preloader
Przejdź do głównej treści
87050099d6b66751dbdbc2df23024df9b0ebd4

87050099d6b66751dbdbc2df23024df9b0ebd4

Z Piastem po raz 44 w lidze

Pogoń wygrała osiemnaście z nich. Remis odnotowywaliśmy czternaście razy, a Piast mógł cieszyć się ze zwycięstwa jedenaście razy. Bilans bramek również na korzyść Pogoni w stosunku 52-27.

Osiem sezonów temu Pogoń z Piastem grała trzy razy. W pierwszym meczu w Gliwcach Portowcy byli górą wygrywając 2:1. W kolejnym meczu fazy zasadniczej zespoły zremisowały 2:2 w meczu w Szczecinie, a już w meczu grupy spadkowej odnotowaliśmy kolejny remis - 0:0 w Gliwicach.

Siedem lat temu zespoły grały ze sobą też trzy razy. Mecz w Szczecinie rozegrany został w lipcu i z wygranej cieszyli się piłkarze Waldemara Fornalika. W rewanżu również lepszy był Piast, który ograł Pogoń 3:0, a w bramce Dumy Pomorza w końcówce spotkania bronić musiał Adrian Benedyczak. W meczu grupy mistrzowskiej padł bezbramkowy remis.

W rozgrywkach sześć lat temu drużyny ponownie mierzyły się ze sobą trzy razy. Portowcy zremisowali w Gliwicach z Piastem 0:0, a spotkanie rozegrane zostało w sierpniu. Rewanż rozegrany w Szczecinie miał miejsce w grudniu i zakończył się wygraną 1:0 po golu Davida Steca. Trzeci mecz miał miejsce w fazie finałowej i w spotkaniu rozegranym w Szczecinie wygrali Portowcy 1:0 po golu Tomasa Podstawskiego.

Pięć lat temu w rozgrywkach ligowych Pogoń z Piastem rywalizowała dwukrotnie. W Gliwicach lepsza była Pogoń, która wygrała po golu Gorgona, a w Szczecinie odnotowaliśmy bezbramkowy remis.

Cztery lata temu zespoły mierzyły się dwukrotnie. Pierwszy mecz odbył się latem w Szczecinie, a Portowcy wygrali 1:0 po dość szczęśliwym golu Jeana Carlosa Silvy. W rewanżu Portowcy także byli lepsi od Piasta i w lutym pokonali go w Gliwicach 2:0 po trafieniach Grosickiego i Biczachczjana.

Trzy sezony temu zespoły zmierzyły się ze sobą dwukrotnie. Pierwszy mecz rozegrano w Szczecinie i zakończył się on wynikiem 1:1. Gola dla Piasta strzelił Rauno Sappinen, a wyrównał po zmianie stron Jean Carlos Silva. W rewanżu w Gliwicach padł bezbramkowy remis.

Dwa lata temu pierwszy mecz obu zespołów rozegrano w Gliwicach. Ponownie odnotowaliśmy tam bezbramkowy remis. W rewanżu w Szczecinie lepszy był Piast, który po golach Huka i Felixa wygrał 2:0.

W jesiennym meczu obu drużyn rozegranym w Szczecinie w poprzednim sezonie wygrała Pogoń 1:0 po trafieniu Efthymisa Koulourisa. W rewanżu w Gliwicach wygrał Piast 2:1.

Pierwszy mecz obu drużyn w obecnym sezonie to trenerski debiut Thomasa Thomasberga w Pogoni. Portowcy wygrali w Szczecinie 2:1 po golach Mora Ndiaye i Kamila Grosickiego z rzutu karnego.

