preloader
Przejdź do głównej treści
8705003bc9e8a2b7cae22ddd3b98f17775fe77

8705003bc9e8a2b7cae22ddd3b98f17775fe77

Przegląd Sportowy: Trenerzy Akademii chcą wystąpić przeciwko właścicielowi

Ostatnio Mateusz Janiak z "Przeglądu Sportowego" przekazał, że z końcem sezonu z klubem żegna się Patryk Dąbrowski. Skaut, który odpowiadał za ściągnięcie do Szczecina m.in. Kacpra Kozłowskiego czy Adriana Przyborka. Na obu transferach Pogoń zarobiła gigantyczne pieniądze.

Dziennikarz nie czekał długo na odpowiedź ze strony właściciela klubu. Haditaghi oskarżył osoby pracujące w akademii o korupcję.

(...)

Jak się okazuje, trenerzy w akademii są zniesmaczeni słowami właściciela, a co więcej, jak opowiedział Marek Wawrzynowski w "Przeglądzie Ligowym", myślą nad skierowaniem sprawy do sądu.

— Rozmawiałem z trenerami z akademii Pogoni. Byli oni zażenowani i zbulwersowani tymi słowami. Powiedzieli, że Haditaghi, nie mając żadnych dowodów, zatłukł ich młotkiem — zdradza dziennikarz "Przeglądu Sportowego Onet".

— Z mojej perspektywy te wypowiedzi nie są profesjonalne. Coś takiego nie powinno się wydarzyć. Trenerzy, z którymi rozmawiałem, zastanawiali się, czy nie powinni skierować tej sprawy do sądu. Problem w tym, że Haditaghi w swoim wpisie nikogo nie wskazuje — mówi.

— Rzucając oskarżenia bez dowodów, nie dzieje się dobrze w Pogoni. To jest wielki show, który robi właściciel Pogoni, lecz nie ma on świadomości, że ciągnie klub w dół. Obecnie Portowcy przypominają samochód u mechanika, z którego cały czas ktoś zabiera części. Jednak nie widać, by coś powstawało w zamian — dodaje Filip Surma z Canal+ Sport.

Wawrzynowski wyjaśnia, że źródłem tej sprawy są ścierające się ze sobą dwie agencje menedżerskie, a walka toczy się tak naprawdę o wpływy w strukturach klubu.

— Ścierają się tam dwie agencje. Ta Mariusza Mowlika wprowadziła do Pogoni Haditaghiego, a do tej pory w akademii od lat bardzo duże wpływy ma Przemysław Pańtak. Gdy są agencje, trwa walka o wpływy. Stąd właśnie wziął się ten konflikt. Prezes klubu uważa, że tam jest jakiś układ, swoista ośmiornica, której trzeba uciąć macki — wyjaśnia.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ!

profil-jpg

Źródło: Przegląd Sportowy Wyświetlenia: 4945

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (27)

GBF

GBF

(55598/72000) 17.04.2026 19:00
Zburzyć i zbudować od nowa Bez kolesiostwa i układów. Pobyt braci Żuk zweryfikował tą Akademię Piłka nożna powinna być dla wszystkich a nie tylko dla dzieci rodziców z kasą Najwięcej talentów piłkarskich świata wywodzi się z biedy..
Misiek1948

Misiek1948

(30440/36000) 17.04.2026 19:02
Cokolwiek by nie było to tak sformułowana i pełna manipulacji wypowiedź na x nie miała prawa mieć miejsca. Patologie agentów to inna kwestia , ale co nas to obchodzi. Dokąd nas agencja Mowlika zaprowadziła? I jeszcze te teksty Hiszpanów o ich roli w rozwoju Przyborka. Żenada. Nie róbcie pośmiewiska z Naszego Klubu. A swoją drogą to nie kto inny jak właśnie Adrian Przyborek był w agencji Mowlika.
kecajtablet@gmail.com

kecajtablet@gmail.com

(1506/1600) 17.04.2026 19:04
Tak jest Alex masz rację i prawo.Twoj klub twoja kasa i Ty tam rządzisz.A komu nie pasi Widzew przygarnia wszystkich.Brawo jeszcze raz Brawo.
marek9636

marek9636

(107057) 17.04.2026 19:12
Oki czekam na ten lepszy, mocniejszy klub
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 17.04.2026 19:17
Patrząc na dyletantyzm w sprawach sportowych naszego prezesa to w miejsce "rzadkich" sukcesów Akademii nie będzie żadnych.
1962

