preloader
Przejdź do głównej treści
8705007bcbc550eccec382fc929e0255264388

8705007bcbc550eccec382fc929e0255264388

Słowa Haditaghiego cytowane w największych światowych mediach

Kanadyjczyk o irańskich korzeniach zawiaduje Pogonią Szczecin od marca 2025 roku. Dał się poznać jako częsty komentator spraw, wykraczających poza sport. Nie inaczej zareagował na wieści dotyczące zainteresowania Maccabi Tel Awiw dwójką obrońców szczecińskiego zespołu: Greka Dimitriosa Keramitsisa oraz Brazylijczyka Leo Borgesa. 

Właściciel Pogoni w długim wpisie na portalu X wyjaśnił, dlaczego od razu przekreślił szanse zespołu z Tel Awiwu na podjęcie rozmów transferowych. Jego wpis spotkał się z wieloma komentarzami w sieci, a także został zacytowany przez jedno z największych mediów informacyjnych świata, a więc katarską Al Jazeerę. 

"Są momenty w historii, kiedy milczenie staje się współudziałem, a kiedy pieniądze, interesy biznesowe i okazje muszą ustąpić miejsca sumieniu. Biorąc pod uwagę trwające cierpienie niewinnych cywilów w Gazie, Libanie, Iranie i w całym regionie, oraz biorąc pod uwagę gwałtowne, ludobójcze i nieludzkie działania państwa izraelskiego, nie uważam, aby było moralnie słuszne, by nasz klub kontynuował jakiekolwiek transakcje biznesowe z klubem reprezentującym Izrael w obecnej chwili" - napisał Kanadyjczyk. 

Haditaghi porównał obecne działania Izraela do nazistowskich Niemiec. 

"Gdybym żył w czasach nazistowskich Niemiec, jednego z najczarniejszych rozdziałów historii, nie nawiązałbym współpracy biznesowej z żadnym klubem sportowym reprezentującym nazistowskie Niemcy - reżim odpowiedzialny za masowe morderstwa i zbrodnie popełnione na milionach niewinnych ludzi" - zaznaczył właściciel Pogoni. 

"Dziś muszę zastosować tę samą miarę moralną. Są momenty, kiedy etyka musi być silniejsza niż zysk i pieniądze. Są momenty, kiedy człowieczeństwo musi być ważniejsze niż interesy biznesowe i pieniądze. To jeden z takich momentów" - dodał. 

Sprawę tę postanowiła nagłośnić Al Jazeera, a zaraz po niej inne media na całym świecie, nawet w Ameryce Łacińskiej.

"Szef polskiego klubu piłkarskiego porównuje interesy z Maccabi Tel Awiw do kontaktów z nazistowskimi Niemcami. Właściciel polskiego klubu piłkarskiego Pogoń Szczecin twierdzi, że odmówił negocjacji z Maccabi Tel Awiw w sprawie dwóch zawodników, twierdząc, że nie będzie prowadził interesów z klubem reprezentującym Izrael, który dopuszcza się ludobójstwa w Strefie Gazy" - zaznaczono we wstępie krótkiego artykułu. 

profil-jpg

Źródło: sport.pl Wyświetlenia: 10049

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (43)

Piotr Chen

Piotr Chen

(4880/6400) 06.06.2026 14:13
No i ok.
darecki73

darecki73

(45931/48000) 06.06.2026 14:17
Medialność klubu znów na chwilę trochę wzrośnie.
Darq Rain

Darq Rain

(7561/9600) 06.06.2026 14:18
Nie ma co, pan Alex zawsze mocny w gębie. Ze skutecznością działań trochę gorzej...
kecajtablet@gmail.com

kecajtablet@gmail.com

(1506/1600) 06.06.2026 14:19
I tak powinno być w każdym elemencie życia.Kasa to nie wszystko.
exKaliny

exKaliny

(9137/9600) 06.06.2026 14:46
Mateusz 6, 1-1.
yascoos

yascoos

(9438/9600) 06.06.2026 14:55
Teraz kolej na nas wszystkich i sprawę naziolskiego pseudopaństwa nazywanego ukrainą.
kranzmann1982

kranzmann1982

(13235/18000) 06.06.2026 15:12
No jak Al Jazeera cytuje to super :) Teraz przydałoby się żeby o nas pisali z powodu sukcesów. Na to chyba się nie zanosi na razie.
marek9636

marek9636

(107074) 06.06.2026 15:13
Super to teraz czekam z czego zaklepie stratę o której mówił, że będzie na koniec sezonu
Desaix

