preloader
Przejdź do głównej treści
870500d309abf5bfebaf0108bfdf317fdc49f9

870500d309abf5bfebaf0108bfdf317fdc49f9

#RywalPodLupą: Wisła Płock

Nafciarze po 30. kolejkach mają na koncie 45 punktów i plasują się na 5. pozycji w tabeli. Płocczanie w dotychczas rozegranych spotkaniach: 12 razy wygrali, 9 razy zremisowali, a także 9 razy przegrali. Ich bilans bramkowy to 32 gole strzelone i 28 goli straconych. 

Sylwetka trenera

Mariusz Misiura przejął Wisłę 1 czerwca 2024 roku. 44-latek wcześniej w roli pierwszego szkoleniowca prowadził Wartę Gorzów (34 mecze) oraz Znicz Pruszków (106 meczów). Największym sukcesem urodzonego w Grodzie Gryfa trenera jest wprowadzenie Nafciarzy do PKO BP Ekstraklasy. Misiura dotychczas prowadził Wisłę w 68. spotkaniach. W nich: 32 razy wygrał, 19 razy zremisował i 17 razy przegrał. Jego bilans bramkowy to 96 goli strzelonych i 72 gole stracone, a średni bilans punktowy to 1.69 punkta na mecz. 

Zimowe transfery

Zarząd płockiej drużyny dokonał w zimowym oknie transferowym sześciu ruchów przychodzących. Drużynę wzmocnili: Said Hamulić, Dominik Sarapata, Kyriakos Savvidis, Matvey Bokhno, Dion Gallapeni oraz Marin Karamarko. Hamulić przeniósł się do Wisły na zasadzie wolnego transferu z Tuluzy. 25-latek jesienią rozegrał na wypożyczeniu w greckim Volos 18 meczów, strzelił 8 goli i zanotował 3 asysty. Środkowy napastnik sięgnął z Tuluzą po Puchar Francji (22/23). 18-letni Sarapata przebywa w Płocku na wypożyczeniu z opcją wykupu z Kopenhagi. Defensywny pomocnik jesienią wystąpił w zaledwie dwóch spotkaniach w seniorskiej drużynie Kopenhagi. Savvidis podpisał kontrakt z Wisłą w ramach transferu definitywnego ze Slovana Bratysława. 30-latek jesienią rozegrał 22 mecze i zanotował dwie asysty. Defensywny pomocnik wygrał ze Spartakiem Trnawa 2 Puchary Słowacji (21/22 i 22/23), a ze Slovanem sięgnął po 2 mistrzostwa (23/24 i 24/25). 18-letni Bokhno trafił do Płocka po wolnym transferze z rezerw Lecha Poznań. Środkowy obrońca w rundzie jesiennej nie wystąpił ani razu. Gallapeni przebywa w Płocku na wypożyczeniu z opcją wykupu z Widzewa. 21-latek jesienią rozegrał 10 ekstraklasowych meczów i raz wpisał się na listę strzelców. Lewy obrońca sięgnał z Prisztiną po: 2 Puchary (2023 i 2025) oraz Superpuchar Kosowa (23/24). 28-letni Karamarko przeniósł się do drużyny Misiury na zasadzie transferu definitywnego z Zeljeznicaru. Środkowy obrońca rozegrał w rundzie jesiennej 16 spotkań w bośniackiej elicie. Wygrał on z NS Mura Puchar Słowenii (2020). 

Granatowo-bordowe akcenty

Dominik Kun trafił do Pogoni na zasadzie transferu gotówkowego ze Stomilu w styczniu 2014 roku. 32-latek reprezentował granatowo-bordowe barwy na przestrzeni sezonów 13/14 - 15/16. Defensywny pomocnik w Dumie Pomorza rozegrał 38 meczów, w których zdobył jedną bramkę i zanotował 3 asysty. Szczecinianin Mariusz Misiura występował w Dumie Pomorza w latach 2001 - 2004 oraz 2006 - 2009. Obecny szkoleniowiec Wisły w tamtym okresie zanotował 11 meczów w pierwszej drużynie Pogoni. 

Ostatnie spotkania

Nafciarze do rundy wiosennej sezonu przygotowywali się w tureckim Belek. Tam podopieczni Misiury między innymi: pokonali 2:1 Rapid Bukareszt, zremisowali 1:1 z Radnickim, czy ulegli 1:2 Bohemiansowi Praga. Ostatnie 5 oficjalnych spotkań Wisły to: zwycięstwo 2:1 z Jagiellonią, porażka 0:1 z GKS-em Katowice, 2 wygrane - 1:0 z Lechią oraz 3:1 z Bruk-Betem i przegrana 0:1 z Radomiakiem. 

