preloader
Przejdź do głównej treści
870500c3b0861d6741298e0f9a64c2b2170562

870500c3b0861d6741298e0f9a64c2b2170562

wSzczecinie.pl: Haditaghi chciał przejąć Świt Szczecin

Planem Haditaghiego było wykupienie Świtu Szczecin, żeby mieć drugi zespół na poziomie centralnym. Pierwotnie taką drużyną miały być rezerwy Pogoni Szczecin, ale ze względu na ich katastrofalną postawę w ubiegłym sezonie spadły one aż do 4. Ligi. 

Między innymi z tego powodu Haditaghi zaczął rozglądać się za innym, mniejszym klubem - który mógłby stanowić alternatywę do grania dla pierwszego składu Dumy Pomorza. Z racji funkcjonowania w jednym mieście - naturalnym wyborem był Świt Szczecin. Kanadyjczyk zdążył zreferować swoje plany względem niebiesko-białej drużyny - jak dowiedziała się redakcja wSzczecinie.pl. Pogoń interesowała głównie licencja na występy w 2. Lidze. Mecze drugiej drużyny Portowców miały się odbywać przy Twardowskiego i być włączone do pakietu dla karnetowiczów. Projekt Świtu w obecnej formie przestałby istnieć. Odpowiedź „Świtowców” była zdecydowana. „Klub nie jest na sprzedaż” - skomentował sprawę telefonicznie jego prezes Paweł Adamczak dla wSzczecinie.pl.

WIĘCEJ MOŻESZ PRZECZYTAĆ TUTAJ!

profil-jpg

Źródło: wSzczecinie.pl Wyświetlenia: 4698

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (15)

ZaWa

ZaWa

(14640/18000) 14.06.2026 19:39
A nie lepiej byłobu wypożyczać chłopaków, którzy nie łapią się do pierwszego składu, a balansują między rezerwami a jedynką? Byłoby to z korzyścią dla Pogoni i Świtu.
TritumX

TritumX

(21082/24000) 14.06.2026 19:40
Spuścił rezerwy do 4 ligi, pierwszy zespół dopiero co utrzymał w przedostatniej kolejce, nie ma srodkow na wzmocnienia a juz zabiera się za kolejny z regionu… patologia. Weź coś najpierw człowieku zbuduj na Twardowskiego, bo na razie cos ci kulawo idzie.
Misiek1948

Misiek1948

(30443/36000) 14.06.2026 20:02
Nie trzeba kupować lodziarni by móc polizać lody. Wystarczy tak jak przedmówca napisał wypożyczać naszych lub podpisać umowę o współpracy. Podobnie powinny układać się relacje z FASE. Haditaghi chyba za bardzonchce wszystko kontrolować i mieć wpływ. Takan postawa nie zawsze w życiu wychodzi na dobre.
darecki73

darecki73

(45931/48000) 14.06.2026 20:31
Nie mam nic przeciwko współpracy klubów, posiadania tzw. klubu filialnego czy patronackiego, ale na sprawiedliwych i korzystnych warunkach dla każdej strony. Wypożyczenia zawodników, wymiana myśli szkoleniowej, wspólne treningi dla wyróżniających się zawodników itp. Pogoń tsji klub mogłaby posiadać. Ale na zasadzie współpracy a nie wykupienii czy wręcz ukradzeniu tożsamości innego klubu
darecki73

darecki73

(45931/48000) 14.06.2026 20:37
Poza tym możemy mieć klub filialny gdzieś w naszym województwie lub np. lubuskim grający co najmniej w 3 lidze. Stargard, Koszalin, Gorzów, Zielona Góra (Lechia Z. G) właśnie awansowała do 2 ligi).
darecki73

darecki73

(45931/48000) 14.06.2026 20:42
Albo nawet jakiś klub ze wschodnich Niemiec grający w 3 lidze. Ich 3 liga, to jak nasza 1 liga. Do też byłby to dobry ruch marketingowy.
fiwite1310@arugy.com

