preloader
Przejdź do głównej treści
870500469aac9d847ef2a077794e70fd3ee477

870500469aac9d847ef2a077794e70fd3ee477

Szalai: Zakochałem się w Szczecinie

- Spełniły się moje nadzieje i cieszę się, że mogłem dużo grać. Liga w Polsce jest silna, plasuje się wysoko w rankingu UEFA, a Pogoń to bardzo dobrze zorganizowany klub. Mogłem grać w piłkę w doskonałych warunkach, przed fantastycznymi kibicami i cieszę się, że udało mi się zaistnieć. Otrzymałem wiele miłości i szacunku, których brakowało mi w mojej karierze w ostatnich latach. Dlatego jestem przekonany, że latem uda mi się w końcu podpisać długoterminowy kontrakt z drużyną i zakończyć ten okres, który charakteryzował się ciągłymi wypożyczeniami - opowiada Szalai dla Nemzeti Sport.

Piłkarz w biało-granatowej koszulce z numerem 41 oraz nazwiskiem Szalai Attila stoi w dynamicznej pozie, obok znajduje się artykuł z dużym nagłówkiem w języku węgierskim, poświęcony jego wypowiedzi na temat przyszłości sportowej.

Czy klubem w którym będzie dalej prowadził swoją karierę będzie Pogoń Szczecin?

- Nie wykluczam niczego, ale decyzja nie leży tylko w moich rękach. Cieszę się, że chcą mnie zatrzymać, wyobrażam sobie też dalsze granie w Szczecinie. Opuściłem tylko dwa mecze wiosną z powodu urazu. Liga jest bardzo wyrównana, zdarzały się kolejki po których pięć czy sześć drużyn miało tyle samo punktów, a różnice między miejscami w strefie spadkowej, a premiowanymi grą w pucharach były minimalne. Oczywiście były też trudności, na przykład podróże były bardzo ciężkie. Często musieliśmy jeździć autobusem przez dziesięć, dwanaście godzin w nocy po meczu. Jednocześnie sezon dobiegł końca, a ja zakochałem się w Szczecinie, spokojnym, przyjaznym do życia mieście - mówi dalej środkowy obrońca. - W piłce nożnej nigdy nie wiadomo, co przyniesie jutro. Rozpoczęły się negocjacje, jestem ciekaw, jak potoczą się moje losy. Wierzę, że znajdzie się optymalna opcja. Oczywiście chcę grać w piłkę nożną na najwyższym możliwym poziomie, ale ważne jest również, abym czuł się dobrze. Aby naprawdę mnie chcieli, aby na mnie liczyli, aby dali mi ważną rolę. Dodatkowo ważny jest projekt, wizja przyszłości i oczywiście kwestie finansowe. Ta decyzja jest złożona. Moim celem jest kontynuowanie gry w piłkę nożną za granicą, ale z wielkim szacunkiem podchodzę do wszystkich ofert.

profil-jpg

Źródło: Nemzeti Sport Wyświetlenia: 7833

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (29)

Kibic

Kibic

(831/1200) 31.05.2026 09:12
Alex zrób wszystko aby chłopaka zatrzymać w Pogoni on nie powiedział ostatniego słowa ,myślę a nawet jestem przekonany że jak zostanie w drużynie to będzie najlepszy obrońca ligi więc jest bardzo dużo do stracenia..
darecki73

darecki73

(45936/48000) 31.05.2026 09:16
Zawodnik chce, klub chce, kibice chcą. Zatem jest duża szansa na transfer definitywny. Ale i tak potrzebujemy jeszcze jednego środkowego obrońcę skoro odchodzi Loncar
Pogoń Fan fo'Life

Pogoń Fan fo'Life

(57250/72000) 31.05.2026 09:25
Ciekawe, czy AH będzie miał dar przekonywania i $$$ w worku na Atillę? Trzymam kciuki, aby tak było, bo to jeden z lepszych stoperów w naszej ogórkowej lidze, a razem z Kera tworzą super duet.
sektor4

sektor4

(15954/18000) 31.05.2026 09:26
Witam ktos podeślę linka na mecz reprezentacji Polskii po za unie
1962

1962

(62481/72000) 31.05.2026 10:11
Ten chłopak ma zadatki na najlepszego stopera w lidze. Musi zostać w naszym klubie, bo solidna obrona to podstawa do zdobywania punktów. A przecież o to nam chodzi. Ważne, że zachłysnął się Pogonią, Szczecinem, naszym stadionem i jego atmosferą. Nawiązał fajny kontakt z kolegami z drużyny, jest opanowany, choć czasem popełnia błędy. Myślę, że jak będzie pewny pozostania w naszym klubie, to wzmocni siłę charakteru i dopiero pokaże swoją wartość
marek9636

marek9636

(107076) 31.05.2026 10:13
Zobacze podpis to uwierzę, czytałem takie pierdzieluchy nie raz. Alex mówi, że nie ma kasy, a tu trzeba z 2 miliony euro minimum Hoffenhaim położyć
1962

