preloader
Przejdź do głównej treści
870500b73f0c839baf6fbb46d4cc48b6df117f

870500b73f0c839baf6fbb46d4cc48b6df117f

Thomasberg: Ten mecz zamyka pewien rozdział

Thomas Thomasberg, trener Pogoni Szczecin:

- Oczywiście to świetne uczucie. Zapewniliśmy sobie Ekstraklasę na kolejny sezon. W tym sezonie, gdy wygrywaliśmy, to ciągle, po każdym kolejnym meczu nie byliśmy pewni utrzymania. To zwycięstwo wreszcie nam je daje. Jak mówiłem wiele razy – ta liga jest szalona. Potrzeba wielu punktów, aby się utrzymać. Jestem szczęśliwy, że wreszcie osiągnęliśmy ten cel. To wygrana dla nas, dla drużyny, ale przede wszystkim dla naszych wspaniałych kibiców, którzy licznie nas tu dzisiaj wspierali.

Oczywiście nie przychodziłem tu po to, by walczyć o utrzymanie. Przychodziłem tu walczyć o coś więcej. Ten mecz zamyka pewien rozdział. Oczywiście przed nami jeszcze jeden mecz, który będziemy chcieli wygrać dla naszych kibiców. Od teraz zaczynamy rozdział walki o coś więcej, a nie tylko o pozostanie w lidze. W Danii, gdy byłem piłkarzem i potem trenerem, zdobyłem trzy brązowe i trzy srebrne medale. Wygrywałem też Puchar Danii. Pogoń nie zdobyła w swojej historii nigdy żadnego trofeum. Ja chciałbym je Pogoni dać. Nie tylko chodzi w tym o moje ambicje, ale przede wszystkim chciałbym to zrobić dla tych kibiców, którzy wspierają nas także na wyjazdach i tak mocno interesują się Pogonią. Chciałbym, byśmy dla nich w przyszłym sezonie walczyli o coś więcej.

Jeżeli chodzi o sam mecz, to cały tydzień trenowaliśmy to, jak należy zagrać. Wiedzieliśmy, że Zagłębie będzie w niskim bloku, i że jest dobre w defensywie. Musieliśmy grać cierpliwie, nie prowokować kontr, strzelić gola, który przeważy szalę na naszą stronę. To się udało w drugiej połowie. Nie jestem zadowolony do końca z tego, jak to wyglądało w pierwszej, ale w drugiej udało się zdobyć bramkę i wygrać. Okazało się, że nasze treningi w tygodniu były skuteczne. Słowa uznania również dla naszego nowego asystenta, Patryka, który przyszedł ze swoimi nowymi pomysłami i też miał swój duży wkład w ten wynik.

profil-jpg

Źródło: Pogoń Szczecin SA Wyświetlenia: 5598

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (31)

Kalaman

Kalaman

(2474/2800) 15.05.2026 21:20
Z gks wystawiłbym kilku rezerwowych by wiedzieć czy można na nich liczyć w następnym sezonie: Peskovic - Koutris, Borges, Keramitsis, Ali - Czapliński, Biegański, Greenwood, Juwara - Agielski, Cuic Peskovic (broni w rezerwach - Cojocaru pauzuje za kartki, Kamińskiemu się kończy kontrakt) - Koutris (kończy mu się kontrakt - prawdopodobnie pożegnalny mecz), Borges (w poprzednim sezonie grał na lewym środku, kończy mu się kontrakt więc albo pożegnalny mecz albo pokaże, że warto z nim przedłużyć kontrakt), Keramitsis (młody i właśnie podpisał kontrakt więc będą na niego stawiać w nowym sezonie), Ali (jest w dobrej formie, a Waqlvist niech wyzdrowieje do końca na nowy sezon) - Czapliński (niech pokaże młody od poczatku na co go stać), Biegański (mało grał, a ostatnio dobrze sobie radzi), Greenwood (zobaczymy czy bez presji zagra jakiś dobry mecz czy odpalamy go latem), Juwara (powrót po banicji - zobaczymy czy nadal jeździec bez głowy czy przemyślał pewne sprawy) - Cuic (w dobrej formie ostatnio), Angielski (to samo co Greenwood - zobaczymy czy bez presji zagra jakiś dobry mecz czy odpalamy go latem).
oblabla4

oblabla4

(9939/12000) 15.05.2026 21:23
Ale ustawka.Zenada.Wywalic obydwie drużyny do 3 ligi.
artr2

artr2

(29953/36000) 15.05.2026 21:28
Zimą mieliśmy grać o puchary. W 33 kolejce zapewniliśmy sobie utrzymanie i teraz już będziemy grali o więcej. W ostatniej kolejce. Jakieś to wszystko mało wiarygodne.
TritumX

