preloader
Przejdź do głównej treści
870500201927fe1caae2e8c3826494df231786

870500201927fe1caae2e8c3826494df231786

Tak nisko nie byliśmy od lat

Przed rozpoczęciem aktualnie rozgrywanej kolejki PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin zajmowała 14. miejsce w ligowej stawce. Aby przypomnieć sobie kiedy ostatni raz byliśmy tak nisko, cofnąć się trzeba aż o osiem lat. To też nie jest jednak w pełni miarodajne porównanie, bo liga wtedy dzielona była na pół i rozgrywano następnie spotkania w ramach grupy spadkowej i mistrzowskiej. To był sezon w którym drużynę znajdującą się w tragicznym położeniu przejmował Kosta Runjaic.

Kolejny tak słaby sezon i tak niskie miejsce Pogoni to debiutancki sezon 2012/2013. Portowcy w lidze składającej się z 16. drużyn zajmowali trzynastą pozycję.

MIEJSCA POGONI PO 27. KOLEJCE OD AWANSU DO ESA

2025/2026 - 14. miejsce
2024/2025 - 4. miejsce
2023/2024 - 6. miejsce
2022/2023 - 4. miejsce
2021/2022 - 1. miejsce
2020/2021 - 3. miejsce
2019/2020 - 6. miejsce
2018/2019 - 5. miejsce
2017/2018 - 15. miejsce
2016/2017 - 10. miejsce
2015/2016 - 4. miejsce
2014/2015 - 9. miejsce
2013/2014 - 5. miejsce
2012/2013 - 13. miejsce

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 4607

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (53)

trampkarski_talent

trampkarski_talent

(134/200) 12.04.2026 08:42
Degrengolada klubu pod względem sportowym
murin77

murin77

(17836/18000) 12.04.2026 08:43
Panowie jest dobra okazja aby poprawić budżet domowy u buka. Od meczu z Lechią całkiem fajnie mi się to udaje. Trzeba szukać pozytywów w tym szambie jakie nam fundują nasi ulubieńcy. Razem po nieśmiertelność ????????
pawel

pawel

(64049/72000) 12.04.2026 08:43
Z takim kims jak AH za sterami klubu nie moglo byc inaczej... Fatalne letnie okienko, pelne oszczednosci i tandety a pozniej takie samo zima
marek9636

marek9636

(107057) 12.04.2026 08:46
Czyli bywało gorzej, luzik
19DDD48

19DDD48

(235334) 12.04.2026 08:52
Amatorka... inaczej tego nie można nazwać.
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 12.04.2026 08:55
Emocje większe niż w walce o MP. Wiele zmiennych ale konsekwencje w przypadku porażki zgoła gorsze. Zakładam , że nie spadniemy ale rozum podpowiada co innego . Założyłem przegraną z legią , lechem , jagą - z puiastem remis. Niestety remis w tej sytuacji w tabeli nie wiele daje choć każdy punkt cenny. Jaka ta legia jest cienka ,na szczęście podała nam nam tlen po wygranej Widzewa a my wychodzimy na nich przerażeni i bez pomysłu bo legia Papszuna przyjechała i , że to już inna legia. Żadna inna nadal cienka i zachowawcza. Co z nami nie tak?
alex

alex

(48588/72000) 12.04.2026 09:07
PO NIEŚMIERTELNOŚĆ!
krokodylbambi

krokodylbambi

(27174/36000) 12.04.2026 09:42
mieli mnostwo czasu w zime zeby sie wzmocnic to zamiast tego wciskali farmazony o helebrandzie, wzieli dziczka ktory nie moze grac i 2 napastnikow ktorzy nie nadaja sie na 3 lige
1962

1962

(62490/72000) 12.04.2026 09:46
Coraz poważniej rozmyślam o co chodziło Alexowi wykupując nasz klub za grube miliony, jednocześnie spłacając zadłużenia w ogromnej kwocie, wydając sporo pieniędzy na transfery z bajecznymi wynagrodzeniami dla zatrudnionych piłkarzy. Czy to jest na poważnie, czy tylko czyszczenie swoich brudów z całego świata. Każdy poważny biznesmen robi biznesplan zanim wyda swoje pieniądze, a tutaj, ani ładu, ani składu. To się kupy nie trzyma. Prowadząc własną firmę doprowadzać ją celowo do ruiny? no k..., coś tu nie tak
tukaniero

tukaniero

(17231/18000) 12.04.2026 09:49
Wczoraj słoiki chciały psim swędem zdobyć trzy punkty a tu kicha brawo Zabrze ps.dziady uczyć się waleczności
murin77

