preloader
Przejdź do głównej treści
870500a9aef4b9bc3564230691a8fa961f19fe

870500a9aef4b9bc3564230691a8fa961f19fe

Wieczysta z Chrobrym zagrają o Ekstraklasę

Chrobry Głogów 1-1 pd. k. 5-4 ŁKS Łódź
Kacper Laskowski 76 - Andreu Arasa 61

karne: (0-0 Radosław Bąk - obroniony), 0-1 Mateusz Lewandowski, 1-1 Myrosław Mazur, 1-2 Sebastian Rudol, 2-2 Piotr Janczukowicz, 2-3 Maksymilian Pingot, 3-3 Mateusz Ozimek, 3-4 Krzysztof Fałowski, 4-4 Jakub Grič, (4-4 Serhij Krykun - poprzeczka), 5-4 Jakub Lis, (5-4 Maciej Wojciechowski - obroniony)

Chrobry: 99. Dawid Arndt - 21. Michał Kozajda, 8. Jakub Grič, 18. Myrosław Mazur, 28. Jakub Lis - 17. Kelechukwu Ibe-Torti (78, 5. Radosław Bąk), 7. Sebastian Bonecki (78, 23. Szymon Lewkot), 16. Robert Mandrysz (115, 77. Mateusz Bartolewski), 30. Szymon Bartlewicz (57, 15. Kacper Nowakowski), 27. Kacper Laskowski (91, 9. Mateusz Ozimek) - 11. Sebastian Strózik (98, 10. Piotr Janczukowicz).

ŁKS: 12. Łukasz Bomba - 2. Jasper Löffelsend (71, 19. Serhij Krykun), 6. Sebastian Rudol, 5. Łukasz Wiech (78, 4. Maksymilian Pingot), 28. Krzysztof Fałowski, 11. Gustaf Norlin (94, 10. Sebastian Ernst) - 88. Kacper Terlecki, 20. Mateusz Wysokiński (106, 33. Lenard Szczygieł), 8. Kōki Hinokio - 9. Andreu Arasa (71, 90. Mateusz Lewandowski), 99. Fabian Piasecki (90, 16. Maciej Wojciechowski).

-----

Wieczysta Kraków 3-2 Polonia Warszawa
Stefan Feiertag 26, 74, Lisandro Semedo 38 - İlkay Durmuş 31, Simon Skrabb 67

Wieczysta: 1. Antoni Mikułko - 4. Karol Fila, 15. Aleksandar Đermanović, 2. Michał Pazdan, 33. Kamil Pestka - 23. Miki Villar (74, 17. Kamil Dankowski), 20. Mikkel Maigaard, 7. Maciej Gajos (45, 44. Dawid Szymonowicz), 12. Lucas Piazón, 77. Lisandro Semedo (74, 80. Natan Dzięgielewski) - 18. Stefan Feiertag (80, 19. Michał Trąbka).

Polonia: 96. Mateusz Kuchta - 20. Diogo Brasido (57, 17. Robert Dadok), 30. Souleymane Cissé (74, 4. Przemysław Szur), 16. Jakub Budnicki, 97. Patryk Janasik (80, 24. Ernest Terpiłowski) - 7. Dani Vega, 26. Dave Gnaase, 23. Simon Skrabb (74, 90. Kacper Kostorz), 8. Oliwier Wojciechowski (80, 19. Mykyta Wasin), 99. İlkay Durmuş - 9. Łukasz Zjawiński.

----

Wieczysta w finale zmierzy się z Chrobrym Głogów. Mecz zostanie rozegrany 31 maja o godz. 20:45 w Krakowie.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 2748

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (46)

mark

mark

(124595) 29.05.2026 07:18
A dlaczego final w Krakowie a nie na neutralnym terenie?
mark

mark

(124595) 29.05.2026 07:21
Jesliby Wieczysta awansowala to wtedy Krakow mialby 3 druzyny w Extraklasie...Kiedy tak lub podobnie w Szczecinie?
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 29.05.2026 07:31
Wieczysta to nie jest profesjonalny klub piłkarski a jedynie typowa "pralnia". Ja to tak widzę. Po co komuś pchać miliony w klub bez tradycji, kibiców, stadionu? Logiki nie ma tym żadnej. W latach 90-tych pamiętamy Miliardera Pniewy, Groclin, Amicę. Na moment był efekt "woow" a po krótkim czasie niebyt i zapomnienie. Tutaj inaczej nie będzie. Kwestia czasu gdy włodarz tego tworu zwinie zabawki i pójdzie w siną dal. Taki będzie koniec "wiecznego": klubu.
ZaWa