1962

(62481/72000) 31.05.2026 10:26
@marek9636 Jeśli Alex wydali Greenwooda, Juwarę, Ndjaye, Angielskiego i Loncara, to w sumie za nich może się uzbiera 2 bańki Jurków. Zależy jak się dogadają. Trzeba pamiętać, że skoro Hoffenhaim zdecydował się go wypożyczyć do naszego klubu, to pewnie nie jest dla nich wartością dodaną. Istnieje więc uzasadniona nadzieja, że uda się pozytywnie dopiąć ten transfer z korzyścią dla Dumy Pomorza
marek9636

marek9636

(107076) 31.05.2026 10:34
@1962 ta, ale wydali na niego 12, ktoś położy z 3 i koniec, pewnie chcą jak najwięcej. Zobaczę transfer to uwierzę, to by było już coś utrzymać takiego Szalaia
Doker

Doker

(8205/9600) 31.05.2026 10:42
Przyjmując, że prawdziwym było oświadczenie Prezesa o konieczności zredukowania budżetu o 30% to szanse na zatrzymanie Molnara są iluzoryczne. Nawet gdyby odstępne wynosiło tylko dwa miliony €uro to doliczyć do tego trzeba niemałe wynagrodzenia, jakiego oczekują sam Węgier i jego agent. Łączny koszt takiego ruchu pozwoli przecież na skaperowanie przynajmniej dwóch nienajgorszych stoperów i pewnie w tym kierunku podążają dzisiaj myśli Haditaghiego. No, chyba że te 30% było kolejnym fejkiem.
Greg Yzer

Greg Yzer

(8950/9600) 31.05.2026 10:45
Powinni sprzedać legendę do jakiejś ligi arabskiej
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 31.05.2026 11:09
Pewnie Hoffenheim nie ma na biurku wielu ofert za Atillę, w przeciwieństwe do Musy czy Mora o którego biją się kluby z całej Europy i rozchwytywanego przez pół championship Greenwooda. Wszystko jest kwestią finansów, jak szybko wypchamy, Mora, Juwarę i Greenolwooda to może zyskamy budżet na Szalaia.
andrzej123x

andrzej123x

(2166/2400) 31.05.2026 12:10
No dobra zarząd klubu pokażcie swoją sprawczość. Szalai i jeszcze jeden sponsor na już. Wystarczy już tego słodkiego pierdzenia i czas udowodnić, że macie jaja a nie wydmuszki. Czy kolejny sezon marazmu czy faktyczny rozwój.
andrzej123x

andrzej123x

(2166/2400) 31.05.2026 12:15
Sorry, jeszcze jeden stoper a nie sponsor. Chociaż nie zawadziłoby.
James

James

(42133/48000) 31.05.2026 12:29
@marek9636 Ale jakie min 2 bańki EUR? To, że Hoffenheim wyłożyło 12 baniek to ich problem. Po pół roku poszedł na wypożyczenie do Freiburgu. Atilli plusy dla nas to to, że poznał zespół, sztab, poznał ESA , jakoś w miarę wpasował się obronę. Wygląda na sympatycznego i spokojnego chłopaka. Ale jak przechodzimy do konkretów to już nie jest tak kolorowo. Tu porównanie do Miliča. pod strzałką statystyka wybić piłki - jedyna gdzie faktycznie Szalai wygląda bdb - a z piłką Atilla w porównaniu nie istnieje. Spanikowany z piłką przy nodze. Ktoś do nie rusza z pressem - Podania w bok i do bramkarza albo od razu laga. Obrońca za 2 mln EUR powinien mieć umiejętność wyjścia z pod pressingu i coś rozegrać do przodu - Progressive Passes. A w tym nasz Węgier leży i kwiczy. Lech 5 lat temu Miliča za 500k EUR. Atilla ma kontrakt z Hoffenheim do czerw 2027, tak? Goal pisał. "Zawodnik do tej pory reprezentował barwy tureckiej Kasimpasy, do której był wypożyczony z Hoffenheim. Tam obrońca może liczyć na wynagrodzenie na poziomie 1,2 miliona euro netto rocznie. Natomiast przez najbliższe pół roku 200 tysięcy euro z pensji piłkarza regulować będzie przedstawiciel PKO BP Ekstraklasy." To tu trzeba położyć oferę do Hoffenheim na wypożyczenie na rok do czerw 27 za 1M EUR płatne w ratach albo miesięcznie. A z zakochanym Atillą zejść z pensją na 200tys EUR za rok + premie za minuty jak z Benjim + jeśłi zagra 75% meczów w sezonie co najmniej 75 min to automatyczne przedłużenie na definitywny kontrakt na kolejne 2 lata. https://i.postimg.cc/8ky5gSTK/IMG-20260531-115541.jpg
James

