Aktualności

Fredrik Ulvestad dołączył do Pogoni Szczecin w końcówce letniego okienka transferowego, kiedy ta znajdowała się w kryzysie po odpadnięciu z eliminacji europejskich pucharów, a zespół znajdował się w strefie spadkowej Ekstraklasy. Ulvestad niemal z marszu musiał potwierdzić, że jest klasowym zawodnikiem i potrafi odmienić środek pola Portowców. Jak więc wyglądał pierwszy sezon Frederika w Pogoni?


Tak jak napisałem we wstępie. Fredrik dołączył do Dumy Pomorza pod koniec letniego okienka transferowego i z miejsca musiał odmienić środek pola naszej drużyny. Na debiut Norwega musieliśmy jednak trochę poczekać, Ulvestad w momencie podpisania kontraktu borykał się z drobną kontuzją przez co nie mógł zagrać przeciwko Zagłębiu Lubin. Norweski pomocnik oficjalny debiut w barwach Dumy Pomorza zaliczył w domowym spotkaniu przeciwko Koronie Kielce. Pomocnik ze Skandynawii swoim solidnym występem pomógł drużynie w odniesieniu zwycięstwa. Po raz pierwszy jego nazwisko zaistniało w protokole meczowym już w następnym spotkaniu. Norweg zaliczył asystę w meczu z Cracovią, a Pogoń to spotkanie zwyciężyła 5:1. W dalszej fazie sezonu Ulvestad prezentował wysoki poziom, a jego dyspozycja w znaczącym stopniu wpłynęła na  pozytywne wyniki drużyny.

Najlepszym meczem Norwega w rundzie jesiennej był bez wątpienia jego występ w domowym spotkaniu przeciwko Lechowi Poznań, w którym to Norweg zanotował dwie asysty i zdobył bramkę, zostając przy tym najlepszym zawodnikiem 10 kolejki PKO BP Ekstraklasy. Rundę wiosenną rozpoczął rewelacyjnie, w pierwszych dwóch spotkaniach po zimowej przerwie Norweg zdobył trzy bramki (1 gol we Wrocławiu przeciwko Śląskowi i dwie bramki przeciwko Radomiakowi). Najważniejsze bramki zdobył jednak w spotkaniu z Cracovią w Szczecinie oraz półfinałowym starciu z Jagiellonią Białystok, w tym drugim przypadku to właśnie dzięki jego bramce Portowcy awansowali do finału Pucharu Polski. Niestety w końcowej fazie sezonu Ulvestad, trochę przygasł i nie był w stanie poprowadzić Dumy Pomorza do osiągniecia kluczowych celów postawionych przed drużyną w sezonie 2023/2024. Jedną z przyczyn takiego obrotu spraw, mogła być kontuzja jego kolegi ze środka pola - Rafała Kurzawy,  z którym odmienili środek pola Dumy Pomorza. Przed nowym sezonem należy mieć nadzieję, że Fredrik Ulvestad znów będzie radował kibiców swoimi wspaniałymi występami. 

STATYSTYKI:

Mecze w lidze: 26
Mecze w PP: 5
Gole w lidze: 6
Gole w PP:1
Asysty w lidze: 3
Asysty w PP: 0
Celne podania na mecz: 85%
Skuteczność podań na własnej połowie: 89%
Skuteczność podań na połowie przeciwnika: 81%
Wygrane pojedynki główkowe na mecz: 49% 

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Dominik Markiewicz
Żródło: własne
Wyświetleń: 1370

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...