preloader
Przejdź do głównej treści
8705000c1b244d9e0280801eb248a0b3eeae93

8705000c1b244d9e0280801eb248a0b3eeae93

Wieczysta Kraków w PKO BP Ekstraklasie

SKŁAD EKSTRAKLASY NA SEZON 2026/2027

Pogoń Szczecin
Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Widzew Łódź
Wisła Płock
Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław
Wisła Kraków
Wieczysta Kraków

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 3156

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (34)

krokodylbambi

krokodylbambi

(27230/36000) 31.05.2026 22:39
wieczysta zweryfikuje nasz nieśmiertelny skład
1962

1962

(62481/72000) 31.05.2026 22:41
Kolejny gówniany klub w najwyższej klasie rozgrywkowej. Cóż 3 wyjazdy do Krakowa
Hajcior

Hajcior

(17738/18000) 31.05.2026 22:45
To kto latem robi nowy rekord transferowy? Wieczysta czy Widzew? Oj gruby sezon się szykuje
kibic_MKS

kibic_MKS

(82748/96000) 31.05.2026 22:49
Jakim cudem klub,ktory nie ma stadionu może grać w extraklasie?! Witamy w piłkarskim pokorze zwanym betonPZPN.Selekcjoner Urban powinien być ich trenerem ...to jego poziom.Taki sam beton jak PZPN.
kranzmann1982

kranzmann1982

(13235/18000) 31.05.2026 22:49
Przeczuwam mocne 2 pkt jak z Termalicą. Generalnie po odpadnięciu Trójmiasta czekają nas najdalsze wojaże po Polsce.
Zbyszek

Zbyszek

(5525/6400) 31.05.2026 22:53
Kwiecien ma kase I ma ekstraklase !!! Kasa sie liczy !!! Jakby nie Alexa investment to dzis bylibysmy w 5 lidze. Bedzie ciekawy mecz z Wieczysta !!!
bravoboss

bravoboss

(248/300) 31.05.2026 22:58
Patrząc po meczach barażowych awans Wieczystej się należał. Niestety to drugi Raków. Teraz kupią Kownackiego i Linettego i będą się bawić. Pewnie spokojnie się utrzymają. Warto ustawić się z nimi na sparing. IMO mielibyśmy na dzisiaj problem wygrać. Szkoda Chrobrego bo znalibyśmy pierwszego spadkowicza. Alex musi się spiąć, bo ESA zrobiła się silna. Na przyszły sezon o pucharach możemy zapomnieć. Kandydaci do spadku to: Wisła Płock, GKS, PIast, Radomiak i Motor. Wisła Kraków będzie się ocierała o puchary moim zdaniem.
kibol

kibol

(44374/48000) 31.05.2026 23:03
Trzy kluby z Krakowa, o dwa za dużo. Szkoda że nożownicy nie spadli
19Nobody48

19Nobody48

(7800/9600) 31.05.2026 23:08
Znowu będzie ścisk.glowni kandydaci do spadku to piast,radomiak ,motor i korona.ja zawsze uwzględniam nas do spadku bo wzmocnień nam potrzeba jak nie chcemy spaść
realista!

realista!

(30372/36000) 31.05.2026 23:18
Jak się nie wzmocnimy to też będziemy grać o spadek i będzie nerwówa przez większość sezonu
MENTOR

MENTOR

(17190/18000) 31.05.2026 23:27
Wieczysta to taka Termalica bis..... nie wróżę im niczego dobrego , kolejni do bicia
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 31.05.2026 23:33
Zobaczymy. Właściciel może wejdzie w Wisłę i będzie śmiesznie.Wieczysta się wycofa i wtedy pewnie Lechia zostanie. Jeśli nie wejdzie to będzie rywalizacja z Wisłą nie tylko o pozycję w lidze, ale także o piknikowych kibiców. Bilety za 10 zł na Ekstraklasę na stadionie miejskim w Krakowie przy Reymonta. Trzeba przyznać, że Kwiecień do tej pory miał rozmach Zzejka, ale na Ekstraklasę piłkarze z kartą ręką i przed emeryturą to może być za mało. Przed nami kolejny ciejawy tydzień w Ekstraklasie. W gabinetach.
darecki73

darecki73

(45936/48000) 31.05.2026 23:41
Nie chciałem ich w ekstraklasie, ale cóż. Ciekawe gdzie będę grali - w Sosnowcu (jak w 1 lidze), czy na stadionie Wisły (jak baraże)?
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 31.05.2026 23:51
Tak swoją drogą to ten trener Chrobrego- Łukasz Becella, zrobił kawał dobrej roboty, mało kto pamięta( sam musiałem to googlować) , że był u nas skautem, w tym samym sezonie gdy trenerem Pogoni , o czym pewnie większość z nas pamięta był Kazik Moskal czyli obecny trener Wieczystej. Oboje raczej dobrze wspominają pobyt w Szczecinie.
Atmofrag