James

(42133/48000) 31.05.2026 12:48
☝️ z tym wypożyczeniem to nasz Ziemowit powinien wiedzieć jak to procesować. W Jadze 2 lata tak jechali. Powinien znać tajniki rozmów jak to należy przeprowadzić i doradzić.
andrzej123x

andrzej123x

(2166/2400) 31.05.2026 13:00
To, że potrzebny oprócz stopera jest również napastnik to chyba wszyscy się zgodzą. A może warto rozważyć pomysł wypożyczenia z Parmy Adriana Benedyczaka. Ostatnio był wypożyczony do tureckiej Kasimpasy. Strzelił w 14 meczach 10 bramek. Wraca z wypożyczenia do Włoch. Jak dalej się nie będzie łapał w Parmie to czemu nie. Oczywiście jeżeli Pogoń podoła finansowo. A jak nie to pozostaje jak Legia, szukać w 3 Bundeslidze.
mark

mark

(124595) 31.05.2026 13:12
Przypomne ze wszyscy albo prawie wszyscy pilkarzyki ktorzy biegali dla Pogoni byli zakochani w Szczecinie..Miłość piłkarzyków do miast w których grali,graja jest generalnie wielka..! Ja natomiast kocham gadki piłkarzyków, są takie mile i przekonywujące.????
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 31.05.2026 13:19
Jeden z nielicznych, który nie zawiódł. Oby tylko został na następny sezon.
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 31.05.2026 14:05
Mając tego chłopaka od początku i z lepszym bramkarzem możemy myślać o ugraniu czegoś w nst sezonie Bez niego czy ja wiem prawdopodobnie będą ciężary z tyłu Trzeba zrobić wszystko żeby został
marek9636

marek9636

(107076) 31.05.2026 14:17
@James wymyśli sobie jakiś Ferencvaros, że go chce i możemy sie zawijać, bo trzeba stadion utrzymać
TritumX

TritumX

(21093/24000) 31.05.2026 14:24
Ja bym chcial zeby zostal. Nikt nie twierdzi ze zagral idealny sezon ale nie w tym rzecz. a) na nasz obecny poziom to jest i tak bardzo duze wzmocnienie b) koszt alternatywny czyli koszt sportowy nie podpisania Szalai na czas i proba zastapienia go kims innym Jutro jest 1 czerwca, jednego Mariana zrekrutowanego przez Keslera juz przerabialismy.
James

James

(42133/48000) 31.05.2026 14:59
Sportowo zaprezentował się niemal kopiuj wklej jak Arkadiusz Jędrych GKS - Jędrych 34 letni, Atilla 28 lat. No Jędrych dołożył 6 bramek w całym sezonie. Jędrycha wartość wg. TT to 200k EUR Też bym chciał, żeby budować na takich Jędrychach u nas obronę. W tym aspekcie na tak. Pisałem kiedyś o tym. Ale nie za 2 mln EUR bez przesady. https://i.postimg.cc/hvn8NZdG/IMG-20260531-115603.jpg
TritumX

