preloader
Przejdź do głównej treści
8705004e7a5f94d26461c0fc7db20596c7866d

8705004e7a5f94d26461c0fc7db20596c7866d

Trudne zadanie przed Thomasbergiem

W meczu z Legią o defensywie stanowili Leo Borges, Benjamin Mendy, Dimitrios Keramitsis i Danijel Loncar. Wypadło słabo, bo Pogoń straciła dwie bramki, a do tego z tej czwórki wypada dwóch graczy - Mendy przez uraz i Keramirsis przez kartki. Poza zespołem będzie też rezerwowy ostatnio Leonardo Koutris, bo też musi pauzować za nadmierną ilość żółtych kartek.

Poza kadrą w ostatnim spotkaniu byli Linus Wahlqvist i Hussein Ali, czyli nominalni prawi obrońcy. Występ pierwszego jest wykluczony, przechodzi długotrwałą rehabilitację, a drugi nabawił się urazu przed spotkaniem z Legią i w tygodniu pracował tylko indywidualnie. Przy jego nazwisku jest wciąż spory znak zapytania.

Na środek obrony do gry wrócić powinien Attila Szalai, który w ostatnich dniach trenował już w pełnym zakresie z drużyną i jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, to powinien znaleźć się w wyjściowej jedenastce.

Trener Thomasberg będzie miał jednak i tak spory problem z zestawieniem linii obrony. Jeśli do gry nie wróci Hussein Ali, to kto może zagrać na prawej stronie obrony? W przeszłości lukę tam zdarzało się wypełniać Fredrikowi Ulvestadowi, ale przesunięcie go to kolejna dziura do łatania w środku pola.

Zadanie przed trenerem nie jest łatwe. Jak Wy dziś zestawilibyście defensywę Portowców na mecz w Gliwicach?

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 5297

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (16)

pawel

pawel

(64049/72000) 11.04.2026 09:04
Zadanie mial nielatwe od samego poczatku. Odklejony Szefu. Transfery trzeciego sortu. Teraz musi ratowac resztki renomy ale robi to nad wyrsaz nieudolnie.. Jesli Ali Baba nie gra to Smolinski na prawej. Poza tym to i tak bez wieksze go znaczenia z taka gra..
mark

mark

(124595) 11.04.2026 09:04
Jako że Grosicki z przodu to karabin beż naboj to niech wzmocni obronę.Na starość zmiana pozycji może mu wyjść na zdrowie
antyprzegryw

antyprzegryw

(13951/18000) 11.04.2026 09:06
95 i 97 minuta meczu z Legią. Dwóch obrońców wykartkowuje się przez arcyważnym meczem z Piastem. W co gra szatnia?! Czy my tam mamy jeszcze kogoś, komu zależy na utrzymaniu, czy trzeba grać dzieciakami z rezerw i odbudować klub w I lidze?
Miru

Miru

(6180/6400) 11.04.2026 09:06
Kopacze poimprezowali w czwartek to tak cieplej na serduszku się zrobiło bo teraz wiem że o nic nie walczą. 1 liga wita, może to od samego AH z góry poszedł rozkaz.
antyprzegryw

antyprzegryw

(13951/18000) 11.04.2026 09:06
* przed
krokodylbambi

krokodylbambi

(27174/36000) 11.04.2026 09:11
jak my mamy sie utrzymac jak oni nie potrafią zrobić jednej normalnej akcji zrobić, napastnik ma 3 kontakty z pilka przez 45 minut to jest niewiarygodne kogo oni nasprowadzali, moze najlepsza taktyka bedzie jak baloniarz bedzie wrzucal balony w pole karne na ten woz z weglem z cypru bo cienko to widze
Andre

Andre

(19176/24000) 11.04.2026 09:17
Ja na szczęście będę w poniedziałek w robocie, nie będę tego oglądać, może dzięki temu dłużej pożyje, i oczy nie będą krwawić.
1962

