Aktualności

Jarosław Fojut to kolejny transfer Pogoni Szczecin w przerwie letniej przed sezonem 2015/2016. 28-letni obrońca podpisał 3-letni kontrakt z naszym klubem.


Defensor ostatni sezon spędził w zespole szkockiej elity – Dundee United. Fojut był tam podstawowym zawodnikiem. Rozegrał łącznie 43 spotkania (36 w lidze, 4 pucharze ligi, 3 pucharze kraju) i 5 razy trafił do siatki rywali.

Wcześniej zawodnik reprezentował barwy norweskiego Tromso IL, Śląska Wrocław z którym zdobył tytuł Mistrza Polski oraz angielskich: Bolton Wanderers, Stockport County i Luton Town. Fojut był także bliski gry w Celticu Glasgow, lecz na przeszkodzie stanęła kontuzja. Piłkarskiego rzemiosła uczył się natomiast w Legionovii Legionowo, Darzborze Szczecinek i MSP Szamotuły. 17 października Fojut skończy 28 lat (urodził się w 1987 roku). W przeszłości piłkarz występował także w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Pogoń powoli kompletuje kadrę I zespołu. Wcześniej klub podpisał umowy z Takafumim Akahoshim,  Jakubem Czerwińskim i Jakubem Słowikiem, a z wypożyczenia wrócił Mateusz Lewandowski.

fot. fakt.pl

DOŁĄCZ DO NAS NA WHATSAPP! KLIKNIJ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 1893

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...