Piłkarze Pogoni Szczecin na zakończenie obozu na Cyprze pokonali Rad Belgrad 2:1. Gole dla Portowców zdobyli Adam Frączczak i Marcin Listkowski.

Pierwsze minuty sparingu rozegranego w Limassol należały do Pogoni Szczecin. To Duma Pomorza częściej znajdowała się w posiadaniu piłki i konstruowała ataki głównie skrzydłami. W 15. minucie świetną okazję do strzelenia gola miał Rafał Murawski. Po jego strzale piłka otarła poprzeczkę i opuściła pole gry. Portowcy kontynuowali ataki a jakiekolwiek wycieczki przeciwnika pod nasze pole karne były jedynie krótkimi przerywnikami wyjątkowo ko permanentnego obrazu pierwszej odsłony spotkania. W 30 . minucie Mateusz Martas zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka po jego strzale minimalnie przeleciała obok bramki przeciwnika. Chwilę później świetną akcję miał również Adam Frączczak, ale minimalnie chybił. W 42. minucie w końcu udało się udokumentować przewagę Dumie Pomorza! Jarosław Fojut zagrał do Adama Frączczaka a ten po przyjęciu piłki na klatkę piersiową zdecydował się na uderzenie z woleja. Strzał okazał się nie do obrony dla bramkarza FK Rad!

Drugą połowę rozpoczęła… zmiana piłek. Tym razem piłkarze mieli kopać tymi wybranymi przez serbską ekipę. Przegrywający do tej pory piłkarze FK Rad wzięli się do roboty i próbowali odwrócić wynik. W jednej sytuacji interwencją musiał popisać się Słowik. Jak się okazało, Portowcy szybko sprowadzili ich na ziemię podwyższając wynik. Kitano wpadł w pole karne, oddał piłkę Matrasowi a ten wyłożył ją do „Listka”, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Wiele zmian w obu ekipach odbił się na atrakcyjności meczu, który stracił na płynności. Pogoń nadal była stroną dominującą, ale nie potrafiła stworzyć sobie już tak klarownych sytuacji bramkowych. 5 minut przed końcem spotkania jednak to rywale zdołali strzelić gola. Henger odbił strzał jednego z nich, ale przy dobitce był już bezradny.

Pogoń Szczecin - FK Rad Belgrad 2:1 (1:0)
1:0 - Frączczak 42'
2:0 - Listkowski 55'
2:1 - ? 85'

Pogoń Szczecin: Słowik (65’ Henger) - Rapa (57’ Niepsuj), Rudol, Fojut (65’ Kowalczyk), Nunes - Listkowski (65’ Kort), Murawski (57’ Mate), Matras (70’ Piotrowski), Drygas (70’ Obst), Frączczak (77’ Jaroch) - Zwoliński (46’ Kitano).

Autor: Patryk Baliński
Żródło: Pogoń Szczecin SA