Pogoń II uległa Kaszubii Kościerzyna 0:1 w rozegranym dziś meczu 20. kolejki III ligi. Tym samym zawodnicy rezerw nie sprawili urodzinowego prezentu trenerowi Adamowi Gołubowskiemu, który obchodzi dziś 34. urodziny.

Gol dla przyjezdnych padł w 10. minucie meczu. Było to jedyne celne uderzenie rywali w pierwszej połowie. Mimo gry pod wiatr rezerwy osiągnęły przewagę i przeprowadziły kilka ciekawych akcji, które mogły zakończyć się bramkami.

Blisko pokonania bramkarza był Michał Koj po uderzeniu głową. Za chwilę piłkę z linii wybiła obrońca po strzale Marcina Listkowskiego. Dogodną sytuację zmarnował Kajetan Pogorzelczyk, który dość nieoczekiwanie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał go pokonać.

- Sądziłem, że po dość dobrej połowie, w drugiej będzie grało nam się lepiej z wiatrem. Jednak zabrakło doświadczenia. W naszych poczynaniach było widać nerwowość. Zamiast grać do nogi, posyłaliśmy piłki na wolne pole, gdzie przy takich warunkach nie miało to sensu. Jestem rozczarowany, bo zasłużyliśmy chociaż na punkt - powiedział Adam Gołubowski.

W drugich 45 minutach Portowcy stworzyli praktycznie jedną groźną sytuację. Tuż przed końcem Jakub Okuszko mógł wyrównać, ale i tym razem lepszy okazał się golkiper Kaszubii.