preloader
Przejdź do głównej treści
870500c029f62b8ecf91277ba74e40b1808a1a

870500c029f62b8ecf91277ba74e40b1808a1a

Przygotowania do sezonu inne niż zwykle

W ostatnich latach Pogoń Szczecin regularnie przygotowywała się do sezonu w ośrodku Remes w Opalenicy. Tym razem będzie inaczej i większą część przygotowań Portowcy trenować będą na własnych obiektach. Z naszych informacji wynika, że w tym okresie rozegrają dwie gry kontrolne - z Chrobrym Głogów (w Szczecinie) i z Zagłębiem Lubin (w Opalenicy lub w Szczecinie).

Ostatnią fazę przygotowań podopieczni Thomasa Thomasberga mają spędzić w Austrii. Udadzą się tam na krótkie zgrupowanie w trakcie którego mają rozegrać kolejne dwa sparingi z tamtejszymi zespołami.

Szczegóły poznamy zapewne w najbliższych dniach gdy klub oficjalnie poinformuje o letnich planach.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 10144

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (29)

mark

mark

(124595) 29.05.2026 09:40
I są już nastepne zaoszczędzone pieniądze. Tym razem prawidłowo bo zawsze pisałem co oni tam w środku lata robia w bezdusznym klimacie? Szlifuje się formę w obiektach nadmorskich albo górskich,więc wypad do Austrii całkiem prawidlowo!
Forever young

Forever young

(1756/2000) 29.05.2026 09:41
Kompleks sportowy mamy na wysokim poziomie. Nie ma sensu tracić kasy na wyjazdy, chyba, że chodzi o integrację(o co zadba Grosik ????). Uważam, że to dobra decyzja zarządu.
Cezar

Cezar

(11371/12000) 29.05.2026 09:51
Austria to efekt rozmów z Gorgonem?
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 29.05.2026 09:52
Lepiej oszczędzać na noclegach i zgrupowaniach niż np. na murawie. Mamy dobre nawierzchnie. Korzystajmy z tego latem. Wyjazd zimowy jest zrozumiały ze względu na nasz klimat.
AdrianMKS

AdrianMKS

29.05.2026 10:00
To bardzo dobra decyzja. Od wielu lat siedzieli w Opalenicy w tym skwarze bez sensu. Mamy super warunki u siebie! A w Austrii na koniec przygotowań, poodychają górskim powietrzem.
mark

mark

(124595) 29.05.2026 10:08
Panie Misiek,tu nie chodzi o to aby klub extraklasowy z aspiracjami oszczędzał,tu chodzi o to aby logistyka treningowa była ta najwłaściwszą z możliwych.Wszystkie aspekty wybierania miejsca do treningu są ważne,a więc klimat,warunki pobytu,możliwośći sparingowe.Tam w Opalenicy klimat uważam za nieciekawy na środek lata,no i nieciekawie płasko.
ingin

ingin

(4542/4800) 29.05.2026 10:16
Nasz wybitny ekstrener od przygotowania fizycznego twierdził zapewne że mocniej nie da się ćwiczyć w Opalenicy bo jest za gorąco. Ileś razy ostateczne efekty obozu w Opalenicy były przeciętne, więc czas na zmiany
silentscream

silentscream

(118594) 29.05.2026 10:19
Pytanie jeszcze dokąd do Austrii? Jeżeli góry to koncepcja jak najbardziej słuszna, nigdzie nie zrobi się lepszej wydolności niż w górach, wszyscy o tym wiedzą i aż dziw bierze, że prawie nikt w góry nie jeździ. Opalenica w tym ciężkim, dusznym, mokrym klimacie to nie było dobre miejsce do treningów, dobra zmiana.
mark

mark

(124595) 29.05.2026 10:29
Jak Kosta przejal Legie odrazu pojechali do Austrii szlifowac forme.Ja osobiscie nie przepadam za Austria ze wzgledu na ich typowe niemieckie zarcie oraz zakazy parkowania itd.Dlatego wybieram francuskie Alpy z najlepszymi drogami rowerowymi w Europie,super zarciem oraz wolnoscia w parkowaniu .
darecki73