ZaWa

(14640/18000) 29.05.2026 07:37
Może nie powinno się tak mówić, ale pierwszego spadkowicza w przyszłym sezonie chyba znamy.
Anathema

Anathema

(39734/48000) 29.05.2026 07:40
@mark , akurat w Krakowie to jne nowość . Juz kiedyś Hutnik gral, w Poznaniu tez byly 3 drużyny jednocześnie, bo oprócz Lecha to jeszcze Warta i Olimpia. A kro miałby z Szczecina awansować? Sral dogorywa Arkonia również, Świt jak widać kolejny sezon na wiosnę nie ma takich aspiracji..
Anathema

Anathema

(39734/48000) 29.05.2026 07:44
@ZaWa jezeli awansuje ten twor z Krakowa to wcale nie bylbym taki pewien. Generalnie sezon 26/27 rysuje sie bardziej intrygujacy od wlasnie minionego na każdej płaszczyźnie
franek.dolas74

franek.dolas74

(3156/3200) 29.05.2026 07:44
@mark w Szczecinie Pogoń nie może niczego osiągnąć od 1948 roku a Ty chcesz kolejnego klubu w Ekstraklasie? To tak realne jak to, że na Łasztowni zostanie wybudowany kosmodrom i będziemy raz w miesiącu mogli podziwiać start promu kosmicznego z polską załogą astronautów lecących na orbitę okołoziemską zmieniających swoich kolegów na stacji orbitalnej;) PS. bez urazy Kolego rzecz jasna:)
Morfeusz

Morfeusz

(2515/2800) 29.05.2026 07:53
@mark grają w Krakowie, bo gospodarzem jest drużyna która po sezonie miała wyzsze miejsce w lidze
gorilla2003

gorilla2003

(21575/24000) 29.05.2026 07:55
@franek.dolas74 na czym polega ten proceder ,,prania pieniędzy" w Wieczystej bo kminię i nie kumam. Możesz coś bliżej?
mark

mark

(124595) 29.05.2026 08:00
Urazy nie ma zadnej.Ale przyznaj sie jaki miales wczesniej Nick? Bo tutaj wchodza i przepadaja co nowe meteoryty...Jestes tu i krytykujesz co można i kogo można,a może się pochwalisz co sam w swoim życiu osiagnoles? Bo to byłoby najbardziej istotne. Oczywiście szkoda ze niema w Szczecinie I okolicach ludzi którzy byliby tak silni jak ludzie z innych rejonów Polski,którzy stawiają małe klubiki na nogi!
mark

mark

(124595) 29.05.2026 08:04
Morfeusz dzięki za Info!
gorilla2003

gorilla2003

(21575/24000) 29.05.2026 08:10
@mark tutaj nie tylko o ludzi chodzi. Po prostu o gospodarkę, sponsorów. Tereny rolnicze mało przemysłu, tylko logistyka. Był truciciel Police który dawał pieniądze bo jak nie to zaraz szły kontrole środowiskowe. Amazon czy Zalando jakoś nie widzą potrzeby budowania dobrych relacji ze społecznością. Po prostu wolą ukraińców a tych w Pogoni nie ma. Gdyby było ze 3-4 ukraińców to Amazon fundował by bilety swoim pracownikom i na koszulkach by był albo sponsor stadionu. No i tutaj trzeba rzeczywiście człowieka który by to posklejał.
gorilla2003

gorilla2003

(21575/24000) 29.05.2026 08:11
Wrocław czy Gdańsk też ledwie jedna drużyna z przerwami ale tam ludzie mają inną rozrywkę nawet stadionu nie wypełniali.
mark