1962

(62490/72000) 11.04.2026 09:40
Jeśli sami zawodnicy nie powiedzą sobie kilku ważnych, mocnych słów, nie wyrzucą z siebie frustracji, nie wyjaśnią sobie co ich boli i nie znajda wspólnego języka, to żaden mędrzec nie wyciągnie z nich woli walki, genu zwycięzcy i chęci do osiągnięcia celu, jakim jest utrzymanie się w lidze. Muszą sobie zdać sprawę w jakim są położeniu i jakie będą tego konsekwencje.
1962

1962

(62490/72000) 11.04.2026 09:46
Muszą zawalczyć o naszą przyszłość, bo jeśli już wiadomo, że ten sezon jest już dla nas walką o być albo nie być, to trzeba tą końcówką tego sezonu zawalczyć o miejsce w pucharach już w przyszłym sezonie. Wiadomo, jak spadniemy, to ...... Szkoda słów
1969

1969

(37259/48000) 11.04.2026 11:57
Duński dynamit okazał się niewypałem. Przychodził jako zbawca, z serią niepokonanego. Niestety nasza eklapa szybko zweryfikowała jego warsztat. Z początku jeszcze coś tam graliśmy na utartych schematach, po poprzednikach. Teraz gramy o wszystko, grając nic. Obok Skorży największe rozczarowanie od awansu do eklapy.
darecki73

darecki73

(45955/48000) 11.04.2026 12:23
Facet nie ogarnia drużyny. Zagubiony, bezjajeczny trener, Ciekaw co tym razem wyczaruje. Oby nie lewonożny zawodnik na prawej obronie...
TritumX

TritumX

(21101/24000) 11.04.2026 12:29
Na stoperze powinien zagrac Haditaghi firmujac wlasnym nazwiskiem "najglebszy sklad od 20 lat". Na prawej stronie Kesler, po prawicy swojego Pana.
lero

lero

(74645/96000) 11.04.2026 12:59
Gramy trójką obrońców, bo tylu mamy, więc Borges, Szalai, Loncar, Wytypować dwóch na wahadła ( np. Juwara i Mukairu), aby nie Grosika. On nie gra wcale a jak już musi to gdzieś na środku. Defensywni pomocnicy to Ulve i Biegański. Do tego 2 środkowych pomocników i napastnik albo 3 pomocników w zależności od obecnej formy, bo nasi napastnicy są tylko papierowymi tygrysami. A może jednak jako napastnika wstawić Greenwooda (tak wiem, że za niego zostanę wyśmiany) ale on jest nominalnym lewym napastnikiem, więc może na tej pozycji będzie mu się chciało. Za dużo biegać nie będzie musiał a będzie absorbował obrońców rywala. Ja na miejscu trenera bym o tej propozycji z nim po męsku porozmawiał, może mu się spodoba i zacznie mu się chcieć. Greenwood i Juwara w tej układance dostaną ostatnią szansę, więc może z niej skorzystają. Jak się nie sprawdzą, to w przerwie zmiany. Są jeszcze dwaj młodzi i też będą czekać na wejście. Trzeba ryzykować a nuż się uda. Było by to zaskoczenie dla rywala, więc ta zupełnie odmieniona taktyka i skład i może doraźnie wypalić, bo jak zagramy jak zwykle, to i obraz gry będzie jak zwykle albo jeszcze gorszy ze względu na ubytki. Trenerze wykaż się w tym trudnym momencie wreszcie czymś co przywróci wiarę zespołowi i nam wszystkim.
Pablo

Pablo

(44681/48000) 11.04.2026 19:05
Mnie najbardziej boli pozbycie sie Gorgona. To byl gość. Nie to co ci nowi bezhajeczni
Zbyszek

Zbyszek

(5526/6400) 11.04.2026 22:30
Legia znow traci pkt I Radomiak czyzby to byly dobre wyniki dla Pogoni ? Rylko zwyciestwo Portowcy z Piastem !!!!!
Leszek37

Leszek37

(1039/1200) 12.04.2026 00:00
Nic nie zrobią ale będę im pomagać sercem . Wyrobnikom za kase Smoliński ,Ława,Jacek ,Grosik bo innych Polakow brak . Wędrychowski,Gamboa ,Kurzawa ,Gorgon.To i Paryżek by sie przydał .Z lepszym trenerem ...Moze Marian wtedy. Prezes nie lubil poprzedników a niektorych szkoda. Mało ludzi. do grania .