darecki73

(45936/48000) 29.05.2026 10:32
Austria? Czyżby zadziałał Alex Gogon? :)
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 29.05.2026 10:42
Trudno aby w przeszłosci Pogoń zawsze trenowała na wlasnych obiektach, których nigdy w Szczecinie NIE BYŁO, oddane zostały do konca chyba dopiero jesienia 2023. A nie byłoby ich jakby Mroczek w swojej misji zyciowej nie postawił sobie za cel doprowadzenie do budowy Stadionu + Akademii z boiskami. To srodowisko wokoł Mroczka kładło mega presje na UM, Krzystka, nawet sciagneli Bońka do Szczecina, aby wreszcie cos tutaj zbudować normalnego, zapomniec łatwo, nie? <B>A co zrobił dywaniarz dla miasta, poza tym ze korzysta z nowoczesnych obiektów i jeszcze narzeka, że ZA DROGO (mimo ze dostaje 6 mln zł dotacji za free)? Pytania pozostawiam bez odpowiedzi xD</b>
Doker

Doker

(8205/9600) 29.05.2026 10:48
Skoro jest aż tak źle w portfelu Haditaghiego to podobnie jak w przypadku ostatnich zwolnień trenerskich i zapowiadanych sprzedaży piłkarzy również więc i ta drobna oszczędność (w skali wydatków klubu) jest jak najbardziej uzasadniona. Pewnym minusem tej decyzji jest jednak to, że zgrupowania wyjazdowe między sezonami mają dodatkową wartość okołosportową, jaką jest budowanie pozytywnych relacji i atmosfery w drużynie, które to powinny przekładać się później na dobrą współpracę zespołową podczas walki meczowej, a której tak bardzo brakowało w minionym, fatalnym sezonie. Skoro jednak celem na sezon 2026/2027 ma być utrzymanie się w Ekstraklasie, to bardziej finanse niż integracja zawodnicza będzie wybrana jako priorytet. Ciekawe jest jakie inne, kolejne kroki na polu oszczędnościowym będą podejmowane w klubie. Możliwości jest wiele.
ROSS

ROSS

(54413/72000) 29.05.2026 11:17
Jezeli tutaj jest mowa o oszczednosci zeby miec wiecej kasy na transfery to ok. Jednak trzeba pamietac ze na obozach poza domem buduje sie "team spirit". Inaczej tez sie odpoczywa miedzy ladowaniem akumulatorow bedac w domu z placzacym dzieckiem czy zona ktora cie ciaga na zakupy czy inny spacer a inaczej w pokoju hotelowym gdzie masz dosteo H24 do fizjo czy innych basenow i SPA. Sam jestem ciekaw efektow tego trenowania na miejscu. Sadze ze przekonamy sie bardzo szybko. Najwazniejsze zeby kadra byla w komplecie od samego poczatku. Tak chce Alex i wierze ze tak bedzie.....
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 29.05.2026 11:35
Bardzo słuszna decyzja. Raz oszczędności, dwa obiekty Pogoni są na więcej niż dobrym poziomie. Stąd jeżdżenie do tej Opalenicy zawsze uznawałem za przejaw niczym nieuzasadnionej rozrzutności. A wyjazd do Austrii na jakiś czas powinien dać możliwość drużynie dobrego przygotowania fizycznego. W końcu gdzie można coś takiego uzyskać jak nie w Alpach?
1962