1962

(62490/72000) 17.04.2026 19:33
Alex. Trzeba było poczekać z tym wszystkim do końca sezonu. Nie jest nikomu do smaku teraz taka atmosfera. A jeśli już, to wyjaśnijcie to poza kulisami nie angażując w to młodych zawodników, pracowników, kibiców i całej społeczności szczecińskiej
pawel

pawel

(64050/72000) 17.04.2026 19:37
Bardzo dobrze. AH to buc bez klasy i ze sloma w butach. Powinien wziasc kiedys wreszcie odpowiedzialnosc za swoje plugawe wypociny i oczernianie innych. Konflikt interesow pomiedzy agentami? Tak, Mowlik poki co sztos doradca czy uy wie kim on tam jest w klubie. Transfery to same hity. Habcio powinien sie jego oraz kaszTana kurczowo trzymac i calowac ich po rekach.. ???? Pogon Habiba to mem...
jaro111

jaro111

(10297/12000) 17.04.2026 19:41
Czy sprowadzenie 15 latków z Bałtyku Koszalin (Kozłowski, Przyborek) było ich wychowaniem - czy też tylko ktoś widział ich potencjał i to cała jego zasługa. W tym klubie od lat trenuje (za spore pieniądze pobierane od rodziców) kilkuset młodych zawodników i na rok przebija się góra jeden (max dwóch - jak ktoś ma plecy) - a resztę ściąga się z zagranicy lub innych klubów --- właściwie to Daniel mógł byś napisać na stronie ile to klub kasuje za treningi miesięcznie np. 11-12 latka - bo ja już nie jestem w temacie w tych sprawach ( w małych klubach to od ok 150 chyba do 200 zł - tak było przynajmniej z rok temu)
Tomi87

Tomi87

(3072/3200) 17.04.2026 19:41
Tatuś daje pieniążki na akademię i synuś gra, umiejętności? Nie sądzę. Drugi tatuś przytulaski i piąteczki z koordynatorami i trenerami. Synusie trenerów też są w akademii, jeden tak cienki że na treningu nikt mu slnie podaję. Wiec jak to wszystko nazwać. Wyj... na zbite r.je tą całą komitywa.
pawel

pawel

(64050/72000) 17.04.2026 19:41
Z tym samochodem bez czesci to trafne porownanie. Chcesz sie pozbywac ludzi z klubu to musisz zastapic ich kims kompetentym. Najlepiej lepszym. U nas natomiast masowe odejscia, po ktorych albo zostaja dziury albo sprawy w swoje rece bierze kaszTan. Jaki pan taki kram...
Nieznany

Nieznany

(2239/2400) 17.04.2026 19:50
Nie tak dawno zawsze mówiono że mamy super prowadzony klub. Że bez głównego sponsora dajemy sobie radę. Potem okazało się że jesteśmy zakopani w długach. Teraz często się mówi że mamy super akademię. Tylko gdzie oni? DA mówił że rocznik 2007 to dopiero jest twór.akademi. mamy rok 2026 ile mamy osób z lat 2007 lub powyżej? Ilu mamy "portowców" w innych klubach? Czy jeżeli ktoś się nie wybije w Pogoni bo nie ta agencja czy idzie do innego klubu? A jak idzie czy stanowi siłę? Pytanie otwarte bo mamy kilka osób które "odeszły" a mają ślad akademii tylko czy to aż taka wielka liczba jak na "kopalnie" "fabrykę"? Rezerwy, juniorzy pokazują jaki mamy teraz poziom...
Pereiro

Pereiro

(9517/9600) 17.04.2026 19:59
Napalmu ciąg dalszy... ciekawe czy coś wyosnie na tak wyjaranej ziemi. Zaczynam coraz bardziej wątpić
floart91

floart91

(18/50) 17.04.2026 20:09
@jaro111 Kacper Kozłowski 13 lat jak przyszedł Przyborek 14 lat ale jeden i drugi systematycznie wcześniej przyjeżdżali na treningi. Składka w akademii między 130-150 zł. To jest jedna z najniższych składek w Szczecinie
ZaWa

ZaWa

(14645/18000) 17.04.2026 20:27
Ciekawe jak zakończą się te wszystkie ekscesy i skandale. Jeszcze się okaże że pomówione osoby złożą jakiś pozew zbiorowy i Alex zawinie do Kanady, mimo całej sympatii do niego, najpierw mógł ustabilizować klub pod względem sportowym, a potem wytaczać działa na wszystkich dookoła. Wokoło Pogoni jest taki smród, że chyba mało kto ogarnia, właściciel wygląda jakby miał dwa bieguny, a Kopacze też mu nie pomagają
ROSS

