preloader
Przejdź do głównej treści
54-Pogon-Arka-2026-02-15

54-Pogon-Arka-2026-02-15

Zapowiedź: Pierwszy sparing przed nami

Letnie przygotowania Pogoni Szczecin wchodzą w fazę meczową. W sobotę o godzinie 16:00 Portowcy rozegrają w Berlinie pierwszy sparing okresu przygotowawczego, a ich rywalem będzie tamtejsze BFC Dynamo. To będzie również pierwsza okazja, by zobaczyć drużynę w meczowym boju pod wodzą nowego trenera.

Spotkanie ma wyjątkową oprawę. Gra kontrolna w Berlinie odbędzie się z okazji jubileuszu 60-lecia niemieckiego klubu, a na trybunach pojawią się także kibice Pogoni, którzy wybierają się na ten wyjazd.  W organizacji meczu pomogła bliska komitywa kibiców obu drużyn - sympatycy Pogoni i Dynama od pewnego czasu pozostają ze sobą zaprzyjaźnieni.

Rywal to klub z bogatą, choć specyficzną historią - w czasach NRD BFC Dynamo było ścisłą czołówką wschodnioniemieckiego futbolu, dziś jednak gra w niższych ligach niemieckiej piłki. Dla ekstraklasowej Pogoni to więc raczej spokojne wejście w sparingowy rytm, niż sprawdzian siły.

Najciekawszym wątkiem jest sam debiut meczowy sztabu Óscara Garcíi. Hiszpan zastąpił na ławce Thomasa Thomasberga, a nagła zmiana trenera i całego sztabu sprawiła, że przygotowania wznowiono nie w poniedziałek, lecz dopiero we wtorek. García ma więc za sobą ledwie kilka treningów, dlatego w Berlinie nie należy doszukiwać się jeszcze gotowego pomysłu na grę - to przede wszystkim budowanie formy fizycznej i pierwsze szlify nowej koncepcji.

Drugi wątek to nowi zawodnicy. Latem do Pogoni dołączyli już grecki bramkarz Níkos Bótis (póki co trenuje indywidualnie) oraz Patryk Dziczek, były pomocnik Piasta Gliwice. Skład wzmocnił także napastnik Jean-Pierre Nsame, którego sytuacja jest osobną historią do śledzenia. Kameruńczyk niespełna rok temu, w meczu z Cracovią, zerwał ścięgno Achillesa, a po operacji i rehabilitacji w całym sezonie 2025/2026 rozegrał tylko jeden pełny mecz. Każda minuta w jego wykonaniu będzie więc istotnym sygnałem dotyczącym formy i zdrowia.

Mecz z Dynamem to dopiero początek. W planie przygotowań Pogoni jest pięć gier kontrolnych: po Berlinie przyjdzie czas na Zagłębie Lubin (4 lipca) i Chrobrego Głogów (8 lipca), a najmocniejsze sprawdziany czekają na obozie w Austrii, gdzie rywalami będą Fenerbahçe (11 lipca w Linzu) oraz Sturm Graz. Zgrupowanie w Austrii potrwa od 10 do 16 lipca i będzie najważniejszym etapem przygotowań, a nowy sezon Ekstraklasy Pogoń rozpocznie 24 lipca o 20:30 meczem u siebie z Legią Warszawa.

O 13:30 kibice Pogoni i Dynama zbierają się na wspólny przemarz na stadion. Miejsce wyznaczono na Velodrom przy S-Landsberger Allee.

GRA KONTROLNA
BFC Dynamo Berlin - Pogoń Szczecin
27.06.2026 (sobota), godzina 16:00
Sportforum Hohenschönhausen

profil-jpg

Źródło: Własne Wyświetlenia: 747

Uwaga!

Dla lepszego doświadczenia użytkowników komentarze są początkowo niewidoczne. Kliknij „Zobacz komentarze", aby je pokazać i dołączyć do rozmowy.

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

* Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze (23)

Parzynias

Parzynias

(1477/1600) 26.06.2026 11:12
Uuu panie! Nowe przyszło! Witamy nowy anturaż strony!
czolq

czolq

(1077/1200) 26.06.2026 11:17
No elegancko to wyglada! Fajnie, ze aplikacja tez jest! Brawo Daniel i ekipa !
marcinnn

marcinnn

(44435/48000) 26.06.2026 11:19
No właśnie mi się załadowała nowa wersja stronki. Nie powiem bardzo przyjemnie to wygląda. Nie ma rewolucji, to też na wielki plus. Poprzednim razem, gdy zmieniana była szata, to poprzednia strona zniknęła razem z całą przez lata zbieraną zawartością. Teraz przejście na nową stronę nastąpiło płynnie, także fajnie, bardzo fajnie :)
Parzynias

Parzynias

(1477/1600) 26.06.2026 11:27
Pierwsza rzecz, której mi brakuje (której zresztą nie było też wcześniej, ale teraz mogłaby być) to liczba komentarzy do każdego newsa na stronie głównej. Żeby nie trzeba było klikać w wiadomość, żeby wiedzieć ile ma komentarzy. To by było fajne usprawnienie.
profil-jpg

