preloader
Przejdź do głównej treści
870500593924c5b5128ff35cff30253709601f

870500593924c5b5128ff35cff30253709601f

Rekordowa liczba sezonów na najwyższym poziomie

Pogoń rozegrała dotąd w swojej historii 53 sezony na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Obecnie w Ekstraklasie występujemy nieustatnnie od sezonu 2012/13. Wiadomo już, że sezon 2026/27 będzie piętnastym z rzędu, w którym granatowo-bordowi będą grali na najwyższym szczeblu, co jest dla nas najlepszym wynikiem w historii.

Wcześniej najdłużej nieprzerwanie w elicie udawało nam się grać w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Wówczas Portowcy zanotowali trzynaście z rzędu sezonów na najwyższym poziomie rozgrywkowym - od sezonu 1966/67 do sezonu 1978/79.

Warto również podkeślić, że Pogoń obecnie jest jedną z najdłużej występujących nieprzerwanie ekip w PKO BP Ekstraklasie. Jak wspomniano wyżej, sezon 2026/27 będzie już naszym piętnastym rzędu w krajowej elicie. Więcej sezonów w rzędu w Ekstraklasie mają w tym momencie jedynie Legia Warszawa, Lech Poznań, a także Jagiellonia Białystok.

Drużyny z największą liczbą sezonów w Ekstraklasie z rzędu:

1. Legia Warszawa - 79 sezonów
2. Lech Poznań - 24 sezony
3. Jagiellonia Białystok - 19 sezonów
4. Pogoń Szczecin, Piast Gliwice - 14 sezonów
6. Cracovia - 13 sezonów

profil-jpg

Źródło: Pogoń Szczecin SA Wyświetlenia: 3103

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (11)

zenon

zenon

(35531/36000) 26.05.2026 08:10
I wszystko byłoby super gdyby nie jeden fakt - "zero tituli".
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 26.05.2026 08:49
@zenon otóż to, otóż to.
Czacha

Czacha

(5132/6400) 26.05.2026 08:57
Nieśmieretelność osiągnięta
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 26.05.2026 09:02
Swoją drogą zastanawiam się, czy nie byłoby jednak wskazane podziękować Thomasbergowi za pracę. Zespół gra piach i nie widać poprawy. Jego przygotowanie zespołu w zimie było może nie tragiczne bo jednak w lidze się utrzymaliśmy ale powiedzieć, że gra Pogoni jest słaba to nic nie powiedzieć. Nurtuje mnie tylko czy to kwestia, że to trener jest aż tak słaby czy musi aż tak "rzeźbić w gównie" i zwyczajnie nie ma możliwości tego zmienić. Pewnie prawda leży po środku. Co o tym sądzicie?
realista!

realista!

(30372/36000) 26.05.2026 09:26
@franek.dolas74 No co, Thomasberg nie przekonuje, to na pewno. Sprawia wrażenie trenera, który średnio ogarnia. Dlatego też Haditaghi z Keslerem podesłali mu do sztabu Czubaka i tego duńskiego trenera. Osobiście twierdzę - choć tego nie sprawdzimy - że za Kolendowicza mielibyśmy kilka punktów więcej i gra byłaby jednak przyjemniejsza dla oka. Czy w nowym sezonie będzie lepiej? Moim zdaniem dalej będziemy często męczyć bułę, ale liczę też na kilka solidnych transferów (przede wszystkim, kolejnych po Dziczku, Polaków aby nie było już takiej Wieży Babel) które podniosą jakość drużyny. Wtedy zobaczymy jak to Thomasberg ułoży i czy gra drużyny ulegnie poprawie
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 26.05.2026 09:29
Wszystko dzięki dywaniarzowi, to on namowił Mroczka 15 lat temu na zabawe w ekstraklasę.
marcinnn

marcinnn

(44439/48000) 26.05.2026 10:20
Jak Wy nie widzicie postępu w grze, to ja nie wiem jak wy te mecze oglądacie.
kruger73

kruger73

(37754/48000) 26.05.2026 11:18
Przy takiej ilości sezonów w Ekstraklasie to przecież nawet przypadkiem musi się trafić jakiś tytuł .Gdybyśmy w tym sezonie tak punktowali jak w poprzednim bylibyśmy wicemistrzem z dwoma punktami straty do mistrza cały czas Się łudzę że w końcu zdarzy się taki sezon I ten tytuł wpadnie bo to wynika nawet z rachunku prawdopodobieństwa
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 26.05.2026 11:52
@franek.dolas74 popieram . Pogoń zanotowała regres pod każdym względem w minionym sezonie. Nawet przed bezpośrednim odejściem cuerpiącego na ból pleców Koulourisa było gorzej. Zła polityka transferowa to powód słabej pozycji w rundzie jesiennej. Natomiast wiosną straciliśmy głupio punkty w końcówkach meczy choćby z Jagą czy Sracovią. Poza meczem z Górnikiem nie pokonaliśmy nikogo z czołówki.Nie potrafiliśmy pokonać u siebie outsidera BBT ! Jedynie remis z GKS można wytłumaczyć decyzją arbitrów. Moim zdaniem wina TT. Transfery zimowe były dużo lepsze, poza Angielskim, który zawiódł. Natomiast należy zadać sobie pytanie dlaczego Molnar i Greenwood przyklapli po przyjściu Thomasberga, a Angiekski nie wypalił kompletnie? Może to efekt stylu gry gdzie cały czas mam wrażenie, że gramy bez jednego napastnika 4 4 1.Rzadko kiedy gramy środkiem. Zero prostopadłych piłek. Cuic odpalił po 2 miesiącach, Jedynie Mukairu rozwinął się pod wodzą Thomasberga, ale zauważcie, że przestał strzelać w momencue kiedy Cuic się rozkręcił. Coś tu jest nie tak na poziomie taktycznym. Wypracowywanych schematów i automatyzmów w ataku. Nie działa zarządzanie zmianami w końcówce meczów. No i brakuje kluczowego czynnika do zwycięstw nad silniejszymi ekipami: motywacji ! No , ale weź zmotywuj zagraniczniaków na Legię czy Lecha. Pozycja top 5 była jak najbardziej w zasięgu. Oczywiście Boss i jego poplecznicy uwierzyli w inę sztabu konstruowanego przez poprzedników , a nie swoją własną.Jeśli porównamy tabele z 2025 i 2026 to Pogoń i Cracovia zaliczyły największy regres. A największą zwyżkę Górnik i GKS, które prowadziły rozsądną politykę transferową i dobrze zarządzały sztabem trenerskim.
realista!

realista!

(30372/36000) 26.05.2026 17:09
@kruger73 Mistrzostwo aby zdobyć to trzeba punktować regularnie a nam tego zawsze brakowało, nawet za Runjaicia. Pewnie nawet jakąś niezłą przewagę punktową byśmy roztwonili pod koniec sezonu. Co innego Puchar Polski, tutaj łatwiej o triumf, w to prędzej uwierzę
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 26.05.2026 20:15
Przewrotna logika ekstraklasy mówiąca, że szału za rok może nie być, może dać nam mistrza :D Ot taka liga