ROSS

(54421/72000) 17.04.2026 20:32
Patologia i tyle. Od wielu, wielu lat. Patrze wlasnie na Zaglebie i Legie i tam po 7 polakow w skladzie. Jakby nasi trenerzy byli tacy wspaniali to bysmy mieli wiecej polakow w skladzie i tyle w temacie.....
roszko66

roszko66

(13490/18000) 17.04.2026 20:33
Uderz w stół......
TritumX

TritumX

(21096/24000) 17.04.2026 20:41
Kolejny oczerniajacy wysryw w mediach spolecznosciowych plynacy z samej gory pionu zarzadzania... Juz niezaleznie czy jest to w jakims tam stopniu poparte twardymi faktami, spekulacyjne pomowienie z jakims tam ziarnem prawdy czy kolejny majacy za zadanie przyciagniecie uwagi wymysl wlasciciela, to media spolecznosciowe sa ostatnim miejscem w jakim takie sprawy powinny byc zalatwiane. Wstyd Haditaghi, wstyd. Robisz z Pogoni posmiewisko na forum publicznym, z samego siebie juz dawno zrobiles.
martines79

martines79

(21666/24000) 17.04.2026 20:52
AH po sezonie zostawi klub na lodzie. Zobaczycie ,że tak będzie.
Morszczuk

Morszczuk

(209870) 17.04.2026 20:56
Ten Dąbrowski sprowadził do Pogoni między innymi Kozłowskiego i Przyborka. Ok . Ale sam ? Też ok . Kogo jeszcze sprowadził ? Bo tych dwóch to sukcesy patrząc na to za ile ich sprzedano . To wszystkie jego sukcesy czy jest więcej ? Nie wiem pytam tylko . Czy trafiały się też niewypały bo tu o sukcesach tylko mowa ? Jak się robi jakiś artykuł to warto by było przytoczyć wszystkich których za Jago sprawą sprowadzono do Pogoni bo być może jest więcej niewypałów . Tego nie wiemy .
andrzej123x

andrzej123x

(2170/2400) 17.04.2026 21:23
Jak czytam komentarze to widzę, że wielu z Was wie jak funkcjonowała dotychczas akademia Pogoni. Jak mawiał klasyk "mężczyznę poznaje się po tym jak kończy" Tak więc panowie trenerzy skoro właściciel klubu ocenił efekty waszej pracy, w krótkich żołnierskich słowach a Wy się z nimi nie zgadzacie to pakujcie mandżur i szerokiej drogi. Udowodnijcie w nowej pracy, że prezes się mylił a nie mazać się i latać i biadolić po mediach. Tak zachowałby się prawdziwy facet.
kibol

kibol

(44375/48000) 17.04.2026 21:50
Ja pier.. ale macie krótką pamięć , nie wiecie co zrobił Mroczny ,jak stworzył pod koniec klub układów i wyciąganie kasy robiąc długi. Nie pamiętacie jak pijawka Przemysław Pańtak zgarnął wielką kasę za Koziołka ? Klub zarobił 5 baniek z 11 ,a 6 baniek Pańtak i pewnie pod stołem z tego poszedł podział na zarząd, a to tylko za Koziołka. Najgorsze że ta łajza dalej siedzi w dziwny sposób w klubie. Fakt faktem nie pochwalam że teraz wyciąga AH te brudy pod koniec sezonu , to nam teraz nie potrzebne, trzeba skupić się na grze i utrzymać się w lidze.
Misiek1948

