Pogoń odniosła pierwsze zwycięstwo ligowe w sezonie 2016/2017 i pokonała drużynę prowadzoną przez swojego byłego szkoleniowca 5:0.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo spokojne, zespoły nie szarżowały i nie atakowały z dużą siłą. W 19. minucie doczekaliśmy się jednak pierwszej bramki. 30 metrów od bramki Treli faulowany był Kitano. Na dośrodkowanie ze stojącej piłki dośrodkował Gyurcso, a Matras fantastycznie wykończył sytuację głową. To zmotywowało drużynę gości. Gutkovskis  najpierw niewiele pomylił się po strzale głową, a chwilę później po błędzie Lewandowskiego znalazł się w sytuacji sam na sam. Na szczęście nie trafił w bramkę. Wynik do przerwy jednak nie uległ zmianie.

Drugą część Portowcy rozpoczęli pioronująco. Delev zerwał się prawą stroną, minął jednego z rywali i dograł na szesnasty metr do Murawskiego, który płaskim strzałem pokonał Trelę. Od tego momentu Pogoń grała spokojnie, a co najważniejsze pewnie. Nie pozwalała rywalom na wiele. 20 minut przed końcem Trela końcami palców odbił uderzenie Matrasa. Po chwili Kitano stanął przed świetną szansą na debiutanckiego gola, ale jego uderzenie przeszło nad poprzeczką. Po chwili Portowcy mieli rzut wolny ze skraju pola karnego. Na mocno bitą piłkę zdecydował się Nunes. Futbolówka przeszła przez pole karne i wpadła do bramki niecieczan. Po kolejnych dwóch minutach znów mogliśmy cieszyć się z gola. Tym razem Nunes dograł do Drygasa, któy wpakował piłkę do siatki. To nie był jeszcze koniec popisów strzeleckich Portowców. Już w doliczonym czasie gry Murawski zdobył drugiego gola i przypieczętował zwycięstwo Dumy Pomorza.

Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 5:0 (1:0)
1:0 Mateusz Matras 19'
2:0 Rafał Murawski 46'
3:0 Ricardo Nunes 70'
4:0 Kamil Drygas 72'
5:0 Rafał Murawski 90'

Pogoń Szczecin: 66. Dawid Kudła – 21. Sebastian Rudol, 3. Jarosław Fojut, 4. Jakub Czerwiński, 33. Mateusz Lewandowski (46' 77. Ricardo Nunes) - 7. Adam Gyurcsó (74' 32.Robert Obst), 23. Mateusz Matras, 6. Rafał Murawski,  14. Kamil Drygas, 11. Spas Delev - 18. Seiya Kitano (74' 93. Łukasz Zwoliński).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 12. Dariusz Trela – 8. Patryk Fryc, 15. Kornel Osyra, 77. Artem Putivtsev (38' 18. Pavol Stano), 17. Dalibor Pleva - 6. Batłomiej Babiarz, 28. Vlastimir Jovanović, 25. Mateusz Kupczak, 7. Samuel Stefanik (56' 20. Dawid Nowak), 11. Patrik Misak – 21. Vladislavs Gutkoviskis.