewagi nad FASE Szczecin i Lechem Poznań, którzy uzupełnili ligowe podium. Granatowo-bordowi zdobyli również najwięcej bramek (108), a królem strzelców został napastnik Dumy Pomorza, Adam Knap, który strzelił 30 goli.

W tym roku los skrzyżował w parach półfinałowych zwycięzców grupy B i D. Tym samym Portowcy dwukrotnie zmierzą się ze Stalą Rzeszów. Pierwszy mecz odbędzie się na Podkarpaciu 3 czerwca, o g. 11:00. Spotkanie rewanżowe zostało zaplanowane na sobotę, 6 czerwca, o g. 12:00, w Szczecinie. Drugą parę półfinałową tworzą zespoły Legii Warszawa i Śląska Wrocław.

profil-jpg

Źródło: Pogoń Szczecin SA Wyświetlenia: 2065

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (9)

fan emigrant

fan emigrant

(23640/24000) 02.06.2026 12:28
Szczecin -Rzeszow 812 km w jedną stronę ,to jakaś paranoja żeby 15to latkowie przemierzali takie trasy żeby zagrać mecz ????3 czerwiec godzina 11 pierwszy mecz 6 czerwiec godzina 12 rewanż.przeciez ci chłopcy będą musieli przebyć w ciagu trzech dni 1600 kilometrów w autokarze a gdzieś czas na regenerację..czy w tym betonowym pzpn choć trochę ktoś myśli?
pikolo

pikolo

(48369/72000) 02.06.2026 12:59
To teraz czekamy na info: "Mateusz Kowalczyk i Adam Knap odchodzą z Pogoni".
WielkiPiotr

WielkiPiotr

(38926/48000) 02.06.2026 13:17
Najpewniej czeka nas finał e Legią
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 02.06.2026 14:55
Ja bym się bardziej bał o ten autokar niż o nastolatków. Chociaż dzisiejsza młodzież to pewnie zamiast kształtować teaam spirit w autokarze pewnie będzie szukać ładowarek pod siedzeniem. Chłopakom gratuluje. Widać nie taka straszna ta nasza akademia. Podróże kształcą. A trudne wyzwania kształtują charakter. Doczekaliśmy się czasów, że każdy by chciał podstawiony samolot i all inclusive z drinkami.
s23ryf

s23ryf

(743/800) 02.06.2026 17:19
@fan emigrant pomysł z dwumeczem w ciagu 3 dni i z przejazdem przez całą Polskę jest mocno porąbany. Tyle to tylko seniorskie drużyny grają w barażach we Włoszech. Już lepiej byłoby zorganizować jakiś turniej finałowy w centralnej Polsce co by każdy miał w miare blisko, albo rotacyjnie, co roku w innym miescie z innej grupy, żeby nikogo nie faworyzować. Wtedy można grać co 3 dni bo jest sie już na miejscu jak na obozie przygotowawczym. Nic w tym PZPN nie myślą.
fan emigrant

fan emigrant

(23640/24000) 02.06.2026 17:30
@s23ryf no właśnie lepiej dla nich byłoby zorganizować turniej na przyklad w takiej Opalenicy czy innym miesjcu za który wszystkie koszta powinien wziąć na klate PZPN z pieniędzy na szkolenie młodzieży i po problemie a nie sami jeżdżą uj wie gdzie na wycieczki i chleja
Piotr Chen

Piotr Chen

(4881/6400) 02.06.2026 17:44
Gratulacje chłopcy! Trzymam kciuki i obyście za kilka lat byli dumą Pogoni.
pikolo

pikolo

(48369/72000) 02.06.2026 18:49
Tym bardziej, że jest koniec roku szkolnego, Ale kto by tam myślał o ocenach tych młodych ludzi.
ttb

ttb

(41249/48000) 03.06.2026 15:22
Tytuł sugeruje, że zdobyli mistrza Polski, a powinien brzmieć: "Najlepsi w regionie." Nie bądźcie drugim przeglądem czy onetem.