mark

(124595) 29.05.2026 08:16
gorilla,no właśnie,brakuje ludzi którzy stworzą to wszystko czego tak naprawdę w Szczecinie i Zachodniopomorskim brakuje. Bo wszystko tworzą ludzie a nie CzaryMary..
gorilla2003

gorilla2003

(21575/24000) 29.05.2026 08:18
@mark ty to chyba jednak jesteś z tych co w sklepie nie płacą
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 29.05.2026 08:38
Podobno Kwiecień może się wycofać z Wieczystej i zainwestować w Wisłę. Jeśli Wieczysta wygra z Chrobrym i się wycofa ( chyba, że zamiast Wisły zrobi fuzję z innym klubem o co podobno jakieś kluby zabiegają) to w Ekstraklasie zagra ... Lechia . Swoją drogą" pierwszy" kibic Lechii był widziany w Szwajcarii z Królewskim na jakiejś konferencji z prezydentem Szwajcarii, której to Szwajcarii jest obywatelem Paolo Urfer, właściciel Lechii. Naromiast jeśli wygra Chrobry to mecze będzie rozgrywać w sąsiednim Lubinie. I stanie się pewnie spadkobiercą takich tuzów jak Nieciecza, Niepołomice itp tuzy. Więc ciekawie się robi w walce o ostatnie miejsce do obsadzenia bo może to być Wieczysta z tajemniczym miliarderem, Chrobry, może być to Lechia, a może też być inny klub z którym połączy się Wieczysta( przerabialiśmy to na własnej skórze -Ptakovia) . Lechia też walczy w CAS ( z siedzibą w Szwajcarii) i polskim sądzie o stracone punkty, więc jest też bardzo mało realny wariant, że Piast może nie być pewny ligowego bytu. Ciekawy warianty.. ja stawiam na awans wieczystej po meczu z chrobrym następnie wycofanie się Wieczystej i wskoczenie na jej miejsce Lechii.
R_suchy600

R_suchy600

(5732/6400) 29.05.2026 08:41
Tawiam na Wieczysta. No i fajnie. Szykują się 2 wypady do Krakowa w następnym sezonie...
Pogoń Fan fo'Life

Pogoń Fan fo'Life

(57250/72000) 29.05.2026 08:54
Szkoda, że dwie drużyny z historią odpadły z waki o eklapę. A tak to będziemy mieli drużynę widmo bez stadionu lub kurnik w Głogowie. Pięknie to świadczy o polskiej kopanej... TO JEST CURWA KYRK!!!
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 29.05.2026 09:07
W meczu Cheobry- ŁKS oststnie decydujące karne strzelali były zawodnik MKS J. LIS ( STRZELIŁ) dla Chrobrego) i wypożyczony od nas do ŁKS M. Wojciechowski( bramkarz obronił jego strzał)
gorilla2003

gorilla2003

(21575/24000) 29.05.2026 09:41
Lis zapakował pod ladę a Wojciechowski puścił farfocla
Landsberg

Landsberg

(94013/96000) 29.05.2026 09:59
Zemsta Wojciechowskiego. Poszedł na wypożyczenie żeby grać , nie wystawiali go to im się odpłacił za te pół roku i łKS dalej sobie pokopie w 1 lidze.
Morfeusz

Morfeusz

(2515/2800) 29.05.2026 10:08
@Misiek1948 jak Wieczoysta się wycofa to z automatu awans dostaje Chrobry. Dopiero jak dwa zespoly (Wieczysta i Chrobry) się wycofają to wtedy Lechia wchodzi
ttb

ttb

(41249/48000) 29.05.2026 10:21
Podobno Kwiecień sponsor Wieczystej dorobił się na aptekach. To teraz już wiem dlaczego w aptekach jest tak drogo, skoro w ten sposób są przepalane pieniądze.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 29.05.2026 10:32
@franek.dolas74 - jestes typowym przedstawicielem komentatorow na vałce, co maja wiedze na poziomie zapijaczonego asystenta murarza na budowie z rana o 7:00 po dwóch małpkach (robota oczywiscie na lewo, bo komornik siedzi na alimentach), a tutaj zgrywa najmadrzejszego, zwlaszcza w sprawach finansowych <b>pranie pieniedzy nie polega na tym, ze sie je wydaje, tylko "oficjalnie zarabia" ćwierć-intelgencie bez mózgu</b>
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 29.05.2026 10:35
Normalny człowiek ogladałby kiedyś chodzby taki serial jak Breaking Bad, gdzie pranie kasy było pokazane w 20-30 odcinkach (co najmniej, a tak naprawde we wszystkich sezonach), ale na tym forum ludzie, którzy robią loda z połykiem alexowi i ogladaja republike non stop nie zrozumieliby tego serialu nawet w 1 procencie, wiec co tutaj duzo wymagać ...
1962