TritumX

(21103/24000) 15.05.2026 21:28
Trenerze, pierwsza połowa taktycznie wyglądała na poziom ligi okręgowej. Z tak słabym ekstremalnie pasywnym Zagłębiem jeszcze można tak grać, ale już widzieliśmy, co się dzieje, gdy przychodzi grac z drużynami grającymi prawdziwą piłkę – Jagiellonia czy Lechem Poznan. To jest styl co najwyzej na przepychanie średniaków i walkę o utrzymanie, ale na coś więcej jest zdecydowanie za mało. Od przyszłego sezonu takie granie będzie nie do zaakceptowania, to jest skandal jak ten zespol wyglada na boisku przez wiekszosc kazdego spotkania.
wojkow

wojkow

(24851/36000) 15.05.2026 21:32
@oblabla4 chyba w twoim chorym lbie.Imbecylu yebany.... Pewnie Alex z Tanem z wlaizka kasy tam pojechali Kmiocie bez mozgu
Atmofrag

Atmofrag

(6880/9600) 15.05.2026 21:32
ten zespół stać na więcej z odpowiednim szkoleniowcem
1969

1969

(37259/48000) 15.05.2026 21:32
Dawno nie graliśmy z takim zespołem jak dziś, który nie chciał nam zrobić krzywdy. Śmierdziało fryzjerską ustawką na remis. Dopiero Ali, chyba nie kumaty, zepsuł układ. Chociaż reakcja Alexa po babolu Borgesa chyba nie udawana. Tomas okazałeś się duńskim niewypałem, zamiast dynamitu. Ja bym Ci kolejnego sezonu nie dał. Utrzymałeś nas na megafarcie i tyle Twojego pragmatyzmu.
gregori74

gregori74

(4618/4800) 15.05.2026 21:33
Jak trener powiedzial ta liga jest na tyle szalona że wygrywajac z Gks 3 golami (wiem mało realne) przy kozystnym ukladzie wyników mozemy zalapać sie jeszcze na puchary bo Górnik jest z Pucharem Polski czyli 5-ta ekipa sie łapi na kwalifikacje
lero

lero

(74628/96000) 15.05.2026 21:34
@oblabla4 to nie ustawka, tylko pażdzież Zagłębia. Pisałem wcześniej, że Zagłębie nie będzie grało o puchary, bo nigdy nie grali o coś więcej niż środek tabeli. Takie mają DNA.
mark

mark

(124595) 15.05.2026 21:36
To nie byl normalny mecz,Pogon zagrala goooooo ale Zaglebie zagralo wielkie gooooo u siebie przed wlasna publicznoscia,widocznie cos bylo wazniejsze od wlasnego klubu i kibicow...Ale 3 pkt sa na koncie Szczecina i wszystko inne sie nie liczy! Teraz wakacje i MS ale nie dla bossow Pogoni ktorzy powinni sklekotac lepszy sklad na przyszly sezon.Achaaa wstyd dla Borgesa ze nie umial zrobic 2:0,wstyd
Desaix

Desaix

(8593/9600) 15.05.2026 21:38
Mam poważne wątpliwości, że ten mecz coś zamyka. To by popis bylejakości, totalne obniżenie IQ piłkarskiego, prymitywny i okropny pokaz piłki nożnej. Idealnie komponuje się z całokształtem dokonań Pogoni w tym sezonie.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27226/36000) 15.05.2026 21:40
za takie ustawki jakie zrobilo dzis zaglebie to powinna byc degradacja to nie jest mozliwe zeby miec 20% posiadania piłki "walczac o puchary"
on4606

on4606

(4003/4800) 15.05.2026 21:41
gregori74 co ty pier.dolisz za kocopaly ?? Masakra ????zanim cos napiszesz spojrz na tabele znawco
oblabla4

