Nie o takim początku zmagań w grupie mistrzowskiej marzyli kibice i piłkarze Pogoni. W pierwszym meczu w rundzie finałowej Portowcy wybrali się do Białegostoku, w którym jednak lepsza okazała się Jagiellonia wygrywając 1:0.

Pierwszy kwadrans w Białymstoku minął na badaniu się przez obydwie strony.  Pierwsza szansa na bramkę pojawiła się dopiero w 26. minucie, kiedy Kort wypuścił Gyurcso, ale ten z ostrego kąta strzelił wysoko nad bramką. Kolejna okazja dla gości była chwilę później. Do rzutu wolnego podszedł Delev i sprytnie uderzył, ale piłka musnęła ostatecznie tylko słupek. Po półgodzinie obudził się lider i od razu skończyło się to bramką. Lewą stroną trochę szczęśliwie przebił się Cernych, który wrzucił piłkę w pole karne. Tam źle z bramki wyszedł Słowik, a najlepiej odnalazł się Sheridan, który lekkim strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jaga po bramce złapała wiatr w żagle i miała również okazję podwyższyć wynik, ale strzał Novikovasa z 10 metrów minął minimalnie bramkę Pogoni.

Od początku drugiej połowy mieliśmy wymianę ciosów z obydwu stron. Z Pogoni dobre okazje mieli Fojut z Frączczakiem. Tego pierwszego strzał głową obronił Kelemen. Napastnik Pogoni natomiast źle złożył się do piłki po zagraniu Deleva. Jagiellonia odpowiedziała stałym fragmentem gry, w trakcie którego sprytnie próbował uderzać Runje, ale piłka minęła minimalnie bramkę strzeżoną przez Słowika.  W 63. minucie natomiast bramkarz Pogoni uratował swój zespół przed stratą drugiej bramki. Sheridan dostał piłkę kilka metrów od bramki, ale szybka i dobra interwencja Słowika uniemożliwiła mu strzelić drugą bramkę w tym meczu. Pogoń z każdą minutą angażowała się coraz bardziej w atak, co powodowało kolejne kontrataki gości. W jednym z nich Sheridan ładnie zgrał piłkę do Cernycha, ale ponownie górą był bramkarz Portowców. W końcówce po fatalnym zagraniu Fojuta swoją szansę miał również Vassiljev, ale strzelił bardzo niecelnie. W ostatnich minutach mieliśmy jeszcze festiwal żółtych kartek po kolejnych faulach jak i przepychankach z obydwu stron.

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 1:0

1:0 Sheridan 33’

Żółte kartki: Romanczuk, Tomasik, Frankowski (Jagiellonia) Fojut, Niepsuj, Słowik, Delev, Nunes, Matras(Pogoń)

Jagiellonia: Kelemen – Tomasik, Guti Tomelin, Runje, Ziggy Gordon – Góralski, Romanczuk – Chomczenowski (69’ Frankowski), Novikovas (85’ Vassiljev), Cernych – Sheridan.

Pogoń: Słowik – Niepsuj, Fojut, Nunes, Drygas – Matras, Kort (60’ Listkowski) – Gyurcsó (79’ Ciftci), Delew (87’ Delev), Rapa – Frączczak.