Aktualności

Pierwsza, historyczna edycja Football Arena Business League już za nami, a my przez cały sezon patronowaliśmy rozgrywkom! Podczas piłkarskiej niedzieli pod namiotami obiektu Football Areny byliśmy świadkami niezliczonej ilości spotkań o ponadprzeciętnej dawce emocji. Oczywiście poznaliśmy pierwszych zwycięzców tych rozgrywek!


Dzień rozpoczęły zmagania drużyn zajmujących w tabeli miejsca 15-20. Zorganizowany turniej dla tych ekip nie miał bezpośredniego przełożenia na tabelę. Podczas rozgrywanych tego dnia zawodów najlepsi okazali się zawodnicy UKS OHP pokazując tym razem plecy lepszym w tabeli zawodnikom MPO. 

Później na obiektach areny drugi turniej rozegrały drużyny z miejsc 9-15. Tym razem najwyższe miejsce w tabeli również w niedzielnych zmaganiach potwierdzili piłkarze Netto. Napotykali na spory opór przeciwników ale koniec końców udało im się wygrać.

Największe emocje zaczynały się od meczów o konkretną lokatę w lidze: 7. oraz 5. miejsce. W tym pierwszym ProEco Biznes mierzyło się z Adamusem II. Mecz był niezwykle zacięty a sędzia nawet pokazał czerwoną kartę jednemu z zawodników. Długo zanosiło się na dogrywkę w postaci rzutów karnych(na co z resztą bardzo liczyli kibice) ale piłkarze ProEco postanowili zakończyć zabawę w regulaminowym czasie i zwyciężyli 9:8. Tyle samo, jeśli nie więcej emocji było w starciu o 5. miejsce. Mecz przyjaźni pomiędzy Football Areną a E-Megasport obfitował w zwroty akcji i tu również pachniało dogrywką. Kilka sekund przed końcem szansy na wyrównanie wyniku nie wykorzystała ekipa Bartka Ławy i to drugi gospodarz obiektu - Tomasz Podobas i jego ekipa Football Arena mogli się cieszyć z wyższego miejsca w tabeli zwyciężając 13-12. 

Daniami głównymi były oczywiście mecze o medale. Tu - w przeciwieństwie do wcześniejszych rozstrzygnięć - miłośnicy emocjonalnego roller coastera mogli się czuć nieco zawiedzeni. W starciu o brąz Spaw-Mont dosyć szybko odskoczył Eko Energii i w kolejnych etapach bardzo dobrze kontrolował przebieg gry. Brązowe medale zawisły na ich szyjach po tym jak ograli przeciwników w stosunku 11-7.

Wielki finał zapowiadał się emocjonująco. Wprawdzie faworyt był tylko jeden - BRAVO, ale FC Stojanow przypadkiem do finału nie awansował. Szybko jednak okazało się, że ekipa naszpikowana byłymi gwiazdami ekstraklasowych boisk i utalentowanymi zawodnikami z Pomorza to nieco za wysokie progi tego dnia dla Stojanowów. BRAVO zwyciężyło bardzo pewnie, spokojnie i w pełni zasłużenie mogą już planować wspólny wypoczynek podczas rejsu.

Podczas uroczystego podsumowania gospodarze ligi wręczyli poza pucharami dla drużyn również nagrody indywidualne. Specjalną nagrodę dla najbardziej doświadczonego piłkarza rozgrywek otrzymał Eugeniusz Leszczyński z drużyny Tramwaje Szczecińskie. Najlepszym bramkarzem okazał się być Arkadiusz Spychaj z ekipy BRAVO a MVP całych rozgrywek Bartosz Barandowski również z mistrzowskiej ekipy. 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mówimy do zobaczenia w następnym sezonie, który startuje już w przyszły weekend!

Ostateczne rozstrzygnięcia:

1. BRAVO
2. FC Stojanow
3. Spaw-Mont
4. Eko Energia
5. Football Arena
6. E-Megasport
7. ProEco Biznes
8. Adamus II
9. Netto
10. Tramwaje Szczecińskie
11. RT Trans
12. Röhlig SUUS
13. Dansk
14. Also Polska
15. MPO
16. UKS OHP
17. Kongsberg
18. PogonSportNet
19. BIDFood Farutex
20. Adamus I

Drugi sezon rozgrywek Football Arena Business League startuje już w najbliższy weekend! Tym razem zgłoszone zespoły podzielone zostaną na dwie lub trzy ligi (w zależności od liczby zgłoszeń). Warto przyłączyć się do zabawy i wspólnie ze znajomymi z pracy lub z przyjaciółmi grać regularnie w naszych rozgrywkach! Więcej informacji na stronie LIGA.FOOTBALLARENA.PL!

Autor: Patryk Baliński
Żródło: własne
Wyświetleń: 5016

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...