oblabla4

(9939/12000) 15.05.2026 21:43
Wojkow wsiune obciągaczu ssij palle
Anathema

Anathema

(39736/48000) 15.05.2026 21:49
Dobra panie, buduj swoją aktorska kadrę i sztab, mimo utyskiwan z naszej strony wykonałeś plan minimum, ale świadom okoliczności w jakich przejąłeś zespół z całym tym dość kulawym inwestazem zasługujesz na kolejny sezon. Oby owocniejszy w wyniki i bardziej wyrazisty styl
kibic_MKS

kibic_MKS

(82748/96000) 15.05.2026 21:57
TT jak naprawdę chcesz przejść do historii Pogoni jako zdobywca PP lub MP to porozmawiaj z AH ,żeby pozbyć się KG z listy płac ...żeby dokonać cudu w Szczecinie trzeba się go pozbyć....a za jego pensje można ściągnąć dwóch dobrych grajków.
Landsberg

Landsberg

(94008/96000) 15.05.2026 22:07
Dać mu dobry materiał i będzie dobrze, To pracuś i nas utrzymał mimo , ze nie miał kim grać , nawet gdy kapitan odmówił wsparcia ofensywy. To nie jest wybitny trener ale musi mieć wybitnych asystentów. On swoją robotę wykona ponad normę gdy dostanie graczy na miarę1 składu i to wybitnych
Anathema

Anathema

(39736/48000) 15.05.2026 22:08
@lero chciałbym by Pogoń miała takie minimalistyczne dna jak Zagłębie i zdobyła nam 2 mistrza Polski. O czymś takim możemy jeszcze pomarzyć. A sezon do zapomnienia ale tylko dla nas, kibiców. W klubie zaś maja material do przemyslen i analiz ioraz yciągnięcie wniosków
wojkow

wojkow

(24851/36000) 15.05.2026 22:17
@oblabla4 matce to powiedz chlopcze.Jest wprawiona meska qrwo
gregori74

gregori74

(4618/4800) 15.05.2026 22:35
Racja mamy 44 punkty pochrzenilo mi sie ze 45 ale inwektywy i obelgi sa conajmniej nie na miejscu mozna ludzi wyprowadzcz błedu innej formie,poprostu mialem nadzieje jeszcze na jakieś emocje a tak tylko sparing.
oblabla4

oblabla4

(9939/12000) 15.05.2026 22:36
Wojkow wszystko co najlepsze spłynęło Twojej matce po dupie jak Cię rodziła przygluupie
Cezar

Cezar

(11371/12000) 15.05.2026 22:40
Coś ostatnio w swych wypowiedziach często tuli się do kibiców, operacja wazelina? Mniemam, że to ten słynny pragmatyzm- wcisnąć ciemnotę, żeby kupili karnety . . Kończący się sezon, drużyna, jej poziom, sztab trenerski, jego decyzje, akcje prezesa- wszystko to jest żałosne. Przed Wami kolejny sezon przejściowy zwany dla zmylenia kibica grą "o coś więcej". Jakbym słyszał tzw "kapitana".
k0r

k0r

(77996/96000) 15.05.2026 22:55
To był dziwny mecz. Typu "mój paździerz jest mniejszy niż twój". No i nasz był mniejszy. Chociaż już od Jagi coś, jakby drgnęło. Strzały jakieś zaczęły się pojawiać. Tak żałosny poziom osiągnęliśmy, że z takiego banału trzeba się cieszyć. Może to faktycznie efekt nowego zaciągu asystentów? Jednak na przestrzeni sezonu weryfikacja jest negatywna, trzeba to sobie jasno powiedzieć. Wciąż gramy ujnię z grzybnią. A jedyne emocje jakie w tym sezonie nam mr. T. zapewniłeś, to walka o spadek, do przedostatniej kolejki. Czas na podsumowania jeszcze będzie. A póki co, cieszmy się tym co mamy. Czyli ligą na kolejny sezon.
waldek01

waldek01

(37858/48000) 15.05.2026 23:02
Niewiarygodnie słabe dziś Zagłębie ułatwiło nam podstawowe zadanie pozostania w Ekstraklasie . W przerwie jednak czeka nas ogrom pracy i zgrania zespołu tak by powalczyć w końcu o jakieś trofea w przyszłym sezonie . Z częscią bezproduktywnych nie rokujących dobrze zawodników trzeba by się już pożegnać , miejmy nadzieję, że Pozo, Molnar wrócą wkrótce po kontuzjach , dojdzie Dziczek , ewentualnie trzeba będzie jeszcze pozyskać paru mocnych zawodników do obrony i ataku.
El Profesor

