preloader
Przejdź do głównej treści
9724

9724

Wygrana w berlińskim upale

Pierwsza gra kontrolna Pogoni Szczecin w letnim okresie przygotowawczym na plus. Portowcy w Berlinie w uciążliwym upale pokonali Dynamo Berlin 3:0.

Pierwszą groźną akcję Pogoń przeprowadziła w 5. minucie spotkania. Grosicki zabrał się z piłką lewą stroną i wycofał ją na szesnasty metr do Natana Ławy, ale jego słaby strzał zablokowali obrońcy. Na drugą groźną akcję przyszło nam czekać aż do 27. minuty meczu. Grosicki dośrodkowywał z lewej strony, ale trochę zbyt mocno i ciężko było wykończyć kontrę strzałem. Tempo meczu wysokie nie było, bo trudno aby w tych warunkach pogodowych wyglądało to inaczej. Dwie minuty później doczekaliśmy się pierwszego celnego strzału, ale uderzenie Cuicia przed siebie odbił bramkarz gospodarzy. W 37. minucie spotkania po rzucie rożnym Mor Ndiaye pechowo wpakował piłkę do własnej bramki, ale sędzia dopatrzył się przewinienia jednego z napastników i wynik meczu wciąż był bezbramkowy. Taki stan rzeczy trwał jednak tylko do 40. minuty. Pogoń wyprowadziła kolejną kontrę. Grosicki ponownie wycofał piłkę do Ławy, a ten dość szczęśliwie trafił swoim strzałem w nabiegającego Filipa Cuicia i mogliśmy cieszyć się z prowadzenia naszej drużyny. Trzy minuty później kolejną szansę na bramkę mieli Portowcy za sprawą Madsa Aggera, ale jego uderzenie lewą nogą odbił bramkarz Dynama.

Drugą część meczu Portowcy zaczęli od mocnego uderzenia. Czapliński zagrał piłkę z lewej strony na głowę Karola Angielskiego, a ten wpakował ją do bramki. W 54. minucie powinno być już 3:0, ale najpierw Ława zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, a po chwili uderzenie Paryzka odbił bramkarz. W 70. minucie Pogoń przeprowadziła kolejną groźną akcję. Najpierw dryblingiem błysnął Wojciechowski i dograł do Paryzka. Jego strzał został jednak odbity, ale do piłki dopadł Angielski i wpakował ją do siatki.

BFC Dynamo Berlin - Pogoń Szczecin 0:3 (0:1)
0:1 Cuić 40'
0:2 Angielski 48'
0:3 Angielski 70'

Pogoń Szczecin (1 połowa): Cojocaru - Wahlqvist, Keramitsis, Ndiaye, Borges - Agger, Ulvestad, Dziczek, Ława, Grosicki - Cuić

Pogoń Szczecin (2 połowa): Pesković - Acosta, Keramitsis (82' Osowski), Ndiaye, Borges (82' Ossowski) - Paryzek (82' Juwara), Ulvestad (61' Brzyski), Biegański, Ława (61' Wojciechowski), Czapliński - Angielski

profil-jpg

Źródło: Własne Wyświetlenia: 3300

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (18)

TritumX

TritumX

(21111/24000) 27.06.2026 17:54
Biala strona, bez artykulu? Wyswietla sie tylko tytul i zdjecie.
TritumX

TritumX

(21111/24000) 27.06.2026 18:07
@Daniel Przez ostatnie 10 minut meczu w „Aktualnościach” wisiał sam tytuł i biała strona. Tekst wskoczył dopiero teraz. Coś się tam chyba wiesza z opóźnionym ładowaniem artykułów publikowanych w czasie rzeczywistym.
Darq Rain

Darq Rain

(7556/9600) 27.06.2026 17:58
Sparring z IV-ligowcem z Niemiec na rozruszanie, jako jednostka treningowa. Każdy trochę pobiegał za piłką, poczuł boisko i mógł się mocniej opalić. Czekamy jeszcze na 2-3 mocne transfery, jak co roku...
ZaWa

ZaWa

(14642/18000) 27.06.2026 17:59
W drugiej połowie całkiem nieźle, młodzież na plus, Agger, Cuić i Angielski
Sympatyk-klubu