1962

(62481/72000) 29.05.2026 10:45
Wiadomo, że właściciel Wieczystej zostawia ją i inwestuje w inny krakowski klub, więc jej awans jest bezsensowny. Tym bardziej, że nie dostaną licencji na grę w Ekstraklasie A swoją drogą liczyłem, że ŁKS lub Polonia wejdzie a tu taki finał
ROSS

ROSS

(54413/72000) 29.05.2026 11:27
Niech wejdzie Wieczysta, nie donc ze fajnie graja dla oka to jeszcze bedzie fajny wyjazd na Wisle i przejecie polowy stadionu......
El Profesor

El Profesor

(13956/18000) 29.05.2026 11:33
@1962 KOREKTA: 1. Kwiecień CHCIAŁBY zainwestować w inny krakowski klub, ale Królewski mu na to nie pozwala, a dokładniej - nie zgadza się na oczekiwania Kwietnia co do rządów w Wiśle. Zresztą, cała ta zabawa w Wieczystą wzięła się z tego, że nie pozwolili Kwietniowi kilka lat temu na wejście do Wisły. To są osobiste ambicje Kwietnia. Nie wiadomo, co się zdarzy w przypadku awansu Wieczystej do Eklapy. Może na przykład za wszelką cenę on chcieć udowodnić, że niedopuszczenie go do Wisły to błąd. 2. Wieczysta dostała już licencję na grę w Ekstraklasie: https://www.kswieczysta.com/news,2518.html
ingin

ingin

(4542/4800) 29.05.2026 11:39
Jeśli do ekstraklasy wtoczy sie Wieczysta a na jej licencji miała by w niej zagrać lechia to będzie wielki skandal. Dodając do tego, że prezydent i premier są kibicami lechi to będzie gruba afera i wielki smród. Czy szeroko rozumiana ekstraklasa i klub pozwolą na taki wałek zważywszy, że w ostatnich latach prestiż klubów i rozgrzewek, co za tym idzie i kasa poszy bardzo w górę. A to był by powrót do syfu lat 90tych i czasów fryzjera. Pytanie czy to komuś potrzebne?
KrwistySzapiro

KrwistySzapiro

(5338/6400) 29.05.2026 11:41
@fiwite1310@arugy.com niezły jestes ananas, skoro dla Ciebie papierkiem lakmusowym inteligencji drugiego człowieka jest to, czy oglądał breaking bad (i zrozumiał) czy nie xd (dobry serial swoją drogą, ale to tylko serial). PS skoro już tak atakujesz innych za ich inteligencję to musisz sam też poćwiczyć ortografię, bo nie ma słowa "chodźby" w j. polskim.
leszekleszek

leszekleszek

(74822/96000) 29.05.2026 11:58
Ja kibicuję Chrobremu. Po pierwsze bliski wyjazd, po drugie sporo ludzi ze Szczecina. No i po trzecie, trzy drużyny z jednego miasta w jednej klasie rozgrywkowej mogą ustawić ligę, niezależnie od animozji między nimi. Biznes to biznes.
1962

1962

(62481/72000) 29.05.2026 12:08
@El Profesor A to sorki, ta informacje o przyznaniu licencji mnie gdzieś ominęła. Co nie oznacza, że taki twór powinien zawitać do najwyższej klasy rozgrywkowej. Pozbyliśmy się chwasta z Niecieczy, a teraz kolejny czyrak na dupie. Chrobry też nie jest szczytem marzeń, ale bynajmniej możemy zrobić liczny najazd na Głogów.
Mermann