El Profesor

(13957/18000) 15.05.2026 23:05
Kombinujecie jak koń pod górę. Nie było żadnej ustawki, paździerza, fryzjerstwa itp. Przedmeczowo Duży Skazany rozmawiał z jakimś Zagłębiakiem, który prawie wprost mówił, że oni nie chcą w tym sezonie pucharów. Podłożyli się za free, a my na szczęście skorzystaliśmy.
Pikuś

Pikuś

(8441/9600) 16.05.2026 00:32
@k0r zapomniałeś, że Thomasberg nie sam doprowadził nas do walki o utrzymanie, ale przyczynił się do tego także Kolendowicz. To tak dla przypomnienia i dla prawdy historycznej. A może gdyby nie straty punktowe za czasów Kolendowicza, to nie byłoby walki o utrzymanie, weź to pod uwagę.
Kingbruslikaratemiszcz

Kingbruslikaratemiszcz

(156560) 16.05.2026 01:21
Ten mecz wyglądał tak, jakby Zagłębie nie chciało awansować do pucharów. Nie doszukiwałbym się drugiego nielegalnego dna, ale grali bardzo zachowawczo. Wiadomo, puchary to potencjalny zysk, ale bądźmy poważni, oni wiedzą, że niewiele by ugrali a koszty są plus później problemy w lidze.
k0r

k0r

(77996/96000) 16.05.2026 07:53
@Pikuś Ileż można na tym ciągnąć? Kolendowicz słusznie wyleciał po 8 kolejce. I oczywiście on(plus Grzegorczyk) też ma wkład w obecny "sukces". Ale ja o tym w ogóle nie piszę. TT został sprowadzony po to, by to wszystko uporządkować. I nie uporządkował(choć j/w, od Jagi, minimalny progres widzę). Pogoń nie ma żadnego stylu. Żadnej powtarzalności. Gra nijak. Ja wiem, że forum działa od ściany do ściany. I po porażce jest histeria. A po zwycięstwie euforia, i nie dobra wtedy wspominać o złych rzeczach. Ale ja nie popadam w te stany. Dlatego piszę co widzę. Thomas przez ten cały czas nie postawił żadnego stempla na tej drużynie, a dostał wzmocnienia. Ze zbieraniną kaszTana na sukcesy liczyć nie było co, ale schematy jakieś wypracować już owszem.
exKaliny

exKaliny

(9137/9600) 16.05.2026 08:52
Ciekawie będzie oglądać kolejny mecz Pogoni z Lubinem. Sport, powiadacie...
andrzej123x

andrzej123x

(2166/2400) 16.05.2026 09:52
Wydaje mi się, że mecz z GKS powinien być być swego rodzaju meczem prawdy co dla niektórych piłkarzy Pogoni. W końcu mogą zagrać na luzie psychicznym a więc łatwiej bez stresu można pokazać swoje prawdziwe możliwości piłkarskie. GKS to sensownie budowana drużyna od kilki sezonów, Ten sam trener od 6 lat. Stabilny skład - 2-3 transfery na sezon. Na tle GKS zobaczymy gdzie na dzień dzisiejszy jest Pogoń i co ten skład może osiągnąć w przyszłym sezonie. GKS na pewno nie odpuści bo realnie walczy o puchary, czyli o to o co Pogoń powinna walczyć w przyszłym sezonie (przynajmniej teoretycznie).
Pikuś

Pikuś

(8441/9600) 16.05.2026 13:12
@k0r co do braku stylu, którego TT nie wypracował z drużyną, to zgadzam się z tobą. Jednak użyłeś stwierdzenia: ,,jedyne emocje jakie w tym sezonie nam mr. T. zapewnił, to walka o spadek, do przedostatniej kolejki..” To nie jest do końca prawda,, ponieważ do obecnego p stanu przyczynił się także Kolendowicz. Może punkty stracone za Kolendowicza dzisiaj dawałyby nam puchary.