Raport zdrowotny, sytuacja kadrowa i zawieszenia

Trener Misiura nie będzie mógł skorzystać z kilku kontuzjowanych zawodników - Kyriakosa Savvidisa, Marina Karamarko, Saida Hamulicia, czy Jorge Jimeneza. W niedzielne popołudnie nie zagrają również Iban Salvador oraz Żan Rogelj, którzy są zawieszeni za nadmiar żółtych kartek. 

Przewidywany skład Wisły na spotkanie z Pogonią: Leszczyński - Kamiński, Haglind-Sangre, Mijusković - Gallapeni, Kun, Pacheco, Tavares, Custović - Jurić, Nowak. 

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 1787

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (29)

kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 02.05.2026 15:45
Wisła wiosną zdobyła 15 pkt więc tylko punkt mniej od Pogoni - nie należy chyba spodziewać się spacerku.
CzłowiekZżelaza

CzłowiekZżelaza

(4419/4800) 02.05.2026 15:50
Bez 3 punktów, będą się pocić jaja
krokodylbambi

krokodylbambi

(27177/36000) 02.05.2026 15:58
ale by sie obejrzalo teraz pogon w finale pp, niestety poleglismy na wszystkich frontach , mialabyc niesmiertelnosc a dostalismy cuicza i angielskiego
TritumX

TritumX

(21101/24000) 02.05.2026 16:20
Dzisiaj jest 2 maja – dokładnie rok od naszej ostatniej porażki w finale Pucharu Polski i dwa od meczu z Wisłą... Sama atmosfera i oglądanie Górnika z Rakowem dalej podnosi ciśnienie, tak że żyły pulsują - normalne PTSD, zespół stresu pourazowego…
Andre

Andre

(19176/24000) 02.05.2026 16:57
Coś mi się wydaje że Górnik dziś po latach zdobędzie puchar. Bo nikt nie jest takimi frajerami jak nasi kopacze, tylko jak jest okazja to się ją wykorzystuje. Grosicki szmato nigdy ci nie zapomnę tych dwóch finałów obok których przeszedłeś obojętnie.
marek9636

marek9636

(107065) 02.05.2026 17:00
Górnik wyszedł agresywnoe, aktywnie, próbują. A nasi 2 finały dwa razy wyszli osrani. Legia wykorzysrała to od razu, Wisła też mogła na początku prowadzić wstyd i żałość.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27177/36000) 02.05.2026 17:30
ten chlan tez byl do wyciagniecia a dajcie spokoj jak sie utrzymaja do za rok tez beda grac szrotem od mowlika
yascoos

yascoos

(9438/9600) 02.05.2026 17:42
Legenda i spółka transmisję z finału PP oglądają? To patrzcie do końca jak to się robi, łajzy jedne!
canal-ream-slush

canal-ream-slush

(2617/2800) 02.05.2026 17:42
PSTD Pogoń Szczecin traumatic disorder
Andre

Andre

(19176/24000) 02.05.2026 18:05
Pozostaje nam patrzeć na szczęście innych i im zazdrościć. Przez to nie mogę patrzeć na naszych kopaczy tym bardziej za dwa ostatnie finały. Górnik wykorzystał szanse i dał szczęście swoim kibicom, nasi kopacze dają nam odwrotność czyli żenadę i wstyd.
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 02.05.2026 18:11
Górnik przez wiele lat typowy średniak ale ten sezon udany mimo że mistrzostwo raczej dla Lecha. Czyli można robić zmiany trenersko-piłkarskie i wyjść na plus.
Czarny1971

Czarny1971

(120569) 02.05.2026 18:19
Bez wielkiej kasy, bez bogatego właściciela Górnik zdobył wazon, kolejny zresztą choć pierwszy od dawna. Można? Można. Tylko trzeba mieć gen zwycięstwa
1962

1962

(62487/72000) 02.05.2026 18:21
Czy nasi piłkarze widzieli dzisiaj jak się walczy o coś wielkiego i jak się to zdobywa? No to właśnie tak macie grać, k... mać!!!!!!
Anathema