Mermann

(29228/36000) 29.05.2026 12:09
Tylko nie Wieczysta wiec zostaje Chrobry. Niech napisze swoją historie
PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 29.05.2026 12:36
A juz myslalem ze pozbylismy sie z ekstraklasy takich klubopodobnych wyrobow jak wieczysta czy termalica..no dramat to juz wole tego Chrobrego.
tomkotvitza

tomkotvitza

(575/600) 29.05.2026 12:38
@franek.dolas74 Amica gra do dziś. Dziwka z Wronek udaje kolejarza x Poznania
tomkotvitza

tomkotvitza

(575/600) 29.05.2026 12:39
Oby Chrobry. Kuba Lis jest sympatycznym gościem, a i w razie wyjazdu mamy bliżej
Mermann

Mermann

(29228/36000) 29.05.2026 13:01
PogonMKS Nie porównuj Wieczystej do Niecieczy bez przesady Termalica ma swój stadion nowoczesny swoich kibiców i swoją historie jak na swoje możliwości rzecz jasna a to że pochodzi z małej miejscowości to jej nie umniejsza a Wieczysta to typowa fanaberia bogatego biznesmena który musi poczuć się wyjątkowy i mieć na siłe własny klub i go tworzyć zamiast wejść od razu z przytupem w dużą markę z tradycją i bazą kibicowską oraz zapleczem.....tyle ile on przepalił kasy w Wieczystą to masakra tak wiem jego kasa i może wydawać na co chce....
Mermann

Mermann

(29228/36000) 29.05.2026 13:22
tomkotvitza 1962 leszekleszek Stadion w Głogowie nie spełnia wymogów licencyjnych ekstraklasy i w przypadku awansu Chrobrego będą grali w Lubinie na Zagłębiu
Atmofrag

Atmofrag

(6879/9600) 29.05.2026 13:46
przecież Wieczysta ma zniknąć i być wycofana... tak mówił właściciel klubu więc co dalej? co gdy awansują? ...
Mermann

Mermann

(29228/36000) 29.05.2026 13:57
Atmofrag Przecież Kwiecień zdementował te informacje które się pojawiały w mediach
El Profesor

El Profesor

(13956/18000) 29.05.2026 14:24
Kwiecień tak mówi i potem to dementuje, bo znowu próbował niedawno wejść do Wisły, ale go Królewski znowu pogonił. Teraz, kiedy Wisła awansowała, tym bardziej będzie trudno Kwietniowi się do niej dostać, dlatego wstrzymał się z likwidacją Wieczystej do czasu rozstrzygnięcia baraży. Jeżeli Wieczysta je wygra ma dwie drogi - "sprzedać" licencję np. do Gdańska albo zagrać na nosie właścicieli Wisły, pompując kolejne miliony w klub tylko po to, żeby w tabeli Wieczysta była wyżej od Wisły. Tak, czy inaczej, raczej ten projekt nie potrwa już wiele lat dłużej, bo on nie ma racjonalnego uzasadnienia. Można by do tego podejść biznesowo, np. zarabiać na zawodnikach, ale chyba Kwietniowi się nie chce w to bawić. A samo posiadanie obojętnie jakiego klubu chyba już mu się znudziło,
Atmofrag

Atmofrag

(6879/9600) 29.05.2026 15:27
@Mermann to gdzieś przeoczyłem, dziękuje za informację
stoczniowiec

