Portowcy przegrali na zakończenie roku w Niecieczy 2:0. Na kolejne punkty czekać trzeba będzie conajmniej do 13. lutego 2017 roku. Było to czwarte spotkanie bez zwycięstwa z rzędu.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla Pogoni. Stefanik przejął piłkę na połowie Dumy Pomorza, podał do Misaka, a ten w sytuacji jeden na jeden nie dał szans Słowikowi. Pogoń próbowała się odgryźć ale robiła to nieporadnie. Za to gospodarze w 18. minucie powinni prowadzić 2:0, ale Guba w doskonałej sytuacji strzelił wysoko nad bramką. Dwie minuty później akcję prawą stroną przeprowadził Frączczak i dośrodkował na głowę Kamila Drygasa, ten jednak nie trafił dobrze w piłkę. Chwilę później Drygas znów był w dobrej sytuacji po dograniu Rapy ale nie trafił w piłkę. Pierwsze celne uderzenie na bramkę Treli Portowcy oddali dopiero 35. minucie meczu. Matynia, kóry zmienił Nunesa dośrodkował na głowę Gyurcso ale jego strzał pewnie obronił bramkarz. Chwilę przed przerwą z dystansu przymierzyłTakafumi Akahoshi, ale jego uderzenie nieznacznie minęło bramkę. Gdy sędzia już przymierzał się do odgwizdania końca pierwszej połowy w fenomenalnej sytuacji po rzucie rożnym i zamieszaniu nie trafił Fojut.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do większej części pierwszej połowy. ogoń miała piłkę częściej ale nic z tego nie wynikało. W 55. minucie Stefanik zdecydował się na uderzenie z 20. metrów, a futbolówka po odbiciu od słupka wpadła do siatki. Pogoń mogła odpowiedzieć po minucie, ale strzał Drygasa odbił Trela. W 68. minucie Listkowski świetnie dograł na wolne pole do Frączczaka, ale napastnik Pogoni niestety przestrzelił. Do kolejnej dobrej sytuacji doszło cztery minuty przed końcem spotkania, ale Drygas będąc oko w oko z Trelą nie trafił w bramkę.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)
1:0 - Patrik Mišák 4'
2:0 - Samuel Stefanik 55'

Bruk-Bet Termalica: 12. Dariusz Trela  - 17. Dalibor Pleva, 15. Kornel Osyra, 77. Artem Putiwcew, 22. Guilherme - 11. Patrik Mišák (77' 8. Patryk Fryc) , 28. Vlastimir Jovanović, 25. Mateusz Kupczak, 6. Bartłomiej Babiarz, 19. Dávid Guba (70' 24. Wojciech Kędziora)  -  7. Samuel Stefanik (60' 10. Roman Gergel)

Pogoń Szczecin: 1. Jakub Słowik - 2. Cornel Râpă, 21. Sebastian Rudol, 3. Jarosław Fojut, 77.  Ricardo Nunes (38' 15. Hubert Matynia) - 7. Ádám Gyurcsó (46' 33. Mateusz Lewandowski), 23. Mateusz Matras, 14. Kamil Drygas, 29. Marcin Listkowski (68' 93. Łukasz Zwoliński), 27. Takafumi Akahoshi - 9. Adam Frączczak.

Autor: Daniel Trzepacz