Desaix

(8593/9600) 06.06.2026 15:22
Piłkarski Szczecin żyje kto, co powiedział i gdzie zacytowano. Te sukcesy....
ao

ao

(13588/18000) 06.06.2026 15:26
Dywaniarz w żywiole, zadymić, prowokować ????i schować się "za płotem". Szkoda, że nie mówią o klubie jako sukcesie sportowym. Rok nieśmiertelności sezon 2., odcinek 1.
w3rtun

w3rtun

(95/100) 06.06.2026 15:36
Szkoda ze o tranferach w taki sposob nie mozna przeczytac. Jak na razie mamy takie transfery in ze nie tylko Al Jazeera i tym nie pisze, ale nawet loaklne gazety, portale albo kanaly sportowe nie sa w stanie wykrzesic nawet slowa. A jak tak dalej pojdzie to na "glosne" sparingi w Austrii ciezko bedzie sklad wystawic.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 06.06.2026 15:45
Zobaczcie, jaka jest hipokryzja. Mroczek i jego ekipa wyprowadzili Pogoń z IV ligi do czołówki Ekstraklasy. Tak, klub miał zadłużenie, ale wartość nawet kilku zawodników spokojnie je pokrywała. Sam grecki napastnik i młody Przyborek to kwoty liczone łącznie w dziesiątkach milionów złotych. Zresztą praktycznie każdy większy klub w Polsce funkcjonuje z zadłużeniem. Wystarczy sprawdzić sytuację Legii czy Lecha. Tymczasem obecny właściciel rozwala wszystko, co zostało zbudowane przez lata. Podnosi ceny dla kibiców, ale nawet to schodzi na dalszy plan wobec tego, co zrobił ostatnio. <B>Wciągnął nasz klub, nasze barwy i naszą ukochaną Pogoń Szczecin w konflikt żydowsko-arabski, który nie ma nic wspólnego z piłką nożną ani z interesem Pogoni !!!</B> Wykorzystuje markę Pogoni do realizacji własnych celów i własnych sporów, a kibice mają tylko biernie się temu przyglądać. Naprawdę uważacie, że to jest w porządku? Mam wrażenie, że gdyby podobną sytuację spowodował Mroczek, zostałby przez wielu kibiców zmiażdżony i rozliczony znacznie surowiej. Tymczasem dziś część osób udaje, że problemu nie ma. <B>A problem jest ogromny, bo chodzi o wizerunek naszego klubu i o to, z czym Pogoń Szczecin ma być kojarzona!</B>
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 06.06.2026 15:56
<B>Bardzo dużo serwisów w ogole nie wyjasnia, ze nasz dywaniarski spec od wszystkiego to IRAŃCZYK, tylko piszą, że to "szef" Pogoni Szczecin, Poland / Pollaco / Polonia itd ... </b> SUPER, NIE ??? TEGO CHCIELIŚCIE ??? https://i.ibb.co/CrFz2sf/Screenshot-2026-06-06-at-15-51-24.png https://i.ibb.co/ZpDZsYy8/Screenshot-2026-06-06-at-15-53-20.png https://i.ibb.co/Q75Y5m4V/Screenshot-2026-06-06-at-15-53-01.png https://i.ibb.co/JMf9D24/Screenshot-2026-06-06-at-15-52-23.png https://i.ibb.co/0jbPyMmH/Screenshot-2026-06-06-at-15-52-06.png https://i.ibb.co/N2bqQT1M/Screenshot-2026-06-06-at-15-51-47.png
marek9636

marek9636

(107074) 06.06.2026 16:27
@fiwite1310@arugy.com Mroczek nas wprowadzał za to w konflikt pisowsko- powski. Nie wybielaj Mroczka, bo ani on nie jest śwìęty, ani Alex nie jest święty
andrzej123x

andrzej123x

(2165/2400) 06.06.2026 16:30
A może prezes odniesie się do tego jak reżim fanatyków religijnych w Iranie tłumił zamieszki w kraju i jak w bestialski sposób torturował obywateli Iranu, którzy mieli odwagę się przeciwstawić takim bydlakom jak Chamenei. Czy może w tym wypadku polityka strusia.
marek9636

marek9636

(107074) 06.06.2026 16:32
@andrzej123x mówił i potępiał, bo ktoś go pytał na tt
Landsberg