stoczniowiec

(27426/36000) 29.05.2026 15:32
Nikt kurna "legendarnym" łksom czu ruchom nie zabrania wygrć pierwszej ligi i awansować. Fenomen Termaliki czy Wieczystej polega na tym że prywatny właściciel pilnuje kasy i nikt nie doi na potęgę klubu, jak to ma miejsce w chyba wszystkich "legendarnych" - działacze, przyjaciele, wieczne legendy - niekończące się kolejki po kasę. A kassa płynie z miasta, z ministerstwa... Darmowa. Proponuję się postawić się w pozycji miliardera i zdecydować czy prowadzisz swój klub od zera na swoich zasadach, czy dajesz na "legendarny" z całym przybytkiem. Kto bogatemu zabroni? Bogaci stworzyli sobie zabawki typu Chelsea itd
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 29.05.2026 18:40
Regulamin rozgrywek mówi, że gdy powiedzmy lista 18 ligowców jest już dopięta (po barażach) i jeden z nich się wycofuje ( którykolwiek zespół) to w lidze zostaje najwyżej sklasyfikowany spadkowicz a nie przegrany meczu barażowego. Na razie jest pełno spekulacji i zmowa milczenia w kwestii ewentualnego wejścia Kwietnia do Wisły . Słusznie ktoś zauważył, że sam projekt Wieczystej to jest taka zabawa w przekomarzanie się dwóch wiślaków z kasą. I Ligę grali w Sosnowcu, ale baraże już w Krakowie. Rozmowy podobno były i to zaawansowane. Na przeszkodzie pewnie stoi tylke Ego obu panów. Zobaczymy co z tego kabaretu wyjdzie, ale póki co to Kwiecień jest bardzo skuteczny w kolejnych awansach swojej drużyny, maksymalnie 2 lata grali na jednym poziomie ligowym. Wisła 4 lata się męczyła na zapleczu ekstraklasy, gdyby nie te fanaberie z pucharem polski to już dawno by się dostali, ale Królewski nie załapał, że kopaczom trudno jest biegać co 3 dni na jednakowym poziomie. Zespół Kwietnia nie popełni pewnie też błędu lekceważenia ambitnego rywala z małego miasteczka co było powodem klęski Wisły z Puszczą kilka lat temu w barażach. Natomiast kwietniowi będzie ciężko o frekwencje no i Wisła może nie dopuścić do meczy Wieczystej w Krakowie gdy ta awansuje. Muszą się jakoś dogadać i pójść na kompromisy. I pewnie to w kińcu zrobią. Cokolwiek by się nie stało będzie cyrk, albo zespół osiedlowy, albo bezdomny de facto Chrobry bo mają sympatyczny stadionik, ale za mały na Ekstraklasę, albo cwaniacka Lechia. No i po ewentualnym awansie Chrobrego ta cwaniacka Lechia będzie walczyła o utrzymanie przy zielonym stoliku kosztem Piasta ,podobnie będzie w przypadku gdy Wieczysta zdecyduje się na grę w Ekstraklasie. Piłkarski Poker A.D 2026.
kibol

kibol

(44374/48000) 29.05.2026 20:31
Ja pier.. dwa kluby bez kibiców. Niech ten Chrobry wchodzi , 3 z miasta Kraka to za dużo
Misiek1948

Misiek1948

(30442/36000) 29.05.2026 22:41
@Stoczniowiec taka Puszcza i Chrobry to kluby samorządowe w przeciwieństwie do prywatnego obecnie ŁKS czy Polonii. Są fanaberie miliarderów takie jak Wieczysta czy BrukBet i są fanaberie wójta i burmistrza jak Puszcza , Chrobry czy kiedyś Sandecja, w niższych ligach chociażby Radunia Stężyca.Historie tych drużyn to nie są romantyczne opowieści o drużynach w której grają wychowankowie i lokalni pół amatorzy. Tylko zespoły w które ktoś władował sporo kasy zwłaszcza te prywatne. Bo w Głogowie i Puszczy sporą rolę odgrywają trenerzy. Niby nikt nie broni znanym markom wygrywać i na swój sposób nawet dobrze, że boisko ich weryfikuje, ale ten system w żaden sposób nie premiuje klubów, które ponoszą duże koszty na infrastrukturę i nie premiuje drużyn, które zapewniają oglądalność i klikalność sponsorom ligi czyli posiadającym fanów . W efekcie wybudujesz stodołę w szczerym polu włożyz w nią kupę siana i grasz w ekstraklasie mimo iż pies z kulawą nogą chcę cie tylko oglądać. Jeśli ktoś chce rozkręcić futbol w nieznanym szerzej klubie czemu nie, ale oprócz piłkarzy niech zapewni kibiców poprzez promocję własnego klubu tak jak RB Lipsk czy Hoffenheim. I niech zapewni szkolenie młodzieży na wysokim poziomie. Jeśli nie jest w stanie twgo zapewnić niech się pogodzi z rolą klubu drugo czy trzecioligowego.