Pogoń Szczecin odnosi drugie zwycięstwo w tym sezonie, a pierwsze w spotkaniu wyjazdowym. W Gliwicach podopieczni Kazimierza Moskala wygrali z Piastem 2:0 po debiutanckim trafieniu Kitano oraz trzeciej już bramce w tym sezonie Drygasa.

W 10. minucie po błędzie obrońcy Piasta świetną okazję miał Delew z Kitano, przed którymi stanął już tylko jeden stoper rywali. Ostatecznie piłka trafiła do Japończyka, który nie był niestety w stanie oddać groźnego strzału. Dużo chaosu mogli zobaczyć kibice w Gliwicach, ponieważ żadna z drużyn nie potrafiła na dłużej utrzymać się przy piłce. W 26. minucie jednak Pogoń po składnej akcji objęła prowadzenie. Nunes przerzucił piłkę do Gyurcso, a Węgier wycofał ją w pole karne prosto do Murawskiego. Kapitan Pogoni miał problem z przyjęciem piłki, ale trafiła ona ostatecznie do Kitano, który z kilku metrów wpakował ją do bramki. Chwilę później podwyższyć mógł Matras, ale w dobrej sytuacji sporo przestrzelił.

Z wigorem rozpoczęli drugą połowę goście. Pół boiska przebiegł z piłką Bukata aż zagrał do Barisica, którego jednak świetnie w ostatnim momencie zablokował Czerwiński. Swoje sytuacje miała również Pogoń. Aktywny starał się być Gyurcso, który czekał ciągle na długie zagrania. W 65. minucie Węgier dostał dobrą piłkę od Delewa, ale jego strzał na rzut rożny sparował Szmatuła. Po rzucie rożnym głową uderzał Matras, ale piłka minimalnie minęła bramkę Piasta. Szalał na lewej stronie Gyurcso, który po jednej akcji ładnie minął obrońcę gospodarzy, ale zamiast podać koledze z zespołu to zdecydował się na strzał z zerowego kąta. Piast próbował atakować, ale już w doliczonym czasie gry nadział się na kontratak Pogoni. Gyurcso przebiegł z piłką pół boiska, a na koniec zagrał do Drygasa, który w sytuacji sam na sam pokonał pewnie  bramkarza Piasta. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)
0:1 Kitano 26’
0:2 Drygas 90+1’

Żółte kartki: Barisić, Sedlar (Piast) Nunes, Czerwiński (Pogoń)

Piast Gliwice: Szmatuła – Mokwa, Pietrowski, Hebert, Sedlar, Mráz – Badía (77’ Korun), Radosław Murawski, Živec (46’ Bukata) – Szeliga, Barišić (59’ Masłowski)

Pogoń Szczecin: Kudła – Rudol, Czerwiński, Fojut, Nunes – Rafał Murawski, Matras – Gyurcsó (90’ Lewadnowski), Drygas, Delev (86’ Kort) – Kitano (70’ Frączczak).