murin77

(17836/18000) 12.04.2026 09:52
1962 Chyba nie patrz Dobrzycki i Widzew. Tylko tam o niebo wartościowsze wydaje się transfery ale też coś nie trybi. Męczarnia u siebie z Bruk-bet i dopiero w końcówce meczu i to jeszcze w przewadze uratowali mecz.
mirum

mirum

(1293/1600) 12.04.2026 10:05
Gdzie ci co tak zachwycali sie tymi magikami, bajerantami ,pseudu fachowcami z zagranicy ?Opluwaliscie Mroczka. Zrobil wiele bledow, ale nie doprowadzil do tego co sie dzieje teraz. Mial Pogon w sercu. Dobrze przewidzial, ze ci goscie zniszcza Pogon....
ALI

ALI

(25077/36000) 12.04.2026 10:08
Panie Danielu lekko nierzetelny artykuł, gdyż mamy do rozegrania jeszcze jedno spotkanie i w tak wyrównanej tabeli możemy być jutro nawet na 9 miejscu. Bardziej obiektywne byłoby wrzucenie go znając wynik jutrzejszego meczu. Drobne wyjaśnienie, komentarzem tym w żaden sposób nie zamierzam bronić tego, co dzieje się obecnie w naszym klubie, a że dzieje się źle widzą chyba wszyscy.
pawel

pawel

(64049/72000) 12.04.2026 10:15
Komu Ty mroczna palo sprzedales nasz klub... Oddales go w rece grabaza, ktory w kilka miesiecy zdeptal wszystko co funkcjonowalo pod wzgledem pilkarskim i ciagnie nas po raz kolejny w dol..
1969

1969

(37259/48000) 12.04.2026 10:16
Dla mnie sprawa jest jasna. Jeśli nie wygramy w Gliwicach, to stempel pod spadkiem. A że nie potrafimy grać pod presją, grająć o coś, gdzie co najwyżej można nie zdobyć trofeum, tym bardziej obsrywamy zbroję grając o wszystko, z perspektywą spadku. Po tym co pokazali z Ległą, w zasadzie tylko cud nas uchroni od katastrofy. Bo ani zgraja nieudaczników, ani tym bardziej duński niewypał nie wymyślą już prochu. Ciekawe tylko kto ostatni zgasi światło. Proponuję kapitana, który przyszedł zdobyć wazon, a zostawi nas z rozbitym szkłem.
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 12.04.2026 10:22
@murin77 ale zauważ za Mroczka , na początku jego szefowania było podobnie , drżenie o utrzymanie i zapewnienie go sobie pod koniec ligi. Przecież po to Daniel wrzucił statystyki żeby zobaczyć , że owszem jest źle ale za początków Mroczka było równie źle. Wszyscy pamiętamy jak Pampuś ratował nam ligę . To za czyich rządów to było? Historia zatoczyłą koło, jeszcze nie spadliśmy choć szorujemy po dnie. Może się uda tak jak udało sie Mroczkowi. Różnica poega na tym , że Mroczek natrzepał długów aby juz nie być na dnie a jest szansaz Persem , że za dwa lata również znajdziemy się w czubie ale bez długów , bo tak działa Pers. Oczywiście jeśli obronimy ligę a wszystko jest w naszych rękach , nie musimy liczyć na szczęśliwy zbieg okoliczności i matematyczne szanse
mark

mark

(124595) 12.04.2026 10:34
Przyszedł Grosicki do Szczecina i zaczęło się dojenie Pogoni I powolne ale stabilne obsuwanie się sportowe w przepasc. A gwoździem do trumny jest islamo-obce budowanie siły Pogoni..Mamy zespół ktorego nawet nie idzie nazwać to nasza Pogon Szczecin,to co powstało to jakieś obce mi Zwyrodnienie.
canal-ream-slush

canal-ream-slush

(2617/2800) 12.04.2026 11:09
Różnica jest taka, że wtedy był Kosta, a teraz jest Acosta
marek9636

marek9636

(107057) 12.04.2026 11:12
Naprawdę jak wszyscy nie widzicie tego, że każdy klub, który przeszedł przebudowę składu balansuje na linii spadku i nie bierzecie tego pod uwagę to nic wam nie pomoże. Sami tu dokładnie rok temu pisaliście, żeby wszystkich wyrzucić. A niektórzy chcieli jeszcze wywalić Brzozowskiego, Grosickiego i jeszcze kilka osób. Piszecie o jakimś zniszczeniu klubu, to tak jak byście zatrudnili firmę remontową do waszego domu, weszlibyście w połowie i powiedzielibyście, że wam zniszczyli cały dom. Rok temu były pomalowane ściany i panele, a dziś są gołe ściany, farba stoi na środku i kable wystają. Nie ma tak, że przebudowujesz klub i dalej jesteś top 4 w kraju. Najlepsze jest to, że jakby zostawili skład z poprzedniego sezonu i by zajmowali teraz miejsce w środku to też by było gadanie, że oszukał, bo trzyma tych przegrywów z zeszłego sezonu, a miała być gra o tytuły.
ZaWa

