preloader
Przejdź do głównej treści
87050021393c38e23ad8cd9d7519f923ffbfb8

87050021393c38e23ad8cd9d7519f923ffbfb8

Zapowiedź: Bić lidera

Lech Poznań przewodzi stawce z dorobkiem 46 punktów, ale czuje na plecach oddech Zagłębia Lubin (44 pkt) oraz Jagiellonii i Górnika (po 43 pkt). Każde potknięcie Kolejorza może kosztować go utratę fotela lidera. Pogoń Szczecin zajmuje obecnie 12. miejsce (37 pkt). Mimo odległej pozycji, środek tabeli jest tak spłaszczony, że zwycięstwo może wywindować Dumę Pomorza nawet o kilka lokat w górę, w okolice czołowej ósemki.

Po bolesnej porażce u siebie z Legią (0:2), Portowcy pokazali charakter w Gliwicach, pokonując Piasta 2:0. To zwycięstwo przywróciło w Szczecinie wiarę, że drużyna jest w stanie rywalizować z każdym. Poznaniacy wpadli w "remisowe sidła". Dwa ostatnie mecze to podział punktów - bezbramkowy z Jagiellonią oraz szalony, zakończony wynikiem 3:3 spektakl z GKS-em Katowice. Dla lidera trzeci brak zwycięstwa z rzędu byłby jasnym sygnałem ostrzegawczym.

- Po pierwsze trzeba będzie sprawić, aby Lech się bronił. Musimy być gotowi, że jeśli będą nas atakować pressingiem, to my będziemy musieli potrafić utrzymać piłkę. To im sprawi problemy. Defensywa to nie jest to, w czym są najlepsi. W meczu z Piastem podobało mi się to, co widziałem. Wiem, że jesteśmy w stanie grać lepiej. Podobała mi się w Gliwicach nasza jedność i pragnienie zwycięstwa. To powinien być taki standard w każdym spotkaniu. Mieliśmy wszyscy takie poczucie, że przeciwko Legii tego brakowało. Oczekuję, że pod tym względem przeciwko Lechowi też będzie to dobrze wyglądało. Nasze ofensywne sytuacje w Gliwicach też były czymś, co warto by było kontynuować - mówi trener Thomas Thomasberg przed sobotnim starciem.

- Tak jak to często ma się w naszych meczach, będziemy potrzebowali pokazać naszą jakość w momentach z piłką przy nodze. Chcemy kontrolować mecz w tak dużym stopniu, jak to tylko możliwe. Oprócz tego ważna będzie reakcja w chwilach, gdy stracimy posiadanie, bo i takie sytuacje się przytrafią. Dla mnie liczy się przede wszystkim nasza postawa, nie koncentrujemy się aż tak na przeciwniku, ale oczywiście znamy jego atuty. Jeśli jednak pokażemy nasz potencjał i umiejętności, to będę spokojny. Jesteśmy w stanie wychodzić spod pressingu rywala i wykorzystać taką jego postawę na naszą korzyść - odpowiada Niels Frederkisen.

Wszystkie plany i oczekiwania oczywiście sprawdzi boisko, a kibiców czekać będą ogromne emocje. Na zwycięstwo nad Lechem na własnym stadionie czekamy od 2023 roku. Oby licznik przestał bić już w sobotę późnym wieczorem.

PKO BP Ekstraklasa, 29. kolejka
Pogoń Szczecin – Lech Poznań
Data: Sobota, 18 kwietnia 2026
Godzina: 20:15
Miejsce: Stadion Miejski im. Floriana Krygiera w Szczecinie

profil-jpg

Źródło: własne Wyświetlenia: 2655

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (20)

pawel

pawel

(64050/72000) 17.04.2026 19:30
Tak zwyciestwo z Piastem przywrocilo wiare, ze mozemy wygrac z kazdym.. ???? (slabiutka) Legia pokazala nam miejsce w szeregu a Piast po prostu byl tragiczny. Mimo tego mogl spokojnie strzelic 2 - 3 bramki. Lech jest prowadzony przez profesjonalistow oraz posiada pilkarzy. Pogon jest prowadzona przez odklejonych od rzeczywistosci amatorow a pilkarzy mozna policzyc na palcach jednej reki... Juz widze jak zepchniemy lecha do defensywy karolkiem angielskim, potykajacym sie o wlasnie nogi grosickim oraz kolejnym mega transferem niestrzelicem ????
1962

1962

(62490/72000) 17.04.2026 19:37
Fajne to hasło. Kiedyś śpiewaliśmy ,,Bić Lecha,, i powstała przyśpiewka -Kto bije Lecha idzie do nieba, bo Lech to ...itd
szpila

szpila

(7802/9600) 17.04.2026 19:39
Tak tylko z innej beczki ponoć Pogoń interesowała się Czubakiem ale wybrali Angielskiego a Czubak praktycznie w każdym meczu bramkę strzela.
pawel

pawel

(64050/72000) 17.04.2026 19:44
@szpila Za Czubaka trzeba bylo zaplacic. Karolek przyszedl za darmo. Wiesz jak jest... Wlasciciele sie zmieniaja ale metody nie. Chyba, ze na gorsze...
szpila

szpila

(7802/9600) 17.04.2026 19:56
pawel taki Motor było stać na Czubaka więc drogi nie był na gorszy szrot więcej kasy poszło.
pawel

pawel

(64050/72000) 17.04.2026 20:24
@szpila Motor zrobil biznes jak nalezy. Sciagnal go za grosze. Otrzymal jakosc na boisku. Teraz natomiast moze tez otrzymac za niego sporo kasy. Habib nie chcial jej wydawac I wolal za darmo drewnianego Karolka a potem za paczke Haribo dolozyl jeszcze Niestrzelica. Czego nie rozumiesz? ????
Cezar