Landsberg

(94018/96000) 06.06.2026 16:55
Pers w swoim stylu , spuścił w kiblu Maccabi bo pewnie i tak mało chcieli dać , teraz zrobił sobie pijar u Arabów i ojjjebie ich drożej do jakiejś Arabii czy innego Kataru.
raul

raul

(3184/3200) 06.06.2026 16:59
@yascoos Ty masz problemy psychiczne? Swoją nienawiść idź leczyć. To nie jest miejsce na leczenie swoich kompleksów.
jack

jack

(2446/2800) 06.06.2026 17:03
Yascoos, Jacku, na ciebie też przyjdzie czas…rusko brunatny szczekaczu
raul

raul

(3184/3200) 06.06.2026 17:03
@fiwite1310@arugy.com Tak, super. Każde zło należy potępiać. Nie potępiasz u innych/siebie kiedyś ktoś zrobi Ci coś złego i nikr go nie potępi.
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 06.06.2026 18:56
Ja bym zdecydowanie wolał gdyby prezes Pogoni Szczecin był cytowany w światowych media z okazji jakiegoś triumfu sportowego...
yascoos

yascoos

(9438/9600) 06.06.2026 19:31
@raul @jack Z moją głową wszystko dobrze, dziękuję że pytasz. A problem mam z milionami takich jak ty, czyli potomkami akcji Wisła i ich miłosnikami. Powiedz prawdę, jak twój dziadziuś miał na nazwisko, ale to prawdziwe, a nie to które ukradł Polakom których rezał na Wołyniu? Ścierwa!
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 06.06.2026 19:58
Mam gorący apel. To portal o Pogoni Szczecin, a nie polityczno-historyczny. Mam prośbę byście nie bluzgali sobie wzajemnie. Wyluzujcie trochę albo zwyczajnie stąd idźcie gdzieś indziej tj. na inne forum związane z tym zagadnieniem. Tam możecie pisać co chcecie i do kogo chcecie. Pogoń powinna nas chyba jednak łączyć a nie dawać asumpt do wzajemnego bluzgania i wylewania na siebie nawzajem gówna.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 06.06.2026 20:46
@franek.dolas74 - Super, kazdy sie zgadza, a teraz powiedz to bossowi ktory wsadza swój arabski, zwiędły kij w zdecydowanie nie nasze judeowe mrowisko!
Alchemik

Alchemik

(59770/72000) 06.06.2026 20:57
@Daniel ..po co wklejasz takie info????? Dla wyświetleń pewnie.... .... Prawie każdy ma X i tam może sobie poczytać i wymieniać poglądy!!!!!!!!!!!1 >>> Po co wszczynać tu nagonkę polityczną?? ,,, Tutaj piszemy o POGONI SZCZECIN !!!! ... Napisz co słychać w klubie, jakie są przygotowania do sezonu , jakie ruchy transferowe ( czy w ogóle są)... A zajmowanie się tym co ktoś tam coś powiedział.....
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 06.06.2026 20:59
To, ze alex potępił rezim w Iranie jest super, ale zrobił to swoim imieniu. I oczywiscie ma do tego jak najbardziej świete prawo, na szczescie żyje w Unii Europejskiej (oraz Kanadzie), a nie chodzby u kolegów zza południowej kanadyjskiej granicy gdzie pomaranczowy oszołom chce blokować wszystko co mu sie podoba na wzór putinowski (nie mowiac juz o krajach islamskich). <B>Jednak to nie o to tutaj chodzi - po co on wciąga w to POGOŃ SZCZECIN? Ten post o Iz...elu jest napisany tak, że to Pogoń jest strona konfliktu, ze to Pogoń jest wszędzie wymieniania, a on sam znika "w tle", pod naszą marką, naszym herbem i historią.</B> Mroczek sobie był PO-wcem, ale podczas 8-letnich rządów PiS, to jego Pogoń miała jeden z najlepszych okresów w historii, i to nasze miasto zbudowało NOWY STADION, częsciowo za kase miasta, a częsciowo ... dysponowaną przez PiS (ministerstwo sportu w 2019 roku). Inna sprawa, że konflikt KO vs PiS jest naszym lokalnym, normalnym zjawiskiem, tak działa NASZA demokracja i to normalne, że robiąc duże rzeczy jesteś w jakis sposob związany z polityką. Tak działa świat. Tak działa demokracja. Tak działa państwo. Gdyby polityka nie miała na nic wpływu, to po co byłoby w ogóle głosować? Mroczek zdołał wybudować nowy stadion Pogoni, którego nie zrobił nikt wczesniej, zadna partia, zaden rząd, dopiero jakaś dziwna niejawna koalicja robocza na rzecz nowej światyni na Twardowskiego między Krzystkiem, PiSem i resztą decydentów, jeszcze wsparta przez Zibiego Bońka dała nam to, co obecnie dywaniarska świnia uważa ZA SWOJĄ WŁASNOŚĆ. Zobaczcie gdzie była Pogoń jak Mroczek ją przejął i zostawił (klub, skład druzyny, dokonania, pozycja w tabeli, STADION), a gdzie jest po nieco roku tego co wyprawia pajac-hipokryta.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 06.06.2026 21:04
@alchemik - Daniel słusznie to wrzucił jako post, dlatego, ze alex wypluł te swoje rzygowiny na X w IMIENIU POGONI (a nie swoim). Wplątał nas wszystkich w swoje chore ideologie, z którymi Polska i Szczecin nie mają na szczescie nic wspolnego (my mamy swoje wojny).
seba1