ZaWa

(14645/18000) 12.04.2026 11:14
Alex to prawdziwy naiwniak, dał sobie wejść na głowę rodzince grochów, wcisnąć tonę szrotu od agentów typu Mowlik, kessler mu ciągle nawija bajere i nic z tego nie wynika, tylko piękne krasomówstwo. Co gorsza te osoby są wysoko w hierarchii klubu doprowadzając nas w otchłań 1 ligi. U normalnego pracodawcy takie osoby dostały by kopa w dupę, że huk jebniecia było by słychać w Rzeszowie. Nie wiem jaki był cel Haditaghiego, może chciał utopić trochę kasy, ale wydając tyle siana można było lepiej to wszystko ułożyć, bo chłop pewnie umie w biznesy.
JANUSZ

JANUSZ

(14323/18000) 12.04.2026 11:17
Więcej zagranniczaków a skończymy na dole. Już się cieszę na mecz z LECHEM Czaplinek.
murin77

murin77

(17836/18000) 12.04.2026 11:19
Landsberg Chyba odpowiedzi nie do mnie ????
canal-ream-slush

canal-ream-slush

(2617/2800) 12.04.2026 11:21
Swoją drogą to będzie idealne zwieńczenie historii Kamila Grosickiego w Pogoni: brak mistrzostwa, dwa przegrane finały PP i na koniec spadek z ligi.
murin77

murin77

(17836/18000) 12.04.2026 11:26
marek9636 Mało trafne porównanie z tym remontem. Tu jest dramat bo jak spadniemy to długo możemy nie wrócić, a samo budowanie czy odbudowanie Pogoni to strzelanie na ślepo. A remont no cóż zawsze mogę wziąć inną ekipę i powoli sobie remontować ale mieszkam tam gdzie mieszkam i nadal to mieszkanie jest w tym samym miejscu a Pogoń w przyszłym sezonie niestety nie będzie w tym samym miejscu i długo może nie wrócić w to miejsce w którym jest dzisiaj.
darecki73

darecki73

(45955/48000) 12.04.2026 11:32
Obawiam się, że może być jeszcze gorzej. Patrząc na terminarz i to jak beznadziejnie gramy i że nie mamy drużyny, to martwię się o nasze utrzymanie.
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 12.04.2026 11:35
@murin77 oczywiście , błąd , miłego weekendu
WielkiPiotr

WielkiPiotr

(38926/48000) 12.04.2026 11:41
I nie widać nawet światełka w tunelu.
marek9636

marek9636

(107057) 12.04.2026 12:15
@murin77 oczywiście, że strzelanie na ślepo, bo jak robisz przebudowe bez scoutingu, na szybko w kilku miesięcy, to tak to wygląda. Żeby Pogoń poszła do góry musi sie pojawić plan, co chcemy grać, jakich piłkarzy szukamy i jak mamy generalnie wyglądać w grze. A to jest praktycznie niemożliwe bez scoutingu.
marek9636

marek9636

(107057) 12.04.2026 12:37
I to nie jest obrona kogokolwiek tylko fakty. Podjąłeś decyzje, że przebudowujesz klub na szybko, wywracasz wszystko do góry nogami, no to spadasz z 4 miejsca i bronisz sie przed spadkiem. Porównajcie sobie jacy ludzie pracowali rok temu o tej porze, a jacy pracują teraz po roku, jak wielu piłkarzy sie zmieniło. Jak wiele struktur przebudowano. Nie ma cudów, żeby coś osiągnąć w takich warunkach i tyle. Nie rozumiem czemu to ciągle tak wielu dziwi.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 12.04.2026 12:39
@marek9636 - porownanie z remontem absurdalne, bo: 1) alex sam mowil, ze remont skonczony i mamy teraz najgłębszy skład ścian od lat 2) nawet jak robisz remont, a musisz mieszkać w srodku tego mieszkania, to nie doprowadzasz do tego aby sie cała chałupa zawaliła (spadek) 3) w pilce noznej (sport profesj.) taki "remont" trwa non stop, inaczej bysmy mieli ten sam skład na 10 lat, tego samego trenera, ta sama taktyke, itd 4) bzudra ze jak jest nowy wlasciciel i duza zmiana w składzie to zawsze druzyna jest na dole w tabeli, skad Ty to wyciagnales? jakies cherry-pick staty znow z tzw D. ? :) 5) jak robisz remont to wymieniasz stare tapety, zlew i kafelki NA LEPSZE a nie na jakis złom, a do tego bierzesz stary smierdzacy fotel i dajesz mu 2 mln euro myslac, ze bedzie z tego nowa super sofa na lata :P
raul

