Aktualności

Już w najbliższą sobotę Pogoń Szczecin zmierzy się w meczu wyjazdowym z Koroną Kielce. Poznaj bliżej sylwetkę kolejnego rywala Portowców.


Korona powstała dopiero w 1973 roku po połączeniu dwóch kieleckich klubów - Iskry Kielce i SHL Kielce. Swoje spotkania rozgrywa na nowoczesnym stadionie, który może pomieścić ponad 15 tyś. widzów i oddany został w debiutanckim sezonie Korony w Ekstraklasie.

Przez większość lat Korona grywała w niższych ligach. Debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce nastąpił dopiero w 2005 roku w meczu z Cracovią. Pierwszy rok w elicie był bardzo udany dla kielczan, którzy ostatecznie zajęli piąte miejsce, a ich napastnik Grzegorz Piechna zdobył koronę króla strzelców. Za działania korupcyjne ""Scyzory"" zostały jednak zdegradowane i sezon 2008/2009 rozpoczęły w I lidze, którą szybko po jednym sezonie opuścili i powrócili do Ekstraklasy.

W składzie Portowców występuje kilku zawodników, którzy w przeszłości grali w stolicy województwa świętokrzyskiego. Hernani - obecnie podstawowy defensor Pogoni w Koronie rozegrał ponad 150 spotkań. W Ekstraklasie w barwach ""Złocisto-Krwistych"" debiutował między innymi Marcin Robak i Jakub Bąk. Natomiast Tomasz Lisowski, który wzmocnił Dumę Pomorza w tym okienku transferowym grał w Kielcach przez trzy lata.

W poprzednim sezonie Duma Pomorza w meczu wyjazdowym zremisowała z Koroną 2:2. Natomiast u siebie po emocjonującym spotkaniu i dwóch bramkach Jakuba Bąka Portowcy wygrali 3:2. Pogoń świetnie rozpoczęła sezon notując dwa zwycięstwa. Na kompletnie innym biegunie są podopieczni Ryszarda Tarasiewicza, którzy nie zdobyli jeszcze żadnego punktu i zamykają ligową stawkę.

tekst alternatywny

Autor: Łukasz Lubkowski
Żródło: własne
Wyświetleń: 2382

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...