seba1

(5508/6400) 06.06.2026 22:23
fiwite1310/ ty jesteś debil czy tylko tak wygladasz!!!???Mroczek zostawił klub z długiem ponad 70 mln!!!Nie pamietasz ze zawodnicy nie dostawali pensji prawie trxzy tygodnie!!!! I gdy nie nowy właściciel gówno by było .. okregówka i 5-7 lat do ekstraklasy przy duzym szcześciu!!!!Tak Mroczek i inni zwodzili zeby nie wyszło jak jest zadłużony klub!!!!Nowy właściciel jest rok!!!! Wyprowadza klub na prostą, a ty ujadasz !!!!
MalmoFF90

MalmoFF90

(155/200) 06.06.2026 23:17
Islamista niech się wypowiada prywatnie w tematach politycznych ale niech nie wciąga nas kibiców i Ļolaków w swoim polityczną propagandę. Islamista wykorzystuje klub do szczucia nienawiści. Niech wypierniczą z Polski i zabierać tych swoich wszystkich muzułmanów ze soba! Tu jest POLSKA a nie jakieś targowisko w Teheranie. A wiecie co jest najlepsze w tym wszystkim? Maccabi żadnej oferty nie złożyło - *ebany Islamista to sobie wszystko wymsylił aby odwrócić uwagę od: - Rozsypce Kobiet - Spadku rezerw - Brak awansu U19 - Katastrofy sportowej w I zespole - Dramatu finansowego (Opóźnienia w wynagrodzeniach zawodników, sztabu, pracowników, B2B po 3 miesiącem bez pensji) - Braku pomysłu na nowy sezon - Słabej sprzedaży karnetów - Fluktuacji sponsorów + BDP + Loży Hali Taghi = Największe zło które mogło nam się przytrafić -
mark

mark

(124595) 07.06.2026 06:25
islamista nie wie z kim poszedl na wojne
jack

jack

(2446/2800) 07.06.2026 07:28
Yascoos, to miej sobie problem. Nie wnikam w to. uważaj tylko bo ci z tej elektroda pęknie. Daniel jak zwykle nie reaguje, ale ktoś inny zareaguje.
Morfeusz

Morfeusz

(2510/2800) 07.06.2026 08:20
@fiwite1310@arugy.com tak, Mroczek mial tyle kasy za zawodników ze musial Wahana sprzedac za frytki by miec na wodę w kiblu Ty serio myslisz ze jak klub miałby długi po kilkadziesiąt milionów to inni by placili takie kwoty za Przyborka czy Kulu? Ceny bylyby zanizone bo kazdy wiedziałby ze Pogoń potrzebuje kasy zeby przeżyć kolejny miesiąc
canal-ream-slush