Atmofrag

(6879/9600) 01.06.2026 00:01
chyba wolałem Chrobrego... tam jacyś kibice są i jest bliżej
TritumX

TritumX

(21093/24000) 01.06.2026 00:12
A zaczeski nie chca przypadkiem w Wieczystej? Sprzedamy, tanio, mlody, perspektywiczny, tylko 39 lat, i 200 kola miesiecznie, jak za darmo. Małżonka CEO w bonusie, jeszcze wam sekcje damska ogarnie.
wyspiarz

wyspiarz

(31928/36000) 01.06.2026 01:24
Super sprawa. To nasza jedyna szansa pozbyć się legendy. Kwiecień wziął sobie jakiś czas temu peszke i teraz nawet zrobił z niego swoją prawą rękę. Grosicki to taki szczeciński peszko. Do tego cały czas kolega Glik w krakowie, więc jest szansa na pozbycie się legendy.
Andre

Andre

(19176/24000) 01.06.2026 01:55
Hahaha to zbyt piękne żeby mogło być możliwe, oni tam w Wieczystej to by go za darmo teraz nie chcieli wiedząc jaki zrobił u nas cyrk medialny związany z kontraktem. A tym bardziej jeszcze za niego zapłacić Alexowi.
mark

mark

(124595) 01.06.2026 02:06
No ja moge tylko POGRATULOWAC,to wcale nie takie proste awansowac!
Piotr Chen

Piotr Chen

(4881/6400) 01.06.2026 07:00
Dawać Grosickiego do Wieczystej !
19DDD48

19DDD48

(235334) 01.06.2026 07:56
Na tle Chrobrego Wieczysta się męczyła... w sumie Chrobry lepiej wyglądał. No ale taki jest football. Wieczysta będzie grała na stadionie Wisły, o ile plotki o tym że Kwiecień się wycofa i przejdzie do Wisły są nieprawdziwe. Ale chyba bylby głupi gdyby zrobił awans i się wycofał.
TajnyP

TajnyP

(7581/9600) 01.06.2026 08:16
@kibic_MKS - też nie lubię takich tworów, ale Wieczysta wywalczyła piłkarsko awans i jej się to należy. Stadion zgłosiła w licencji taki który zaakceptował PZPN. @darecki73 - licencyjnie zgłoszono stadion Wisły Kraków. Więc mecze będą w Krakowie
CzłowiekZżelaza

CzłowiekZżelaza

(4419/4800) 01.06.2026 08:34
To jednak Wieczysta zagra w Eklapie. Ciekawe jak to będzie wyglądało. Eldorado zaraz się zacznie
Matul

Matul

(4442/4800) 01.06.2026 08:42
@kibic_MKS śmieszne ale nikt w eklapie nie ma stadionu (Termalica była jedyną drużyna, która miała własny stadion) wszyscy dzierżawią od miast, więc nikt nie zabroni wieczystej dzierżawy skoro robią to wszystkie inne kluby (: Chrobry jakby awansował tez nie grałby na swoim stadionie tylko Zagłębia. Wszyscy pier.. na tą wieczysta a dla mnie są ok, właściciel prywatny, pompuje swój prywatny hajs, nie ciągnie od miasta jak slask po 30 mln na sezon. Nie kupił sobie awansu, kupił piłkarzy którzy mu ten awans zrobili, podobnie jak swego czasu Świerczewski z Rakowem zrobił. Im więcej prywatnej kasy w klubach tym lepiej i tyle, a ja im życzę 2 porażek z nami i reszcie niech urywają punkty ;)
ZaWa

ZaWa

(14640/18000) 01.06.2026 08:45
No to zacznie się wyścig zbrojeń na przyszły sezon. U nas cisza w eterze i myślę, że to dobry znak. AH już trochę nauczył się Polskiej ligi i zwyczajów i mam nadzieję, że obędzie się z rzucaniem w eter farmazonów o Vencedorach itp. Okan Ozkan trzymamy kciuki za dobrą robotę.
1962