raul

(3184/3200) 12.04.2026 12:53
Ja bym Juwarze, Greenwoodowi i innym powiedzial wprost, spadniecie to gracie w 1 lidze. Nikt Was nie sprzeda, wszyscy o Was zapomną.
marek9636

marek9636

(107057) 12.04.2026 12:54
@fiwite1310@arugy.com 3) oczywiście ale nie na taką skalę i jest rozłożony na więcej okienek 1) jaki remont skończony, zaraz 7 piłkarzom kończą się kontrakty. 2) Jak przegniesz i zrobiłeś za dużo zmian to spadasz 4) Moje staty i analizy zawsze biorą się z obserwacji wielu klubów europejskich i jaką drogę przeszli, ja nie wymyślam, że długów jest 20 milionów zł, kiedy nawet nie wiem gdzie znaleźć sprawozdanie finansowe ;) 5) Nie ważne ile dajesz, Widzew wydał 10 razy więcej niż my i jest w jeszcze gorszym miejscu, bo przeprowadził jeszcze większą rewolucje niż my i to kilkukrotną.
Cezar

Cezar

(11371/12000) 12.04.2026 13:10
Dla nich sp
Cezar

Cezar

(11371/12000) 12.04.2026 13:11
..aść z ligi nie jest niczym nowym. #Edycja
Czad

Czad

(16315/18000) 12.04.2026 13:14
Do znudzenia powtarzam - dopóki stadion pęka w szwach, nie ma akcji z trybun a młyn udaje czy to za mroczka czy to za persa, że jest super to będziemy jeszcze niżej. Bo po co zmieniać coś na co jest taki popyt? Tak więc drodzy kibice, zanim zaczniecie płakać "czemuż ach czemuż" to zacznijcie od siebie. Bez waszej reakcji nikt nawet nie kiwnie palcem by zmienić tę patologiczną sytuację a wy będziecie dymani czy to przez cwaniaka ze wsi pod Szczecinem czy handlarza dywanów z kraju gdzie częściej padają bomby niż deszcz.
Cezar

Cezar

(11371/12000) 12.04.2026 13:24
Do nich to nie dotrze, @Czad , bo mają głęboko wryty pacierz "czy wygrywasz, czy nie" i na mecze przyjeżdżają nawet z Gorzowa. Bez obrazy:)
Cezar

Cezar

(11371/12000) 12.04.2026 13:35
Gdynia wygrywa w meczu przyjaźni, spójrzmy na tabelę.
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 12.04.2026 13:41
A co mam jeździć na Lecha skoro jestem ze Szczecina a lubię extraklasę? Jak spadną do 1 ligi to nie będę jeździł bo nie interesują mnie niższe ligi . W Gorzowie mam Stilon w 4 lidze i Wartę w 3 lidze . Dla mnie 1 czy 4 liga nie ma różnicy , liczy się walka o MP i medale na najwyższym szczeblu. Reszta mnie nie kręci.
TritumX

TritumX

(21101/24000) 12.04.2026 14:03
https://i.postimg.cc/HLFKqcNN/BB2.jpg
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 12.04.2026 14:20
Remis Arki, wg 90minut przeskakuje nas w tabeli: http://www.90minut.pl/liga/1/liga14072.html <b>Nie ma to teraz znaczenia, czy jesteśmy na 15 czy 16 miejscu, poza psychologicznym ... </b>
Pablo

