Portowcy rozegrali swój pierwszy mecz kontrolny przed wznowieniem rozgrywek Ekstraklasy. Zawodnicy Dumy Pomorza zmierzyli się w Lęborku z tamtejszą Pogonią. Mecz, który został rozegrany z okazji 70 – lecia istnienia klubu gospodarzy, zakończył się wygraną podopiecznych Czesława Michniewicza aż 7:1.

Wynik spotkania w 35. minucie, strzałem w krótki róg bramki, otworzył Sebastian Rudol. Kilka chwil później, po uderzeniu Frączczaka, piłkę do bramki gospodarzy wpakował Takuya Murayama. Jeszcze przed przerwą bramkarza z Lęborka pokonał inny Japończyk – Takafumi Akahoshi, który otrzymał futbolówkę od Zwolińskiego. Po przerwie na boisku zameldowało się 10 nowych zawodników. Jedynym, który pozostał na polu gry był Jarosław Fojut. Dziesięć minut po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Robert Obst, którego podaniem obsłużył Jakub Okuszko. Kilka minut po wpisaniu się do protokołu jako asystent, Kuba sam zdobył bramkę. W 78. minucie błąd Piotrowskiego wykorzystał napastnik gospodarzy, który zdobył honorowego gola. Portowcy odpowiedzieli już trzy minuty później. Wówczas, po dośrodkowaniu Danielaka, piłkę głową trafił Okuszko, który po raz kolejny pokonał golkipera Pogoni. Strzelanie zakończył w 90. minucie Karol Danielak, który po indywidualnej akcji uderzył zza pola karnego i nie dał szans golkiperowi gospodarzy.

1:7 – Karol Danielak 90’

Pogoń w I połowie: Dawid Kudła - Sebastian Rudol, Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes - Mateusz Matras, Takafumi Akahoshi, Dominik Kun, Adam Frączczak Takuya Murayama - Łukasz Zwoliński.

Pogoń w II połowie: Bartosz Piotrowski - Mateusz Lewandowski, Sebastian Murawski, Jarosław Fojut, Błażej Chouwer - Karol Danielak, Michał Walski, Andrzej Kotłowski, Michał Listkowski, Robert Obst - Jakub Okuszko.

Autor: Tomasz Smoter
Żródło: Pogoń Szczecin SA