1962

(62481/72000) 01.06.2026 09:19
@Piotr Chen Grosik nigdzie się już nie wybiera. Ma tak sprytnie dla siebie zapisany kontrakt, że może mieć śmiało wywalone przez kilka lat. Czy będzie stał, czy leżał, albo spędzał miło wakacje, to Alex będzie mu płacić. Cóż, są piłkarze do których ma się szacunek i jest też Grosicki
Pogodno

Pogodno

(45/50) 01.06.2026 09:44
Jak dla mnie tak może wyglądać tabela na koniec sezonu
MKS

MKS

(16135/18000) 01.06.2026 10:34
Czy awans Wieczystej jest na plus czy nie? Można to rozpatrywać na dwie strony. Z jednej, kibicowskiej, to nie, bo to taka Temalika, bez kibiców, bez emocji z tej strony. Z drugiej strony, sportowo Ekstraklasa może zyskać, bo właściciel ma kasę i może ściągnąć wielu zawodników, co powinno podnieść poziom w EX. Oczywiście pod warunkiem, że będzie chciał pościągać porządnych grajków i że mu się ta zabawa szybko nie znudzi. Tak czy inaczej, jak będzie chciał, to można powiedzieć, że awansował kandydat do walki o mistrza. NIe podejrzewam by to wyglądało jak w przypadku Termaliki. Oczywiście czas wszystko zweryfikuje, bo jak widać po nas czy Widzewie, transfery nie muszą się przełożyć na to, czego każdy w takim przypadku oczekuje.
Doker

Doker

(8205/9600) 01.06.2026 10:49
Ta tabela oznacza, że w najbliższym sezonie suma odległości w podróżowaniu czekająca drużynę, kadrę towarzyszącą i oczywiście kibiców wydłuży się o ponad 550 km (licząc przejazdy autobusem). Jednocześnie generować to to zwiększy koszty przejazdów i przelotów, zakwaterowania, diet itd. Na czymś trzeba będzie więc dodatkowo zaoszczędzić. Ciekawe na czym?
mark

mark

(124595) 01.06.2026 11:10
Klub z którego się wszyscy śmiali jest już w Extraklasie,to wielki sukces sportowy dla ludzi związanych z tym klubem. Pozbyliśmy się klubów z Trójmiasta za to teraz mamy aż 3 kluby z Krakowa.Czy Kraków też dofinansowuje swoje extraklasowe kluby jak to robi Szczecin,bo jeśli tak to niezła sumka pójdzie na nich.
karlheinz

karlheinz

(5418/6400) 01.06.2026 11:13
Wieczysta jako klub bez historii, bez większej bazy kibicowskiej, nie ma mojej sympatii. Ale jako projekt futbolowo-biznesowy jest zaje****y. Pokazuje jak można zrobić ekstraklasę tym wszystkim klubom z zaplecza, które jęczą, że tak ciężko awansować z 1. ligi, bo taka wyrównana i dużo chętnych do awansu. Płock w końcu wrócił, ale wczęsniej brał grubą kasę z publicznej kieszeni i mu się nie udawało, Polonia W. ma bogatego sponsora i nic, nawet Wisła męczyła się kilka lat. ŁKS, Ruch, Odra Opole, Miedź, jest trochę tych klubów które utknęły, a tu pyk i awans rok po roku. Pieniądze są ważne, ale to nie wszystko. Ważna była wizja, plan, odwaga w realizacji. Był szok jak do czwartej ligi szli emerytowani reprezentanci, ale teraz mają efekty.
Morfeusz

Morfeusz

(2515/2800) 01.06.2026 12:09
@Misiek1948 nawet jak Kwiecień sie wycofa co jest malo prawdopodobne , to Lechia i tak nie zostanie w Eklapie
stoczniowiec

stoczniowiec

(27426/36000) 01.06.2026 13:23
Po klubie wiejskim, który ma stałe i mocne miejsce w I lidze, teraz klub osiedlowy :D Tylko czekać na podwórkowy. Podoba się/nie podoba się - jeżeli spełniają warunki regulaminu i wygrali sportowo swoja pozycję to będa i już.
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 01.06.2026 15:24
Bedą jaja jak właściciel Wieczystej zrealizuje swoje zamiary bodaj sprzed dwóch tygodni i się wycofa. Wtedy PZPN co zrobi? Lechia wraca do ligi? Hmm? Czy Chrobry Głogów awansuje?