Aktualności

Według wstępnych harmonogramów w marcu miał zostać zaprezentowany plan budowlany, który niezbędny jest do uruchomienia procedury przetargowej. W temacie pojawiła się jednak dość niezręczna cisza i postanowiliśmy zapytać Prezesa Jarosława Mroczka jak przebiegają prace projektowe.


- Jak Pan się domyśla, z naszej strony opóźnień nie ma (zakończyliśmy wcześniej planowaną akcję crowdfounding’ową). Jestem w stałym kontakcie z panem Dyrektorem MOSRiR’u, przewodniczącym zespołu ds. budowy stadionu, Wojciechem Olbrysiem. Najwięcej pracy ma ewidentnie pan projektant, musi niestety poprawiać i uzupełniać niektóre elementy projektu, szczególnie związane z tzw. bilansem energetycznym dla projektowanego obiektu - odpowiada naszemu serwisowi Prezes Jarosław Mroczek. - Potrzebna jest również tzw. decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, która to poprzednio była wydana dla obiektu z trzema trybunami a teraz jest przygotowywana dla stadionu z czterema trybunami. Tak się dzieje w przypadku, kiedy dla danego terenu brak jest planu zagospodarowania przestrzennego. Taką decyzję wydaje gminna inna niż Szczecin (w naszym wypadku Stargard). Jeśli więc projektant poprawi własne braki w dokumentacji i otrzymamy decyzję ze Stargardu, będzie można wystąpić o tzw. zamienne pozwolenie na budowę. Jest lekkie opóźnienie, moim zdaniem jednak nie zagraża ono jeszcze naruszeniem podstawowego harmonogramu.

Kiedy można spodziewać się więc projektu budowlanego? Narazie takiej możliwości nie ma, ale nie uważa, że trzeba przywiązywać do tego odpowiednią wagę.

- Brak tej możliwości wynika z powyżej podanych przeze mnie przyczyn. Uważam, że nie należy przywiązywać wagi do kwestii „pokazywania” projektu budowlanego. To kilkaset stron i rysunków. Zdecydowanie ważniejsze z naszego punktu widzenia jest przygotowanie warunków przetargu i ogłoszenie tego przetargu na wykonawcę. To moim zdaniem najbardziej krytyczny moment realizacji tego zadania. Kiedy będziemy wiedzieli, ile podmiotów zgłosi się do przetargu, kiedy przetarg się odbędzie i nie będą się z nim wiązały żadne protesty, wtedy będę spokojny, że prace rozpoczną się w uzgodnionym terminie - mówi Mroczek.

Projekt budowlany, procedura przetargowa... Dla kibica najważniejsze jest jednak to, aby zobaczyć na stadionie pierwsze prace. Kiedy można spodziewać się wbicia pierwszej łopaty?

- Wielokrotnie o tym mówiłem. Ja uważam (i zdanie nie zmieniam), że rozstrzygnięcie przetargu powinno wiązać się z możliwością wbicia tej przysłowiowej łopaty w dwóch ostatnich miesiącach tego roku. Gmina woli mówić o początku następnego roku, jednak mogę zapewnić, że podobnie jak nam osobom związanym z realizacją tego projektu w UM zależy na tym by budowa zaczęła się jak najszybciej i zakończyła się również jak najszybciej. Kiedy tylko mam okazję rozmawiać o tym z prezydentem Szczecina również słyszę to samo. Wola prezydenta w tym względzie jest jednoznaczna - dodał Jarosław Mroczek.

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 11355

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...