Aktualności

  • Portowcy po knock-downie jadą do Zabrza

Drugą rundę czas zacząć! Trzymając się żargonu bokserskiego – Pogoń rozpoczęła walkę w grupie mistrzowskiej od knock-downu. Mecz z Lechią jest już jednak za nami, a naszych zawodników czeka bardzo ważny mecz w Zabrzu, który odpowie nam na pytanie czy Portowcy walczą o coś więcej, czy utrzymanie będzie jedynym sukcesem naszej drużyny w tym sezonie.


Górnik Zabrze to drużyna najbardziej podobna w tym momencie do Pogoni. Zabrzanie przegrali pierwszy mecz dodatkowej rundy, zakwalifikowali się z resztą do niej – podobnie jak Portowcy – rzutem na taśmę i ciężko mówić o nich w kontekście występów w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Pierwszy mecz o pietruszkę grupy mistrzowskiej? Niewykluczone. Z drugiej strony, zgarnięcie trzech punktów pozwoli jednej z drużyn uwierzyć, że w tym roku można osiągnąć coś ponad oczekiwania sprzed sezonu. Na pewno obie jedenastki będą bardzo mocno dążyły do zgarnięcia kompletu oczek, bo – nie oszukujmy się – remis nie da praktycznie nic żadnej z drużyn.

Pogoń podchodzi do tego meczu z lekką przewagą psychologiczną. To podopieczni Czesława Michniewicza zaledwie kilka tygodni temu rozprawili się na własnym stadionie z podopiecznymi Józefa Dankowskiego. Tylko – po pierwsze – Pogoń była wtedy na fali wznoszącej. W ostatnich dwóch meczach nasi piłkarze musieli uznać wyższość rywala. Po drugie – mecz rozgrywany był w Szczecinie i wtedy to Zabrzanie musieli zagrać niedługo po kilkusetkilometrowej trasie, co niewątpliwie odbija się na postawie zawodników. Niestety, ciężko będzie zestawić nasz blok obronny. Po meczu z Lechią odpadł Mateusz Matras, niedawno dopiero pierwszy mecz w rezerwach zagrał Hernani i nie widać optymalnego rozwiązania w wyborze partnera dla Wojtka Golli. Z przyjemniejszych informacji – po pauzie do składu wraca Maksymilian Rogalski, który po tragicznych występach na początku sezonu wyraźnie odżywa pod skrzydłami Czesława Michniewicza i to właśnie w spotkaniu z Górnikiem Zabrze strzelił przepiękną bramkę, pieczętującą wygraną Portowców. Do kadry został włączony również Marcin Robak, jednak zdziwimy się,  jeżeli zagra dłużej niż kilka/kilkanaście minut w końcówce o ile będzie taka potrzeba.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
Niedziela, 17. maja g. 15:30
Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze.

tekst alternatywny

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Patryk Baliński
Żródło: własne
Wyświetleń: 2035

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...