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 1729

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (23)

Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 09.04.2026 08:47
Założyłem przed przerwą na Kadrę przegraną z Legią . Lechem i Jagą . Remis z Piastem . Zagłębiem i Cracovią. Wygraną z Wisłą i GKS
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 09.04.2026 08:49
A swoją szosą , gdyby ten Cholewiński nie fisiował z tymi Sądami to teraz zmieniłby w Gliwicach tego błazna i mógłby na długo i to w młodym wieku zostać bramkarzem pierwszej drużyny, to woli się procesować i użalać zamiast skupiać się na karierze
Matul

Matul

(4442/4800) 09.04.2026 08:59
@Landsberg nie mógłby bo wielce panujący nam Alex by go nie dopuścił do 1szej drużyny bez podpisania kontraktu na 4 lata za grosze (: więc dobrze, że chłopak walczy o swoje i właśnie o swoją karierę
krokodylbambi

krokodylbambi

(27174/36000) 09.04.2026 09:29
w kazdym meczu ten sprzedawczyk ze zdjecia odwala cos dziwnego jak nie kiwanie, to piąstkowanie do bramki gdzie pilke mozna normalnie zlapac, potem sie mija albo go lobują tak jak z radomiakiem, grzesik mu daje za kolnierz teraz taki farfocel mowie wam to nie jest normalne za duzo tego
darecki73

darecki73

(45954/48000) 09.04.2026 09:38
Jak tego nie wygramy, to witaj 1 ligo. Ciekawe co wówczas ze stadionem i opłatami za jego użytkowanie biorąc pod uwagę znacznie mniejsze wpływy do klubu za grę w 1 lidze.
19DDD48

19DDD48

(235334) 09.04.2026 10:11
@darecki73 Będziesz mógł chodzić na Świt :) Może oni awansują do pierwszej ligi ;)
PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 09.04.2026 10:25
W leb, to pewne.
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 09.04.2026 10:34
@Matul czy to taka straszna oferta dla młodego 10 tys euro? Do tego bonusy za wygrany mecz . wyjście w 1 jedenastce , wszystkie takie sumki tworzą na koniec miesiąca ładny przelew. Zawsze można zawrzeć klauzulę aneksu , że w przypadku wykazania przydatności siadają do stołu po sezonie i renegocjują kontrakt. AH nie jest z tych co nie płacą tylko trzeba go najpierw czymś kupić a nie zaczynać od żądań.
Matul

Matul

(4442/4800) 09.04.2026 10:41
@Landsberg Nie wiem, jaki jest Alex, osobiście go nie poznałem, nie wiem też czy ta oferta to faktycznie 10k euro czy mniejsza większa, ale jak na wstępie dostajesz maila, że albo przyjmujesz naszą ofertę albo zniszczymy Ci kariere to gdzie tutaj pole do negocjacji? (: tak, nie wiem czy to też prawda, ale bez argumentów młody raczej do sądu by nie poszedł więc jestem w stanie uwierzyć, że takie wiadomości mógł otrzymać. Tam musiało się dużo złego zadziać, skoro w ruch poszli prawnicy i młody raczej stąd ucieknie niż się dogadają
PogonMKS

PogonMKS

(16958/18000) 09.04.2026 10:51
Widze ze niektorzy maja dobrze ograniczone postrzeganie rzeczywistosci, Mlodemu nie podobaly sie warunki zlozone przez Pogon, wiec prezesik z kasztanem chlopaka zeslali do rezerw bez pola do negocjacji. Chlopak powinien uciekac z tego statku jak najszybciej. Tak nie prowadzi sie negocjacji, no chyba ze w szemranych biznesach. Nie dziwie sie ze zaden trener z trenerskiej karuzeli nie chce podjac sie pracy w tym klubie. Trzeba by miec nie pokolei w glowie aby wskoczyc do takiego projektu.
mark

mark

(124595) 09.04.2026 11:00
Landsberg,ani nie jesteś jego adwokatem, ani ojcem ani w ogóle kimś kto wie jakie były lub są jego cele itd To jest jego życie,to jest jego praca i pasja,jak śmiesz ingerować w jego prywatne oczekiwania? Czy dzięki tobie wyrósł na atletycznego zdrowego młodzieńca,który ma już za sobą swoje sukcesy sportowe,jest dużym talentem itd i na pewno zajdzie tam gdzie on i jego rodzina oczekują.Mozesz się sam rzucać na jakieś finansowe kwoty które sobie sam wymyślasz,daj innym dochodzić do swoich celi tak jak oni to chca!
marek9636