Sympatyk-klubu

(16573/18000) 27.06.2026 18:00
<b>NO!</b>
k0r

k0r

(77991/96000) 27.06.2026 18:01
Brawo Karol Angielski! Miejmy nadzieję, że w końcu zacznie grać na swoim poziomie, bo wpadł w oko włodarzom berlńskiego klubu.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27189/36000) 27.06.2026 18:02
jeszcze liga sie nie zaczela a ja juz wiem ze tym skladem bedzie walka max o srodek tabeli
lero

lero

(74641/96000) 27.06.2026 18:32
Jasnowidz się odezwał
darecki73

darecki73

(45949/48000) 27.06.2026 18:02
Upał miał wpływ na tempo spotkania, ale każdy dostał szansę na pokazanie się nowego sztabowi. Na plus Ława. Ma chłopak papiery na dobrego zawodnika i teraz najważniejsze, żeby w głowie miał dobrze poukładane. No i czas na transfery, zwłaszcza środek obrony. Tak by sztab trenerski miał już z kim przepracować okres przygotowawczy i zgrać drużynę
Bossman70

Bossman70

(19902/24000) 27.06.2026 18:06
Jedynie na plus to bez straty gola "zbieraniny" w obronie i skuteczność napastników z czwartoligowym średniakiem z Niemiec.
kranzmann1982

kranzmann1982

(13232/18000) 27.06.2026 18:06
No i ok taka ciekawostka - bądż co bądź graliśmy z 4- ligowcem. Tego Mora to można by gdzieś wyekspediować.
Tajuyy

Tajuyy

(2846/3200) 27.06.2026 18:12
Jak wygląda sytuacja z Mendym?
kęsik

kęsik

(32784/36000) 27.06.2026 18:12
Grosicki tragedia, nawet na tle IV ligi niemieckiej cienko wygląda. Z drugiej strony Czapliński bardzo fajnie a Paryzek bieda.
TritumX

TritumX

(21111/24000) 27.06.2026 18:14
Ciężko o coś innego niż korzystny wynik, grając z 4-ligowcem, natomiast do Garcii chyba już powoli zaczyna docierać, z czym ma do czynienia. To niestety nie jest Ajax ani nawet młodzieżówka Ajaxu. Jak wcześniej nie potrafili sklecić trzech poprawnych podań po ziemi pod presja, tak nie potrafią tego i teraz. Tiki-taki z tym materiałem ludzkim niestety nie będzie i pewnego pułapu po prostu nie przeskoczymy. Łatwo nie będzie zbudować z tego zwycięskiej drużyny w Ekstraklasie. Rywale się zbroją i nie żałują środków.
andrzej123x

andrzej123x

(2166/2400) 27.06.2026 18:24
Odbyła się kolejna jednostka treningowa. Nie ma co do niego przykładać większej wagi na początku przygotowań do sezonu
lero

lero

(74641/96000) 27.06.2026 18:35
Co tu komentować? Taka gierka na rozruch lepsza niż trening.
franek.dolas74

franek.dolas74

(3159/3200) 27.06.2026 18:44
Zwykła jednostka treningowa w ekstremalnych warunkach pogodowych. Trudno w sumie wyciągać jakieś dalekosiężne wnioski. No może poza tym, że na boisku jedno z najsłabszych ogniw... Legenda Białegostoku. Mam nadzieję, że Oskar szybko go odpali i wskaże mu miejsce w szeregu. A więc II zespół. Tam się nadaje.
Bzyku

Bzyku

(12256/18000) 27.06.2026 18:59
Na tle IV-ligowca dobrze wypadł Ława, mimo zmarnowanego sam na sam. Czapliński też kilka niezłych akcji. Najgorzej Grosicki w wakacyjno-orlikowwj formie do jakiej nas przyzwyczaił. Oraz Parzyszek. Chłopak jest przeraźliwie wolny i nieskoordynowany. Nawet nie wygląda jak ktoś kto uprawia sport. Umiejętności też bardzo słabe. Nie bez powodu wędkę dostał.