Misiek1948

(30440/36000) 17.04.2026 22:32
Łukasiak, Wędrychowski, Czapliński, Ława, Smoliński , Jakubczyk- rodowici Szczecinianie tak dla przypomnienia dla tych co uważają, że tylko chłopcy wypatrzeni winnych klubach przebijają się do składów. Potrzeba Skautingu, potrzeba współpracy z innyminklubami z regionu nie tylko ze Szczecina. Bo dziecko jest pod opieką rodziców i nie zawsze rodzice mają takie możliwości by wozić dziecko kilkadziesiąt kilometrów do stolicy województwa. Czy akademia funkcjonuje idealnie ? Nie, ale nie widać kompletnie nic poza pitoleniem w socialach, że cokolwiek miałoby pójść w dobrym kierunku. Popatrzcie na biografie naszych piłkarzy choćby reprezentacyjnych kim byliby bez wsparcia rodziców. To nie żadna korupcja czy układy. Tylko poświęcenie czasu, dowożenie na treningi, przekazywanie pewnych wartości. Ci którzy mieli talent podparty wychowaniem i do tego dobrych trenerów w dzieciństwie wyszli na ludzi. A wsparcie biednych to domena przede wszystkim rządu nie klubu piłkarskiego. A cele szkółek piłkarskich są o wiele szersze niż tylko produkcja piłkarzy na zysk. Nie wiem jak jest w tej akademii , ale wiem , że ludzie zawistni lubią tłumaczyć swoje życiowe niepowodzenia spiskami, układami , korupcją. Czy Szczęsny i Błaszczykowski przebili się tylko ze względu na znajomości? Czy może wiedza i doświadczenie członków ich rodzin sprawiła, że wykorzystali odziedziczony w genach talent? I jeszcze jedna kwestia : wychowacza rola sportu. Na to kładł nacisk nasz patron Florian Krygier, ale też wspiminany w tym tygodniu w piłkarskich mediach Jacek Magiera. Człowiekiem jest się całe życie, kariera piłkarska trwa krótko, a bardzo nielicznym spośród szkolonych dzieci w jakiejkolwiek akademii będzie dane mieć jakąkolwiek karierę.
kibic_MKS

kibic_MKS

(82752/96000) 17.04.2026 22:58
Kto chce to wie jak było za rządów JM.Nagle wszyscy są zaskoczeni i zdziwieni .Rodzice, którzy płacili za gę synów nie byli głupi i mają nagrania ... Będzie jeszcze ciekawie jak wypłyną konkrety jak było .Od niedawna strasznie lansowany jest Ława...co daje jego gra ...nic, zero liczb...od dłuższego czasu trenuje z pierwszą drużyną i nagle z powodu wielu dziwnych kontuzji wskoczył do pierwszego składu i czy ma talent na poziomie Kozłowskiego ...niestety nie ,a czy ma wpływ na gre Pogoni... nie .Na serio ludzie nie widzą o co chodzi ...kolejki klubów po niego nie ma .Życie szybko weryfikuje jego umiejętności. Obserwuje jego grę i dla mnie to jest kolejny Wędychowski czy Smoliński .Niby coś potrafi, ale różnicy nie robi. Pewnego poziomu nie przeskoczy i zaklinanie rzeczywistości przez osoby ,które na siłe chcą z niego zrobić Pana piłkarza nie pomogą mu,a wręcz zaskodzą...jutro kolejna weryfikacja.
mario.nowy

mario.nowy

(18232/24000) 17.04.2026 23:18
@Tomi87 zgadza sie w szkocji to samo kasiorka jest to i synalek bedzie Grał w pierwszym składzie gdzie synuś o własne nogi sie przewraca taka jest piłka nie tylko w Polsce
exKaliny

exKaliny

(9138/9600) 18.04.2026 08:03
Profesjonalna piłka czysta, sprawiedliwa, z równymi szansami dla wszystkich, w szczególności biednych... Profesjonalna piłka, gdzie skala zainteresowania, fanatyzm i konkurencyjność jest taka, że przepłacone jest niemal wszystko i wszędzie? W piłce jeden układ można zastąpić wyłącznie innym układem, a piękne hasła które temu towarzyszą są opium dla mas. Owszem, można dodać szczyptę ideowości, odrobinę altruizmu i pokazowo etycznego postępowania. Tyle samo, co jest po drugiej stronie - ambicje większości młodych piłkarzy sięgają poważnych pieniędzy i pozycji dla siebie, nie sukcesów dla Klubu. To był, jest i będzie przede wszystkim biznes. Gra interesów i walka o tort. Wygrywasz, zarabiasz. Nie wygrywasz, tracisz, i ostatecznie wypadasz. Skuteczność i rezultat ponad wszystko. Nie ma żadnej innej drogi w piłce i AH o tym musi wiedzieć. Ostatnie zdanie w cytowanym artykule dokładnie to potwierdza.
mark

mark

(124595) 18.04.2026 14:53
Czyli mnostwo trenerow opuszcza Pogon,generalnie Pogon to plac wojny
Czarny1971

Czarny1971

(120569) 18.04.2026 17:02
@fiwite1310@arugy.com co ty k… tu wyjeżdżasz z polityka? Oglądaj sobie czystą wodę i TVN jak chcesz i twoja sprawa, ale patrzeć z góry na ludzi którzy mają inne zdanie to tylko świadczy o tobie pajacu w torbę biedny. Co masz monopol na rację?? Będziesz tu obrażał innych bo myślą inaczej niż ty? Wypyerdalaj zlamasie