TritumX

(21093/24000) 31.05.2026 15:25
@James To statystyczna prawda, co piszesz, natomiast w moim odczuciu surowa analiza statystyczna to nie jest kompletny sposób porównywania zawodników na podobnych pozycjach. Są kwestie jak styl gry i taktyka zespołu, jakość partnerów na boisku, kontekst strefowy i stwarzane zagrożenie, profil fizyczny i konkretne, dominujace gre zadania defensywne, strategia wyjścia spod pressingu kreślona przez sztab, czy nawet efekt samego wyniku i inne. Wszystkie te czynniki aktywnie kształtują profil statystyczny zawodnika i często dają mylny obraz. Jak dla mnie to np. takich obrońców jak w Ekstraklasie to powinno się porównywać wyłącznie poprzez pryzmat wskaźników relatywnych, czyli np. odsetek udanych pojedynków, skuteczność pressingu, wskaźniki odbiorów dostosowane do czasu posiadania piłki przez drużynę, czy nawet analizę wideo, bo same dane nie grają, tylko w zasadzie opisują to, w jakim środowisku funkcjonuje dany zawodnik, a to czesto pozostawia wiele do zyczenia.
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 31.05.2026 16:02
Szalai ma do wyciągnięcia 1.2 mln euro mjnus niemieckie podatki za rok hmm bycia w klubie. Hoffenheim tak czy inaczej straci na nim, ale coś muszą za niego wziąć, a Pogoń musi wyłożyć taką kasę by mu przez 3 lata opłacało się tu zostać. Płaciliśmy mu 200 tys za pół roku, czyli wychodzi 400 tys rocznie. Więc za trzy lata wychodzi na zero finansowo. Wniosek jest dość prosty musiałby po pierwsze dostać sporo za sam podpis , po drugie zarabiać więcej. I o to pewnie są negocjacje. Jeśli dostanie 600 tys rocznie plus powiedzny 200 tys za sam podpis. To za 3 lata gry w Pogoni dostanie więcej i będzie miał jakieś tam szanse odbicia się do lepszej drużyny. Bo będzie grał na co w Niemczech nie ma szans. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe finansowe niuanse. Minimum 2 miliony euro trzeba mieć w budżecie by go zakontraktować . A samo Hoffenheim też pewnie coś za niego zawoła, może niekoniecznie 2 mln ale może milion np. Coś zarobią i coś tam zaoszczędzą na jego pensji. Bo kwota wyceny tego zawodnika jest zdecydowanie przeszacowana. Bundesliga zweryfikowała go negatywnie. W Turcji po ostatnich występach nie ma co liczyć na topowe kluby, a na Węgrzech płacą mniej niż w Polsce. Jego pozostanie w Pogoni zwłascza po pozbyciu się ananasów wydaje się realne, a czy opłacalne? Można dyskutować. Gdyby był Polakiem to na tym forum by go nikt nie chciał. Mimo, że to fajny , inteligentny i sympatyczny gość.
marek9636

marek9636

(107076) 31.05.2026 16:29
@James pytanie które należy postawić to potencjał, na ile on jeszcze ma rezerwy do pokazania swoich umiejętności. Czy jak np. dostanie obok siebie bardzo dobrego ŚO, może lepszego bramkarza to czy nie zwiększy się tym samym jego pewność siebie, przez co będzie w stanie pokazać jeszcze więcej ze swojego warsztatu. Jeszcze trzeba pamiętać, że 2 poprzednie sezony on w ogóle nie grał. To jest pierwszy jego sezon, po dwóch latach przerwy, gdzie był rezerwowym, który nie podnosił się z ławki.
19DDD48

19DDD48

(235334) 31.05.2026 17:09
Tutaj mimo wszystko dużo będzie zależało od zawodnika. On będąc u Nas na wypozyczeniu dostawal tylko małą część tego co tak na prawdę zarabia. Resztę opłacał jego macierzysty Klub. Teraz jak będzie miał zejść z pensji kilkukrotnie to wątpię czy będzie aż tak skóry do pozostania u Nas. A Habciu go nie ozloci bo mimo wszystko nie jest aż w takiej formie żeby płacić mu Bóg wie ile. Do Zecha z najlepszych lat mu dużo brakuje. Z drugiej strony jeśli udałoby mu się wrócić do formy to byłaby szansa na to że i Zecha przebije, pewnie też zarobić by się dało. Ale przez to że jest tyle tych warunków oceniam na 30% że zostanie.
bravoboss

bravoboss

(248/300) 31.05.2026 23:07
Atilla to sympatyczny chłopak. Ale taka deklaracja to coś w stylu odpowiedzi jakiejś Sanah na pytanie jak ocenia swój koncert w Wypizdowie Małym na dożynkach "Świetnie się bawiłam. zostałam miło przyjęta. Tu jest pięknie i na pewno jeśli będę miała okazję to odwiedzę jeszcze kiedyś Wypizdów Mały." Oczywiście fajnie gdyby został ale wydaje mi sie że szanse sa małe bo pewnie Hoffenheim będzie chciało odzyskać sporą część z tego co w niego zainwestowało. A u nas bida w sejfie.
Matul

Matul

(4442/4800) 01.06.2026 08:50
Jak mamy na niego wydawać dużo więcej niż bańkę Euro i jakąś duża pensje to wolałbym, żeby klub spróbował sprowadzić do nas Mosóra z Rakowa, bo wydaje mi się, że gdzieś koło miliona za niego by się zakręciło
Bosayerba

Bosayerba

(727/800) 01.06.2026 09:49
Niech w końcu ci duirni komentatorzy z plusa nauczą się w końcu poprawnie wymawiać jego nazwisko. To nie: "Szoloj" tylko "Salaj"