1962

(62481/72000) 29.05.2026 12:01
Uważam, że zmiany są konieczne w każdym aspekcie, aby odejść daleko od tego co od lat tkwi w naszym klubie. Tu nie chodzi tylko o zmiany właściciela, zawodników, czy miejsca zgrupowania. Nam potrzebna jest zmiana myślenia, metod pracy, podejścia z szacunkiem do tej wartości, jaką jest POGOŃ. Od lat towarzyszy nam jakieś fatum, które uniemożliwia nam zdobycia czegokolwiek. Gdy jest coś ważnego do rozegrania, to następuje paraliż narządów ruch, ale też głów. Zmieńmy to wszyscy, stwórzmy atmosferę na jaką nas przecież stać. Już to pokazaliśmy nieraz. Wszyscy jesteśmy POGOŃ i nikt nam tego nie odbierze, bo jesteśmy najdumniejszymi kibicami w Polsce. Trwamy przy niej pomimo wszystkich niepowodzeń. TO MY!!!!
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 29.05.2026 12:05
Moim zdaniem to jest dobra decyzja. Zastanawiałem się wielokrotnie po co te obozy w Opalenicy,skoro mamy porównywalną bazę treningową.
seba1

seba1

(5508/6400) 29.05.2026 12:23
fiwite1310/ Co ty pierdolisz!!!???? Co zrobił nowy właściciel !!!??? Spłacił długi tego pseudo biznesmena około 70 mln !!!? Gdyby nie On Pogoń by zaczynała w okregówce!!!! Jest rok ,wyprowadził Pogoń z długów i pozbył się pasożytów!!!!Teraz powalczy o trofea !!!!!
Transfer

Transfer

(33007/36000) 29.05.2026 12:31
a czy pojawił się już nowy trener od przygotowania fizycznego? Bo miejsce - ok, ale ktoś ich jeszcze musi przygotować do rundy, z czas ucieka. Urlopy szybki się skończą
PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 29.05.2026 12:38
Nad morze lub w gory i biegac bo nie zbyt wam to wychodzilo w tym sezonie.
Luki

Luki

(38004/48000) 29.05.2026 13:24
Widzew też do Austrii, wysoko nie ma takiej patelni można pobiegać.
Luki

Luki

(38004/48000) 29.05.2026 13:26
Jak to po co były w Opalenicy a no żeby wyprowadzać kasę z klubu czyli ulubione zajęcie starej ekipy. Kolesiostwo, koperty i lewe faktury oni w tym mocni byli.
El Profesor

El Profesor

(13956/18000) 29.05.2026 13:50
Adamczuk na wylocie w Widzewie. Szykuje się na jego miejsce Masłowski, odchodzący z Jagiellonii. Oj, Widzew zacznie wymiatać w lidze. Szkoda, że nie do nas...
marek9636

marek9636

(107076) 29.05.2026 17:31
Dziś przeczytałem, że lech zawsze się przygotowuje we Wronkach. Trochę bezsensu wyjeżdżać, nawet jak przychodzi piłkarz w trakcie obozu, to przyjeżdża tu, potem tam dołączą do drużyny, trochę bezsens
Morfeusz

Morfeusz

(2515/2800) 29.05.2026 17:55
Masłowski miał okna transferowe w kratkę. Te ostatnie bylo mocno chybione, zobaczymy czy da radę cos ogarnąć nie mając Adiego Siemienca
kibol

kibol

(44374/48000) 29.05.2026 20:18
No i bardzo dobrze ,czas coś zmieniać
kibol

kibol

(44374/48000) 29.05.2026 20:20
Opalenica pewnie następne układy układziki na przepalanie hajsu.Pewnie x2 po znajomości
marcinnn

marcinnn

(44439/48000) 29.05.2026 21:58
Ta Austria niegłupio brzmi. Wysoko, powietrze inne, cięższe. Oby im to dobrze wpłynęło na kondycję i w końcu wjechali w sezon mocni fizycznie, zamiast rozkręcać się do późnej jesieni.
Atmofrag

Atmofrag

(6879/9600) 30.05.2026 02:40
@fiwite1310 zmień sobie nick na CzłowiekOdklejka... iks de (to też wiele o tobie mówi)
marcinnn

marcinnn

(44439/48000) 30.05.2026 12:37
@Atmofrag, ja jego plus pawla i ao nie czytam nawet. Trituma też jak zaczyna uprawiać erystykę. Daje minus i przechodzę do kolejnych komentarzy. Polecam :)