Pablo

(44681/48000) 12.04.2026 14:32
Trzeba liczyc na charakter drużyny... tylko kogo mamy charakternego a kogo zwykłego wyrobnika, który przyszedł tu kopać za pieniądze... Ława, Ulvestad, może Grosik, reszta zagra w zależności którą nogą wstała z łóżka. Nadzieja umiera ostatnia
murin77

murin77

(17836/18000) 12.04.2026 14:34
darecki73 Od dłuższego czasu o tym piszę, że lecimy wystarczy zdroworosądkowa analiza naszego terminarzu. A z tym co pokazujemy jako drużyna na boisku to jest żenada. Łatwe mecze to już były w których potraciliśmy punkty.
raul

raul

(3184/3200) 12.04.2026 14:54
Pablo - Grosik jakby ne pił to może coś by grał.
Najdłuższy

Najdłuższy

(681/800) 12.04.2026 15:17
Kiedyś pisałem, że jeszcze zatęsknimy za Mroczkiem i Gustafssonem. Trochę było przekory z mojej strony ale wychodzi, że miałem rację.
pawel

pawel

(64049/72000) 12.04.2026 15:21
@marek9636 Nie szukaj usprawiedliwien w jakiejs wydumanej zasadzie, ze orzebudowa zawsze rodzi sie w bolach bo to mzonka. Jesli robisz ja z glowa i profesjonalizmem staje sie ewolucja a nie bezmozgowa i sprowadzaca donikad rewolucja.. AH mial wystarczajaco duzo czasu zeby stworzyc warunki to do budowy dobrej druzyny. Nie zrobil tego. Co wiecej zniszczyl wszystko co dzialalo a zastapil to taniocha, tandeta i pustymi obietnicami. Wystarczylo 2,3 konretne transfery a nie 15 niewypalow. Nie na usprawiedliwien dla takiej fuszerki. Kavala 2.0...
mirum

mirum

(1293/1600) 12.04.2026 16:19
Przyjechal gosc niby z Kanady pobyl pare dni w Polsce i zaczal sie wymadrzac, pouczac, strofowac itd. Zadarł z sedziami, z pzpn. , dzialaczami innych klubow, dziennikarzami itp.. No i efekt wiadomy. Po co komu Pogon w ekstraklasie ? Sedziom daleko dojechac, wysluchiwac madrosci zlotoustego ....
marek9636

marek9636

(107057) 12.04.2026 17:12
@pawel jakby były 2-3 konkretne transfery do tego co istniało, to wynik byłby lepszy. Tylko wtedy każdy by sie pruł w lato, że to za mało, nie tak itd. Wszyscy są madrzy po szkodzie.
Piotr Chen

Piotr Chen

(4881/6400) 12.04.2026 17:56
Miałem sen. Widziałem wielką czarną doopę z z niej wystające nogi i rękę z opaską kapitana. Zły sen.
TUR49

TUR49

(912/1200) 12.04.2026 18:02
Czy już pogodziliście się, że Nasza Pogoń w przyszłym sezonie zagra w I lidze? Pytanie jest jak długo będziemy walczyć o powrót?
Pablo

Pablo

(44681/48000) 12.04.2026 19:35
Łukasiak i Wędrychowski jak widać na przeprowadzce zyskali. GKS Katowice teraz gra świetnie, az się chce oglądać ich futbol. Niby to nie trudna gra ale jak widać dla naszych wyprowadzenie pilki spod własnej bramki czy podania do przodu to trudna, nieosiągalna sztuka. TT za to wszystko odpowiada
mark

mark

(124595) 12.04.2026 19:56
Aktualnie Pogon gra najgorsza pilke w lidze,poprostu nic nie gra!Nic w szatni nie sztymuje,od trenera aż do kapitana.Jak z Piastem nie będzie cudu to polecieliśmy. Ciekawe jak Dziczek zagra?
Glenmore123

Glenmore123

(496/600) 12.04.2026 19:57
Pod względem finansowym (choć też nie wiemy wszystkiego) Alexowi idzie bez zarzutów. Natomiast sportowo to jest absolutna porażka. Jesteśmy w strefie spadkowej przed jutrzejszym meczem ale plus ze rywale nasi do utrzymania prócz widzewa nie wygrali tak więc jutro spinamy d i prosimy by dziczek może jakiegoś przypadkowego swojaka zapakował albo chociaż karnego zrobił. Nie ale tak na poważnie to jutro nie ma bata- 3pkt tylko i wyłącznie. Nieważne jak może być po totalnej srace thomasbergowej i 1-0. Jutro gramy o naszą przyszłość w tej lidze. Jeśli wygramy to trochę spokoju więcej przed pyrami. Jeśli przegramy to strach myśleć ile gówna w portkach będzie.
tukaniero

tukaniero

(17231/18000) 13.04.2026 11:04
do mark sadze ze Dziczek nie zagra w dzisiejszym meczu konflikt interesow