marek9636

(107056) 09.04.2026 11:31
@Matul widziałeś tego maila czy wierzysz we wszystko co pezeczytasz w internecie?
marek9636

marek9636

(107056) 09.04.2026 11:52
A jak nie wiesz czy to jest prawda to plotkujesz. Trzymaj pion dopóki strony sobie sprawy nie wyjaśnią, a nie rozpowiadasz nie wiadomo co na lewo i prawo.
Landsberg

Landsberg

(94011/96000) 09.04.2026 12:25
@mark a z czego wynika ten agresywny ton? Bo chyba nie dlatego , że zawiodłeś się na Alexa i odreagowujesz ? Ani ja jego rodzina ani prawnik . Mam swoje przemyślenia i wiedzę , widzę też co dzieje się tymi młodymi i gdzie teraz grają lub nie grają , którzy odrzucili 15 tys euro , bo darek obiecał im więcej. Faktycznie pokierowali swoimi karierami, Odpowiedz mi dlaczego Bartek Ława nie zabiera z Pogoni swojego Natana choc ma gorszą pozycje negocjacyjną niż bramkarz?
Matul

Matul

(4442/4800) 09.04.2026 12:50
@marek9636 przeczytaj uważnie, mówię, że nie wiem czy to prawda ale nie zdziwiłbym się gdyby młody takiego maila dostał. Ze zwykłym obniżeniem kontraktu i bez dowodów młody by do sądu nie poszedł, musi mieć w ręku mocne karty skoro chcą się sądownie rozstać z winy klubu
marek9636

marek9636

(107056) 09.04.2026 13:08
@Matul Niech sąd rozstrzygnie, jeśli ma racje będzie wolnym zawodnikiem. I tak już nic z niego dla Pogoni nie będzie, przecież nie zostanie tu po takich akcjach. A, że nie chcą się zgodzić na podwyżkę dla młodego? Jeśli mają założenia, że nie dają pewnych kwot graczą w tym wieku, to niech sie tego konsekwentnie trzymają.
JUSA 70

JUSA 70

(44183/48000) 09.04.2026 15:01
Idę na mszę dzisiaj dać za usunięcie bielma z oka Tomasowi żeby miał lepszy wzrok w 44 występie przeciwko Piastunkom ale bez tego lemiesza zardzewiałego z fotki na pierwszym planie Limit kałbatuiarstwa jest moim zdaniem wyczerpany czas dać szansę Kamińskiemu
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 09.04.2026 15:31
Jak nie z Piastem to naprawdę nie wiem z kim mielibyśmy punktować. Jak przegramy ,nie daj boże, to autostrada do 1 ligi.
WielkiPiotr

WielkiPiotr

(38926/48000) 09.04.2026 15:58
Jedyna szansa dla Nas że u nich Plach jest kontuzjowany
CzłowiekZżelaza

CzłowiekZżelaza

(4419/4800) 09.04.2026 16:33
Pogoń spadnie. To było do przewidzenia. Teraz kwestia, czy habibi, czy inny codotworca
CzłowiekZżelaza

CzłowiekZżelaza

(4419/4800) 09.04.2026 16:43
Szkoda Lisa, a tymają ali co w c... wali
tukaniero

tukaniero

(17231/18000) 10.04.2026 08:19
statystyki nie klamia ale ci zawodowcy nie umia grac pod presja patrz........ 2 maj
Piotr Chen

Piotr Chen

(4882/6400) 10.04.2026 17:56
Swoją drogą myślę, że coś złego dzieje się z ekipie bramkarskiej . Zobaczcie sami - Stipica z potwora bramkowego po jakimś czasie stał się klaunem. Teraz to samo z Kojotem. Może czas na świeżą krew w sztabie?