Pogoń Szczecin zremisowała w meczu z Koroną Kielce 0:0. Było to zupełnie inne spotkanie niż w środę z Górnikiem. Portowcom trudniej było o tworzenie akcji ofensywnych i nie wypracowali sobie tylu sytuacji co kilka dni temu.

Pierwszy strzał na bramkę obejrzeliśmy już w 36. sekundzie spotkania. Na uderzenie zdecydował się Hubert Matynia, ale było ono bardzo niecelne. Drużyny w pierwszych minutach "badały się" i na groźne uderzenie czekaliśmy do 10. minuty meczu. Wtedy na strzał z dystansu zdecydował się Możdżeń. Piłka na nasze szczęście przeszła jednak obok słupka bramki Łukasza Załuski. Szybko można było stwierdzić, że spotkanie z Koroną będzie innym od tego ostatniego rozegranego w Zabrzu. Znacznie trudniejszym. Pierwszy celny strzał na bramkę Alomerovicia oddał Ricardo Nunes. Boczny obrońca zdecydował się na strzał z około 25. metrów, ale prosto w ręce bramkarza gospodarzy. Korona mimo to wciąż miała przewagę. W 35. minucie po głupiej stracie Matyni rzut wolny mieli gospodarze. Załuska dobrze obronił jednak uderzenie Możdżenia. Chwilę później na bramkę uderzał Jukić ale na nasze szczęście zbyt mocno i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Do przerwy jednak goli nie oglądaliśmy.

Po zmianie stron Załuskę znów z 16. metrów szybko sprawdził Możdżeń, ale bramkarz Pogoni dał sobie radę i nadal zachowywał czyste konto. Pogoń odpowiedziała sprzałem Spasa Deleva, ale przeszedł on obok bramki Alomerovicia. Odpowiedź? Szybko, bo już po kilku minutach na mocny strzał Kiełba reagować musiał Załuska wybijając piłkę na rzut rożny. Tempo tego spotkania jednak wciąż nie powalało. Zwłaszcza ze strony Pogoni, która miała problem z tworzeniem akcji ofensywnych. Kwadrans przed końcem Drygas wystawił piłkę Duncanowi. Ten mimo asysty dwóch rywali zdołał oddać strzał, ale prosto w ręce Alomerovicia. Więcej ciekawych akcji w tym meczu nie obejrzeliśmy i drużyny podzieliły się punktami.

Korona Kielce - Pogoń Szczecin 0:0 (0:0)

Korona Kielce: Alomerović - Kosakiewicz, Rymaniak, Malarczyk, Kallaste - Żubrowski (75' Petrak), Możdżeń, Jukić, Cviljanović (70' Aankour), Kiełb (58' Gardawski) - Kaczarawa

Pogoń Szczecin - Załuska - Rapa, Fojut, Dvali, Nunes - Delev (90' Rudol), Drygas, Piotrowski, Hołota, Matynia (71' Błanik) - Duncan (84' Listkowski)