canal-ream-slush

(2617/2800) 07.06.2026 08:28
Patriotyzm jest zawsze defensywny, nacjonalizm ofensywny. Trzeba powstrzymać zarówno ruskich jak i izraelskich morderców. Jak byście oceniali prezesa polskiego pochodzenia, który broni sprawy polskiej np. gdzieś w USA w czasach drugiej wojny światowej?
mark

mark

(124595) 07.06.2026 10:44
Jesli chodzi o 2 wojne swiatowa to Alianci tylko jednej nocy zabijali 30-40tys cywili niemieckich aby wygrac wojne..To kto tu nie jest morderca na tej planecie?
tukaniero

tukaniero

(17231/18000) 07.06.2026 11:25
zupelnie nie potrzebny rozglos pt.kilka posuniec niezrozumialych przeprosiny sracowi gratulacje dla koziolkow potencjalne uzyczenie stadionu dla druzyn z Ukrainy najlepiej jakby jezyk podazal za glowa
1962

1962

(62481/72000) 07.06.2026 11:31
Zostawmy Alexowi rozważania na tematy polityczne Bliskiego Wschodu. To jest jego osobisty dramat, tym bardziej, że emigracja z Iranu była spowodowana głównie konfliktem przez nacisk Izraela na cały region.
andrzej.avnt

andrzej.avnt

(244/300) 07.06.2026 13:05
Nie na słowa lecz na czyny czekają kibice Pogoni. Narazie efektów zmian właścicielskich brak.
bravoboss

bravoboss

(248/300) 07.06.2026 13:24
@mark Gdyby ci biedni niemieccy cywili nie popierali masowo Hitlera, to alianci nie musieliby ich zabijać w wojnie. Poza tym, zanim zaczniesz rozpaczać nad losem niemieckich cywilów, zerknij na zdjęcia Warszawy po Powstaniu Warszawskim
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 07.06.2026 14:00
Morfeusz, itd - z ludzmi, którzy nie odróżniają cash-flow od zobowiązań długoterminowych nie rozmawiam, bo jaki to sens? Dla was nawet jeden prompt (zapytanie) po polsku do ChatGPT to zbyt wysokie progi intelektualne, a co dopiero porównanie ogólne finansow Pogoni, Lecha, Legii ... <B>Na was TYLKO działa tępa, prosta propaganda i to do was dywaniarz pisze swoje propagandowe rzygowiny (tak samo jak konfa, brauny i inne prawackie bydło).</B> Zyjcie sobie dalej w swojej bańce, w której jakakolwiek wiedza, fakty, obiektywizm, dystans i spojrzenie z roznych stron na dany problem jest wyzwaniem większym niz obalenie browara.
El Profesor

El Profesor

(13956/18000) 07.06.2026 14:14
@mark @bravoboss, Dodam do tej arcyciekawej dyskusji historycznej, że tuż przed agresją Hitlera na Polskę, prezydent USA ostrzegł go w liście, że sposób, w jaki potraktuje on cywilną ludność polską będzie stosowany wobec cywilów w Niemczech. Hitler zignorował ostrzeżenie, lotnictwo masowo zabijało we wrześniu '39 Polaków, co stanowiło legitymizację dla późniejszych masowych bombardowań miast niemieckich. Oczywiście późniejsze działania faszystów w Europie też miały znaczenie. Ze strony RAF była to np. zemsta za bombardowanie Coventry, Clydebank, czy Londynu.
rusnak

rusnak

(17925/18000) 07.06.2026 19:35
Jest taki mały problem. Maccabi nic nie wie o żadnej ofercie xDDDD....
mark

mark

(124595) 14.06.2026 17:56
bravoboss, Ciekawe rzeczy piszesz,to chyba normalne ze niemcy popierali niemcow,tyle ze ss i gestapo nie używało własnej ludności jako ochrone własnych wojsk,a mordercy hamaSS to robią. Czyli sumasumarum normalne ze w gazie ginęli też cywile bo popierali ,popierają mordercow hamaSS,teraz powiedz to twojemu islamiscie.Ciekawe dlaczego mnóstwo polek siedzi w gazie I daje doooooo tym islamskim mordercom..
mark

mark

(124595) 14.06.2026 18:01
Legitymizacja....haha hahaha hahahaha,bezsensowne mordowanie cywili z legitymizacja...A Izrael męczył się z hamaSSmurder family ponad 2 lata zamiast w 2 noce zrobic porzadek na wzór Alliantow..