Anathema

(39732/48000) 02.05.2026 18:25
Nawet zabole po latach posuchy po transformacji ustrojowej potrafili w końcu cos wygrać. A my jak zwykle.. smuteczek
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 02.05.2026 18:34
Dziś mija dwa lata od momentu, w którym prezes Mroczek całkowicie stracił wiarę w swój projekt i postanowił się poddać, jak najszybciej sprzedając swoje udziały w klubie, który był dla niego skarbonką bez dna. Wcześniej ku temu skłaniało go przede wszystkim to, że jeden człowiek może "wszystko zepsuć", ale chodziło głównie o sędziów oraz o fakt, że nie udało się sprzedawać co najmniej jednego zawodnika za kilka milionów euro rocznie ... Bezposrednia przyczyną tego jest zachowanie turbogrosza, który naobiecywał Mroczkowi, że jego pensja zwróci się wielokrotnie dzięki wygranym w lidze, PP oraz z europy, a do tego dzięki transferom piłkarzy, których on wezmie "pod swoje skrzydła" - pierwszym z nich miał być Fornalczyk. Skończyło się tak, że kamil wystąpił w Warszawie na kacu, gdyż mentalnie zignorował jej siłę jako ekipę z niższej ligi. Po tym meczu prezes Mroczek się wściekł i zwyczajnie, mentalnie odpuścił. Do widzenia.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 02.05.2026 18:39
Styczeń 2025: - Łącznie na tę chwilę, na dzisiaj, te zobowiązania Pogoni wynoszą 48 milionów 970 tysięcy, praktycznie 50 milionów. Nie jest to kwestia wstydu lub nie, <b>tylko kwestia odpowiedzialności i ja tę odpowiedzialność biorę na siebie</b> – powiedział Mroczek. To skutek zbyt optymistycznych założeń budżetowych w poprzednim sezonie, przede wszystkim przegranego finału Pucharu Polski. Pozbawiony zakładanych nagród klub musiał brać pożyczki, m.in. na wysokie wynagrodzenia dla piłkarzy.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 02.05.2026 18:42
Przypomnę jeszcze tylko, że jakby prezes Mroczek przetrzymał kilka kolejnych miesięcy (np. wzial kolejne pożyczki na naprawienie cash-flow w lutym/marcu 2025), to wkrótce sprzedałby Kulu i Przyborka, za co dostałby 8-10 mln euro, czyli co najmniej 40 mln euro i dawno nie byłoby problemu ... Innymi słowy, jego decyzja była całkowicie emocjonalna (rezygnacja / poddanie), niż racjonalna czy ekonomiczna (bo stracił swoją firmę, która jest dziś warta ogromne pieniądze, o wiele więcej niż to zadłużenie z 2025 roku).
Anathema

Anathema

(39732/48000) 02.05.2026 18:43
I taka jest między prawdziwym piłkarzem Podolskim a popierdólka która na takiego samozwanczo sie kreuje Grosickim. Ten przychodził do Górnika, obiecał im szczyt i tego dokonał. Czego dokonal ten drugi każdy z nas doskonale tego doświadczył. Zobsczymy czym to spuentuje w tym sezonie. Odrealniona percepcja kumatych umieszczajaca jego podobiznę z okazji urodzin klubu jest czymś więcej niz efekt syndromu sztokholmskiego i nadaje sie do drugiej części lotu nad kukulczym gniazdem.
SWirek12

SWirek12

(345/400) 02.05.2026 18:45
Bez grosickiego, greenwoda i aggera i mozemy grac w 11, to moze beda jakies szanse, bo sklad dunczyka jest absurdalny i zmiany.
marek9636

marek9636

(107065) 02.05.2026 18:47
Weź mu jeszcze kwiaty kup. Prezes ma zadanie dbać o zdrowie finansowe spółki. Sport to już działka innych ludzi. Nie dowiózł swojego podstawowego zadania i poległ. Zresztą to już historia.
Piotr Chen

Piotr Chen

(4881/6400) 02.05.2026 18:47
Nie jest dobrze. Jest źle. I wtedy wchodzi On. Cały na biało. Dusigrosik i daje nam nie trzy, a siedem punktów. W jednym meczu. Łzy wzruszenia, wiwaty, owacje. Sam Alex mdleje ze wzruszenia. SKPS organizuje orkiestrę dętą. Wymarsz na ulice Szczecina. Wszędzie kwiaty sypią się pod nogi Legendy… Ok, jeszcze jedna chmura i palę już dzisiaj.
marek9636

marek9636

(107065) 02.05.2026 18:50
https://x.com/i/status/2050612434054844884
Anathema

Anathema

(39732/48000) 02.05.2026 18:59
Legenda klubu Kamil Grosicki. Taka to legenda który swoje jedyne trofeum zdobył w Jagielloni grając...przeciwko klubowi w oparach kontrowersji przeciwko klubowi który go legendą znamionuje. Wyższa szkoła abstrakcji i anberacji
Landsberg

