preloader
Przejdź do głównej treści
870500e6fef8ef3f24639ea934051d9b9d091b

870500e6fef8ef3f24639ea934051d9b9d091b

Rafał Buryta odchodzi z Pogoni i to nie koniec zmian

Time to say goodbye

Sobotni mecz z GKS Katowice bedzie ostatnim w mojej 13,5 letniej pracy w barwach szczecińskiej Pogoni. Były to najwspanialsze lata w mojej sportowej przygodzie. To był zaszczyt pracować z ludźmi pełnymi pasji, charakteru i serca dla sportu. Praca na co dzień ze wspaniałymi trenerami, lekarzami, fizjoterapeutami i członkami sztabu technicznego, a w szczególności z zawodnikami z najwyższej półki to spełnienie moich marzeń jako młodego kibica Pogoni. Razem przeżywaliśmy radość wygranych, uczyliśmy się po porażkach i każdego dnia tworzyliśmy więcej niż klub. Tworzyliśmy rodzinę.

Zostawiłem tu kawał swojego życia i we mnie również pozostanie kawał Pogoni. Wspólne radości po zdobytych 2 brązowych medalach, dwa z rzędu finały PP (ech...tego mi zabraknie na zawsze - trofeum dla mojego ukochanego klubu), gra w europejskich pucharach 3 lata z rzędu, to mimo wszystko najlepsze lata w historii naszej Pogoni.

Dziękuję każdej osobie, która na co dzień przez te lata włożyła swoje serce w rozwój naszego klubu, w szczególności wszystkim, którzy pracują w cieniu, w drugim rzędzie i na co dzień ich nie widać. To oni robią fantastyczną robotę. Dziękuję i wierzę głęboko, że dane będzie Pogoni w najbliższych latach świętować największe sukcesy. Jestem dumny, że mogę być częścią tej historii.

Na koniec pragnę podziękować wszystkim kibicom. Jesteście niesamowitą siłą tego klubu. Zawsze byliście z nami niezależnie od wyników. Dbajcie o granatowo-bordowe barwy - napisał Rafał Buryta.

-----

Z naszych informacji wynika, że to nie koniec zmian w sztabie szkoleniowym. Z Pogonią pożegnać się ma także Przemysław Frańczak, który pełnił rolę trenera motorycznego.

 

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 5467

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (17)

kęsik

kęsik

(32786/36000) 21.05.2026 12:51
Pierwsze duże wzmocnienie zespołu xD
MrByczus

MrByczus

(5688/6400) 21.05.2026 12:58
O to jest dzień , który dał nam Pan! w końcu!
Kamil

Kamil

(3694/4800) 21.05.2026 13:06
Panie Rafale, powodzenia i dużo zdrówka. Pozdrowienia od pana studenta z IKF z przed wielu lat. Na Finale PP rok temu udalo nam się przybić "pione". Powodzenia raz jeszcze. Dziekuję.
darecki73

darecki73

(45936/48000) 21.05.2026 13:08
Może przyjdzie jakiś fachowiec z Anglii i będą mieć motorykę, przygotowanie fizyczne jak w ligach angielskich. Tam zapierdziela się od pierwszej do ostatniej minuty meczu
lero

lero

(74626/96000) 21.05.2026 13:11
Najwyższy czas i jeszcze trener bramkarzy do kompletu, bo się zasiedzieli i obrośli rutyną zamiast postępu.
Alchemik