fiwite1310@arugy.com

(5907/6400) 14.06.2026 21:03
Dywaniarz mysli, ze wszystko mozna kupić. Taka ma mentalnosc sprzedawcy podróbek na targu pod Antalya w Turcji (gdzie się wychował). Po co inwestować w rezerwy aby na boisku wygrały awans, i za dwa lata były "legalnie" w tej 2giej lidze, nie? Lepiej być kolejnym ptakiem, miliarderem pniewy i innym "byznesmenem", który sobie kupi po prostu to co chce, a jak nie, to wyzwie cie od zdrajcow, pijawek i wrogów (pogoni oczywiscie, nigdy jego samego). <B>Czy on w ogole rozumie, że taki Świt to życie wielu osób, ich pasja, poświecenie, budowanie społecznosci lokalnej, rozwój dzielnicy, pozytywny wpływ na młodych ludzi w tej zapomnianej przez wszystkich północy Szczecina? Oczywiscie, że NIE.</B> Dlaczego Legia nie kupuje lokalnych, mniejszych klubików, czy Lechia albo Wisła? Nie o to chodzi aby sobie kupić wynik tylko aby wywalczyć na boisku !!! On nic nie rozumie, ale nawet NIE CHCE zrozumieć. Zero respektu dla nas POLAKÓW i mieszkańców Szczecina. Do naszej kultury, naszych problemów, naszych uczuć. Zarobił troche kasy na jakiś lewych nieruchomosciach i mysli, ze jest k...a bogiem dla nas tutaj. PASZOŁ WON - im szybciej tym lepiej. Mogę się założyć o 10.000 zł, ze za kilka lat zostaną zgliszcza po nim tutaj.
gorilla2003

gorilla2003

(21574/24000) 14.06.2026 22:17
Najpierw chłopczyku pomyśl dlaczego rezerwy spadły. może masz tam trojana -y? Czyścisz klub to rób to dokładnie.
UltrasDąbie

UltrasDąbie

(6180/6400) 15.06.2026 02:02
Pogoń powinna współpracować z każdym klubem w naszej okolicy! Mamy dużo szkółek i zdolnych piłkarzy w naszym mieście. Skończyć z układami nadzianych tatusiów którzy chcą pchać na siłę synka który ledwo potrafi kopnąć piłke !!!!
Cezar

Cezar

(11371/12000) 15.06.2026 05:34
Kupić i zlikwidować, nieźle, katastrofa wywołana przez poprzedniego właściciela tylko odwleczona w czasie.
pawel

pawel

(64058/72000) 15.06.2026 08:22
Spuscil rezerwy a teraz szuka hoooya do dupy.... Dla Switu dobrze ,ze odmowil i Vaghid nie zarazil ich genem niesmiertelnosci ....
MalmoFF90

MalmoFF90

(158/200) 15.06.2026 08:37
2 Dywany i 5 kóz nie przekonało Świt? I bardzo dobrze! Trzeba było nie rozwalać 1 zespołu, nie rozwalać Akademii i nie rozwalać rezerwy. Ale dzięki KaszTanowi i Irańczykowi staliśmy się ligowym średniakiem Ekstraklasy, rezerwy grają na 5(!!!) poziomie rozgrywek, U19 nawet nie gra w CLJ. Brawo!!!! ,,Believe in the process!! Welcome to the Year of Immortality 2.0" --> HAK TWU
1962

1962

(62482/72000) 15.06.2026 10:12
Jeśli są takie zapędy naszego włodarza, to może trzeba było zainteresować się ratowaniem Kotwicy Kołobrzeg. To byłaby trafiona inwestycja z gotową infrastrukturą, z miejscem (jeszcze wtedy) w I lidze, niezłą kadrą zawodników itd. Tym bardziej, że mamy bliskie, kibicowskie relacje z Kołobrzeską ekipą. Legia na swoim zapleczu od zawsze ma Radomiaka i proszę jak się wybił klubik z Radomia.
19DDD48

19DDD48

(235334) 15.06.2026 10:14
Absolutnie! Nie ma takiej opcji! Kibice w Szczecinie muszą mieć alternatywę, bo kanadyjski projekt może nigdy nie wypalić. Póki co wyglądamy mocno przeciętnie pod kątem wszystkiego oprócz kiełbasy i murawy.
Zenobiusz

Zenobiusz

(8247/9600) 15.06.2026 14:19
BRAWO Świt tak należy traktować kanciarzy z licencjami.