Daniel Trzepacz

(5/50) 26.06.2026 11:32
Dzięki za miłe słowo wyżej :) To, o czym wspominasz to jedna z rzeczy, którą mam już na liście do naszego partnera, który budował serwis. I jeszcze sporo, sporo więcej, jak edycja komentarzy do dodania.
darecki73

darecki73

(45929/48000) 26.06.2026 11:30
Całkiem ładnie wygląda teraz strona. Trzeba jej się trochę nauczyć :)
silentscream

silentscream

(118589) 26.06.2026 11:32
Strona jest teraz bardziej czytelna, to zdecydowanie na plus. Gratki Daniel.
TritumX

TritumX

(21075/24000) 26.06.2026 11:33
Dalibyscie chociaz jakies ostrzezenie bo my tam cala debate mielismy pod artukulem o Greenwoodzie i nagle wszystko poznikalo. No ale dobra, czas transformacji : ) Strona elegancka, najwazniesze ze reklamy nie blokuja calego ekranu.
krokodylbambi

krokodylbambi

(27228/36000) 26.06.2026 11:35
i zegar nastawcie 2 do przodu bo juz 13;35 :D
zakoo

zakoo

(16336/18000) 26.06.2026 11:40
Sprawdzam tylko.
TritumX

TritumX

(21075/24000) 26.06.2026 11:41
Co do formatowania tekstu w komentarzach na nowej stronie, już na pierwszy rzut oka rzuca się w oczy brak możliwości robienia odstępów czy zaczynania od nowego akapitu, tak jak to było na starej stronie. Nawet jak zaczniesz od nowego akapitu, pisząc komentarz, to system automatycznie grupuje wszystko w jednej, nieprzerwanej linii. Nie wiem, czy to jest zamierzone, ale ja osobiście lubię czasem zacząć nową myśl od nowego akapitu, żeby ten tekst jakoś czytelnie podzielić albo umieścić cytat itd. Nie wiem, czy można to poprawić, ale chyba generalnie taka możliwość byłaby na plus – zamiast jednej wielkiej, nieprzerwanej ściany tekstu. Taka obserwacja.
lero

lero

(74620/96000) 26.06.2026 11:52
Jestem za. Też tak uważam + edytowanie
Santino Corleone

Santino Corleone

(11401/12000) 26.06.2026 11:48
Fajne nowe szaty. Legancko tego.
MENTOR

MENTOR

(17192/18000) 26.06.2026 11:53
#Daniel dzięki za Twoją pracę, za możliwość czynnego brania udziału w dyskusji o Pogoni... Nowa strona mi się bardzo podoba, dzięki ! Może jakiś osobny post o zmianach na stronie??? Wszyscy użytkownicy mogliby się podzielić z 'Tobą opiniami na temat nowej szaty itd.
alchemik

alchemik

(59765/72000) 26.06.2026 11:53
@Daniel Brawo za nowa stronkę!!!!!!!!!!!!!!1 Super!! Pozdrawiam
lero

lero

(74620/96000) 26.06.2026 11:55
A zegar na stronie to wg jakiego czasu? 2 godziny opóżnienia
Czad

Czad

(16314/18000) 26.06.2026 11:55
Aż się przestraszyłem, że coś z przeglądarką mi się posypało, no ale czad.
Carl1969

Carl1969

(11261/12000) 26.06.2026 12:02
W 40'C z Dynamem to będzie ciężki trening a nie mecz, oby tylko wrócili bez kontuzji.
siwy

siwy

(67344/72000) 26.06.2026 12:07
Fajnie wygląda strona gratulacje.
Jano

Jano

(1326/1600) 26.06.2026 12:10
Fajnie, bardziej przejrzyste te nowe szaty. Gratulacje Danielu
TritumX

TritumX

(21075/24000) 26.06.2026 12:12
Następna kwestia do poprawy, moim skromnym zdaniem, to okno z komentarzem, które w trakcie tworzenia komentarza otwiera się jako osobna, przysłaniająca wszystko nakładka na ekran. Oprócz niej nie ma się dostępu do niczego innego ani nie można jej w żaden sposób zminimalizować bez anulowania komentarza. Problem z tym jest taki, że w trakcie pisania odpowiedzi nie można teraz dokładnie widzieć, na co się odpowiada. My tu mamy całe debaty, piszemy komentarze spójne merytorycznie, odpowiedzi na punkty, odnoszenie się do fragmentów, cytatów itd. Na starej stronie było tak, że można było mieć otwarty komentarz w trakcie tworzenia na górze strony, przewinąć sobie na dół, doczytać, na co się odpowiada, poprawić, dopisać. Teraz trzeba chyba będzie otwierać cały nowy tab z tym samym artykułem, żeby w ogóle mieć możliwość czytania, na co się odpowiada w trakcie pisania odpowiedzi. Nie wiem, jak to można rozwiązać, ale chyba warto byłoby mieć taką możliwość. Następna kwestia to jakaś możliwość wklejania zdjęć, załączników itd. Często wrzucamy tu jakieś pomocne screenshoty i temu podobne. Pod jednym z poprzednich artykułów widzę, że zdjęcie Greenwooda z Bristol City, które wstawiłem przez "postimg" i działało na poprzedniej stronie, zniknęło i nie działa.
Misiek1948

Misiek1948

(30445/36000) 26.06.2026 12:14
Musiałem się upewnić czy dobrze trafiłem. Całkiem tu przyjemnie.
ZaWa

ZaWa

(14638/18000) 26.06.2026 12:16
Ciekawe jak szeryf zestawi obronę, za dużo pola manewru nie ma. Może czeka nas przerabianie pomocników na obrońców? Oby po weekendzie się coś wyklarowało w kwestii nowych defensorów.