Cezar

(11371/12000) 17.04.2026 20:26
Coś ten Cuic nie zaistniał, niczym się nie wyróżnił, natomiast Englisz haruje w tzw "ataku" na środku pola. Ha, gdyby w drużynie byli pomocnicy to dogrywaliby piły, z których żyje napastnik. Tutaj nie ma takiej formacji. Jeśli utrzymają się w lidze .. Englisz będzie jednym z tych, którzy wnieśli najwięcej, by tego dokonać.
ZaWa

ZaWa

(14645/18000) 17.04.2026 20:32
Jedno jest pewne. Na jutro trzeba się dobrze znieczulić przed meczem
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 17.04.2026 20:52
Patrząc na grę Gieksy to mam nadzieję że sprawa naszego utrzymania wyjaśni się przed ostatnią kolejką.
andrzej123x

andrzej123x

(2170/2400) 17.04.2026 21:33
A może tak mniej jojczenia w więcej wiary, że jutro punkt bądź punkty dla Pogoni są faktycznie możliwe.
pawel

pawel

(64050/72000) 17.04.2026 22:14
@Cezar Ten jak to mowisz English to musi najpierw zaczac przypominac sportowca bo poki co to wyglada jak worek ziemniakow a nie atleta... Biega? Chyba do Zabki ???? Probuje pressowac (wolno I nieudolnie) I generalnie sie stara ale skoro nie ma ani zwrotnosci, ani techniki, ani szybkosci, ani nie wygrywa zbyt wiele w powietrzu,ani nie przetrzymuje pilki to w czym on jest wlasciwie dobry?? Serwisu od pomocnikow tudziez skrzydlowych nie ma dobrego, fakt ale on tez w niczym nie pomaga... Taki Mukairu choc to zaden as (kaszTan go sciagnal ????) nadrabia dryblingiem oraz przyspieszeniem i czasem stworzyl cos z niczego. A to nawet nie nominalnl a 9tka przeciez . Karol nie stworzyl jeszcze nic oprocz strat i jednej.przypadkowej bramki. Teraz patrz jak po tym co o nim napisalem wlozy pyrom ze dwie bramy... ????????
El Profesor

El Profesor

(13955/18000) 17.04.2026 22:37
Szlag mnie trafia. Legia właśnie nie przegrała bodajże 9. meczu z rzędu (dziś wygrała z Zaglebiem). Kiedyś ktoś napisał, że najobiektywniej będzie się porównywać z klubami w podobnej sytuacji (Widzew, Legia). No to się właśnie porównuję... Co by nie mówić o (a tfu!) Papszunie, to zrobił swoje, jak należy. Ale jednak nasz trener nie. Jeszcze Legia w pucharach pogra... A my się ledwo utrzymamy. Wrrr...
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 17.04.2026 23:03
Co do Legii to w sumie można było przewidzieć. Papszun nie ma czarodziejskiej różdżki ale jest solidnym trenerem i poukładał drużynę. Nie oznacza to że byliśmy na straconej pozycji grając z nimi - daliśmy ciała praktycznie przechodząc obok meczu.
El Profesor

El Profesor

(13955/18000) 17.04.2026 23:16
@kranzmann1982 właśnie mi zdefiniowałeś "czarodziejską różdżkę"!! "Solidny trener, układający drużynę" trener. Ja nie pisałem o meczu naszych drużyn, tylko o tym, co dał jeden konkretny trener, a drugi nie. Fork! Czemu u nas tego nie ma? Dokładnie na to liczyliśmy, gdy TT do nas przychodził, co dał Legii ... nie będę wymieniał.
kranzmann1982

kranzmann1982

(13231/18000) 17.04.2026 23:49
Thomasberg to taki trochę ślamazarny ciapciak ale nie zmienia to co zostało napisano wyżej - mamy słabą jakościowo kadrę i to jest podstawowy problem. Podstarzały Grosicki , mimoza Greenwood, zapasiony Mendy, przezroczysty Agger nie mówiąc o naszych "wybitnych napastnikach". Na tym tle skład Legii wygląda lepiej a i tak punktują głównie remisami albo przepychają 1:0.
pawel

pawel

(64050/72000) 18.04.2026 02:07
Legia oprocz tego, ze ma lepszego trenera ma tez nieporownywalnie lepszy sklad. Nawet jak ma slaby sezon to nakrywa czapkami szrot Habiba... Gdzie my sie pchamy z jakimis Juwarami czy innymi angielskimi. Habib kot i kaszTan rowniez ???? ????
Miru

Miru

(6180/6400) 18.04.2026 05:00
Napierdalamy!!! Portowcy
19DDD48

19DDD48

(235334) 18.04.2026 07:52
Panowie dzisiaj ważne spotkanie... lać Amicę!
Cezar

Cezar

(11371/12000) 18.04.2026 08:34
To nic nie zmienia. Ktoś tych gości wybrał i zdecydował się sprowadzić. Patrząc na posturę Englisza, choćby wzrost- on nie jest w stanie rywalizować z rosłymi obrońcami jak Kulu jeszcze niedawno, a liga siłowa. Zostawia jednak kawał zdrowia grając w pomocy. Jak sięgnąć pamięcią, poprzednicy potrafili sprowadzić dwóch napastników, Benjaminę i tego drugiego, którzy razem zdobyli minus jeden goli, a grali pod wodzą Runjaica.
Doker

Doker

(8201/9600) 18.04.2026 12:39
Pogrążenie Lecha byłoby upajające. Nawet bez alkoholu.