Landsberg

(94010/96000) 02.05.2026 19:18
Widać kto ma cechy przywódcy i kapitana. Jeden pomaga sprowadzić ciekawych graczy do Górnika , drugi zatrudnia żonę w Klubie. Jeden wykłąda swoje zarobione na piłce pieniądze w Klub , drugi strzela focha , że nie dostał 50 tys więcej i wpędza drużynę w tarapaty ligowego utrzymania . Jeden ściąga sponsorów , drugi ściąga ze sponsorów
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 02.05.2026 21:43
@marek9636 - nigdy nie narzekałeś na to, że nie mamy sukcesów, gablota pusta i że to prezesa Mroczka wina, bo nie chce zaryzykować i kupić lepszych piłkarzy ??? No to masz - zaryzykował, przed czym się wstrzymywał wiele lat, budując Pogoń za swoje pieniądze OD ZERA. Nie pierd ... mi dzis o tym jakie zadanie ma prezes klubu sportowego, bo doskonale wiesz, ze wszyscy chcemy pucharów dla kibiców a nie zysków (dla prezesa). Jakby dziś Pogoń grała w dolnych rejonach 1 ligi i miała co roku zysk 10 mln złotych, to bys pierwszy był do wyzywania Mroczka, ze zamiast budowac nam potęgę piłkarską, to dba o jakiejs bilansy i rachunki zysków & strat (o czym ty nie masz i tak pojęcia). I to nie jest żadna historia, jak piszesz, bo to było rok temu - a dziś TYLKO dzięki Mroczkowi mamy Pogoń w Ekstraklasie, jakoś nikt się tego nie podejmował aby wpakować w ten projekt kilkadziesiat swoich własnych milionów złotych. Jakby Mroczek naprawde robił to dla kasy, to rok temu sprzedałby wszystko co zostało, kasę zabrał dla siebie a Pogoń zniknęłaby z mapy Polski na wiele, wiele lat ... Jednak on oddał SWOJĄ PRYWATNĄ SPÓŁKĘ za darmo, abyśmy wciaz mieli się czym emocjonować. Swoją, tylko swoją własnosc - nie twoja, nie vałki, nie krzystka, nie turbo-grosza, tylko SWOJĄ - rozumiesz to, czy bedziesz dalej udawać?
marek9636

marek9636

(107065) 02.05.2026 22:22
@fiwite1310@arugy.com chłopie czy Lech musi się zadłużać na śmierć by zdobywać trofea czy Jagiellonia musiała się zadłużyć, by wygrywać trofea? Jak opieramy swój budżet na sprzedaży młodych, to czemu wyskakuje jeden Kozłowski potem nikt i następnie ledwo przeciętny Przyborek. Ile zarobiliśmy na sprzedaży zagranicznych piłkarzy- jeden Kulu przez 10 lat. Chłopie obudź się jest wiele drużyn, które były w ostatnich latach mądrzej prowadzone i osiągają sukcesy, nie będąc na skraju bankructwa. Kto się pokłócił z Azotami, które dawały kosmiczne pieniądze? Efektem był przestarzały skład, który ledwo to ciągnął bez ławki rezerwowych. Przestań wracać do tej przeszłości, bo klub trzeba naprawić finansowo. Za finanse nikt puchary do gabloty nie daje, ale poprawa finansów, pozwala na kupowanie lepszych zawodników. A my nie możemy opierać swojego klubu na emerytach 30 letnich, kumasz to? U nas musi być dużo piłkarzy w wieku 18-26, żeby sprzedawać i inwestować. Pokrywać bierzącą działalność i wzmacniać skład. Tylko tak będziemy bezpieczni finansowo i będzie nas stać na coraz lepszych piłkarzy. Doprowadzenie do sytuacji, w której w składzie mamy fakt mocnych, ale realnie 14 piłkarzy w składzie, na których dodatkowo nas nie stać. Jest patologią i nie prowadzi do trofeów, tylko do gry hazardowej, albo się uda coś wygrać i wyjdziemy na 0, albo się zadłużemy. Tak klub funkcjonować na dłuższą metę nie może. Przecież nawet jakbyśmy wygrali PP w ostatnich latach, to nie byłoby z czego transferów zrobić. Klub nie może raz drapnąć puchar, a potem się zawinąć jak domek z kart.
fan emigrant

fan emigrant

(23641/24000) 02.05.2026 22:54
kamil grosicki ????????????????????????kumaci jutro zaśpiewają hazardziście na pewno ????
OLDBOY

OLDBOY

(11487/12000) 02.05.2026 23:17
Mecz będzie trudny i niestety nudny ! Skończy się na 1:0 lub w gorszej sytuacji na );), co byłoby pierwszym remisem "nafciarzy" w tym roku.
AdrianMKS

AdrianMKS

(8/50) 02.05.2026 23:37
Ciemność, widzę ciemność!