Alchemik

(59770/72000) 21.05.2026 13:27
Dzięki z prace w Klubie! .... Wreszcie porządków nadszedł czas........ i piłkarze będą biegać jak przystało na Ekstraklasowców !!!!!! Czekamy na dalsze zmiany!!!! Czas ucieka a sezon 26/27 już niedługo....
marek9636

marek9636

(107075) 21.05.2026 13:28
@Kamil mnie jego żona uczyła też na IKF
HTP

HTP

(838/1200) 21.05.2026 13:31
I cyk za chwilę info że Buryta już w Widzewie.
wyspiarz

wyspiarz

(31928/36000) 21.05.2026 13:33
Alleluja.
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 21.05.2026 13:34
Oby nie było gorzej. Nie ufam duńczykom. Nie rozumieją polskiej mentalności. A większość trenerów ekstraklasy to polacy. U nas nawet w głowach kibiców pojawiają się jakieś poronione pomysly by dany mecz odpuszczać a na inny zmotywować się na 200%. Nie twierdzę, że duńska filozofia życia jest zła, tylko, że nie pasuje do naszego nastawienia. Zbyt wiele w tej rundzie przegraliśmy przez to, że zabrakło waleczności i umiejętności wykrzesania z siebie sił do końca meczu podczas gdy rywal nie odpuszczał nawet gdy już brakowało sił. Zbyt dużo straciliśmy grając biernie z Legią czy Lechem. Granie zdroworozsądkowo w zbalansowany sposób to przy tej kadrze, którą mamy grozi nam popadnięcie w przecętność i środek tabeli w kolejnych sezonach. Nie jestem zwolennikiem postawienia na Thomasberga, a utrzymanie ligi to żadna łaska ani zasługa z jego strony.
murin77

murin77

(17836/18000) 21.05.2026 13:40
Hasta la vista. Wreszcie i nareszcie ????. O sezon za późno albo dwa????
pawel

pawel

(64058/72000) 21.05.2026 13:43
Ja moze i bym sie cieszyl gdyby Vahid byl powazny. Ale ,ze to farmazon to pewnie albo zostawi po nich dziure albo zastapi ich takimi samymi fachowcami jak kaszTan .... Wiele bylo zastzrezen do jego pracy ale glownie od laikow z zewnatrz jak my... wspolpracowalo z nim tak wielu treneroqw w tym Kosta,ktory musial miec wszystko po swojemu , tak wielu pilkarzy,ze gdyby byl lebiega to juz dawno by go nie bylo... Gdy trener stawial na wybiegany zespol to taki mial (Kolenda jesienia). Choc czasami mozna tez bylo sie zastanawiac dlaczego brakuje pary jak w tym sezonie... Moze to i czas na zmiane, ok ale pytanie czy na lepsze ? Oby choc niestety wlascielowi madrze z oczu nie patrzy ... :) Dzieki za tyle lat w MKS !!!
Cezar

Cezar

(11371/12000) 21.05.2026 13:54
Wystarczy już tej plaży i rodzinnej atmosfery.
Anathema

Anathema

(39734/48000) 21.05.2026 14:00
Nareszcie. Jeszcze Ozga i Krzyształowicz
Andre

Andre

(19176/24000) 21.05.2026 16:12
No w końcu. Można to potraktować jako kolejne wzmocnienie.
arti

arti

(2230/2400) 21.05.2026 17:57
To jest pozytywna informacja, często wprowadzał ferment nastawiając jednych na drugich. Wszyscy myśleli, że jest nieruszony dzięki współpracy z Uniwerkiem a tu taka niespodzianka. To jest dobra informacja.
PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 21.05.2026 20:01
wszyscy widze ciesza sie tak samo jak przed sezonem gdy kasztan z dywaniarzem zaczynali budowe wielkiej Pogoni i lekka reka oddali polowe starego skladu zastepujac ich niesmiertelnymi wojownikami:D Ndiaye greenwod mendy samolotem :D mistrz polski normalnie we wrzesniu :D teraz moze byc podobnie panowie. Takze z tymi zachwytami to spokojnie, bo zeby nie bylo tak ze tak samo jak za kurzawa zatesknilismy po czasie..tak moze byc i za tymi panami. oczywiscie oby tym razem przebudowa sie udala. Pytanie kto ja nadzoruje, bo jak kasztanek z mowilkiem, to nawet nie ma co sie ludzic